Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • petek meselesini geçtik marka olarak tabiki demiröküm plus 2. olaraksa Eca diğerlerini ise broşürlerinden enerji değerlerine göre araştırın bu arada demirdökümün aden kombiside çok yakma şikayetlerini yanı sıra galiba büyük pompa kullanılmış oldukça verimli olduğu ucuz sınınıf kombiler arasında söyleniyor karar sizlerin birde evinize gelen servisler sorduğunuz sorulara cevap alamıyorsanız bilinki şartlandırılmışlardır işi dahi bıraktırıp şikayet edin servis olmakla cumhur başkanı olmayı bir tutan geri zekalılar var adam doğal gaz kaçağını bırakıp gidiyor Allah korusun ev gümlese servis sizimi kurtarıcak kem küm etmek dama kandırmaya çalışmaktan ziyade
  • ooo tribıl selamlar ayaktasınız eski kurt hayırlı geceler dilerim sizde sağolun
  • Başka bir siteden alıntıdır,aşagıdaki

joker34 nikil arkadaş

4 yıldır BOSCH kullanıyorum gayet memnunum

teknik olarak kombilerde bilgim yok fakat sadece memnuyetimi belirtmek istedim

şunuda belirteyim ECA ve BOSCH aynı firmada üretimi yapılır

BOSCH ısıtma ürünleri A Ş. Manisa

yok ya ayrı diyen bazıları vardırda,dünya markası ECA için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 7 Ekim 2007; 2:17:03 >
  • Gene aynı forumdan alıntıdır.

Boya1 arkadaş,

kombilerin genel olarak ekonomik ömürleri 5 yıldır
    bunuda tepebaşında acılan fuarda zar zor öğrendim
    benim diyen firmalar bunu sorduğumda beni ordan kovuyorlardı
    bunu hiç bir firma açıklamaz malını satmak için
    iyi ve kötü kombi bence yoktur çalışma sistemleri gelelde aynıdır.
    görünüş ve albenisi vardır.
    halka inmekte çok önemlidir
    servis ağına çok önem vermek gerekir

sadece bigi vermek amacımdı o kadar

saygılar
  • KİTURAMİ KOMBİ İNCELEYİN BAKALIM

Hep ECA hep ECA başka marka yok memlekette,

http://www.kiturami.com.tr/products/world_boiler.asp
  • Gerçekten kafam çok karıştı tam anlamıyla yardımcı olursanız sevinirim sonuçta Kombi 1 kez alınacak.
    ECA Confeo yu sordum Taksitle 1.700 YTL'ye Maloluyor.
    Buderus Akıllı Kombi ise bana Taksitle 2.100 YTL'ye Maloluyor
    Hangisini almam daha mantıkLı ?
    Evim 120 m2 4.20 mt. Petek var 2 mt. daha eklettireceğim.
  • Şurada yazılanları okudum YAZIK...çok YAZIK.... Bütün yaptıkları ECA yı kötülemek...Kombi ömrü 5 yılsa 1986 da ANkarada takılan ECA KOMBİLER tıkır tıkır nasıl çalışıyor ? Ankara da hiç akrabanız, arkadaşınız, tanıdıgınız yokmu ? Sorun...Birde tek eşanjörlü dediginiz ECA nın en alt modeli...950 Lira... Ben ne yazıyorum ? Yazdıklarım yukarda ? ECA CONFEO diyorum...ŞU ANDA TÜRKİYEDE EN ÇOK SATILAN KOMBİ HANGİSİ ? Bu sorumun cevabını binlerce kullanan başkalarına tavsiye edip aldırarak veriyorlar...Siz karalamaya devam edin....Kalite, saglamlık, teknik özellikleri ve fiyat....Başka neye bakılıyor ?...İnsanlara yalan yazmaya gerek yok...İsteyen istedigini zaten alıyor...Gerisi Lafı güzaf.......Saygılarımla.... Şu an Türkiye pazarında yerli üretim , yerli marka olarak Önemli pazar payına sahip aranan, tercih edilen marka , yabancıların satın alamadıkları bir ECA kaldı...Onada güçleri yetmez...Çünkü Vakıf malı...Satılmaz...O zaman ? Karalamak lazım....Çamur atmak lazım... Hücuuuummmm....

• Yerli markamıdışardan al burada montaj yap sonrada yerli ürün (sadece marka olarak yerli gerisi yabancıdır),lafı güzaf bey eski bürün kombiler kaliteli idi hatta vaillant 20 senedir çalışıyor deniyor başka forumda,o önemli değil artık yeniler 5 sene imiş malzema kalitesinden ötürü,

ECA başka marka yok aman ECA alın şaşmayın başka markaların hepsi adi taşkafaya göre,taşkafaya.

Arçelik çok satıyor çokmu kaliteli siemens alman malarının sapı olamaz,çok satmak demek iyi demek degilidr kötü bu ülkede genelde çok satar ucuz ve zamanında isim yaptıgı için .

• Almanya Fİrmalarin YariŞinda 2004-2005 De İŞte SonuÇlar

Kazanlar (bunlarin Hepsİ GerÇek)

1 Vİessmann
    2 Weİshaupt
    3 Vaİllant
    4 Buderus
    5 FrÖlİng
    6 Junkers
    7 BrÖtje
    8 Wolf
    9 Capİto
    10 Abİg

yine ALMANYA'DAN gelen kombiler sıralaması (bunların hepsi gerçek)
    kombiler
    1 VİESSMANN 1,93
    2 WEİSHAUPT 2,18
    3 BUDERUS 2,37
    4 JUNKERS 2,50
    5 VAİLLANT 2,55
    6 FRÖLİNG
    7 BRÖTJE(KISACASI BAYMAK BUNA YAPTIRIYOR) 2,61
    8 CAPİTO
    9 WOLF (BAYMAKDA ADINI DUYMUŞSUNUZDUR) 2,79
    12 HOVAL

ŞİMDİ KONDENSASYON KAZANLAR
    1 VİESSMANN 2,01
    2 VAİLLANT 2,26
    3 BUDERUS 2,29
    4 WEİSHAUPT 2,31
    5 REMEHA 2,32
    6 RİTTER 2,36
    7 GİERSCH
    8 JUNKERS
    9 CAPİTO 2,54
    10 BRÖTJE 2,55
    11 FRÖLİNG

ŞİMDİ GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ
    1 VİESSMANN 2,08
    2 RİTTER 2,23
    3 BUDERUS 2,30
    4 VAİLLANT 2,34
    5 NAU 2,43
    6 WOLF 2,53
    7 JUNKERS 2,55
    8 WAGNER
    9 SOLVİS
    10 STİEBEL ELTRON

ŞİMDİ büyük firma dediğimiz ALMANYA firmaları bakalım sıralamdakilerden
    VİESSMANN MAŞALLAH DİYELİM ÇÜNKÜ 1. HEPSİNDE HELAL OLSUN DİYORUM
    VAİLLANT KAZAN İYİ DİYEBİLİRİZ KOMBİ DÜŞÜK BİRAZ BÜYÜK FİRMA OLMASINA RAĞMEN KONDENSASYONDA ÇOK İYİ BİR DERECE ALMIŞ GÜNEŞ İYİ ALMIŞ
    BUDERUS KAZANLAR İYİ KOMBİ DE İYİ YİNE BİRAZ DAHA İYİ AMA KONDENSASYONDA VAİLLANTI KÜÇÜK FARKLA GEÇEMEMİŞ GÜNEŞ İYİ
    BRÖTJE YANİ BAYMAK BU ORTALARDA KAZANDA KÖTÜ KOMBİ İİ BİRAZ
    KÖTÜ KONDENSASYON GÜNEŞTE WOLF VAR
    halimpolat Şu An Çevrim Dışı Kurallara Aykırı Mesajı Bildir Alıntı Yaparak Cevapla

Almanya'da yapılan bu test en iyi kombi olarak uzmanlar tartışmış ve bu sonucu bulmuşlar ve ucuz tüketim marka olarak diyorsan sdonuçlar en çok taktırılan kombiler

ALMANYA'DA EN ÇOK KOMBİ SATILANLAR LİSTESİ
    1 VİESSMANN
    2 BUDERUS
    3 WEİSHAUPT
    4 VAİLLANT
    5 JUNKERS
    6 FRÖLİNG
    BRÖTJE(BAYMAK)

TÜrkİye'de En Çok SeÇİlen Kombİ Markalari İlk 10

1 Vİessmann
    2 Buderus
    3 Vaİllant
    4 Ferrolİ
    5 DemİrdÖkÜm
    6 Baymak
    7 Arİston Mts
    8 C&m Yanİ ÇekoŞlavak Mali
    9 Bosch
    10 Weİshaupt

ALINTIDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 7 Ekim 2007; 18:28:22 >

• weskeyy,

Arkadaştan alıntı yapılmıştır bilgi edinilme amaçlı.

marka ile kaliteli servis pekisince.

Herkese slm arkadaslar.oncelikle ben İstanbul lu degilim ama istanbul lu gibi yasadim ist te.okul yillarimi gecirdigim bakirkoy de kaldim sansliydim ist tin en guzel semtlerinden birinde kaldim.dogalgaz la da B.koy de tanistim.bir sirket te ekstra calistim bilirsiniz ogrencilik vs.burada servis satis herseyi gordum kavradim hala da bilirim.isim geregi turizm deyim ama teknik konularada iterim kendimi.(yolda arabam bozulsa kendim mudahale edebilicek kadar.hobyy.)konu kombiler.kombi konusunda aynen sunu belirteyim hemen.TR de Alman nufuzu her alanda etkilidir.arabasindan elektronigine fabrikasindan diger herseyine.bu alanda da Tr de ve dunya da Alman isi teknolojisi oncudur.bir kombi almayi dusundunuz.evinizin kalorisini olcuyorlar evinize gelen sectiginiz sirketin yetkili muhendis yada ustalari.genelde metrakare/kalori hesabi yapilir Tr de fazla teferruata girilmez.yalitim akiskanlik vs.bende aynen yaptim cok kesiflerde bulundum gaz acimlarin da yetki aldim vs.7 yildir istanbul disindayim.ama hersey hala ayni sekilde yuruyor.arada eskisehir istanbul dolasir katililirim fuarlara davet edilirim hala.neyse oncelikle bunlari surekli sizinle cok yakin bir iliski icinde yurutebilicek bir sirketle calismalisiniz.tabii o sirket begendiginiz markanin bayi yada alt bayii olmali ve kaliteli servisini sunabilmeli.su bir gercektir.Tr de en kaliteli uretimi yapanlar yerliler degildir.ama kaliteli olmasada anlik hizmeti en yaygin verebilen servisleri hepimiz biliriz.ornek arcelik beko vestel servisleri gibi onlarin urunleri kaliteli mi.asla tavsiye etmem.(gidin buzdolablarini alin yeterli)sadece servis altyapisinin yeterli olmasi onlari pazar lideri yapmaktadir.kombi sektorunde de bu boyle.alarko tavsiye ederim ama urununu degil kaliteli servisini tavsiye ederim.ferrroli tavsiye edemem italyanlar eskiden beri fason cudur kesinlikle.Demirdokum asla tavsiye edilmez bir ara Koc grubu fabrikayi sokup Cin e goturmustu 2001 krizinde,asla tavsiye etmem.servisini tavsiye ederim,aninda yaninizda olurlar.ama magdursunuz sonucta.Baymak fason un onde gidenidir.batar cikar ama sahibi hic degismez batmaz.volf olur baxi olur ama yurur.klasik turk tipi helal olsun bi kerelik bir yatirim icin dusunmeyin derim digerleri gibi .kimler kaldi derseniz,basinda dedigim gibi almanlar piyasada en kaliteli urunleri satmaktadirlar.kesinllikle en fazlasini degil ihtiyaca gore satisa giderler hepside.kendimde egitimlerini aldigim Buderus ve kombi nin mucidi Vailant i tek gecerim ve oneririm ve digerlerinide tabii.nasil ve ne istiyorsaniz kisiye ozel cozumler sunan urunlere sahiptirler.Bosch ve Wiesman da ayni kefeye koyarim Junkers in patentindeki butun kombileri guvenler alabilirsiniz.hayatimizda soyle izlerinimlerimiz hep vardir.ornek:kol saati gibi terimi.iyi bir yatirim yapin omur boyu kullanin.sizinle mezara gidicek yatirimlar yapin burada.sunu belirteyim saydigim kombiler kesinlikle en pahali grubundadir ama Mercedes i nasil bilirsiniz bu kombilerde oyledir.bir ingililiz atasozunu severim "Ucuz mal alacak kadar zengin degilim"

ALINTIDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribıl -- 7 Ekim 2007; 18:30:19 >

• weskeyy

Arkadaştan alıntı bilgi edinme amaçlı

yani sunu kesinlikle belirteyim dunya da bir adim onde olan Alman isi teknolojisinin daha garantili ve akilli bir yatirim olacagini dusunuyorum.ulkemizdeki en eski ve hala gunumuzde calisan sistem olarak İzmir Pasaport taki eski osmanli bankasi binasindaki (simdi garanti bankasi) sistyem 100 yili askin hala calismaktadir.orada buderus marka bir kazan kullanilmaktadir.demem o ki Vailalan,Buderus,Viesmann,Bosch,ve onlarin patentli calistiklari(E.C.A,Delonhgi vs.)hic durmadan sorunsuz calisirlar ama sun kesinlikle belirteyim o kadar sikayet vs geliyor diye bunlar cihaz yada fabrikasyon cok nadirdir.insan unsuru ve verimsiz ucuz iscilik vatandasimizi magdur etmektedir bunu bildirmek isterim.yoksa evladiyelik cihazlarin sorun cikarmadigina kendimiz ve kendileri garanti veriyorlar bilginize saygilarimla.
  • weskeyy

Arkadaştan alıntı bilgi edinme amaçlı

slm arkadaslar kombi mi alacaksiniz iste baba gibi kombiler mercedes bmw audi porhce vs nasilsa bunlarda oyle:

Vailant,Buderus,Viesmann ve Bosch yeterli.

Kombi ye gerek yok klima kullanmak istiyorum diyorsaniz butun Japon klima larini oneririm kisinda yazinda kullanabilirsiniz.modul secenekleriyle her odaya bir unitede koyabilirsiniz.bazilarini ornekleyeyim Daikin,Mitsubishi Heavy İndustries,Sanyo,Panasonic,Hitachi,Mitsubishi Electric,Toshiba aklima gelenler.hadi sicak gunlere.
  • Hala kararsız kaldım kimseden bir net yanıt alamadım. Buderus'mu almam doğru olur ECA almam mı doğru oLur ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: FumeS

Hala kararsız kaldım kimseden bir net yanıt alamadım. Buderus'mu almam doğru olur ECA almam mı doğru oLur ?

Arkadaşım herkes bir şey söylüyor siz kendiniz bu işi yapanları dolaşın kataloğlarını alın oturun karşılaştırın özelliklerini,ve alman malından şaşmayın burada montaj ürünlere ben açıkcası güvenmiyorum genede sizin tercihiniz ben 40 yıldır saglam montaj türk ürünü göremedim (istisnalar kaideyi bozmaz)burada yerli malı dedikleri ECA ithal parçalardan toplama montajdır sadece burada birleştirilir.

Birde baş bir forumdaokugumu size yazaayım,asla plas,ik boru kullanmayın bakır boru kullanın diyorlar,plastik boru zamanla içi yosun tutarak tıkanmalara sebeb oluyormuş.

size PM attım bakın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FumeS

Gerçekten kafam çok karıştı tam anlamıyla yardımcı olursanız sevinirim sonuçta Kombi 1 kez alınacak.
    ECA Confeo yu sordum Taksitle 1.700 YTL'ye Maloluyor.
    Buderus Akıllı Kombi ise bana Taksitle 2.100 YTL'ye Maloluyor
    Hangisini almam daha mantıkLı ?
    Evim 120 m2 4.20 mt. Petek var 2 mt. daha eklettireceğim.

FumeS arkadaşım;

Bu sayfanın ortalarında Buderus Akıllı Kombi U052 ile ilgili yazmıştım. Lütfen tekrar okuyun.
    Özetle U052 tek eşanjörlüdür yani sekonder kullanma suyu eşanjörü yoktur, kullanma suyu eşanjörü brülöre entegredir , bakır-demir alaşım brülörü vardır.
    ECA Confeo çift eşanjörlüdür yani sekonder kullanma suyu eşanjörü vardır. Kullanım suyunda freed forword ve türbin sistemi ile sabit sıcaklıkta su alma imkanı sağlanır. Brülörü paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Paslanmaz çelik brülör yüksek yanma verimi ve düşük atık gaz emisyonu sağlar.

İkisi arasında en temel farklar bunlardır. Ben olsam 400 YTL daha fazla verip tek eşanjörlü teknolojisi daha eski bir cihaz almazdım. Karıştırılmaması için yazmak ihtiyacı duydum, Buderus GB 022 yoğuşmalı modeli ise çok kalitelidir ve bu model için aynı şeyleri söylemek imkansızdır. Karar ve tercih sizin..

• CONFEO 20 650 kcal Dijital hermetik...ECA şu an kampanyada. Bu ayın 15 ine kadar...Peşin 1250 vadeli 1450 Lira.... Yoguşmalı PREMİX CONFEO 20650 Kcal. aynı kampanyada 2000 Lire peşin. 2450 vadeli.... Saygılarımla bilgilerinize sundum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Ekim 2007; 19:51:25 >
  • Arkadaşlar Vitodens 100-W hakkında bilgisi olan varmı acaba.
    Viessman'ın Vitopend 200 almaya niyetli idim. vadeli 2500YTL civarına geliyordu. dedimki b fiyata yoğuşmalı alırım direk %30 artısı var diye ve Buderus GB 022 - 24K Yoğuşmalı Kombi almaya karar vermistim.

Viesmann'da yeni Vitodens 100-W Doğalgazlı yoğuşmalı kombi 30 kW (25 800 kcal/h) çıkardı.
    Bir servis arkadaşım bunu tavsiye etti.
    ürünün hakkında bilgisi olan varmı acaba. 1650€ peşin fiyatı imiş.
  • ev 160 m2 dubleks müstakil çatı izalasyonu yok pimapen cam siding dış cephe güneş az alıyor müteahhit ariston kombi alacak ariston marka hangi model kombi tercih etmeliyim.
  • Arkadaşlar merhaba,merkezi sistemle gayet iyi ısıtılan apartmanımız içerisinde kombiye geçiş konusunda karara varıldı...Mecburi olarak kombiye geçicez görünüyor ...Maddi durumuma göre öncelikli olarak üç tane kombi marka ve modeli buldum.Çift eşanjörlü/20.000 k/cal ve peşin ödemeyle alınacak.90 metrekare bir daireyi ısıtacak...Bunlar içerisinde bilginiz olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca bu meblağ ve özelliklere yakın tavsiyeleriniz varsa alabilirim.

1-)ECA Kalora Hermetik/950 ytl.nakit
    2-)Demirdöküm Kalisto Hermetik/1.000 ytl nakit
    3-)Bosch Euro Smart/1.000 ytl nakit

Fiyat olarak üçüde birbirine çok yakın birde alternatif olarak proterm diye bir model buldum vaılant ürettiriyormuş,servis olarakta vailant servisleri hizmet veriyormuş ama kendi isim hakkını vermediği bir yan ürünü onun için biraz tereddüt ettim onunda aynı özelliklerde olanına 800 ytl.gibi diğerlerine nazaran uygun bir fiyat aldım.

• 135 m² tabandan ısıtma sistemi olan eve hangi kombiyi önerirsiniz arkadaşlar vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşkler...
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.