Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (696. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 694695696697698
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

nitromix te değil nitron da program saati var,balkona çıkmamak için oda termostadı almanız lazım

bosch classic plus un en büyük avantajı bitermik eşanjörlü olduğu için 3 yollu vana gibi ekipmanlar bu kombide yok
    eca ve dd de 3 yollu vana var. 3 yollu vana uzun vadede 4-5-6 yılda mesela arıza yapabilen bir ekipmandır..bu kesin değildir
    ama arıza yapabilir. bu arıza nın tamiri de pahalıdır.
    demirdöküm nitron yıllardan beri piyasada var olan ve piyasada tutulmuş bir modeldir.fan modülasyonlu bir kombi olması avantajdır

bu fiyat diliminde (1000-1300lira civarında) genelde bitermik eşanjörlü kombi öneririm.
    on-off termostadlarda 1 derece hassasiyet oluyor.tam randıman alamayabilirsiniz. en iyisi digital oda termostadı,
    çoğunda hassasiyet 0,5 c dir.
    evet yıldız yükseldikçe 1 dakikada sıcak su hazırlama artar.
    başka kombi önerisi isterseniz aynı fiyat diliminde başka 1-2model daha yazarız

termostadı mutfağa koyabilirsiniz.ama mutfak çok çabuk ve iyi ısınırsa odalar arasında denge farkı olacağı için
    evin içinde bazı odalar az sıcak
    bazı odalar sıcak olabilir.mutfak böyleyse taktırmanızı önermem.daha çok koridora taktırın.kablosunu uzatırsınız.
    koridorlar genelde evin ortasında oldugu için o alanda oda sıcaklığı evin ortalamasında olur
    ben kendi evimde koridora taktırdım
    tüketim olarak aralarında çok fark yok.verimleri tüketimleri arasında fark yok
    tabloda karşılaştırma yapabilirsiniz.
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Peki ECA için dediğiniz gibi modülasyonlu bir termostad var mı uygun fiyat ve Comfeo Plus a uyan...
    Ayrıca Demirdöküm ve Bosch içinde modülasyonlu termostad önerileriniz nelerdir...

ECA için Confeo Plus a bu aşağıdaki termostad uygunmudur.. ? Önerirmisiniz..
    http://www.ecasanalmarket.com/eca-aksesuarlar/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

bu termostad eca ya uyumlu ve oda sıcaklığında modülasyon yaptırır

demirdöküm nitron için modülasyonlu yok.normal digital oda termostadı var

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Demirdokum-IM-01-Haftalik-Program-Saatli-Oda-Termostati-0--10076&phpMyAdmin=ef25b903ca418962b43f0bec68a63ab1

Bilgiler için teşekkür ederim...
    Bu durumda ECA Confeo Plus + Modülasyonlu oda termostadı iyi bir çözüm olacak sanırım...
    Yatak odası ve diğer misafir odası çok fazla kullanılmadığı için oralara Eca termostatik vana alarak ısıyı kontrol altına almayı da düşünüyorum..

Ama birinci öncelik adam gibi yalıtımlı bir Kombi dolabı bulmak veya yaptırmak... Bi sürü para verip kombi alacağız , kış ayında soğuktan etkilenip te sonra bizi yarı yolda bırakıp bir sürü masraf çıkarmasın..

• quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

quote:

bir sorum olacaktı..buderus u42 yoğuşmalı kombi var balkonda.giderde sanırım bir sıkıntı var balkın duvarına sızma yaptı bizde giderin uucuna bir hortum geçirdik suyu şimdilik kovaya biriktiriyoruz.Bir baktık günde yarım kovadan fazla su birikiyor.Kombi yanarken sadece 3 petek açık.Sizce bu su miktarı normalmi..teşekkürler

yokmu cevap verecek bi arkadaşımız

Evet çıkan su biraz fazla olmuş ısı yalıtımı iyi ise ısı kaybı olmuyorsa yani peteklerden kombiye dönen su çok soğumadan dönüyorsa üst seviyede yoğuşma yapmış denilebilir ancak yakıt daha önemli 1 günde 3 petekle ne kadar gaz sarfiyatı oluyor kaç oda ısınıyor yakıt az ise yoğuşmadan iyi verim alıyorsunuz demektir, bu durumda çıkan suyun bir önemi yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

nitromix te değil nitron da program saati var,balkona çıkmamak için oda termostadı almanız lazım

bosch classic plus un en büyük avantajı bitermik eşanjörlü olduğu için 3 yollu vana gibi ekipmanlar bu kombide yok
    eca ve dd de 3 yollu vana var. 3 yollu vana uzun vadede 4-5-6 yılda mesela arıza yapabilen bir ekipmandır..bu kesin değildir
    demirdöküm nitron yıllardan beri piyasada var olan ve piyasada tutulmuş bir modeldir.fan modülasyonlu bir kombi olması avantajdır

bu fiyat diliminde (1000-1300lira civarında) genelde bitermik eşanjörlü kombi öneririm.
    on-off termostadlarda 1 derece hassasiyet oluyor.tam randıman alamayabilirsiniz. en iyisi digital oda termostadı,

termostadı mutfağa koyabilirsiniz.ama mutfak çok çabuk ve iyi ısınırsa odalar arasında denge farkı olacağı için
    bazı odalar sıcak olabilir.mutfak böyleyse taktırmanızı önermem.daha çok koridora taktırın.kablosunu uzatırsınız.
    koridorlar genelde evin ortasında oldugu için o alanda oda sıcaklığı evin ortalamasında olur

Peki ECA için dediğiniz gibi modülasyonlu bir termostad var mı uygun fiyat ve Comfeo Plus a uyan...
    Ayrıca Demirdöküm ve Bosch içinde modülasyonlu termostad önerileriniz nelerdir...

http://www.ecasanalmarket.com/eca-aksesuarlar/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Demirdokum-IM-01-Haftalik-Program-Saatli-Oda-Termostati-0--10076&phpMyAdmin=ef25b903ca418962b43f0bec68a63ab1

Bu durumda ECA Confeo Plus + Modülasyonlu oda termostadı iyi bir çözüm olacak sanırım...
    Yatak odası ve diğer misafir odası çok fazla kullanılmadığı için oralara Eca termostatik vana alarak ısıyı kontrol altına almayı da düşünüyorum..

Ama birinci öncelik adam gibi yalıtımlı bir Kombi dolabı bulmak veya yaptırmak... Bi sürü para verip kombi alacağız , kış ayında soğuktan etkilenip te sonra bizi yarı yolda bırakıp bir sürü masraf çıkarmasın..

bişey değil
    evet eca confeo plus+modülasyonlu digital oda termostadı iyi bir seçim
    hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

yumyan kardeş teşekkür ederim...
    Önerdiğiniz Vaillant VUW TR 200/3-5 plus kombi çok pahalı; 2600 gibi... vaillant'ı da not aldım ama seçenek çoğaldıkça dert de büyüyor... Montaj dahil sistem yok mu kombide... Benim fiyat aldığım yer ekstra montaj farkı istiyor... ECA Confeo plus'a 1.450 lira istedi. normal mi...

Rica ederim.
    Bende 1-2 ay önce kombimi değiştirdim. Ama sizin 2600 TL fiyatta bir problem var sanırım. Çünkü ben bacalı kombimi mutfaktan balkona aldırdım hermetiğe çevirttirdim. Tesisat, botaş onay, kombi, tamamına 2.200 tl ödedim. Bu fiyatın içinde kombi maliyeti 1600 TL kombim plus 200-3-5. Tesisat derken sadece kombi montajı değil ayrıca benim kombim eski yerinden yaklaşık 2 mt. ileriye taşındı. Yani ekstra tesisat işi var. Size önerdiğim vaillant kombi modellerinin fiyatları ;

turboTEC pro VUW TR 202/3-3 587 EURO + KDV = 1700 TL
    turboTEC plus VUW TR 202/3-5 605 EURO + KDV = 1750 TL bunlar pazarlıksız fiyatlar. Birkaç vaillant bayisinden fiyat alın. Baz fiyat diüşmeyebilir ama en azından bu fiyata montaj dahil alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Forumda çok değerli yorumlar ve tavsiyeler var fakat okudukça insanın kafası karışıyor. Dedim ya benim çevremde vaillant kullanan çok arkadaşım var. Genel olarak memnunlar. Bu sebep ile ben tereddüt yaşamadım.
    Birde değerli bi söz var bilirsiniz "Karıştırma ....ku çıkar."

Tabiki eski kombime göre Vaillant bana çok konforlu geldi. Özellikle sıcak su verimi. Ama yeni olduğu için sarfiyat vs durumunu bilmiyorum.

Size kolay gelsin
    Saygılar,

• quote:

quote:

bir sorum olacaktı..buderus u42 yoğuşmalı kombi var balkonda.giderde sanırım bir sıkıntı var balkın duvarına sızma yaptı bizde giderin uucuna bir hortum geçirdik suyu şimdilik kovaya biriktiriyoruz.Bir baktık günde yarım kovadan fazla su birikiyor.Kombi yanarken sadece 3 petek açık.Sizce bu su miktarı normalmi..teşekkürler

Kombiniz gb042 olsa gerek, diğeri konvansiyonel zira. Yoğuşmalı kombiler uygun sıcaklıklarda (40-55C arası) her 1m3 DG başına yaklaşık 1,5 lt yoğuşma suyu oluşturur ve bu su asidiktir. (sülfirik asit olup pH = 4 civarı)
    Sizde yaklaşık 7-8 lt biriktiğini varsayarak günde yaklaşık 5-6 m3 DG yaktığınızı söylemek mümkün...
    Durum normal yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

quote:

Kombiniz gb042 olsa gerek, diğeri konvansiyonel zira. Yoğuşmalı kombiler uygun sıcaklıklarda (40-55C arası) her 1m3 DG başına yaklaşık 1,5 lt yoğuşma suyu oluşturur ve bu su asidiktir. (sülfirik asit olup pH = 4 civarı)
    Sizde yaklaşık 7-8 lt biriktiğini varsayarak günde yaklaşık 5-6 m3 DG yaktığınızı söylemek mümkün...
    Durum normal yani...

Hocam bunu ortalığa akıtmak doğru mu? Yasalyönü var mı?

• Triplex evimim var. Odaların sadece kullanacaklarımı yakarım diye düşünüyorum. Diğerleri ihtiyaç olursa açarım.Bu yüzden yoğuşmalı olmayan, ama üç kata da su basacak kadar güçlü, sessiz (çünkü mutfağa konulacak) ve hesaplı kombi arıyorum. Ucuz olması işleri aksatmamalı.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ariston-genus-36ff-hermetik-kombi-30000-kcalh/productDetails.aspx?productId=evarisgenus36ff&categoryId=17723

Uygun mu sizce. Sakıncaları var mı?

Yoğuşmalısı da var ama 1000 lire fazla.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ariston-genus-premium-35ff-yogusmali-hermetik-kombi-30000-kcalh/productDetails.aspx?productId=evarisgenuspre35ff&categoryId=17723

• quote:

Orijinalden alıntı: powerturkfm

quote:

quote:

quote:

İşten yeni eve geldim. Bugün dd den mühendis bey gelmiş. Nitromix 24 kw kombi, dd panel (9mt), gk vanalar, dizayn borular, yerden döşeme vs vs. Taksitle 6000, peşin 5400 TL çıkardılar. Ev 100 m2. Bu fiyat sanırım epey fazla?

Diğer arkadaşlar gibi ayrıntılı yazamıyorum, kusura bakmayın...

Ev nerde, yalıtım var mı, dd panel 22/600 tip mi? 100 m2 net alan mı?
    Bunları yanıtlarsanız değerlendirme daha isabetli olur, yoksa "evet verilen fiyat biraz yüksek olmuş"dan fazlasını söylemek zor.

Evimiz Çanakkale merkezde. Yalıtım yok. Kullanım alanı net alan 80m2. Oturma odamız (19,5 m2) öğleden sonra, batana kadar güneş alıyor. Sabah da arka taraftaki iki odamız güneş alıyor. Sağ ve solumuzda binalar mevcut. Paneller DD plus. Tipini bilmiyorum.

Teşekkürler.

DD plus 22 (11cm genişlikte olur) ise (40-50-60cm yükseklik çeşitleri var) net 80 m2 yalıtımsız bile olsa 2-3m fazla hesaplanmış görünüyor. Yerinde keşif yapan mühendisin belki hesapladığı bir detay olabilir...
    Siz yine de başka firmalardan da yerinde keşif yaptırarak teklif alın derim...
    DD nitromiks dışında ECA confeo premiks, Ariston clas premium premiks yoğuşmalı kombileri de düşünebilirsiniz...

• Hocam kafam iyice karıştı :) Ablamın ve komşumun evinde gördüğüm; zemin yaklaşık 30 cm genişliğinde kırılıyordu. Resimdekiler kadar çok boru yoktu.
  • quote:

quote:

Bizim Bosch Exclusive 24Kwh kombi montajlanırken yanında hediye gelen dijital oda termostatını servis herhangi bir ekstra ücret almadan 20 mt. kablo çekip salona taktılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yumyan

quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

yumyan kardeş teşekkür ederim...
    Önerdiğiniz Vaillant VUW TR 200/3-5 plus kombi çok pahalı; 2600 gibi... vaillant'ı da not aldım ama seçenek çoğaldıkça dert de büyüyor... Montaj dahil sistem yok mu kombide... Benim fiyat aldığım yer ekstra montaj farkı istiyor... ECA Confeo plus'a 1.450 lira istedi. normal mi...

Rica ederim.
    Bende 1-2 ay önce kombimi değiştirdim. Ama sizin 2600 TL fiyatta bir problem var sanırım. Çünkü ben bacalı kombimi mutfaktan balkona aldırdım hermetiğe çevirttirdim. Tesisat, botaş onay, kombi, tamamına 2.200 tl ödedim. Bu fiyatın içinde kombi maliyeti 1600 TL kombim plus 200-3-5. Tesisat derken sadece kombi montajı değil ayrıca benim kombim eski yerinden yaklaşık 2 mt. ileriye taşındı. Yani ekstra tesisat işi var. Size önerdiğim vaillant kombi modellerinin fiyatları ;

turboTEC pro VUW TR 202/3-3 587 EURO + KDV = 1700 TL
    turboTEC plus VUW TR 202/3-5 605 EURO + KDV = 1750 TL bunlar pazarlıksız fiyatlar. Birkaç vaillant bayisinden fiyat alın. Baz fiyat diüşmeyebilir ama en azından bu fiyata montaj dahil alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Forumda çok değerli yorumlar ve tavsiyeler var fakat okudukça insanın kafası karışıyor. Dedim ya benim çevremde vaillant kullanan çok arkadaşım var. Genel olarak memnunlar. Bu sebep ile ben tereddüt yaşamadım.
    Birde değerli bi söz var bilirsiniz "Karıştırma ....ku çıkar."

Tabiki eski kombime göre Vaillant bana çok konforlu geldi. Özellikle sıcak su verimi. Ama yeni olduğu için sarfiyat vs durumunu bilmiyorum.

Size kolay gelsin
    Saygılar,

Pardon şöyle bir düzeltme yapmalıyım. Benim cihaz 200 değil 202/3-5

200 olan modeller bacalı atmotech modellerdir.
    202 olan modeller hermetik turbotech modellerdir.

Bacalı modeller hermetiğe göre biraz daha ucuz.

• quote:

Hocam kafam iyice karıştı :) Ablamın ve komşumun evinde gördüğüm; zemin yaklaşık 30 cm genişliğinde kırılıyordu. Resimdekiler kadar çok boru yoktu.

o zaman sorun,mobil veya kollektörlü sistem mi diye
    bu sisteme toplayıcı sistem de denir.adı üstünde bütün boruların toplandığı kollektör var.
    boru cinslerini yazdım,
  • Merhaba,

Ben yoğuşmasız kombi alacağım zorunlu nedenlerden dolayı ve modülasyonlu oda termostatı özellikle wireless olanlarından almayı düşünüyorum. Evin yapısını bahsedeyim.
    Kombi mutfakta ve mutfağın sol tarafında salon var ve bu modülasyonlu termostatı salona koymayı düşünüyorum.Diğer 2 oda ise sırayla mutfağın sağ tarafında.
    Ayriyeten termostatlı vana takmam ısı açısından fayda sağlar mı? Modülasyonlu termostat ve termostatlı vana aynı andan kulanılıyormu? Bide bu termostatlı vana nasıl çalışıyor?
    Teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

eğer kombini açık balkona koyacaksan, iyi bil dolap yaptır. kesinlikle hazır kombi dolaplarını tavsiye etmem. pima penciye git ve biraz fazla ver ama adam gibi dolap yaptır.

• Birkaç Pimamenci ile görüştüm..
    Bazıları uğraşmamak için yapamıyoruz felan dediler , ama bir kaçı boyutlarını verin bir fiyat çıkaralım dediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bah06

Merhaba,

Ben yoğuşmasız kombi alacağım zorunlu nedenlerden dolayı ve modülasyonlu oda termostatı özellikle wireless olanlarından almayı düşünüyorum. Evin yapısını bahsedeyim.
    Kombi mutfakta ve mutfağın sol tarafında salon var ve bu modülasyonlu termostatı salona koymayı düşünüyorum.Diğer 2 oda ise sırayla mutfağın sağ tarafında.
    Ayriyeten termostatlı vana takmam ısı açısından fayda sağlar mı? Modülasyonlu termostat ve termostatlı vana aynı andan kulanılıyormu? Bide bu termostatlı vana nasıl çalışıyor?
    Teşekkür ederim.

modülasyonlu digital oda termostadı ile termostatik vana kullanılabilir.termostatik vanayı çok ısınan bir odaya monte edebilirsiniz.veya koridor daki peteklere,veya az kullandığınız bir odada.kendiniz o odadaki peteği açıp kapatacağınıza,termostatik vana bunu yapsın
    normal kombi+modülasyonlu digital oda termostadı düşünüyorsunuz
    hangi şehirdesiniz? oturduğunuz bölgede ferroli servisi varsa ferroli öneririm..

ben ferroli domitech veya ferroli divatop micro kombilerini öneririm
    divatop,fan modülasyonludur
    yanında ferroli romeo kablosuz modülasyonlu digital oda termostadı
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Romeo-RF-Kablosuz-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-0--10132

bu termostad,bu kombilere oda sıcaklığında modülasyon yaptırır
    veya
    ariston clas ve ariston genus
    yanında ariston rs ws modülasyonlu digital oda termostadı
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-RS-WS-Kablosuz-modulasyonlu-oda-termostati-+-Sinyal-Alicisi-0--10254

• quote:

Orijinalden alıntı: anestos123

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anestos123

bu oda termostatı muhabbetinden bende sıkıldım iyice.classic condense takılan fr 10 oda termostatı çok iktisatlı çıktı.hele modulasyonuyla hiç yakmıyor maşallah.yahu ben bu bişten birşey anlamış değilim beni bi aydınlatın.
    bir satte yaklaşık 5-10 kez dur kalk yapacak olan bir cihaz nasıl daha az yakacak.modulasyon özelliğinde cihazı süğrekli dur kalktan korudugu için de ayrıca faydalıdır diyoruz mevzuya bak bende tam tersi durum var.hemde bu ara mevsimde birde kışı düşünürsek

şimdi bakın benim evde dısarda 10-12 derece soğuk ta içerisi oturma odam 22 dereceyi gösteriyordu bu sabah.yine biraz daha ısı artsın diye oda termostatını 23.5 a ayarladım ve sadece 45 dakika çalıştı.sonra 22 ye aldım ve çalışması zaten durdu.1.886 kilovat yaktı.giriş suyu sıcaklıgını maksimum 55 dereceye ayarlamışım ve bu 45 dakikadagördüğüm 2 kez dur kalk yaptı cihaz.tam iktisat.kışın bana en az 300 lira gelir oda iyiki evim korumalı.ben bu işten birşey anlamış değilim.termostat bazen 1 çok nadir de yarım derecelik farkları algılıyor.öyle çok kaliteli bi sensoru yok yani

herifin yoğuşmasız kombisi var aynı şartlarda yakıyoruz.bu ara mevsimlerde başlangıçta bir 50 ile yakıyor alıyor rolantiye 40 dereceye 5 saatte benim yaktıgım kadar yakıyor.var bunda bir durum.ilk yakışta ve dur kalklarda fazla yakıyopr bu meret belli öyle alev boyunu kısıyor bilmem ne hikaye...ben öyle gördüm.

@anestos123 kardeşim merhaba,

Şimdi şu modülasyon konusunu iyi bir açıklığa kavuşturalım...
    Oda sıcaklığına göre modülasyon yapan kombi seçilen sıcaklığa yaklaştıkça her 0,1-0,5C'de bir alevi biraz daha küçültür, küçültür, ...sonunda hedef değere gelince doğal olarak kapanır. İyiki kapanır, hiç kapanmasa gaz yakmaya devam ederdi. Yani oda sıcaklığına göre modülasyon yapan kombi de kapanır elbet, ama yüksek alev boyutuyla değil, yaklaşık 5-6mm boyda yanarken kapanır. Sıcaklık düşünce yine aynı boyda yanmaya başlar ve hedefe ulaşmaya yani tekrar kapanmaya çalışır. Bu şekilde hedefe varamazsa ve makas açılırsa alev boyunu biraz yükseltir yine kapanır. Bu çalışma tarzı "dur-kalk" değildir. Dur-kalk çalışan kombilerde alev boyu ne kapanırken ne açılırken 5-6mm değildir, daha yüksektir. Yani arabanın yüksek devirde çalışırken gaz kesmeden fren yapmasına benzer. Modülasyonlu çalışmada kombinin daha sık aç/kapa yaparak çalışması gece saatlerinde daha çok olur. Zira dış sıcaklık sürekli düşerken evin ısı ihtiyacı artmaktadır. Dolayısıyla hedefe ulaşan kombi, sıcaklık daha kısa sürede düşeceği için gündüze göre daha sık devreye girer.
    Kombinin sık devreye girip kapanması can sıkıcıysa, akşam oda termostatını 26C'ye ayarlarsın, kombi garibim yakalayacağım diye koşturur durur kapanmadan...
    Ula şimdi oldimu yeterli ha bu izahat?
    Sen daha bir karşılaşturma bile yapmadan konuşaysun, en az 300 gelirmuş hee. Yok herufun kombisi hem de yoğişmasuz önce 50C'de yanaymiş de sonra rölantiye takaymuş vitesu 40C dereceylen, 5 saatte de senun kadar yakaymuş...Demedik mu sağa kombi 50-40 her kaçta yanaysa yansun, sen ha o odanun sıcakliğunu ölçtinmu ula kaç? Bi de konişaysun, hem bunları yapma hem de...neyse.
    Hem sen kombinun içune mi girdin a gardaşum, alev boyunu kısayi bilmem ne hikaye diyesun...

Kal sağlucakla...

ula memint yiğidum.asıl sorun çok yakayida anla oda ısım 22 dereceyi gösteriyordu bu sabah.yine biraz daha ısı artsın diye oda termostatını 23.5 a ayarladım ve sadece 45 dakika çalıştı.sonra 22 ye aldım ve çalışması zaten durdu.1.886 kilovat yaktı.bağa dermisun habu normalmidude bağa normaldu bi dağa kombi lafi etmiyeceğum.ula aklumuzi aldile.bi kombi alduk kalduk kazaya.ey gidi kömür sobam allah selamet versun oğa, çok ariyacağum oni hemda ustine kestaneleri dizerdum hamsi gibi...dısari kar yağayi kestaneler sobanun ustine ağlayiler.ağlamaktan gozler pifoli olmiş hemda.ey gidi memint.

kombinin çalışmasından asla şikayetçi değilim.en fazla 45 dakikada bu mevsimde evin iç ısısını 23.5 dereceye getirebiliyor 55 derece maksimum gidiş suyunda...sıcak suyu eyidur bisorun yaşamaduk.sessuzdu.
    e yakişuklidur akranlarindan da daha uzundur classic condensedur sonuçta az değil...tek sorun bokiyen herif cebindeki parayı bol kullaniyi iktisat etmeyi gibi geliyi bağa.oyle isa muncurlerini kirarum.

@anestos123 kardaşum,
    Sen hangi saate bakıp 1,küsur kilovat yaktı diyesun. Doğalgaz saatinde m3 (metre-küp) olur sarfiyat, bi daha bak. Hem sarfiyatın boyle ölçilmesu yanıltıcı olabilur. En az 1 haftalık dönemdeki sarfiyatı ölçmek daha gerçekçi olur bilesun.
    Ah nerde o soba keyufleri, kestaneler, ekmek-bazlama kızartıp arasına tereyağını da koydinmu değme keyfume...

• quote:

Birkaç Pimamenci ile görüştüm..
    Bazıları uğraşmamak için yapamıyoruz felan dediler , ama bir kaçı boyutlarını verin bir fiyat çıkaralım dediler...

kesinlikle hazır olanları tavsiye etmem.
    benim kombim açık balkonda. hazır dolap aldım. 2-3 ay kullanabildim. çok soğuklar başlayınca, soğuklar kombiye zarar verecek diye pima pen yaptırdım. boşuna paranı çarçur etme, biraz fazla ver ama sağlam olsun.
    bu arada yer Edirne, Edirne'nin soğukları meşhurdur.....
  • quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkür ederim.

modülasyonlu digital oda termostadı ile termostatik vana kullanılabilir.termostatik vanayı çok ısınan bir odaya monte edebilirsiniz.veya koridor daki peteklere,veya az kullandığınız bir odada.kendiniz o odadaki peteği açıp kapatacağınıza,termostatik vana bunu yapsın
    hangi şehirdesiniz? oturduğunuz bölgede ferroli servisi varsa ferroli öneririm..

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Romeo-RF-Kablosuz-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-0--10132

veya
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-RS-WS-Kablosuz-modulasyonlu-oda-termostati-+-Sinyal-Alicisi-0--10254

ankara dikmen de oturuyorum(daha önce yoğuşmalı kombi için öneri almıştım yoğuşma giderinde sıkıntı olasından dolayı yoğuşmasız alcam. Petek boylarını filan yazmıştım ama mobile versiyondan girdiğim için attığım mesajı ne yazıkki bulamadım), yeni ve ısı yalıtımlı bina
    memnit hocam sağolsun kombiler önerdi. Buderus u052 veya 062(çift eşanjörlüymüş ve sıcak su için tercihimde çift eşanjörlü olanlar), ferroli divatop micro,eca confeo plus ve vailant 242/5
    benim aklıma 3 yıldızlı su konforundan dolayı eca ve vailant yattı ama tam karar vermedim. Wireless modülasyonlu termostat kullanmanın bir sakıncası varmı? duvar delmemek veya daha sonra başka bir yere termostatı almak açısından wireless düşüüyorum. Kombiyle aynı marka termostat mı almak daha uygun olur yoksa farklı markalarda birbirine uyuyor mu?
    Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkür ederim.

veya

ankara dikmen de oturuyorum(daha önce yoğuşmalı kombi için öneri almıştım yoğuşma giderinde sıkıntı olasından dolayı yoğuşmasız alcam. Petek boylarını filan yazmıştım ama mobile versiyondan girdiğim için attığım mesajı ne yazıkki bulamadım), yeni ve ısı yalıtımlı bina
    memnit hocam sağolsun kombiler önerdi. Buderus u052 veya 062(çift eşanjörlüymüş ve sıcak su için tercihimde çift eşanjörlü olanlar), ferroli divatop micro,eca confeo plus ve vailant 242/5
    benim aklıma 3 yıldızlı su konforundan dolayı eca ve vailant yattı ama tam karar vermedim. Wireless modülasyonlu termostat kullanmanın bir sakıncası varmı? duvar delmemek veya daha sonra başka bir yere termostatı almak açısından wireless düşüüyorum. Kombiyle aynı marka termostat mı almak daha uygun olur yoksa farklı markalarda birbirine uyuyor mu?
    Teşekkür ederim.

birde bu fan modülasyonu tam olarak nedir? ne işe yarar?
    çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 694695696697698
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.