Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar işin ehli varsa lütfen bana yol göstersin..Yeni taşınacağım evim için kombi bakıyorum. Ev Kocaeli Gölcük Topçular mahhallesinde (diğer yerlere göre biraz soğuk kışları), Güney cepheli, 4 katlı evin son iki katı olan çatı dublex, 120 m.kare ve ısı yalıtımlı sıfır ev..MAlum memur da olduğumuzdan fiyat olarak beni zorlamayacak birr kombi arıyorum.Bana uzun zaman masraf çıkarmaması herkes gibi benim için de önemli..TAvsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..
  • BOSCH CLASSIIC PLUS MODEL KOMBİ ALDIM HERMETİK BALKONA KOYDUK KOMBİYİ SICAK SU MUSLUKLARA COK GEC GELIYOR NERDEYSE 1 KOVA SU DOLDUKTAN SONRA ISINIYOR ACABA KOMBİDEMI PROBLEM VAR YOKSA BIZIM YAPABILOECEGIMIZ BIR AYARIMI VAR SADECE SICAK SUYU MUSLUKLARA COK GEC GONDERIYOR ONERILERINIZ NELERDIR
  • quote:

Orijinalden alıntı: +angry_poseidon

Arkadaşlar işin ehli varsa lütfen bana yol göstersin..Yeni taşınacağım evim için kombi bakıyorum. Ev Kocaeli Gölcük Topçular mahhallesinde (diğer yerlere göre biraz soğuk kışları), Güney cepheli, 4 katlı evin son iki katı olan çatı dublex, 120 m.kare ve ısı yalıtımlı sıfır ev..MAlum memur da olduğumuzdan fiyat olarak beni zorlamayacak birr kombi arıyorum.Bana uzun zaman masraf çıkarmaması herkes gibi benim için de önemli..TAvsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

ev net 120m2 mi? yani ısıtılacak alan önemli?
    evdeki bütün odaların m2 sini ve evdeki toplam petek boyunu yazarmısınız
    kombi için bütçeniz ne kadar?
    900liraya da kombi var
    4000lirayada

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Sevgili disintegration üstad. Değirmendere bu Gölcük Değirmendere. Gölcükte baya bir kombici var servsi sıkıntısı yaşamam diye tahmin ediyorum ama yinede bir araştırmak lazım. Sizin dedikleriniz çok önemli tabiki dediklerinizi göz önüne alacağım. Ferroli bu sıcak su falan baya kafama yattı. Yoğuşmalıların fiyatları nedir acaba onları öğrenebilirmiyim hani 1300 ferroli 1700 yoğuşmalıysa 2-3 taksit fazla öderim mesela yoğuşmalı alırım. Birde evin kombi yeri var ama projesi falanda çizilecek sanırım. Bu işlerden hiç anlamam mühendislik ücreti falan oluyormuş bu konudada yardımcı olursanıç çok sevinirim.

size yazdığım yoğuşmalı kombilerin fiyatları
    nette
    1500 lira ile 1750lira arasında

Tamam üstad. Nette araştırdım Ferroli var burda yerinide biliyorum. Ben gider bakar dediğin kombilerden birini alırım. Çok yardımcı oldun. Eyvallah.

bişey değil
    hayırlı olsun

• quote:

Sevgili disintegration üstad. Değirmendere bu Gölcük Değirmendere. Gölcükte baya bir kombici var servsi sıkıntısı yaşamam diye tahmin ediyorum ama yinede bir araştırmak lazım. Sizin dedikleriniz çok önemli tabiki dediklerinizi göz önüne alacağım. Ferroli bu sıcak su falan baya kafama yattı. Yoğuşmalıların fiyatları nedir acaba onları öğrenebilirmiyim hani 1300 ferroli 1700 yoğuşmalıysa 2-3 taksit fazla öderim mesela yoğuşmalı alırım. Birde evin kombi yeri var ama projesi falanda çizilecek sanırım. Bu işlerden hiç anlamam mühendislik ücreti falan oluyormuş bu konudada yardımcı olursanıç çok sevinirim.

forumda ard arda mesajlar geliyor. mesajlar karıştı
    kombiyi alacağınız yer bu bilmediklerinizi hallederler.herşeyi baştan konuşurun
    yoğuşmalı kombiler klima gibi su üretir.o yüzden kombiyi monte edeceğiniz yerde su gideri lazım
    kombi oraya suyunu tahliye etsin.
    yoğuşmalı kombiler daha tasarruflu cihazlar. dediğim gibi %15-20 gibi tasarruflar sizin için önemliyse yazdığım yoğuşmalı kombilerden birini alabilirsiniz
    size yazdığım kombiler sorunsuz verimli kombilerdir
    hangisi aklınıza yatıyorsa o kombiyi alın.

kombi önerirken hiçbir markayı ön plana cıkartmayız
    ön plana çıkartılacak şey markanın "modelidir"

• quote:

Orijinalden alıntı: omer14

arkadaşlar her yıl kombiye bakım yaptırmalı mıyız?

yoksa 2 yılda bir yeterli olur mu..

viessmann servisi aradım 70 tl istediler..

normalde 50 tl civarı değil mi bakım ücreti...

her yıl kombiye bakım yaptırmak zorunda değilsiniz
    bu tercihe bağlı bir şey
    ben 2 yılda bir yaptırmayı düşünüyorum,para durumuna da bağlı
    belki her yıl yaptırırım
    bakım yaptırmak kombi için yararlıdır.kombinin içindeki parçalar temizlenir.ürün kontrolü yapılır
    ben bu yaz ferroli kombime yetkili servise bakımını yaptırdım
    55lira tuttu
    viessmann ı bilmiyorum
  • Arkadaşlar Merhaba;

eski ve bilgili arkadaşların yazdıklarını okudum ve faydalı oldu çok teşekkür ederim.

benimde şöyle bir sorum olacaktı.

çok değişik cevaplar aldığım için birde tarafsız bir ortamda fikir edinmek istedim.

evimiz 140m2, güney cephe ve yeni olduğundan yalıtımının iyi olduğunu düşünüyorum. yapan kişiler de 6 metre petek koymuşlar.

bu durumda benim almam gereken kombi için tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?

yoğuşmalı almalımıyım,

hermatik kombi işimi görür mü?

yaptığım araştırmalarda 2 model arasında kaldım. bütçem 2000 tl civarında.

ilgili modeller;

BAYMAK & BRÖTJE HEIZUNG NOVADENS EXTRA YOĞUŞMALI KOMBİ ----- fiyatı 2199 tl

BUDERUS U 042 HERMETİK KOMBİ ----- fiyatı 1690

ilginiz için teşekkürler

Ahmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

BOSCH CLASSIIC PLUS MODEL KOMBİ ALDIM HERMETİK BALKONA KOYDUK KOMBİYİ SICAK SU MUSLUKLARA COK GEC GELIYOR NERDEYSE 1 KOVA SU DOLDUKTAN SONRA ISINIYOR ACABA KOMBİDEMI PROBLEM VAR YOKSA BIZIM YAPABILOECEGIMIZ BIR AYARIMI VAR SADECE SICAK SUYU MUSLUKLARA COK GEC GONDERIYOR ONERILERINIZ NELERDIR

kombi
    musluğa ne kadar uzaklıkta?
    bosch classic plus ın sıcak su verimi 2 yıldız
    1 dakikada 11,5 litre sıcak su hazırlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: malcolmx99

quote:

arkadaşlar ev 95 m2.giriş kat,güney cephe.duvarlarda ısı yalıtımı yok.30 yıllık bina.şehir ankara.ev annemlerin.bi karı koca.eski kombi miadını doldurdu.yeni kombi alacaklar.öncelikle yoguşmalı diye düşünüyorlar.sizce yoguşmalıya gerek var mı? ve hangi marka tavsiye edersiniz? maximum bütçe 2000 tldir.

???

ev net 95m2 ise evdeki toplam petek boyu kaç metre?
    yoğuşmalı kombi alırsanız en kötü şartlarda %10
    en iyi koşullarda %20-25 gibi verim elde edersiniz ve bunlar faturalara yansır
    en kötü %10 en iyi de %20 gibi verim sizin için önemliyse
    yoğuşmalı kombi alın
    yok değilse
    normal kombilere yönelin
    tercih sizin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: +angry_poseidon

Arkadaşlar işin ehli varsa lütfen bana yol göstersin..Yeni taşınacağım evim için kombi bakıyorum. Ev Kocaeli Gölcük Topçular mahhallesinde (diğer yerlere göre biraz soğuk kışları), Güney cepheli, 4 katlı evin son iki katı olan çatı dublex, 120 m.kare ve ısı yalıtımlı sıfır ev..MAlum memur da olduğumuzdan fiyat olarak beni zorlamayacak birr kombi arıyorum.Bana uzun zaman masraf çıkarmaması herkes gibi benim için de önemli..TAvsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

ev net 120m2 mi? yani ısıtılacak alan önemli?
    evdeki bütün odaların m2 sini ve evdeki toplam petek boyunu yazarmısınız
    kombi için bütçeniz ne kadar?
    900liraya da kombi var
    4000lirayada

ev 140 m.kare neti 120 hocam..ev 4+1 olduğundan odalar biraz küçük (19, 8, 13, 5, 11 ve 34 m.kare odalar) peteklerin boyutunu bilemicem çünkü daha takılmadı ama herhalde ortalama düşünülebilir. Kombi için ise 1500 tl max. bütçem...Bi de hermatik mi yoksa yoğuşmalı mı almalıyım? Biçok insan yalıtımlı evde yoğuşmalıya gerek yok diyor..Aradaki farkı amorti etmek uzun zaman alıyormuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +angry_poseidon -- 23 Ekim 2011; 23:33:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: justjust

Merhaba,

2 sorum olacak.

1. Bosch Classic Condanse almıştım. İlk çalıştırmatyı şöyle yaptım. Kalorifer düğmesini 6, oda termostadını 22 derece yaptım. Bütün petekler açık konumda. Aradan 7 saat geçti oda sıcaklığı 19,5 dereceyi geçemedi. Bu süre içinde kombi hiç durmadı hep çalıştı. Sonra kombiye kızdım kapatıp ve yattım. Bugün servisi aradım. Bana kombiyi ilk çalıştırmada 24 saat açık tutun ev ısınsın. Ondan sonra normal kullanabilrsiniz dedi. Ben emin olamadım. 7 saatte ev ısınmaz mı?

2. Konbinin bulunduğu mutfak camı yuvarlak şekilde açtırmıştık. Üstüne kapak taktırmıştım. Şimdi oradan soğuk geliyor. Bu yüzden mutfağın kapısını hep kapalı bırakıyorum. Ben camdaki deliği kapatıp mutfağa gaz alarm cihazı alsam olur mu ki?

Saygılar.

Üstadlar benim sorularımı gözgen kaçırdınız sanırım. Saygılar.

• Merhaba.

Babam viesmann servisinden bunalıp onu bana verdi ve kendisine kombi alacağız.

Ev 125 m2 ve petek uzunluğu 7,5-8 m. Güney-doğu. Buderus GB 022'yi önermişler. Tecrübeli arkadaşlardan bu kombi için yorumlarını veya bu konular hakkında hiçbir bilgim olmadığı için (modülasyonlu-modülasyonsuz-termostat-bosch-ferroli) önerilerini bekliyorum.

Çok teşekkürler.
  • Merhaba. Viessmann Vitopend 100-W WH1D kombiye sahibim. Bir de General Kablosuz Oda Termostatı HT-300 SET aldım. Bir kaç güne kadar elimde olacak. İzmir Karşıyaka'da oturuyorum. Forumda bu termostatı monte edebilecek servisçi arkadaşlar varsa PM ile bana ulaşıp fiyat vermelerini bekliyorum. Viessman'a neden monte ettirmiyorsun derseniz servis ile konuştuğumda montaj hariç 450 TL gibi bir rakama kablosuz termostat var ve başka termostat uymaz demişlerdi. Ancak araştırmalarım neticesinde genel olarak on/off çalışan tüm termostatların tüm kombiler ile uyumlu olduğunu öğrendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faithless35

Merhaba. Viessmann Vitopend 100-W WH1D kombiye sahibim. Bir de General Kablosuz Oda Termostatı HT-300 SET aldım. Bir kaç güne kadar elimde olacak. İzmir Karşıyaka'da oturuyorum. Forumda bu termostatı monte edebilecek servisçi arkadaşlar varsa PM ile bana ulaşıp fiyat vermelerini bekliyorum. Viessman'a neden monte ettirmiyorsun derseniz servis ile konuştuğumda montaj hariç 450 TL gibi bir rakama kablosuz termostat var ve başka termostat uymaz demişlerdi. Ancak araştırmalarım neticesinde genel olarak on/off çalışan tüm termostatların tüm kombiler ile uyumlu olduğunu öğrendim.

viessmann servisi ile konuştunuz mu
    General Kablosuz Oda Termostatı HT-300 SET taktığınızda kombi garanti dışı kalmayacak mı?
    bazı servisler marka harici termostada izin vermeyip
    kombiyi garanti dışı bırakıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

Merhaba.

Babam viesmann servisinden bunalıp onu bana verdi ve kendisine kombi alacağız.

Ev 125 m2 ve petek uzunluğu 7,5-8 m. Güney-doğu. Buderus GB 022'yi önermişler. Tecrübeli arkadaşlardan bu kombi için yorumlarını veya bu konular hakkında hiçbir bilgim olmadığı için (modülasyonlu-modülasyonsuz-termostat-bosch-ferroli) önerilerini bekliyorum.

Çok teşekkürler.

buderus gb022 mükemmel bir premix yoğuşmalı kombidir
    ama fiyatı çok pahalıdır
    fiyatı nette bile 2900-3000lira
    buderus gb022 kesinlikle öneririm.
    alternatif isterseniz?

ferroli econcept tech öneririm + ferroli romeo modülasyonlu dij oda termostadı (kablolu veya kablosuzu da var)
    mükemmel bir kombidir. modülasyon aralığı çok geniş
    %21 - %100
    1 dakikada 15,2 litre sıcak su hazırlayabiliyor
    http://www.ferroli.com.tr/images/products/documents/071009123517.pdf

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Romeo-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-0--10133
    diğer alternatifler:
    bosch classic condens + bosch fr10 modülasyonlu digital oda termostadı
    eca confeo premix s + eca modülasyonlu digital oda termostadı fb ot

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: faithless35

Merhaba. Viessmann Vitopend 100-W WH1D kombiye sahibim. Bir de General Kablosuz Oda Termostatı HT-300 SET aldım. Bir kaç güne kadar elimde olacak. İzmir Karşıyaka'da oturuyorum. Forumda bu termostatı monte edebilecek servisçi arkadaşlar varsa PM ile bana ulaşıp fiyat vermelerini bekliyorum. Viessman'a neden monte ettirmiyorsun derseniz servis ile konuştuğumda montaj hariç 450 TL gibi bir rakama kablosuz termostat var ve başka termostat uymaz demişlerdi. Ancak araştırmalarım neticesinde genel olarak on/off çalışan tüm termostatların tüm kombiler ile uyumlu olduğunu öğrendim.

viessmann servisi ile konuştunuz mu
    General Kablosuz Oda Termostatı HT-300 SET taktığınızda kombi garanti dışı kalmayacak mı?
    bazı servisler marka harici termostada izin vermeyip
    kombiyi garanti dışı bırakıyorlar

Doğru söylüyorsunuz. Büyük ihtimalle garanti dışı kalır. Ancak eğer kombi ileride servise ihtiyaç duyarsa termostatı söküp çağırmayı düşünüyorum.

• merhabalar. izmirde 75 m2 sıfır dogalgaz tesisatı hazır evime projeyi çizen ve tesisatı döşeyen firma baymak olduğu için baymak kombi almak zorundayım. bu tüm apartman 810 daire) için aynı. bize falke master 24 yoğuşmalı kombi önerdiler. sizce baymakın en iyi yoğuşmalı modeli hangisi. konvansiyonel kombi alsak daha mı iyi olur. yine baymakın konvansiyonel kombilerinden tavsiye edeceğiniz bir model varmı.
  • quote:

quote:

arkadaşlar ev 95 m2.giriş kat,güney cephe.duvarlarda ısı yalıtımı yok.30 yıllık bina.şehir ankara.ev annemlerin.bi karı koca.eski kombi miadını doldurdu.yeni kombi alacaklar.öncelikle yoguşmalı diye düşünüyorlar.sizce yoguşmalıya gerek var mı? ve hangi marka tavsiye edersiniz? maximum bütçe 2000 tldir.

???

YAĞUŞMA.SIZ FİYATINA YOĞUŞMALI KOMBİLER VAR BUNLAR

DD NİTROMİKS
    ARİSTON CLAS PREMİUM
    ECA CONFEO PİREMİKS

YEREL.DE FİYATLAR FARKLI OLUYUR İNTERNETTEKİ FİYATLARINA MONTAJ VS. 200-300 TL FİYAT FARKI EKLEYEREK HESAP EDERSEK MESELA DD NİTROMİKS İNTERNETTE 1600 TL + 300 TL EKLEYEREK 1900 TL YE ALINABİLİR.

YOĞUŞMASIZ KOMBİLERDE

İMMERGAZ EOLO STAR
    ECA CONFEO PLUS
    FERROLİ DOMİTEC
    DD ATRON (YENİ MODEL)

KOMBİLER.DE ALINABİLİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: anestos123

quote:

quote:

quote:

quote:

sevgili dostlar sizleri çok rahatsız ettim biliyorum ama mecbur sormaya devam.yeniçeri ağam sserin memint disngretion(başka nick bulamadunmi ola) gibi forumda aktif dostları epeydir takip eyledum .gelelum sadede.classic condens i taktuk kullanmaya başladuk.

oda termostatından gidiş suyu sıcaklığı servis tarafından 75 dereceydi.bunu kendim sserin yardımıyla 55 dereceye düşürdüm.şimdi benim gidiş suyu sıcaklıgım enfazla 55 derece .fakat birşey dikkatimi çekti.daha önceki ayarda kombi 60 derecenin üzerinde çalıştıgı oldu ama çok kısa sürdü bu ve evi kısa sürede ısıtıp oda sıcaklıgı 23 derece olunca kombiyi durdurdu.şimdi ise 55 derecede biraz daha fazla yanma ihtiyacı hissetti ve hatta oda termostatına sıcaklıgı getirmede oldukça zaman geçti diyebilirim.sizce bunun hangisi daha iktisatlıdır?

birde dostlar oda termostatı istenen sıcaklıga geldiğinde alev boyutunu düşürüyor demiştik.yahu 3 gundur bakıyorum istenen sıcaklıga geldiğinde oda kombi kapatıyor kendini.dıs kapakta yanan ısık sönüyor.gidiyorum sayaca bakıyorum dönen birşey yok.bu modulasyonun çalışma mekanizması boylemidir.içime şöyle bir şüphe düştü acaba modulasyon özelliği var fakat servis bir ayarmı yapmak gerekiyordu yoksa modulasyon dediğimiz zaten boyle bir durummudur.mesela oda 23 oldu fr10 kombiyi kapattı kombiye baktımgidiş suyu sıcaklıgını gösteriyorum mesela 40 derece fakat kombi yandıgındaki kırmızı ısık tamamen sönmüş doğalgaz sayacında tık yok on of çalıştırmasın bu meret? bundan nasıl emin olabilirim?

oldukça uzattum ama bağa bi el atun uşakla .habu işten zevk almağada başladum ayrıca

Değerli @anestos123,
    İnsan merak edip araştırınca doğru sonuçlara ulaşıyor, bunda sıkıntı yok...
    Kombi kalorifer ayarı 75C olunca, oda sıcaklığı daha çabuk yükselir, ama tesisat suyu 75C oluncaya dek (hatta 75'i geçebilir de) daha uzun zaman geçer ve ısıtma devresinde gaz sarfiyatı daha fazla olur. Fakat bu kullanımda kombi kapanınca daha uzun süre bekler 55C'de kullanımdaki beklemeye göre. Bu yüzden, diyelim 24 saat sonunda her iki kullanım şekli arasında sarfiyat bakımından, 55C'de kullanım lehine %10-15 kadar bir fark beklenir. (Bunu kendiniz de karşılaştırabilirsiniz) Bunun nedenine gelince...

Amma velakin, ha bu sizun servisun hesaplayamadiğu bir şey var, yoğişma dediğun olay, tesisat suyu 40-55C dereceler arasinda olirsa gerçek olayi da...
    Yoksa uçti tasarruf dediğun havaya...

Dostça sevgi ve selam!

ula memint.ula sorinun tamamini niye cevaplamaysunuz.öylemi olu.allah iyiluğunuzi versun .ander kalmiyasun.
    75-55 derece olayini anladum.
    amma velakin diyorum senun gibi ve ilave ediyorum.yukarda bahsettiim modulasyon olayı dedugum gibiysa tamammidur olay .modulasyonmu yapıyor benum fr10.bunu netleşturmem lazım.zira ummetun yuzde 99 i doğalgaz işini bilmeyi.servislerde buna dahildur.sorumu tekrar yazmıyorum yukarda anlatmişim .sağa zağmet gozlerune kesilsunle he o bet surat, bi cevap ver bağa.

olduk profesor.reglaj ayari modulasyon derken terminolojiyi kurduk halbuki taktur herife kombiyi geç kenarada .nedu bu sikinti

memint hocam bimukabele.

Haklısın @anestos123, gözümden kaçmış...
    Oda termostatı istenen sıcaklığa yaklaşırken (geldiğinde değil) her 0,1C derecede alev boyunu biraz daha kısar. Hedef sıcaklığa ulaşıldığında ise kombiyi kapatır. Yani modülasyon, hedef sıcaklığa yaklaşırken gerçekleşir ve istenen sıcaklık elde edilince alev söner. Gaz yanmaz, sayaç dönmez olur.
    Diğer termostatlar hedef sıcaklığa yaklaşırken ekstradan modülasyon yaptırmazlar ve kombi daha büyük alev boyuyla gelir... Hedef sıcaklığa ulaşınca da kapanır. Sıcaklık 1C düşünce kapandığı sarfiyatla kombi tekrar yanar ve tekrar ısıtır. Kombi bu şekilde açılıp kapanırken normal termostatla, modülasyonluda olduğundan daha fazla gaz yakar. Bu yüzden modülasyonlu termostat avantajlıdır.
    Termostat modülasyonlu olsun olmasın, bir diğer avantaj ise evde üşümeden yaşanabilecek en düşük sıcaklıkların ayarlanması ile elde edilir. Özellikle gündüz saatlerindeki 22-23C gibi yüksek sıcaklıkların gerekmediği gece saatlerinde 18-19C ayarlamak, sabah ise yeniden 22-23C'ye getirmek tasarrufu katmerli yapacaktır...

Oldimu şimdu uşağım, mevlam herşeyu gönlune göre versun. Terminoloji de iyi otirmuş ha!...Satarsun sizun heruflere artık...

kombinin aşırı dur kalk yapmasından sa ortalama 45 dereceyle sürekli yanması bana daha avantajlı gibi geldi.yarın termostatı söküp bu şekilde bi 10 saat yakıp sonuçtan sizi bilgilendiririm.çunku ben 55 derece giriş suyunda (maksimum) kombiyi ayarlayıp yaktıgımda oda derecesi 25 e ayarlanmış şekilde 2 saatte 1.5 kw sarfiyat oldu.kombi hiç susmadı tabi:)yahu ben bu mevsimlerde hava guzel ama yine kombiyi kapatmıyorum ki açıp kapamadan dolayı fazla sarfiyat olmasun.halbuki kombi yanarken aynı şeyi yapıyormuş.bu nasıl modulasyon idi 'bilmediğinin ardına düşme' den kasıt bu olsa erek.modulasyon deduk ama bağa kalursa bizi duman edecek habu

ben modulasyonun surekli oldugunu sanıryordum aslında.bu şekilde geçiş mevsimlerinde kombi sürekli dur kalk yapacak belkide gunde 10 kez kapanıp açılacak.bence al 40 dereceye bu mevsimlerde surekli yansın yatmadan kapat daha uygun:)

ismet özel bi dönem demişti; teknoloji bana getirdiklerini geri alsın ben bana getirdiklerini vermeye hazırım.
    bana kalursa ben bu kış ayda 300 -400 lira arası öderim .ne guzel 800 kilo komurle tum evim ısınıyordu.kahrolsun teknoloji yaşasun halklarun kardaşluğu

yahu yeniçeri ağamida özledum ha.çok yakarsam bulurum seni demiş idum oğa.izinimi kaybetturiyi

bi de radyatorlerin giriş bölümüyle çıkış bölümü eşit ısınır gibi bir görüş anladım.benim evde oyle değil ama az da olsa ısı farkı var.girişler yanayi çıkışlar az yanayi.sorun değildir umarım.

ula memint.darlanmaysun hoş. yazayruk da hem öğreniyiruk hem kaynak yapayruk aramuzda.boyle virgul atlamadan cevap yaz bağa.eksuk olmasun

haklarunuzida toptan helal edun bu yakaya.

Değerli @anestos123,
    Severim araştırmaya meraklı insanları. Sen de öylesin, yalnız Amerika'yı yeniden keşfedeceğiz bu gidişle ya haydi hayırlısı...
    Tamam oda termostatını kapat (ama yerinden sökme!) ve kombiyi dediğin gibi 40C'de sürekli yak. Ama karşılaştırmanın eşit koşullarda olması için oda sıcaklığını da sürekli kontrol et (yoksa oda termometresi alman gerek) ve 25,1C olunca kombiyi kapat. Oda sıcaklığı 24,9C olunca kombiyi tekrar yak, 25;1 olunca tekrar kapat, sonra....devamını biliyorsun. Yalnız akşam olunca odayı 25C'de tutabilmen için kombinin ayarını biraz arttırman gerekebilir, 50C yaparsın böyle bir ihtiyaç olursa. Süre dolunca da her iki kullanım şeklini karşılaştırırsın. Süreleri eşit tutmayı unutma ha...
    Bir şeyi merak ettim. Oda sıcaklığının 25C olması fazla değil mi, bebe-dede-nine mi var yoksa iliklerine kadar ısınma durumları mı? DG kömüre benzemez çarpar adamı ha...Oda termostatı ne yapsın, sen vermişsin 25C ayarı "ilk hedefin budur" diye kombiye, mola vermesine fırsat mı kalır? Garibim tık nefes koşturacak tabi... Modülasyon yapsın yapmasın tüm termostatlar seçilen sıcaklığa göre kombiyi yönetir. Hedef büyük olursa koşu da zorlu olur, sarfiyat artar. Şimdi kombiyi termostat değil ben yöneteceğim demektesin, olur tabi ama kayırmaca, şike yok tamam mı, hedef yine 25C ve süre 2 saat. Şayet kombi 40C kalorifer ayarında 25C' oda sıcaklığını tutturamazsa dediğim gibi 50C yaparsın artık kombiyi. Oda termometresini eksik etmeyesin ha...25,1 olunca kapayıp kombiyi; 24,9 olunca açmayı unutmaman senin menfaatine...

Şair güzel der, duygu adamıdır zira, hissiyatla yaşar, konuşur, yazar...Ama kitapları teknolojiyle basılır matbaada, kendi elle yazsa bile...

Yanlış anlamışsın, radyatörlerin sıcak su giren kısmı sıcak, ılık su çıkan kısmı ılıktır; su sıcağını odaya bırakır döner kombiye yeni sıcak getirmeye da. Seni ısıtmayıp kombiye geri mi götürseydi sıcağı yani.

Ula Karadenuzlu hatta Rizelu arkadaşım, ömür adamsınız vesselam. Ha bu sizun yaka olmayaydi, dunya çekulmez bi dunya idu. Ama kömürün saltanatı bunda olmasa da bu doğalgaz da fena deyuldur he...Ha o sıcaklığu da 22-23C'den fazla yapmayasun ama...
    Sağlıcakla...

her gittiğim mekan bana kombiyi sakın aç kapa yapma, kombiyi belli bir ısıda surekli yakman sürekli açıp kapamandan çok daha iyidir.her açıp kapamada kombi çok fazla yakar dedi demekte diyor.

senin bahsettiğin mevzu da 25 dereceye geldiğinde kombiyi niye kapatayım.alırım 35e 40 a yakmaya devam ederim.

bana şunu netleştirin eğer kombi her aç kapa faaliyetinde yakıtı normalinden 1 katı fazla sarfediyormu etmiyormu? termostatın kombiyi oda ısısını yakaladıgında kapatmasıyla ,bizim kombiyi kapatmamız arasındaki tek fark alev boyuysa bu bence atla deve değil.burayı anlamıyorum her ısıyı yakaladıgında kombi kendini kapatacaksa bu süreklilik daha fazla yakıt sarfiyatı değil midir?memint sen işi zorlaştırmışsın.komşularımın oda termostatı yok.önce 55 ile bi ısınıyorlar sonra alıyorlar 40-45 dereceye yola devam diyorlar arasıra 50 derecede yakıyorlar ama ödedikleri hiç 200 lirayı bulmuyor.ula ben bi hesap etttum bu şekilde 300 yetmeyi

benim kombi satte en az 5 kez aç kapa yaptı dün gece.5 kez aç kapa yaptıgında harcadıgıy sürekli 40 ile yanmasıyla harcadıgı enerjiden fazladır sanırım.

• bende doğalgaz toptan malzemesi satıyorum confeo plusı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.