Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: himai

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Sobalı olan daireye kombi bağlatmak istiyorum.
    Radyatör, kombi önerilerinizi almak istiyorum, Öncelikle sizlerin önerileri benim için çok önemli.Uzun süredir takip ediyorumforumu.
    İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Daire eski(20- 25 yıl) izalasyonu yok.
    Arkadaşlar krokisini elimden geldiği kadar çizmeye çalıştım.

Sizede aynı önerilerde bulunacağım tesisatınız oksijen bariyerli boru ile dizayn edilsin. Petek olarakda dd plus ve sonrasında baymak,eca,ferroli,airfel radyatörlerde olabilir bunu teklif alırken dikkate alırsınız.

Afyonun ne kadar soğuk bir yer olduğnu askerlik görevim sırasında görmüş oldum inanılmaz keskin bir soğuk havası olduğunu biliyorum ben gecici olarak orda bulunmuştum tabi o yıla özgü bir durum değildiyse gerçekten çok soğuk bir yer olduğunu düşünüyorum. Bu durumu göz önünde bulundurarak petek boyunuzu normalden % 20 civarında fazla tutmanızı tavsiye edeceğim.

Salona 1.60

11 m2 lik odalara 1,20

13 m2 lik odaya 1.40

Mutfak 1 mt

Banyo 0,50 mt

Koridorada büyüklüğe göre 0,50 ile 1 mt arasında bir radyatör düşünebilirsiniz.

Tabi siz teklif alacaksınız ustalar işi yerinde görecekler ısı kaybınız ve konutunuzun durumuna göre bir hesap cıkaracaklar ben ön bilgi olması acısından bir metraj belirledim çok soğuk iklim şartlarını ve yalıtım olmadığını düşünerek biraz fazla bir hesap çıkardım duruma göre değişiklik gösterebilir. Yoğuşmalı cihaz düşünmüyorsanız bu metrajı salon 1.20 diğer odalar 1er metre ve 13m2 için 1.20 mutfak ve diğer alanlar değişmeyecek şekildede düşünebilirsiniz.

Cihaz önerisinde bulunmamız için nasıl bir cihaz istediğinizi belirtmeniz gerekiyor yoğuşmalı yada konvansiyonel ve bütceniz ne kadar ne kadarlık bir cihaz istiyorsunuz. Genel olarak önerdiğimiz cihazlar konvansiyonel olarak ferroli domitech internet satış fiyatı 1100-1200 tl aralığında ve bosch classic condense bu cihazda internet fiyatı 1700-1800 tl civarında tabi hergün döviz fiyatları yükseliyor bu nedenle bütün kombilerde fiyat artışı olması normaldir.

En önemli şeyi yine en sona yazıyorum iyi bir ustaya işi yaptırın tesisata önem verin oksijen bariyerli hangi marka olması önemli değil kaliteli markalar zaten piyasada belli herkes bu markaları biliyor. Oksijen bariyerli yada deliksiz alüminyum folyolu boru olmasına dikkat edin sıva altı yada sıva üstü durumuna göre ustalar boru cinsinde farklı öneride bulunabilirler sonuç itibariyle oksijen geçirgenilği olmayan bir boru olmasına dikkat edin. Radyatörleride en başında kaliteli seçerseniz seçeceğiniz cihaz daha verimli ve daha sorunsuz hizmet edecektir.

Buderus GB 012-25k kombi
    8,5m-600 dd plus panel radyatör,
    Daire içi gaz açma tesisatı ve işçiliği,
    plastik boru tes. ve işçiliği
    termostatik vana 1 ad, köşe termosmatik vana 1ad, oda kumandası 1 ad (buderus)
    Bağlantı elemanları vs verilen fiyat
    peşin 5400 tl

Ayrıca
    Bosh condens 2000w 24 kw
    Kombi 5000 tl
    Bosh clasik plus 24kw olursa 4500 tl
    ortalama 5000 fiyat çıkartıyorlar

Fiyatlar nasıldır sizce?
    Bu arada bir usta malzemeleri sen alırsan ben 500 tl işçilik ile yaparım dedi ama ne malzeme gider bilemiyorum.

8,5 m 600mm DD Plus yaklaşık 1.000 TL. Buderus GB012 1.700 TL civarında. Oda kumandası 125 TL. Termostatik vanalar 30 TL civarında. Borular vb 400-500 TL civarında. 500 TL işçilik istiyor. Yaklaşık 4000 TL civarında maliyet oluyor. 1.400 TL kar biraz fazla gibi. Başka unuttuğum malzeme varsa yeniçeri hatırlatacaktır. Bence max 4500 TL makul bir fiyat olabilir.
    Bosch Condense 2000W Buderus GB012 gibi condense (klasik, yarım) yoğuşmalı kombiler. Buderus takıntınız yoksa, Buderus'u satın alan ana Firma Bosch olanı tercih etmek yanlış olmaz kanımca. Biraz daha pazarlık ederek Bosch Condense 2000W modelini 4.500 TL ye bağlamaya çalışınız.
    Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

Radyatör, kombi önerilerinizi almak istiyorum, Öncelikle sizlerin önerileri benim için çok önemli.Uzun süredir takip ediyorumforumu.

Sizede aynı önerilerde bulunacağım tesisatınız oksijen bariyerli boru ile dizayn edilsin. Petek olarakda dd plus ve sonrasında baymak,eca,ferroli,airfel radyatörlerde olabilir bunu teklif alırken dikkate alırsınız.

Afyonun ne kadar soğuk bir yer olduğnu askerlik görevim sırasında görmüş oldum inanılmaz keskin bir soğuk havası olduğunu biliyorum ben gecici olarak orda bulunmuştum tabi o yıla özgü bir durum değildiyse gerçekten çok soğuk bir yer olduğunu düşünüyorum. Bu durumu göz önünde bulundurarak petek boyunuzu normalden % 20 civarında fazla tutmanızı tavsiye edeceğim.

Salona 1.60

11 m2 lik odalara 1,20

13 m2 lik odaya 1.40

Mutfak 1 mt

Banyo 0,50 mt

Tabi siz teklif alacaksınız ustalar işi yerinde görecekler ısı kaybınız ve konutunuzun durumuna göre bir hesap cıkaracaklar ben ön bilgi olması acısından bir metraj belirledim çok soğuk iklim şartlarını ve yalıtım olmadığını düşünerek biraz fazla bir hesap çıkardım duruma göre değişiklik gösterebilir. Yoğuşmalı cihaz düşünmüyorsanız bu metrajı salon 1.20 diğer odalar 1er metre ve 13m2 için 1.20 mutfak ve diğer alanlar değişmeyecek şekildede düşünebilirsiniz.

Cihaz önerisinde bulunmamız için nasıl bir cihaz istediğinizi belirtmeniz gerekiyor yoğuşmalı yada konvansiyonel ve bütceniz ne kadar ne kadarlık bir cihaz istiyorsunuz. Genel olarak önerdiğimiz cihazlar konvansiyonel olarak ferroli domitech internet satış fiyatı 1100-1200 tl aralığında ve bosch classic condense bu cihazda internet fiyatı 1700-1800 tl civarında tabi hergün döviz fiyatları yükseliyor bu nedenle bütün kombilerde fiyat artışı olması normaldir.

En önemli şeyi yine en sona yazıyorum iyi bir ustaya işi yaptırın tesisata önem verin oksijen bariyerli hangi marka olması önemli değil kaliteli markalar zaten piyasada belli herkes bu markaları biliyor. Oksijen bariyerli yada deliksiz alüminyum folyolu boru olmasına dikkat edin sıva altı yada sıva üstü durumuna göre ustalar boru cinsinde farklı öneride bulunabilirler sonuç itibariyle oksijen geçirgenilği olmayan bir boru olmasına dikkat edin. Radyatörleride en başında kaliteli seçerseniz seçeceğiniz cihaz daha verimli ve daha sorunsuz hizmet edecektir.

Buderus GB 012-25k kombi
    peşin 5400 tl

Ayrıca
    Bosh condens 2000w 24 kw
    Kombi 5000 tl

Fiyatlar nasıldır sizce?
    Bu arada bir usta malzemeleri sen alırsan ben 500 tl işçilik ile yaparım dedi ama ne malzeme gider bilemiyorum.

Toplam tutarla ilgili konuşamam size önerilen cihazlar internet ortamında 1800 tl civarında dd plus radyatör metresi 115 tl civarında. Diğer işlemlerle ilgili birşey diyemem işcilik kalitesi bölgesel fiyatlandırmalar bunlar farklılık gösterebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eutrist

Eveeet yine geldim bu konuda bizlere yardımcı olan herkese tekrar ve tekrar teşekkür ederim. Yazılanları okuyunca öncelik kaliteli bir tesisat olduğu ortaya çıkıyor. Bu yüzden ben fırat'ın oksijen bariyerli borularını kullanmaya karar verdim. Kombi olarak'da sserin hocamının dediği yoğuşmalı kombi yoğuşma yapamasada konvansiyonel kombiden fazla yakamaz dediği için ve intererdem'de 4,7 metre ile yoğuşma yaptığını söyleyince bir kere olsun tam olsun diyerek yoğuşmalıya döndüm.

Şimdi kaldı petekler kombi sitelerini gezerken bankalarda daha çok gördüğüm radyatörlere rastladım. Aluminyummuş fakat biraz daha pahalı. Sebebi daha kaliteli yada daha verimli olduğu ve tasarruf yaptırdığı için mi yoksa sadece dekoratif mi?

Birde Oda termostatı en çok kullanılan yere mi yoksa en az kullanılan yere mi Takılır?

Son olarak Ariston genus premium mu? Yoksa Bosch classic Condens mi? Veya xxx marka?

İlginiz için alakanız için paylaşımlarınız için tekrar teşekkür ederim...

Alüminyum petek düşünüyorsanız alurad markası çok iyidir tercih edebilirsiniz.

Oda termostadı genelde sık kullanılan alana konulur. Konutun bütün alanları eşit şekilde ısınıyorsa nereye konulduğunun pekte önemi yok. Tabi mutfak banyo gibi ısı farkı oluşacak alanlarda olmaması gerekir. En uygun yere kablo görünmeyecek şekilde monte edebilirsiniz. Benim balkonun hemen arkası salon salonu kullanmıyoruz ama en uygun yer olduğu için orayı seçtim 1 cm bile kablo görüntüsü yok.

İki cihazda eşit kalitede çok fazla farkı olmayan modeller bana kalırsa ben bosch tercih ederdim sizde ikisinden birini tercih edin çok fazlada düşünmeyin bu işlerin sonu yok. Kararı verin kurtulun :))

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

quote:

Salona 1.60

11 m2 lik odalara 1,20

13 m2 lik odaya 1.40

Mutfak 1 mt

Banyo 0,50 mt

Buderus GB 012-25k kombi
    peşin 5400 tl

Ayrıca
    Bosh condens 2000w 24 kw
    Kombi 5000 tl

Fiyatlar nasıldır sizce?

8,5 m 600mm DD Plus yaklaşık 1.000 TL. Buderus GB012 1.700 TL civarında. Oda kumandası 125 TL. Termostatik vanalar 30 TL civarında. Borular vb 400-500 TL civarında. 500 TL işçilik istiyor. Yaklaşık 4000 TL civarında maliyet oluyor. 1.400 TL kar biraz fazla gibi. Başka unuttuğum malzeme varsa yeniçeri hatırlatacaktır. Bence max 4500 TL makul bir fiyat olabilir.
    Bosch Condense 2000W Buderus GB012 gibi condense (klasik, yarım) yoğuşmalı kombiler. Buderus takıntınız yoksa, Buderus'u satın alan ana Firma Bosch olanı tercih etmek yanlış olmaz kanımca. Biraz daha pazarlık ederek Bosch Condense 2000W modelini 4.500 TL ye bağlamaya çalışınız.
    Kolay gelsin.

Serrin üstat istanbul piyasasına göre çok güzel çıkartmış hesabını ek olarak 100 tl radyatör vanaları ve 200 tl proje masrafınıda eklerseniz eksik birşey kalmaz.

• Selam arkadaşlar ben tokatta yaşıyorum sonunda kombi bizim evede geliyor inşallah ev 130 metre kare burası için hesaplı sorun çıkarmayacak bir kombi öneriniz olurmu ben şahsen şunu düşünmekteyim :http://www.koctas.com.tr/U/Demirdokum-Neva-Hermetik-Kombi/20000-Kcal/49397?R=287 sizin öneriniz ne olur şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Selam arkadaşlar ben tokatta yaşıyorum sonunda kombi bizim evede geliyor inşallah ev 130 metre kare burası için hesaplı sorun çıkarmayacak bir kombi öneriniz olurmu ben şahsen şunu düşünmekteyim :http://www.koctas.com.tr/U/Demirdokum-Neva-Hermetik-Kombi/20000-Kcal/49397?R=287 sizin öneriniz ne olur şimdiden teşekkürler

Neva da termostad aralığının diğer kombilere göre fazla olmasından dolayı sorun yaşayan çok kullanıcı var. Bu nedenle illa DD düşünüyorsanız DD Nitron alın. Alternatif olarak Eca Confeo Plus veya burada arkadaşların da önerdikleri Ferroli, Bosch modellerini inceleyebilirsiniz. Aslına bakarsanız kombi dediğimiz şofbenin biraz gelişmişidir. Bu nedenle sorunlu olan 1-2 kombi modeli dışında genel olarak neredeyse hepsi aynı performansta çalışır ve kullanıcılar tek tek bakıldığında kendi kombilerinden memnundurlar.
    Servis durumunu göz önünde bulundurun. Size en kısa zamanda hizmet verebilecek servis hizmeti olan markayı tercih etmenizi öneririm.. Kolay gelsin..

• quote:

Selam arkadaşlar ben tokatta yaşıyorum sonunda kombi bizim evede geliyor inşallah ev 130 metre kare burası için hesaplı sorun çıkarmayacak bir kombi öneriniz olurmu ben şahsen şunu düşünmekteyim :http://www.koctas.com.tr/U/Demirdokum-Neva-Hermetik-Kombi/20000-Kcal/49397?R=287 sizin öneriniz ne olur şimdiden teşekkürler

dd neva adı çıkmış bir kombi

forumda başlığı bile var
    dd neva alacağınıza dd nitron alın.veya başka kombileri araştırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraykoru

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem
    1- İmkanınız varsa tabiiki piremiks yoğuşmalı alın en az %15 tasarrufunuz olacak.

2- Maksimum baca uzunluğu konusunda Buderus 4 mt.diyor özelliklerde wiesman da 8 mt. ariston ve eca.da 12 mt. buderus bacauzuluğu konusunda riskli olabilir.

3- Filtreler mevcut internetten bakınca şöyle bir ürüne rastladımhttp://www.kas.com.tr/?Bolum=Urunler&KatID=549&urunID=2061&dil=tr-TR

Daha önce aylık ve yıllık kış mevsimi yakıt gideriniz ne kadardı bilgi olarak yazabilirmisiniz.

Filtre olayına hiç dikkat etmemiştim kendi tesisatıma baktım aşağıdaki resimlerde soğuk su giriş ve sıcak su vanaları üzerindeki üzerinde metal olan bağlantılar filtre sanırım.

http://img249.imagevenue.com/img.php?image=331075306_1309331075_122_477lo.jpg
    http://img102.imagevenue.com/img.php?image=331122694_1309331122_122_1lo.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/38/cimg6024v.jpg/ (sn. koraykoru.ya ait resim daha net görülüyor)

sn. intererdem merhaba,
    Sizin tesisatta solda gri boru var, tahliye borusu diye tahmin ediyorum? Özellikle mi istediniz? Benim montaja baktığımda bağlanmadığını fark ettim, gerekli midir?

Merhaba sn.koraykoru

Evet yoğuşma suyu tahliye hortumu kombi yoğuşma yaptıkça oradan su akıyor sizin kombidede vardır aşağıdan eğilip bakarsanız sol tarafta 40 cm.civarında beyaz bir hortum olması gerekir sizde ilave bir atık hortumu alarak uzatabilirsiniz bağlayabileceğiniz bir gider yeri yok ise 5 lik bir su şişesi koyup onun içine akıtabilirsiniz bizim komşular öyle yapıyolarmış 4-5 günde bir su dolunca boşaltıyolarmış.

• quote:

quote:

sn. intererdem merhaba,
    Sizin tesisatta solda gri boru var, tahliye borusu diye tahmin ediyorum? Özellikle mi istediniz? Benim montaja baktığımda bağlanmadığını fark ettim, gerekli midir?

Merhaba sn.koraykoru

Evet yoğuşma suyu tahliye hortumu kombi yoğuşma yaptıkça oradan su akıyor sizin kombidede vardır aşağıdan eğilip bakarsanız sol tarafta 40 cm.civarında beyaz bir hortum olması gerekir sizde ilave bir atık hortumu alarak uzatabilirsiniz bağlayabileceğiniz bir gider yeri yok ise 5 lik bir su şişesi koyup onun içine akıtabilirsiniz bizim komşular öyle yapıyolarmış 4-5 günde bir su dolunca boşaltıyolarmış.

Bilgi için teşekkür ediyorum, Pazartesi sayaç bağlantısı için gelecekler bakalım firma bunu bana ne zaman söyleyecek merak ediyorum, cihaz çalışıp yere su akıttığında mı anlamadım.
    Bir şeyi de forumdan değilde işi yapan firmadan öğrensem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraykoru -- 29 Temmuz 2011; 12:58:12 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halil45tr

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

öncelikle verilen bilgilerden dolayı herkeze teşekkürler.daha öncede beyaz eşya almak için bu sitede araştırme yapmıştım ve tam isabet oldu.
    eve doğalgaz döşetmeyi düşünüyorum bilgiler ışığında görüşlerinizi verirseniz sevinirim.Ama beyaz eşyadan bir fark var beyaz eşyada hemen herkezin görüşleri benzerdi.Kombide bi sayfada buderus, bi sayfada eca, i sayfada boch öneriliryor.neyse görüşlerinizi bekliyorum
    çocuk odası :9 m2
    oturma odası: 13,5m2
    yatak odası : 14m2
    salon :28m2
    mutfak :10.5m2
    evin yalıtımı güzel.Ara kat.öğleye kadar güneş görüyor.evİZMİR de
    bu gün visman yetkilisine ölçüm yaptırdım 8 metre civarı petek boyu söyledi.DD plus petek takacakmış.bir havlupan iki termostatik vana , kombi dolabı, buderusgb12 kombi 4400tl para çıkardı bana biraz çok geldi.aynı zamanda bu kişide oda temostatına gerek yok dedi.
    ama vismanın vitopend 100 24kw sini öneririm dedi.yada buderusun u05224kw sini.Alman yapımı olduğu için bunları öneriyormuş.hepsine iki yıl garanti verdi bu arada.
    kombi fiyatları şunlar.
    buderusgb12 1700tl
    vismanın vitopend 100 24kw 1400tl
    buderusun u05224kw 1570tl

size önerilen kombilerin fiyatı normal. buderus u052 ve buderus gb012 çok iyi kombiler. gb012 condense yoğuşmalı bir kombi
    ayrıca size çıkartılan toplam tutar normal bence.
    ev 75m2 görünüyor.koridor ve banyo eklenirse 90m2ye çıkar sanırım.
    premix yoğuşmalı kombileri de araştırmanızı öneririm..gerekli koşullar sağlanırsa %20ye varan tasarruflar söz konusu
    örnek: bosch classic condense
    ariston genus premium
    eca confeo premix..gibi
    tercih sizin

boch clasik condense bochun sitesinde 2350 tl görünüyor doğrumu.ben 1700tl nin üstüne çıkmayı pek düşünmüyorum ama.genede zorlarım illa iyi olacaksa.bu arada gelen yetkili evinize yoğuşmalı kombiye gerek yok dedi.yeterli tasarrufu yapamazsınızdei ve şöle bi hesap yaptı.
    yoğuşmalı ile yoğuşmasız arasında 800 tl fark var ama faturada en fazla 30 lira fark eder.siz bunu amorti adene kadar 10 yılı aşkın bi süre geçmesi gerekiyor dedi.pek kafama yatmadı ama bi görüş alalım bu arada toplam petek metrajı 8mt.

tam bosch clasic condensede karar kılıp firmayı çağıracaktım ki bu gün birisi şikayet varı oku servisleri kombi konusunda çok kötü bosh ve buderusun dediler.baktım gerçekten çok fazla şikayet var. boch konusunda daha çok kart mı yanıyomuş ne o tarzda sorunlarvar.buderusunda yedek parçalarının çok pahalı olduğu yazıyor.neyse vaz geçip biraz daha araştırıyordumki hiç duymadığım bi firma adı duydum kullanan varsa bilgi versin arkadaşlar.bir kaç sitede tavsiye edilmiş ama yorum çok az İMMERGAZ DİYE Bİ KOMBİ. bilen veya kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.teşekkürler şimdiden

Bosch Classic Condense'in kart yanma arızası olduğu konusunda bir tane şikayeti alıntı yapıp, link verirseniz bizi de aydınlatmış olursunuz. "Çok fazla şikayet var" dediğiniz kombi hangi model ve hangi konuda şikayet edilmiş? Bunları da yazarsanız iyi olur. Yörenizdeki servisi en iyi tabi siz bilirsiniz ancak tüm servislerin genelde kötü olduğu iddiası da gerçek dışıdır. Bosch kombilerin parçalarının diğer yoğuşmalı kombilerden daha pahalı olduğu da. Buderus sıra dışı kalitede kombi ürettiği ve yüksek fiyata sattığı için, parça fiyatlarının yüksek olması doğal bir sonuçtur. Örneğin Bosch Classic Condense 22 kW ile Buderus GB042 22 kW kombiler bire bir aynı özelliklere sahip 2 kombidir. Bosch marka olanı 1.700 TL, Buderus olanı 2.500 TL dir. Hatta ana Firma Bosch, satın aldığı firma Buderus'tur.
    Siz dilediğiniz markayı alın tabi. İmmergas, şöyle kötüdür şeklinde bir diyeceğimiz olamaz. Şikayet var sitesini incelediyseniz bu markaya da bakmışınızdır.
    İmmergas link

VALLA KAFAM İYİCE KARIŞTI DEDİĞİN GİBİ şikayet sitelrine bakınca hemen her firmenın şikayetleri var.sserin son olarak soruyorum ev bilgilerimi vermiştim.şu kombilerden hangisini alayım
    demirdöküm nitromix 24kw
    bosch clasic condense
    bosch condense 20000
    veya sizin önereceğiniz bi kombi

BİR HAFTADIR KAFAMA AĞRILAR GİRDİ SADECE SEÇİM KONUSUNDA UMARIM BAŞIMI AĞIRTMAYACAK Bİ KOMBİ TAKARIZ DA RAHAT EDERİZ

Bu üçlü içinden Bosch Classic Condense modelini öneririm. Alternatif olarak Ariston Genus Premium modelini de alabilirsiniz. Fiyatları aynıdır. Kafanıza Bosch olumsuz takıldıysa!.. Aslında şikayetlerin içeriğine ve markadan öte modellere bakmalısınız. Örneğin Ariston'da yoğuşmasız modellerdeki şikayetleri premix modellerinde görmüyoruz. Tabi şikayetin içeriğinde kombiden kaynaklanan arızaları da ayırmalısınız. Tesisatla, o yöredeki servisin ilgisizliği ile, hediye vermeme vb sorunları dikkate almayın. Önemli olan sizin yörenizde nasıl olduğudur.

sserin kardeş anlaşmayı yaptık bosch condense 2000 taktıralım diye adamla konuşmamızda bana petekleri deir dökümün en iyisini takacağım dedi BU GÜN SABAH getirdiği petekler DD PROTHERM MİŞ BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM EN İYİSİ DD PLUS DEĞİLMİYDİ.ADAM BUNLARDA AYNI DEDİ.BEN HAYIR BUNLARDAN İSTEMİYORUM DEDİM.Bunlarda aynı diye ısrar etti, bende o zaman size haber vereceğim siz şimdi başlamayın işe dedim gittiler.Ha bide termostatik vanalara da dunloof mu dedi bişey dedi onlardan takacağım bunlar eca dan bile pahalı dedi.eğer hemen cevap yazarsan sözleşmeye sadece dd radyatör yazmış.ona göre iptal edecem teşekkürle şimdiden

• quote:

quote:

quote:

sn. intererdem merhaba,

Merhaba sn.koraykoru

Bilgi için teşekkür ediyorum, Pazartesi sayaç bağlantısı için gelecekler bakalım firma bunu bana ne zaman söyleyecek merak ediyorum, cihaz çalışıp yere su akıttığında mı anlamadım.
    Bir şeyi de forumdan değilde işi yapan firmadan öğrensem

Onlar bişey demezlerse sorun bakalım bazı kombilerde atık hortumu gibi bişey var bunda yokmu diyin ne diyecekler.

Gaz açıldıktan sonra kombi elektrik bağlantısı ile ilk çalışmasını teknik servis yapacak ve garanti belgesini onaylayacak belki servis de uyarabilir bu konuda.

• quote:

sserin kardeş anlaşmayı yaptık bosch condense 2000 taktıralım diye adamla konuşmamızda bana petekleri deir dökümün en iyisini takacağım dedi BU GÜN SABAH getirdiği petekler DD PROTHERM MİŞ BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM EN İYİSİ DD PLUS DEĞİLMİYDİ.ADAM BUNLARDA AYNI DEDİ.BEN HAYIR BUNLARDAN İSTEMİYORUM DEDİM.Bunlarda aynı diye ısrar etti, bende o zaman size haber vereceğim siz şimdi başlamayın işe dedim gittiler.Ha bide termostatik vanalara da dunloof mu dedi bişey dedi onlardan takacağım bunlar eca dan bile pahalı dedi.eğer hemen cevap yazarsan sözleşmeye sadece dd radyatör yazmış.ona göre iptal edecem teşekkürle şimdiden

DD ve Protherm farklı markalar diye biliyorum, Peteklerin üzerinde hem DD hem Protherm yazdığından eminmisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

DD ve Protherm farklı markalar diye biliyorum, Peteklerin üzerinde hem DD hem Protherm yazdığından eminmisiniz..

Evet farklıhttp://www.kombial.net/PANEL-RADYATORLER,LA_183-2.html burda görülüyor en ucuzu proterm kalitesi nasıl bilemeyiz. Proterm vaillant yan ürünü.

Termostatik vanahttp://www.verimlilikmarketi.com/index.php?route=product/product&product_id=60 bu ürün olabilir çok sorun olacağını sanmam kalitelide olabilir.

• quote:

quote:

Evet farklıhttp://www.kombial.net/PANEL-RADYATORLER,LA_183-2.html burda görülüyor en ucuzu proterm kalitesi nasıl bilemeyiz. Proterm vaillant yan ürünü.

Termostatik vanahttp://www.verimlilikmarketi.com/index.php?route=product/product&product_id=60 bu ürün olabilir çok sorun olacağını sanmam kalitelide olabilir.

nasıl bilemeyiz derken neyi kastettiniz, anlayamadım da..

Biliyorsunuz DD ü Vaillant satın almıştı, Protherm de Vaillant ın olduğuna göre DD Protherm diye bir model de çıkarmış olabilirler, bu nedenle tereddüt ettim açıkçası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 29 Temmuz 2011; 14:51:17 >

• quote:

Arkadaşlarımda yazmış bende aynı görüşteyim DD alacaksanız nitron daha sorunsuz bir cihazdır.
  • quote:

quote:

quote:

nasıl bilemeyiz derken neyi kastettiniz, anlayamadım da..

Kelimeleri tasarruflu kullandığım için böyle karışık bir anlam çıkabilir.

Yani iyimidir yada kötümüdür nasıl olduğunu bilmiyorum anlamında söyledim. Kaliteli diye genelde DD öneriliyor proterm fazla bilinen bir radyatör değil.

• quote:

quote:

Arkadaşlarımda yazmış bende aynı görüşteyim DD alacaksanız nitron daha sorunsuz bir cihazdır.

teşekkür ederim fiyat için nerden uygun bulabilirim acaba

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim fiyat için nerden uygun bulabilirim acaba

http://www.bykombi.com/demirdokum-nitron-hermetik-kombi-24-kw-21242-kcalh,PR-340.html

http://www.kombi.com/urun.php?prod=DEMIRDOKUM-Nitron-Hermetik-Konvansiyonel-Kombi-(21242kcal/h)-24,7kw-21242--4

Sizin baktığınız yoğuşmasız kombiler alternatif olarak uygun fiyatlı yoğuşmalı kombi aşağıda... yakıtta %20 tasarrufunuz olur.

http://www.bykombi.com/demirdokum-nitromix-yogusmali-kombi-247-kw-21242-kcalh,PR-355.html

http://www.bykombi.com/ariston-class-premium-yogusmali-kombi-24-kw-20640kcalh,PR-388.html

İnternetten aldığınız zaman 30 tl kargo ile 150-200 tl montaj ücretinide hesaba katın..

Yanında birde termostat alırsanız daha tasarruflu olur ve sağlıklı çalışır.
    http://www.bykombi.com/demirdokum-sd-2005-onoff-oda-termostati,PR-562.html
    http://www.bykombi.com/demirdokum-im-01-haftalik-program-saatli-oda-termostati,PR-564.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 29 Temmuz 2011; 18:42:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

quote:

quote:

quote:

Salona 1.60

11 m2 lik odalara 1,20

13 m2 lik odaya 1.40

Mutfak 1 mt

Banyo 0,50 mt

Buderus GB 012-25k kombi
    peşin 5400 tl

Ayrıca
    Bosh condens 2000w 24 kw
    Kombi 5000 tl

Fiyatlar nasıldır sizce?

Kolay gelsin.

Serrin üstat istanbul piyasasına göre çok güzel çıkartmış hesabını ek olarak 100 tl radyatör vanaları ve 200 tl proje masrafınıda eklerseniz eksik birşey kalmaz.

Değerli bilgiler için teşekkürler.
    Tesisatı ayrı döşettirmeyi kombiyi ayrı almaya karar verdim,
    Kombi için tekrar değerli bilgilerinizi almayı düşünüyorum.Bu şekilde sanırım maliyet hayli düşecek.

• birazda gülümseyelim.

http://www.dailymotion.com/video/x7y067_kombi-muhtesem-bir-calisma_music

Kombiniz nasıl olursa olsun keyfiniz yerinde olsun.
  • 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.