Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2056. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20542055205620572058
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 katlı müstakil bir eve kombi bakıyoruz. 2500-3000 araliğinda hangi markalara yönelelim. Hiç bilgimiz yok bu konuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apartman olarak doğalgaza geçiyoruz. Evde hazırda banyo ve ocak olarak doğalgaz kullanıyorduk zaten.
    Ev 120mt2 3+1. Kombiye en uzak köşe salon ve 38-40mt2. İç anadolu bölgesi Nevşehir kışları sert geçiyor. Kombi radyatör önerisi bekliyorum nelere dikkat edelim tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkhan -- 29 Ekim 2018; 12:53:7 >
  • fkhan kullanıcısına yanıt
    24 kw yoğuşmalı bir kombi ve yeterli miktarda petek size gerekli olan.Tesisat boruları döşenmedi ise oksijen bariyerli boru.Petek markası soruyorsanız Demirdöküm Plus.Kombi bağlantı setiniz tam geçişli ve metal olsun.GK markasının hem kombi hem radyatör vanaları iyidir.Bulamazsanız da mükün mertebe iç çapı geniş vana seçin.Peteklerin alt vanaları dönüş vanası olsun.

• Cetinzengin C kullanıcısına yanıt
    Baya geç gördüm yazdıklarınız arasında en iyisi GB072 ama pahalıdır.GB62 de iş görür, Bosch 2500 ile sıcak su kapasitesi hariç aynı ürün.24 kw yeterli o petek metrajına.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

24 kw yoğuşmalı bir kombi ve yeterli miktarda petek size gerekli olan.Tesisat boruları döşenmedi ise oksijen bariyerli boru.Petek markası soruyorsanız Demirdöküm Plus.Kombi bağlantı setiniz tam geçişli ve metal olsun.GK markasının hem kombi hem radyatör vanaları iyidir.Bulamazsanız da mükün mertebe iç çapı geniş vana seçin.Peteklerin alt vanaları dönüş vanası olsun.
    Tam yogusmalı kombi fiyatlarını sorduk bugün . Vaillant pure modeline 5300- D.D nitormix 4300tl . Bosch marka bir modelede 4700tl dediler. Radyatör olarak ECA VE Vaillant varmış ECA metresi 340tl . Vaillant 390tl. 7-8mt petek alacağız biz.
    -Bu bağlantı seti dediğiniz ayrımı alınıyor acaba tam geçişli metal olarak nasıl alabilirim internetten.
    -Tesisat olarakta Yeni tesisat döşenecek dediğiniz borulardan burda yok galiba nerden temin edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkhan -- 29 Ekim 2018; 17:48:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

10 yıl Bosch kullandık tık demedi taş gibi cihaz

BAYMAK eve sokmayın
    Kombi bağlantı setini siz metal almazsanız ya da talep etmezseniz anlaştığınız firma büyük ihtimalle kendisi plastik vana ve filtre kullanacak daha ucuz olduğu için bunlar da dar olduğu için performansı düşürecek.Tam geçişli metal vana ve filtre diye ararsanız bulursunuz.

Vaillant demirdöküm firmasını satın aldığı için vaillant marka peteklerin Demirdöküm ile aynı fabrikadan çıktığını ümit ediyorum.Demirdöküm Plus petek daha az su ile daha çok ısı verir aynı metrajda, ECA'dan iyidir.Ayrıca 10 yıl garantili kaliteli üründür.

Oksijen bariyerli boruya gelince ortadan alüminyum folyolu bir borudur marka olarak örnek Dizayn Hi-Tech Oksi Plus.

• quote:

Kombi bağlantı setini siz metal almazsanız ya da talep etmezseniz anlaştığınız firma büyük ihtimalle kendisi plastik vana ve filtre kullanacak daha ucuz olduğu için bunlar da dar olduğu için performansı düşürecek.Tam geçişli metal vana ve filtre diye ararsanız bulursunuz.

Vaillant demirdöküm firmasını satın aldığı için vaillant marka peteklerin Demirdöküm ile aynı fabrikadan çıktığını ümit ediyorum.Demirdöküm Plus petek daha az su ile daha çok ısı verir aynı metrajda, ECA'dan iyidir.Ayrıca 10 yıl garantili kaliteli üründür.

Oksijen bariyerli boruya gelince ortadan alüminyum folyolu bir borudur marka olarak örnek Dizayn Hi-Tech Oksi Plus.
    Borular açık olacağı için yani alttan geçmeyecek o yüzden usta gerek yok dedi.

Vaillant petekleri sorduk 390tl dediler metresi demirdöküm pluslara bakıyorum daha fazla fiyatı.

Kombiye hala karar veremedik D.D nitromix sizce nasıl

Nitromix kötü kombi değil ama çok donanımlı da değil.Yine de sorunsuz kullanılır.

Dışardan gitmesi neyi değiştiriyormuş sordunuz mu?Sisteme oksijen girdiğinde neler oluyormuş fikri var mıymış o ustanın?Zaten bilse usta değil mühendis olurdu.Tercih sizin ben sadece soruya cevap verir öneride bulunurum.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin kardeş.
    Görünmüyordun uzun süredir.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hoş bulduk Hasan hocam, foruma giriyordum da konulara bakmıyordum bildirimleri incelerken gördüm boş geçmiyim dedim :)

https://forum.donanimhaber.com/kombi-nasil-secilir-24kw-yogusmali-kombi-secimi-ozelliklerini-karsilastirin--135498161

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar iki kombi arasinda çok kaldim evim 140 m2 çankırıda oturuyorum.Buderus logamax plus gb072 24k-v2 mi demirdokum atromix mi?

bire bu buderusda logamax plus gb072 24k-v2 yoksa gb012 25 kw mi iyi?

• quote:

Hoş bulduk Hasan hocam, foruma giriyordum da konulara bakmıyordum bildirimleri incelerken gördüm boş geçmiyim dedim :)
    İyi yaptın. Eskilerden kimse kalmadı sanki. Eski tadı yok buranın. Görüşürüz.
    Evet sanırım kalmadı hocam bayadır bakmıyordum ben de, görüşmek üzere :)

THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Apartman olarak doğalgaza geçiyoruz. Evde hazırda banyo ve ocak olarak doğalgaz kullanıyorduk zaten.
    Ev 120mt2 3+1. Kombiye en uzak köşe salon ve 38mt2. Tesisat süpürgelik üzerinden olacak. İç anadolu bölgesi kışları sert geçiyor. Güney cephe
    Bosch 2500w 4100tl / Buderus GB-062 V2 4900TL / Vaillant pure 5000tl modeline bakıyoruz hangisini tercih edelim ileriye dönük.

1. Dizayn oxi plus boruyu nerden tedarik edebilirim ? + GK bağlantı setini sitesinden mi tedarik edeceğiz ?
    2. Danfoss termo vana alacağım kaç adet almam gerek .Peteklere nasıl takılıyor ? en uzak odayamı takılır montaj mantığı nedir.
    3. Salon kombiye uzak ve büyük oldugu için tesisatı 32mm ile başlatıp sonra 25mm ye düşürmek istiyorum bir yorumunuz varmı
    5. Bu oda termostatı çokmu önemli ne kadar tasarruf sağlıyor.

EV PLANI:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkhan -- 30 Ekim 2018; 4:12:14 >

Vaillant 236 ise o ürün 20 kw, siz 24 kw olan 286 ve ya 296 alın bütçe sorun değilse.Bosch 2500 ile GB062 banyo sıcak su kapasitesi hariç aynı ürün.

Dizayn boruyu sitesinden bayilerine bakarak bulabilirsiniz.GK vana sitesinden ve ya satan bir yer bulursanız ordan alabilirsiniz.

Danfoss termostatik vanayı sadece çocuk odasına ve yatak odasına almanız yeterli olur, salona da oda termostatı alırsınız.O da termostatı kombiyi yönetir, vanalar ise sadece petekleri.Sıcak günlerde kombiyi kontrol için oda termostatı daha faydalı.Montajı peteğin üst vanası olarak olur, alt vanayı da geri dönüş vanası olarak alın, alt vanaları çevirmeli normal vana takmayın, su yönü ters olur, petekten çıkan suyu yavaşlatır.

32'lik boru doğru tercih, an az salonun ilk peteğine kadar gelmesi iyi olur.Yatak odasına 25 lik ile gitmesi yeterli, kombiye yakın orası.

• Merhaba Antalya’da yaşıyorum evim kuzey-batı cephe 110 m2 ve binada yalıtım yok. Kombi olarak Buderus gb012 mi ECA proteus premix 24kw mı, tavsiyeniz ne olur?

• quote:

Vaillant 236 ise o ürün 20 kw, siz 24 kw olan 286 ve ya 296 alın bütçe sorun değilse.Bosch 2500 ile GB062 banyo sıcak su kapasitesi hariç aynı ürün.

Dizayn boruyu sitesinden bayilerine bakarak bulabilirsiniz.GK vana sitesinden ve ya satan bir yer bulursanız ordan alabilirsiniz.

Danfoss termostatik vanayı sadece çocuk odasına ve yatak odasına almanız yeterli olur, salona da oda termostatı alırsınız.O da termostatı kombiyi yönetir, vanalar ise sadece petekleri.Sıcak günlerde kombiyi kontrol için oda termostatı daha faydalı.Montajı peteğin üst vanası olarak olur, alt vanayı da geri dönüş vanası olarak alın, alt vanaları çevirmeli normal vana takmayın, su yönü ters olur, petekten çıkan suyu yavaşlatır.

32'lik boru doğru tercih, an az salonun ilk peteğine kadar gelmesi iyi olur.Yatak odasına 25 lik ile gitmesi yeterli, kombiye yakın orası.
    @Theattre35 üstadım merhaba yaptığınız yorumları dikkatlice zevkle okuyorum.size bir kaç soru sormak istiyorum.
    -e.c.a ürünlerinle yada diğer markalar ile GK ürünlerinlerinin arasındaki fark nedir.
    -kombi altına ikinçi vana tavsiye etmiyorsunuz geri dönüş vanası bahsediyorsunuz Petek’te herhangi bir sızıntı olursa su akışını nasıl kesicez.petek bakımında veya hat temizliğinde ihtiyaç olmuyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoXGym -- 1 Kasım 2018; 22:1:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• FoXGym kullanıcısına yanıt
    GK Vana kalitesinin yanında iç çapı geniş, su akışını kolaylaştırıyor.Benzer iç çapını sağlayan başka marka ürünleri de karşılaştırarak kullanabilirsiniz.

Kombi altı kısmını yanlış anlamışsınız, dönüş vanasını peteklerin alt vanası için yazmıştım.Çevirmeli vanalarda su akış yönü peteğin alt çıkışı için ters olur, çıkan su yavaşlar.Geri dönüş vanası suyun akış yönüne uygundur.Dönüş vanası da alyan anahtar ve ya tornavida ile çevrilir o yönden sorun yok.1 kez ayarlanıp bırakılıyor zaten alt vana.

Tesisat boşaltım için kombi içerde ise banyoya, dışarda ise kombinin altından boşaltım vanası takabilirsiniz, tesisat suyunu boşaltmak gerektiğinde.

• 
Sayfa: önceki 20542055205620572058
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.