Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2054. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20522053205420552056
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    160 m2 3+1 ev, kuzey-güney cepheli, 7 katlı binanın 6.katı, ısı yalıtımsız , henüz petek taktırmadık tesisat hazır ama.
    Hangi kombiyi ve peteği önerirsiniz ?
  • Merhaba,

Forumda yeniyim. Kombiyle ilgili bir konuda görüş ve yardıma ihtiyacım var. Yeni bitmiş bir eve taşındım. Altyapı yoğuşmalı kombiye uygun yapılamadığı ve tadilatla uğraşmak istemediğim için müteahhidin taktıracağı Vaiilant'ın alt markası Protherm kombi yerine Vaillant hermetik konvansiyonel kombi aldım. Model TurboTec Pro vuw 242 /5-3. 24 kcal kapasiteli. Yaklaşık 15 gündür kullanıyoruz. Mutfakta dolabın içinde duruyor ama dolabın üstü açık. Isıtmada vs sorun yok ama çalışması bana çok gürültülü geldi, su devridaim pompası gayet sessiz ama fan gürültülü. Servisle 2 kez görüştüm, normal sesi olduğunu söylüyorlar. Ses seviyesinin kaç dB olduğunu bulamadım. Internet'ten bazı kombiler için 35-40 dB arası seviyelerden ve çok sessiz olduklarından bahsediliyor. Bu doğru mu yoksa abartılı mı? Bu konuda ve özellikle Vaillant ve diğer markaların ses seviyesi konusunda tecrübesi olan var mı? Ürün sıfır olduğu için değişme şansım var. Başka marka alsam sessiz ve verimli kombi ne olabilir? Bir yorumda da mutfak için izolasyonlu dolap yaptırın diye yorum yapılmış, bu konuda bilgisi olan var mı?

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Akasey

Selamlar Arkadaşlar. İyi günler.
    forumu uzun uzun okudum. Markalar modeller bir sürü şey var
    Herkes Bosch 2500, Buderus gb062 ye yoğunlaşmış. Dd nitromiksler var. Daikin çok pahalı diyemiyorum konuşulmamis pek. Yoksa eksileri nelerdir?

Ben birşeyi anlayamadım. Peteklere termostatik vana ve çıkış vanası takmak lazım sanırım. Peki ablolu veya kablosuz oda termostati sartmi? Her odada vana olacakken termostatin işleyişini anlayamadım ben. Bildiğim işler değil zaten
    Ayrıca termostatik vana tamam ama çıkış vanası ne işe yarar?
    Yada son birşey oda termostati olan odada termostatik vanaya gerek varmı?
    O.T. ve TRV işleyiş ve çalışma mantıkları çok farklı. Bunları bir arada kulllanmak ve/veya kullanmamak tamamen senin ısı konfor anlayışın ve ihtiyacın doğrultusunda değişir. Siz nerede sorun yaşıyor ve/veya ne yapmak istiyorsunuz detay verebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım. Teşekkürler,

• Merhaba

100-110 m.kare için Bosch class 2000 modeli kombi alma arifesindeyim, kullanan arkadaşların yorumlarını rica edebilirmiyim, bazı kombilerde sıcak suda ısıma soğuma gel git olayları yaşanmakta, Eca confeo plus annemler kullanıyor bundan dolayı hiç memnun değiller.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur1907 -- 4 Haziran 2018; 15:11:6 >
  • 2 hafta içinde 135 m2 evime gaz tesisatı çekicem 2 kombi arasın da kaldım 1. Viessmann Vitopend 50w 24kw tam yoğuşmalı 2. ariston marka wifi ve derece panelli kombi yeni çıkmış. ariston yeni olduğu için kararsız kaldım italyan malı sağlamlık bakımından nasıldır kullanan arkadaşlar varmıdır yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. TEŞEKKÜRLER
  • Merhaba ,
    110 metrekare evim için, kombi almak üzereyim 2 model üzerinde karar veremedim, bu modeller hakkında kullanan veya bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Digifel duo km1-24ce
    bosch class 2000

Teşekkürler.
  • Çok teşekkürler hocam :)

Benim 3 oda 1 mutfak 1 salon ve koridorum petekli... 6 petek var. Odalarım güzel ısınıyor ancak köşedeki bir odam diğerlerine göre az ısınıyor. Bazen çok serin hissettiğimizde oluyor. O oda yaşam odamız. Diğer odalarım yatmak veya misafir geldiğinde oturmak için kullanılıyor. Koridor zaten en sıcak olan kısım...

Benim biri 3 yaşında diğeri 6 aylık çocuklarım var. Kış boyu aralıksız yanacak kombi... bu durumda çocukların oda oda gezdiğinide hesap edersek, tüm odaları 22-23 dereceye ayarlayayım, termostatik vana o sıcaklığa ulaştığında, o odalardaki peteklerde akışı durdursun ama az ısınan yaşam odamı 25 falan yapayım. Böylece diğer petekler kapandığında kombi bu odaya yoğunlaşacağı için bir müddet sonra bu odamda istediğim ısıya ulaşır diye düşünüyorum. Peki bu durumda oda termostatını nerede ve ne amaçla kullanacağım. Yada benim hesaplarım yanlış mı? Siz ne tavsiye edersiniz... sabah evden hep birlikte çıkıyoruz akşam 6 da evde oluyoruz. Haftasonları 2 gün full evdeyiz. Gündüzleri soğuk olan odayıda sargiyat açısından 21-22 ye çekerim vanadan. Akşama kadar ılık kalır ev... eksik yada daha kolay kullanım gördüğünüz detay varsa lütfen yorumlar mısınız hocam?

Çok teşekkürler :)

• 150 m2 evim için tasarruflu ve kullanışlı olması açısından yoğuşmalı bir Kombi düşünüyorum , aklımda da bir tek çok tercih edilen BUDERUS MARKASI var . Gb062 gibi

3500TL e kadar limitim var , sorun çıkarmayacak kaliteli bir kombi tavsiyenizi bekliyorum .

Teşekkürler

• Warmhaus enervaplus-erp... ben bunu alıyorum. Tam modülasyolu, geniş modülasyon aralığı var diye okudum. Ot ve trv ile kullanımda şahane işler çıkardığını söylüyorlar. Fp ürünü sanırım.
  • Arkadaşlar 130, 3+1 ev için kombi alacağım. Önceden Prothern kullanıyorduk, idare eder gibi ama şimdi pek tavsiye edilmiyor araştırdığım kadarıyla.

Şunlar arasından hangisini almam mantıklı olur sizce? Fiyat farkları var, özellliklerde hafif değişiyor. Marka olarak hangisi daha sağlam önemli olan o zaten.

Değerli görüşlerinizi bekliyorum,

E.C.A. Proteus Plus Blue 24 kW Hermetik Kombi, 1750 tl

https://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-e-c-a-proteus-plus-blue-24-kw-hermetik-fiyati,8905346.html

Baymak Lambert LX 24 Fi Hermetik Kombi , 1500TL

https://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lx-24-fi-hermetik-fiyati,976655.html

Demirdöküm Atron H 24 Hermetik Kombi, 1750TL

https://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-demirdokum-atron-h-24-hermetik-fiyati,544651.html

Bir de bu montaj ücretleri, igdaş ücreti falan ortalama ne kadar? Kazık yemeyelim. Bir de dolap yaptırmam lazım Kombiye göre, düzgün bi şey olsun.

• Arkadaşlar kombi değiştirmeyi düşünüyoruz. Suanki kombimiz eca junkers

bu kombi hermetik ya da yoguşmalı mı? bu kombi yerine nasıl bir kombi seçmeliyim projesiz olarak değişimi için? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akasey

Çok teşekkürler hocam :)

Benim 3 oda 1 mutfak 1 salon ve koridorum petekli... 6 petek var. Odalarım güzel ısınıyor ancak köşedeki bir odam diğerlerine göre az ısınıyor. Bazen çok serin hissettiğimizde oluyor. O oda yaşam odamız. Diğer odalarım yatmak veya misafir geldiğinde oturmak için kullanılıyor. Koridor zaten en sıcak olan kısım...

Benim biri 3 yaşında diğeri 6 aylık çocuklarım var. Kış boyu aralıksız yanacak kombi... bu durumda çocukların oda oda gezdiğinide hesap edersek, tüm odaları 22-23 dereceye ayarlayayım, termostatik vana o sıcaklığa ulaştığında, o odalardaki peteklerde akışı durdursun ama az ısınan yaşam odamı 25 falan yapayım. Böylece diğer petekler kapandığında kombi bu odaya yoğunlaşacağı için bir müddet sonra bu odamda istediğim ısıya ulaşır diye düşünüyorum. Peki bu durumda oda termostatını nerede ve ne amaçla kullanacağım. Yada benim hesaplarım yanlış mı? Siz ne tavsiye edersiniz... sabah evden hep birlikte çıkıyoruz akşam 6 da evde oluyoruz. Haftasonları 2 gün full evdeyiz. Gündüzleri soğuk olan odayıda sargiyat açısından 21-22 ye çekerim vanadan. Akşama kadar ılık kalır ev... eksik yada daha kolay kullanım gördüğünüz detay varsa lütfen yorumlar mısınız hocam?

Çok teşekkürler :)
    Tamamen haklısınız. Ben de TRV'leri sizin gibi REGLAJ amaçlı kullanıyorum. Isınmasını istediğim kış bahçesi dışında diğer tüm radyatörlerde TRV var. İstenen hedef ısısına erişildiğinde kombi sadece ve sadece kış bahçesini ısıtmak için çalışıyor. Aynı zamanda OT da kullanıyorum. Burada dikkat edilmesi gereken tek konu, OT'da ayarladığınız hedef ısı asla TRV'lerdeki hedef ısıdan düşük olmamalı. Aksi halde OT, kombiyi kapatacak ısınması gereken diğer odalar ısınamayacaktır.

OT konumuna gelince, sizin evin, odaların ısınma performansına göre değişir. Bunu tamamen sizin belirlemeniz çok daha doğru olacaktır.

Ben teşekkür ederim.
    Kolay gelsin.
    Gecikme için de ayrıca özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 9 Haziran 2018; 11:44:48 >

• Merhaba,

Uzun süredir arızalı olan kombimi değiştirmek istiyorum.

Ev 110 metrekare,iki oda bir salon, cephe kuzeydoğu, 30 yıllık bina, mantolaması yok, ara kat.(Malatya)

5 petek var: İkisi salonda(145cm-120cm) ikisi odalarda(125-120cm) biri de mutfakta 85 cm

Hangi kombiyi tavsiye edersiniz?
  • Çok sağol hocam değerli yorumun için :)

• Çok sağol hocam değerli yorumun için :)

• ECA alin memnun kalin ,iyi servisi var ,servis vazgecilmezdir.En onemlisi ECA bir vakifdir Egitime katkiniz olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar.

Arkadaslar hayirlisi ile yeni bir ev aldim, evim 95 metrekare kombi almam lazim, salonda 2*50 cm panel mutfak ve yatak odasinda 1*50 cm toplamda 2.5 metre panel radyotor var. Bana kisa geldi, ev guney cephe 4. Kat istanbulda. Sizce paneller kisa mi. Bir de kombi tavsiyesi Verebilir misiniz yogusmalı mı yoksa hermetik mi almalıyım Yardimlariniz icin tesekkurler.
  • Selamun Aleykum

Memlekete doğal gaz yeni geldi

Evin tesisatını değiştirip kombi almak istiyoruz

Millet Baymak alıyor hep

Ev 3+1 buderus marka kombi almayı düşünüyorum

Kışlarımız sert biraz

1.kattayim altim boş

Buderus hangi modelini alırsam rahat ederim.?

Bir de teknoloji rahatliklari olursa sevinirim. Akıllı kombi vs tarzı

Teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba,
    İlçemize doğal gaz yeni geldi, daha önce merkezi kalorifer sistemi ile ısınan yaklaşık 120M2 3+1 dairemize kombi ve tesisat yaptırmak istiyoruz. Fiyat aldığımız biri kombi hariç yerden tesisat için 3500 TL fiyat verdi. Tam yoğuşmalı kombi için aşağıdaki cihazları teklif etti.

Viesmann Vitodens 050W: 3500 TL (özellikle bu modeli önerdi) (Titanyum eşanjör varmış sanırım)
    Buderus GB 062: 3750 TL
    Demir Döküm Nitromix: 3300 TL
    ECA Premix: 3300 TL

İlçemizde sular aşırı kireçli diyebiliriz, binada siding mevcut. Muhtemelen 8-9 metre radyatör olacak.
    Bu bilgiler doğrultusunda sizlerin önerisi nedir. Bir de fiyat olarak yukarıdaki modellere yakın Vailant Ecotec Pro 236/5-3 ve Vailant Ecotec Pure modelleri için görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
  • İzmir/ seferihisarımızada doğalgaz geliyor diye birsürü araştırma yaptım ve tesisatı yaptırdım.

İzmir ve çevresinde bu işleri araştırıp tesisat yaptıracak arkadaşlar varsa eğer bu konunun ilk sayfalarında yorumları bulunan "biray izmir" adlı kullanıcıya ulaşmalarını tqvsiye ederim. Sağolsun hem çok ilgili ve bilgi paylaşımcı biri, hemde gerçekten işini iyi yapan bakır borulu tesisatta iyi biri... ben kombi olarak warmhaus enerwa taktırdım. Tesisat çok güzel oldu. Bakalım doğalgaz bağlanıp kullanmaya başlayıncada görüşlerimi yazarım. İyi forumlar arkadaşlar :)

• 
Sayfa: önceki 20522053205420552056
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.