Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1737. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17351736173717381739
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam konu hakkında net bilgim yok ama bildiğim kadarıyla piyasada izocam firmasının izopan adlı ürünü var.Kesip içerden dolaba yerleştirmek suretiyle kullanılabilir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

hocam merhabalar.ya b yalıtımlı kombi dolaplarını kendinizmi yapıyorsunuz( dolabın içine izocamı sizmi döşüyorsunuz) yoksa hazır olarakmı alıyorsunuz.interette bi türlü bulamadımda

Ben kendi tesisatımı kendim yaptım.dolayısı ile tam boy kombi dolabımı aldım ve tesisatıda dolabın içerisinde topladım.açıkta kalan borulara yalıtım yaptım.sonra sında dolabın içinide 4-5 cm eps strafor ile doşedim.kapağına da 2cm xps kopuk yapıştırdım.yalıtım ancak bu şekilde yapılabilir.kendi mabtığım ve çabam bu kadarına musaade etti.başka yolu varmıdır bilemiyorum.

• emrahh41 kullanıcısına yanıt
    Xps ve karbon eps gibi ürünler de mevcut.Yalıtımlı hazır dolap yok diye biliyorum.Yalıtım malzemeleri ile kes yapıştır şeklinde kendiniz döşemeniz gerekecek.Metresi 12.5 lira gibi satılan ürünler.Çok maaliyeti yok.Kendisini 1 ayda amorti edecek kadar da faydalı bence.

• Kombiye yakın petek ısınmıyor neden olabilir ki...

• Herkese selamlar ;
    Uzun zamandır bu konuyu zevkle takip ediyorum... Doğal gazın bizim buralara uğramasını bekliyordum... Kısmet bugüneymiş... kapının önüne kutu nihayet gelmiş bulunuyor... uzatmadan evin özelliklerine geçeyim...

30 senelik bir bina...

Dolayısıyla dış cephe yalıtımı yok...

pencereler PEN ama tek camlı malesef...

yerler parke...

ev >>> doğu - güney - batı cepheli...

Mutfak doğuda , oturma odası doğu ve güney cepheli , salon güney cephe , yatak odası ve çocuk odası batıya bakıyor...

oturma odası, yatak odası olarak kullanılıyor... çocuk odası da kiler gibi...

evin planıyla ilgili elimle çizdiğim basit planı sizinle paylaşacağım...

ev Hatay/ANTAKYA... sıcaklık değerleri olarak İzmir in aynısı...

yalnız kötü haber annemler evi tadilata soktuklarında, bir anda gelişen ustaların ayak oyunlarıyla yerin altından plastik borular geçirerek sistemi yenilemişler... yoksa 1998 yılnda yapılmış süpürgeliklerin üstünden geçen yine plastik boru tarzı fakat daha sert ve kalın bir sistem mevcuttu...

bu arada bu saatten sonra neler yapabiliriz... kombinin yeri belli fakat bakır boruları nasıl yapacağız ??? gibi bazı sorular var... bari kombiden çıkan o 1 metrelik kısmı nasıl bakır yapabiliriz gibi yardımlar bekliyorum...

radyatörler ve vanalar 1998 alarko model... yerden direkt vana girmesi gereken boru resimde de göreceğiniz gibi bir L yapmış... 1000 tane yanlış var... yavaş yavaş düzeltmek istiyorum... şimdilik önümde kombi seçimi var... anlaşacağım yer ile kombi + dolap + kobiden tesisata olan kısma kadar ki o 1 metrelik yer için neler yapabilirim... ya da elinde hazır bir metni olan varsa hem altına bizim hem de yüklenici firma yetkilerinin altına fiyat verip imza atabileceği... malum söz uçAR YAZI KALIR...

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• ZETU35 Z kullanıcısına yanıt
    Selam, Benim demek istedigim yoguşma borusundan çıkan su yanlış anlaşılmasın...yoguşma borusunun altına şişe koydum akıttıgı suyu ordan takip ediyorum :) bunun verimli bir yoguşma olup olmadıgından emin degilim :):)
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Durum ne oldu
  • Su asitli olduğundan tehlikeli diye biliyorum. Dikkatli olun.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Daha 2 aydır bu forumdayım daha önce sadece araştırmalarım için burayı kullanırdım... Araç ve Doğalgaz 'dan sonra üye oldum.

Geriye baktımda şirket ismi ile 2006 yılında beri burda olan kişi nedense 1 haftada mı farkediliyor....
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    firma ismini bana özelden gönderebilir misin....
  • impreza_35 İ kullanıcısına yanıt
    Yakitinizdan zaten verim alıp almadiginizi anlarsınız ,mesela,su günlerde 40 derece kombi,ısısı ile,buca 'daki evimde oturma,odam 23.5 civarı ,günlük yakit ise 4 metreküp civarı..yanlız dikkatinizi,çekmek istediğim,durum şudur ;geçen sene,bir baktım,9 metreküp falan,yakmış havada öyle soğuk değildi ,Kombiyi iyi ki kontrol etmişim ,kombiye giden,Yogusma borusu yerinden çıkmış ,tahminimce de kombi Yogusmali değil de düz Hermetik kombigibi çalışmış..tüm forum arkadaşlarımıza bir tecrübe olur inşallah,saygılar

• bu demirdöküm nitromixten yine tak tak ses gelmeye başladı.daha 3 gün önce servis geldi önemli birşey değil dediler.ben evde yoktum.servis geldikten sonra ses kesildi.şimdi yine aynı ses gelmeye başladı!2 gün servis bekledik zaten.es kaza kombi arızalansa donarak ölcez.izmitte demirdöküm servisi sınıfta kaldı.kombi ne kadar iyi olursa olsun servis iyi değilse o üründen uzak durun!!!bu arada servisi aradığın zaman adam bide atarlanıyor
  • Sıcak su için Servis gelicek demiştiniz . Kombiyi değiştirme durumunuz vardı

• Konu dışına çıkacak üyelerin hesaplarına işlem yapılacaktır. Bilginiz olsun
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 2014 yılında hala demir döküm kullananlar mı var ?
    Makinelerin kötülüğünü, iyiliğini geçtim ,o servisler ile hala muhattap mı oluyorsunuz ?
    O servislere milyarlar bırakıp, soğukta donduğum günleri hatırladım.
    Servis gelir 700 lira verir, akşama makinanın yine bozulduğunu ertesi gün bir daga 300 verdiğimi bilirim, hem de 2,3 kere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 1 Aralık 2014; 12:31:05 >
  • ya yıllardır şu millete 40 derece ile yakın demeyi bırakın , milleti donduracaksınız hem gaz gidiyor hem petek kendini zor ısıtıyor. Bırak evi ısıtmayı.

45-50 derecenin altında petek ısı verir mi ya?
  • Orijinalden alıntı: orontes_asi

Herkese selamlar ;
    Uzun zamandır bu konuyu zevkle takip ediyorum... Doğal gazın bizim buralara uğramasını bekliyordum... Kısmet bugüneymiş... kapının önüne kutu nihayet gelmiş bulunuyor... uzatmadan evin özelliklerine geçeyim...

30 senelik bir bina...

yerler parke...

Mutfak doğuda , oturma odası doğu ve güney cepheli , salon güney cephe , yatak odası ve çocuk odası batıya bakıyor...

yalnız kötü haber annemler evi tadilata soktuklarında, bir anda gelişen ustaların ayak oyunlarıyla yerin altından plastik borular geçirerek sistemi yenilemişler... yoksa 1998 yılnda yapılmış süpürgeliklerin üstünden geçen yine plastik boru tarzı fakat daha sert ve kalın bir sistem mevcuttu...

bu arada bu saatten sonra neler yapabiliriz... kombinin yeri belli fakat bakır boruları nasıl yapacağız ??? gibi bazı sorular var... bari kombiden çıkan o 1 metrelik kısmı nasıl bakır yapabiliriz gibi yardımlar bekliyorum...

radyatörler ve vanalar 1998 alarko model... yerden direkt vana girmesi gereken boru resimde de göreceğiniz gibi bir L yapmış... 1000 tane yanlış var... yavaş yavaş düzeltmek istiyorum... şimdilik önümde kombi seçimi var... anlaşacağım yer ile kombi + dolap + kobiden tesisata olan kısma kadar ki o 1 metrelik yer için neler yapabilirim... ya da elinde hazır bir metni olan varsa hem altına bizim hem de yüklenici firma yetkilerinin altına fiyat verip imza atabileceği... malum söz uçAR YAZI KALIR...

şimdi bana bu konuda yardım edecek hayırsever forumdaşlar aranıyor... resimler yukarıda... onlarıda alıntılayıp boşuna yer kaplamak istemedim... günde 4-6 metreküp yakan arkadaşlar nasıl başarıyor merak ediyorum...2.700 tl ye kadar kombi önerisi alabilirim... kombi balkonda olacak yani ses önemli değil... bu arada dd nitromix, vaillant parçalarını kullanıyormuş ne kadar doğru bilmiyorum... resimdeki balkona konacak kombi kısmına ne gibi şeyler yapmam lazım... vana ve uç filtreleri tam çıkışlı metal olanlar kombi bayilerinde mevcut mudur ??? herhangi bir marka tavsiyesi olan var mı ???buralarda olmayabilir, internetten sipariş edebileceğimiz yeri yazsalarda kabulumuzdur... küçük küçük tüyolarla elimizde mevcut bulunan sistemi nasıl adam edebiliriz ??? Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orontes_asi -- 1 Aralık 2014; 12:09:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orontes_asi

Orijinalden alıntı: orontes_asi

Herkese selamlar ;

30 senelik bir bina...

yerler parke...

şimdi bana bu konuda yardım edecek hayırsever forumdaşlar aranıyor... resimler yukarıda... onlarıda alıntılayıp boşuna yer kaplamak istemedim... günde 4-6 metreküp yakan arkadaşlar nasıl başarıyor merak ediyorum...2.700 tl ye kadar kombi önerisi alabilirim... kombi balkonda olacak yani ses önemli değil... bu arada dd nitromix, vaillant parçalarını kullanıyormuş ne kadar doğru bilmiyorum... resimdeki balkona konacak kombi kısmına ne gibi şeyler yapmam lazım... vana ve uç filtreleri tam çıkışlı metal olanlar kombi bayilerinde mevcut mudur ??? herhangi bir marka tavsiyesi olan var mı ???buralarda olmayabilir, internetten sipariş edebileceğimiz yeri yazsalarda kabulumuzdur... küçük küçük tüyolarla elimizde mevcut bulunan sistemi nasıl adam edebiliriz ??? Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Kışın günde 4 metreküp yakmak hikaye, her yazılana inanmayın hocam.
    Antalyada ya da 45 metrekare bir kuyuda oturmuyorsan günde 10,12 metreküpten aşağı yakmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 1 Aralık 2014; 12:31:32 >

• arkadaşlar
    demirdöküm atron ile vailant 242/3-5 kombiler arasındaki temel fark nedir ikiside yogusmasız ikisi de 24 lük. vailant 4. katta demirdöküm 5. katta. demirdöküm fena yakıt tüketiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Kışın günde 4 metreküp yakmak hikaye, her yazılana inanmayın hocam.
    Antalyada ya da 45 metrekare bir kuyuda oturmuyorsan günde 10,12 metreküpten aşağı yakmazsın.

şimdi kabaca bir hesap yaparsak 100-120 metrekare evi olan birine aralık - ocak döneminde 150 tl fatura geliyorsa...

1- 1 metreküp doğalgaz fiyatı 1 tl

2- yani 150 metreküp yakmış oluyor

3- 150 / 30 = 5 metreküp yakması lazım günde...

karşı komşusunun 250 tl yaktığı binada sen 150 tl yakıyorsan bi sorun var demektir ...

doğalgaz faturası ilk geldiğinde adam gidip herkesten önce gidip tek tek resimlerini çekip buraya atacak ki %100 gerçekçiliği mi olsun... koca koca adamlar... söylenenlere inanmayalım mı ??? valla ben anlamadım bu işi...

• 
Sayfa: önceki 17351736173717381739
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.