Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1615. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16131614161516161617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 4 katlı bir binada oturuyorum ve ilk katındayım alt kat dükkan fakat iki tarafından açık ön yüzü kepenk diğer yüzünde pencereler var ama açık durumda oturduğum kata ısı kaybı yarattığı düşünüyorum bu yüzdende dükkanın tavanına yalıtım düşünüyorum bu konu bana faydası olurmu bilgi verebilirmisiniz acaba ?
  • arkadaşlar evimde ferroli divatop f24 marka/model kombi kullanıyorum, ayarlama paneli dijital olan bir kombi.

genelde 35-40 derece arasında ve ECO modunda çalıştırıyoruz kombiyi fakat 40 a ayarlarsak kombi kafasına göre 45 dereceye kadar ısıtıp sonra 40 a düşüyor.

bu normal midir yoksa teknisyen çağırmalımıyız ?
  • kazoo_44 K kullanıcısına yanıt
    Dükkan çok soğuk oluyorsa faydasını muhakkak görürsünüz.
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Normal, tüm kombiler set edilen ısının bir miktar üzerine gelene kadar ısıtır. Sizdeki Ferroli +5°C, ECA +9°C, Baymak +3°C v.s.
  • arkadaşlar merhaba, 54 m2 ev için kombi tavsiyesi alabilir miyim?
  • arkadaşlar merhaba

140 m2 balkon hariç eve kombi almak istiyorum... incelemelerim sonucunda baymak falke condense 24000 ve demirdöküm p24 nitromix arasında kararsız kaldım... ev alttan ısıtmalı.. diğer dairelerde alttan ısıtma ve batı-güney cepheli mantolama var... hangisini alayım karar veremedim... yardımcı olur musunuzu?
  • BENCE İKİSİNİDE ALMA BOSCH premix yoğuşmalı classic condence tam yoğuşmalı modelini öneririm tam fiyat performans ürünüdür aynı zamanda en az doğalgaz yakan kombidir.Yanına fr10 oda termostatı alabilirsin
  • Arkadaşlar kombimiz bozuldu.Çok acil tavsiye verebilir misiniz.Ev 90-100 M2.Bütçe 1400-1500 TL
  • hala tesisati yapacak birini bulamadim malesef, ya kendi kullanacaklari boru ve kombide israr ediyorlar yada hic gelmiyor adamlar. is ahlaki diye birsey yok cogunda, en sonuncusu evi görmeden bana telefonda 5700,- TL fiyat cekiyor.

cok seymi istiyorum acaba, niye zorlaniyor nazlaniyorlar ?

bakir boruyu yapacak kapasitede eleman yok bunu kabullendim mecburen.

ama oksijen bariyerli boru olacak
    dd plus petek olacak
    eca veya airfel yogusmali kombi olacak

dedim cok seymi istedim ?
  • 100 m2 giriş katı 3+1 için maksimum 1000 tl ye kadar kombi önerebilir misiniz ?,baymak hariç lütfen.çok çektim
  • Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ev aldık, kısmetse mart ayı içinde taşınmayı düşünüyoruz. Evin inşaatı tamamlandı, bir iki haftadan teslim ederler.

Evimiz dış cephede yalıtımı olan yeni bir binada 5. kat. Katlar arasında da ısı ve ses yalıtımı var deniliyor. Brüt 150, net 115 metrekare civarı ölçüsü var. Ekteki çizimde de görüldüğü salon güneye, oturma odasının bir tarafı güneye bir tarafı doğuya, mutfak-çocuk odası-yatak odası da doğuya bakıyor. Odaların ölçüleri ve odalardaki petek boyları aşağıdaki gibi.
    Tesisat parkelerin altından gidiyor, peteklerin bir tarafından üstten girip, alttan çıkıyor. Yani çapraz değil. İnşaatı yapan firma ariston matis 24 kombi takmış. Acaba bu kombi ile ısınmada bir sıkıntı yaşar mıyım? (İlk defa kombili eve çıkacağım.) Kombi alt sınıf bir kombi gibi duruyor, müteahhit kombisi denilir mi bilmiyorum ancak hem ömür hem de tasarruf konusunda nasıl bir kombidir? Zaten beleş gelmiş, kullan der misiniz? Çünkü aklımdam bu kombiyi satmak ve yerine yoğuşmalı bir kombi almak geçiyor. Bu durumda;
    1-Evdeki ariston kombiyi kullanmaya devam etmeli miyim?
    2-Ariston kombiyi satmak istersem kaça satarım? (kombi daha hiç kullanılmadı)
    3-Ariston kombiyi satıp alacağım yoğuşmalı kombi için vereceğim fark, yoğuşmalı kombide edeceğim tasarrufa değer mi?
    4-Bu ölçülerdeki ev ve petek ile yoğuşmadan verim alabilir miyim? Petek boyunu arttırmam gerekir mi?
    5-En önemlisi yoğuşmalı kombi alacak olsam ne almalıyım? Bütçe 1500-2000 lira arası.

ölçü petek boyu cm
    salon 24,30 120
    oturma odası 15,12 140
    mutfak 15,65 120
    çocuk odası 11,20 100
    yatak odası 14,52 110
    antre 7,15 50
    banyo 5,40 havlupan

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ElantraXD2.0

hala tesisati yapacak birini bulamadim malesef, ya kendi kullanacaklari boru ve kombide israr ediyorlar yada hic gelmiyor adamlar. is ahlaki diye birsey yok cogunda, en sonuncusu evi görmeden bana telefonda 5700,- TL fiyat cekiyor.

cok seymi istiyorum acaba, niye zorlaniyor nazlaniyorlar ?

bakir boruyu yapacak kapasitede eleman yok bunu kabullendim mecburen.

ama oksijen bariyerli boru olacak
    dd plus petek olacak
    eca veya airfel yogusmali kombi olacak

dedim cok seymi istedim ?

merhaba
    çok şey istemediniz,doğalgaz sektörü maalesef böyle,cehalet bilgisizlik ileri düzeyde,araştırmak yok,kendini geliştirmek yok,mühendisinden ustasına kadar %90'ı böyledir, oksijen bariyerli pprc ve pex-b borular bakırın yanında kötünün iyisidir ama pprc oksijen bariyesiz kompozit borulara göre tercih edilmesi gerekir,hatta 20mm pprc yerine 32mm ve 25mm pprc boru çapı tercih edilmelidir ama beyefendilere göre 32mm ve 25mm gereksiz,iki kuruş masraf olacak
    aynı şekilde demirdöküm plus panel radyatör panel radyatörlerde en iyisidir,

doğalgaz esnaflarına göre premix yoğuşmalı kombi gereksiz,24kw kombiler evlere değil köşklere takılması gerekir. pprc oksijen bariyerli boru yalan dolan, termostatik vana işe yaramaz....

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

100 m2 giriş katı 3+1 için maksimum 1000 tl ye kadar kombi önerebilir misiniz ?,baymak hariç lütfen.çok çektim

ferroli domiproject D öneririm.fiyatına göre kaliteli & donanımlıdır ve 5 yıl garantilidir,yalnız dövizde artış oldu cihazın fiyatı biraz artmış olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ev aldık, kısmetse mart ayı içinde taşınmayı düşünüyoruz. Evin inşaatı tamamlandı, bir iki haftadan teslim ederler.

Evimiz dış cephede yalıtımı olan yeni bir binada 5. kat. Katlar arasında da ısı ve ses yalıtımı var deniliyor. Brüt 150, net 115 metrekare civarı ölçüsü var. Ekteki çizimde de görüldüğü salon güneye, oturma odasının bir tarafı güneye bir tarafı doğuya, mutfak-çocuk odası-yatak odası da doğuya bakıyor. Odaların ölçüleri ve odalardaki petek boyları aşağıdaki gibi.
    Tesisat parkelerin altından gidiyor, peteklerin bir tarafından üstten girip, alttan çıkıyor. Yani çapraz değil. İnşaatı yapan firma ariston matis 24 kombi takmış. Acaba bu kombi ile ısınmada bir sıkıntı yaşar mıyım? (İlk defa kombili eve çıkacağım.) Kombi alt sınıf bir kombi gibi duruyor, müteahhit kombisi denilir mi bilmiyorum ancak hem ömür hem de tasarruf konusunda nasıl bir kombidir? Zaten beleş gelmiş, kullan der misiniz? Çünkü aklımdam bu kombiyi satmak ve yerine yoğuşmalı bir kombi almak geçiyor. Bu durumda;
    3-Ariston kombiyi satıp alacağım yoğuşmalı kombi için vereceğim fark, yoğuşmalı kombide edeceğim tasarrufa değer mi?
    4-Bu ölçülerdeki ev ve petek ile yoğuşmadan verim alabilir miyim? Petek boyunu arttırmam gerekir mi?
    5-En önemlisi yoğuşmalı kombi alacak olsam ne almalıyım? Bütçe 1500-2000 lira arası.

ölçü petek boyu cm
    salon 24,30 120
    oturma odası 15,12 140
    mutfak 15,65 120
    çocuk odası 11,20 100
    yatak odası 14,52 110
    antre 7,15 50
    banyo 5,40 havlupan

merhaba yeni eviniz hayırlı olsun
    ariston matis,müteahhit veya kiracı kombisi diye tabir edilen 900liralık piyasanın en ucuz kombilerden biridir, binanız yalıtımlı kesinlikle premix yoğ kombi alın
    salonda radyatör metrajınız az görünüyor 24m2 alanda 120cm radyatör olmaz, metrajı iki katına çıkartmanız gerekir
    kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece -ki eviniz yalıtımlı ve radyatör metrajınız az değil kesinlikle premix yoğ kombiden verim alırsınız
    yazdığınız bütçeye göre: premix yoğuşmalı öncelikle baymak duo tec,baymak falke condense öneririm,alternatif olarak eca confeo premix,airfel digifel premix,bosch classic condense öneririm
    ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar (danfoss ra 2000)
    yalıtımlı evinizde ilave olarak istiyorsanız kaliteli bir digital oda kumandası (hassasiyeti en az 0,5)

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ev aldık, kısmetse mart ayı içinde taşınmayı düşünüyoruz. Evin inşaatı tamamlandı, bir iki haftadan teslim ederler.

ölçü petek boyu cm
    salon 24,30 120
    oturma odası 15,12 140
    mutfak 15,65 120
    çocuk odası 11,20 100
    yatak odası 14,52 110
    antre 7,15 50
    banyo 5,40 havlupan

merhaba yeni eviniz hayırlı olsun
    ariston matis,müteahhit veya kiracı kombisi diye tabir edilen 900liralık piyasanın en ucuz kombilerden biridir, binanız yalıtımlı kesinlikle premix yoğ kombi alın
    salonda radyatör metrajınız az görünüyor 24m2 alanda 120cm radyatör olmaz, metrajı iki katına çıkartmanız gerekir
    kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece -ki eviniz yalıtımlı ve radyatör metrajınız az değil kesinlikle premix yoğ kombiden verim alırsınız
    yazdığınız bütçeye göre: premix yoğuşmalı öncelikle baymak duo tec,baymak falke condense öneririm,alternatif olarak eca confeo premix,airfel digifel premix,bosch classic condense öneririm
    ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar (danfoss ra 2000)
    yalıtımlı evinizde ilave olarak istiyorsanız kaliteli bir digital oda kumandası (hassasiyeti en az 0,5)

Hızlı cevap için teşekkür ederim. Salondaki petek benim de ilgimi çekti. Oturma odasından küçük olması garip ama zaten salonu çok kullanmayacağım için sorun olmaz diye düşünüyorum. Peteklerin tamamında termostatik vana var, sadece havlupanda yok. Vanaların markasını bilmiyorum. Kombi olarak buderus gb012 veya bosch classic condens aklımda vardı, sizin önerinizi de değerlendireceğim. Ama yeni bir kombi almak için aristonu satmam lazım, önce bunu iyice araştırayım.

• quote:

Hızlı cevap için teşekkür ederim. Salondaki petek benim de ilgimi çekti. Oturma odasından küçük olması garip ama zaten salonu çok kullanmayacağım için sorun olmaz diye düşünüyorum. Peteklerin tamamında termostatik vana var, sadece havlupanda yok. Vanaların markasını bilmiyorum. Kombi olarak buderus gb012 veya bosch classic condens aklımda vardı, sizin önerinizi de değerlendireceğim. Ama yeni bir kombi almak için aristonu satmam lazım, önce bunu iyice araştırayım.

buderus gb 12 önermem, 3 eşanjörlü ara nesil yarım yoğuşmalı bir kombidir manisa'da bosch fabrikasında bosch condense 2000w ile aynı bantta üretiliyor birçok teknik özelliği aynıdır
    bosch classic condense ise ön hava karışımlı premix yoğuşmalıdır yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandası ile birlikte öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Şubat 2014; 0:19:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

buderus gb 12 önermem, 3 eşanjörlü ara nesil yarım yoğuşmalı bir kombidir manisa'da bosch fabrikasında bosch condense 2000w ile aynı bantta üretiliyor birçok teknik özelliği aynıdır
    bosch classic condense ise ön hava karışımlı premix yoğuşmalıdır yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda kumandası ile birlikte öneririm

cevap alınmıştır, teşekkür ederim

• Hangi kombi diye kafa yoracağınıza nasıl bir yalıtım ve nasıl bir tesisat diye kafa yorsanız daha mantıklı.

Ayrıca 3000 lira civarında kombilere takılmayın. Onların yerine premix teknolojisi ile üretilen hem kaliteli hem de ileri teknoloji ürünü birçok kombi var. Üstelik onların yarı fiyatına
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovelyosman

Hangi kombi diye kafa yoracağınıza nasıl bir yalıtım ve nasıl bir tesisat diye kafa yorsanız daha mantıklı.

Ayrıca 3000 lira civarında kombilere takılmayın. Onların yerine premix teknolojisi ile üretilen hem kaliteli hem de ileri teknoloji ürünü birçok kombi var. Üstelik onların yarı fiyatına

Bu konuda verilen bilgi tamamen doğru. Isıtma öncelikli olarak yalıtımla başlar. Tesisat sisteminiz doğru, hızlı ve en az direnç gösterecek şekilde dizayn edilmelidir. Şuan kombi olarak premix teknolojisi ile üretilen cihazlar tercih edilmeli. Bunu yaparken yoğuşma gideri göz ardı edilmemelidir. Premix Yoğuşmalı cihazlar yanma verimliliği ve atık gaz değerleri olarak çevreci cihazlardır. Aynı özelliklere sahip cihazlara sırf marka sevdası yüzünden 2 katı fiyat ödenmesini çok doğru bulmuyorum. Premix yoğuşmalı kombiyi bir oda termostatı ile destekleyerek tasarruf oranınızı arttıracaksınızdır.

Yoğuşmalı cihaz tercih edeceklere hem uygun fiyatlı ama üst düzey bir premix yoğuşmalı kombi olan sorunsuz Termo Teknik Logic önerebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Dükkan çok soğuk oluyorsa faydasını muhakkak görürsünüz.

olmazmı iki tarafından açık püfür püfür esiyor.
  • 
Sayfa: önceki 16131614161516161617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.