Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iyi akşamlar. kombi konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.bugün villantta keşif yaptırdım. evde kullanılacak pektek 8.2 metre. evim son kat ve çatı yok. akılmdan geçen viessmann kombi almak. bugün bulunduğum yerdeki bayi ile görüştüm. 8,2 metre olan bir eve 26.000 cal. kombi kullanılacağı söyledi. vaiilantan gelen yetkili 17.000 cal. combi yeterli dedi. kafam karıştı. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burky1905

Buderusun son teknoloji logamax kombileri manisa üretim bizzat buderus bayisinden öğrendim.

Selamlar,

Üretim le montaj arasında fark vardır. Üretilmiyor , monte ediliyor, ki TR bu ürünlerdeki bir çok parçayı üreten tesis yok ki.
    Zaten nerdeyse tüm kombiler için bu geçerli bir çok parça ithal geliyor. Burda toplanıyor.
    Kutu üsütne veya kombinin etiketine yada başka bir sabit noktasına made in germany yazmak zor bir şey değil ki.
    Hatta benim ECA nın içindeki parçalarda da made in germany yazanlar var.
    ECA nın üstündeki grundflos sirküle motorları TR de mi yapılıyor sanıyorsunuz.
    Baymak kombiyi fason yaptırıyor, etiketi yapıştırıyor oluyor istediği marka veya model.
    Mesela benim kayınpederde vaillantın evladiyelik kombisi titanyum eşanjörlü olanlardan var. 16 Kw ısıtma 20 kw sıcak su gücüne ayarlı, hiç bakım yok cihaz yıllardır taş gibi. Ama bu kombide kullanılan eşanjördeki malzemeyi artık vaillant kullanmıyor.

Bu arada igdaşın sitesindeki analizde aboneler içinde en düşük tüketime sahip cihazların buderusslar olduğu belirtilmişti. Artık yazmıyor kaldırmışlar. Ama gördüm.

Buderusda ürün yelpazesine 4 yeni modelle ilave etti.

Buderus GB 042 Eco+Plus Yoğuşmalı Kombi
    Buderus GB 032 Balkon Tipi Yoğuşmalı Kombi
    Buderus U 042 Eco-Kombi
    Buderus U 062 Akıllı-Duo Kombi
    buderus konutlarda kullanılan cihazlar anlamında pazar payını artırmayı hedefliyor
    http://www.heiztechnik.buderus.de/sixcms/detail.php?template=allg_buderus_com_bhg_start bu sitede budersun ülke dağılımı var.

Vaillant Group altında – AWB, Bulex, Glow-worm, Hermann, Protherm, Saunier Duval, Demirdöküm and Vaillant markaları bulunuyor.
    www.vaillant-group.com
    Bu da globalleşen dünyada bu tür şirket evlilik veya satınalmaları son derece normal.
    Ayrıca ben boschun buderuss ilerleyen zaman içinde çok şey katacağınıda düşünüyorum.

Zaten bu artık dünyada her markada var. Bırakın kombiyi araba markalarından tutun , spor ayakabıyada kadar bu durum söz konusu.
    Siz kaliteye bakın, fiyat /performans durumuna bakın, teknik özelliklerine, verimine, müşteri memnuniyet istatistiğine, servis kalitesine vb bakın arkadaşlar, mesela viessmann çok iyi ama TR büyük şehirler dışında servis ağı yaygınlaşmamış, marka iyide olsa servis durumu kötüyse ben kışın ortasında üşüdükten sonra ne yapayım iyi kombiyi.

Bunların hepsi bir bütün. Ama teknoloji olarak, malzeme olarak bazı markalar ön plana çıkar, yine bu markaların kullanıcı kitlesine ulaşabilmek adına daha alt seviye ürünleride vardır. Bunu da tüm firmalar yine yapıyor yapmak zorunda zira , en çok tüketimin olduğu pazarda ürünü olmak zorunda.

Mersedes , bmw bile yıllar sonra küçük segmente araç ürettiler , neden çünkü en çok adetli satışlar bu ürün grubunda. Ama fiyatlarından da taviz vermediler.
    Uzun lafın kısası firmaların ürünlerini en ucuza nasıl üretebileceklerini her zaman önemlidir. Bizim tüketiciler olarakda bize en faydalı ve ekonomik olanı seçmemiz gerekiyor. Sonuçta fiyat/performans +ürün kalitesi + satış sonrası hizmet = Toplam kalite.

• yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar BUDERUS U 062 AKILLI-DUO 28 K kombi aldım 1465 ytl vericem sizce fiyat uygunmu yoksa kazıkmı yedim :))
  • baymak kombi almanızı kesinlike önermem.teknik servis 10 yıldır sorunumuza care bulamadı.su anda yenı kombı almamız gerekıyormus.sakın ola teknık servıse sıkayet formu doldurmayın.arayıp daha cok sınırınızı bozuyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustikarli

arkadaşlar iyi akşamlar. kombi konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.bugün villantta keşif yaptırdım. evde kullanılacak pektek 8.2 metre. evim son kat ve çatı yok. akılmdan geçen viessmann kombi almak. bugün bulunduğum yerdeki bayi ile görüştüm. 8,2 metre olan bir eve 26.000 cal. kombi kullanılacağı söyledi. vaiilantan gelen yetkili 17.000 cal. combi yeterli dedi. kafam karıştı. yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar,

Manisa 2. ısı bölge yanlı zçatısız son kat olması +15 kcal demektir bu arada dairenin m2 sini vermemişsiniz.
    8,2 mt petek var ma petek tipi nedir döküm mü panel mi özellikleri (profili yüksekliği) nedir.
    Panel ise ve Yük . H 60 ve pkkp22 profilinde ise 8,2 mt petek maks 18000 kcal civarında ısı verir bu durumda 26000 kcal kombiye gerek yok.
    26000 kcal yoğuşmasız kombi ile 11,5 mt petek kullabilir, sizin evinizin durumunda 160 m2 net alanı ısıtırsınız.
    Vaillant 17000 kcal yeterli dediyse eviniz yaklaşık 100m2 net olabilir. Bu durumda 17000 kcal kombiyi sınırda yeterli olur.
    Ancak bunlar hep yorum, siz gerçek ısıtma m2 (balkon, wc gibi alanlar hariç , sadece ısıtılacak alanların taban toplamı) ve diğer yukarda belirttiklerimi yazarsanız faydalı olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: tallafarian

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar BUDERUS U 062 AKILLI-DUO 28 K kombi aldım 1465 ytl vericem sizce fiyat uygunmu yoksa kazıkmı yedim :))

nerden aldınız acaba?
  • ilginiz için tesekkur ederim.
  • İnceleyen olduysa eğer, Buderus'un U 052 ve U 062 modelleri arasında farklar nelerdir ? Isısan'ın sitesinden indirdiğim broşürlere göre biri %93 verimli diğeri %90, bunun dışında tüm bilgiler her iki cihaz içinde hemen hemen aynı. Aralarında fiyat farkıda yok fazla.
  • ankara keçiörende antes makina tesisat diye bir yer uygunmu fiyat sizce
  • ii günler
    çok yararlı bir site herkese teşekkürler bütün sayfaları okudum ancak hala tereddütlerim var evim 144 m2 brüt kuzzey doğu cephe eve doğalgaz için getridiğim arkadaşlar farklı görüşler belirtti ben 2 tanesi üzerinde duruyorum bir tanesi baymak star britge 24kw diğeri buderus ikiside yoğuşmalı merkezi sistemden bireysele dönecez aralarında tesisat dahil 900 ytl fiyat farkı var özellikle star britge kullanan arkadaşlar varsa memnuniyet yada şikayetini yazarsa sevinirim herkese selamlar ve teşekkürler
  • HERKESE SELAMLAR

BU SITEDE YAZILANLARI BAŞINDAN SONUNA KADAR 3 GÜNDÜR OKUYORUM.ÇOK GUZEL BILGILER YER ALIYOR CEVAPLAYAN HERKESE ŞİMDİDEN TESEKKURLER.BENİM SIKINTIMA DA BİR ÇARE BULURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
    SIKINTILIYIM ÇÜNKÜ 15 GÜNDÜR HANGİ KOMBİYİ ALMALIYIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BENİM EVİM ANKARA ÇANKAYADA NET 100M2 KULLANIM ALANI 8.3M ESKİ DÖKÜM PETEKLERİ OLAN *ANCAK BANYO VE MUTFAK DEĞİŞMEK ZORUNDA OLDUĞUNDAN SANIRIM ALUARD DIYE MARKA TAKILDI*GÜNEY VE GÜNEYBATI YÖNLERİNE BAKAN ANCAK ÇOK ÇOK AZ GÜNEŞ GÖREN ALTINDA DEPOLARIN OLDUĞU YALITIMSIZ PİMAPENSİZ *SAĞLIKLI OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN ASLA DA OLAMAYACAK*BİR EV.ŞU ANDA DEMİRDÖKÜMÜN HERMETİK ESKİ BİR MODELİNİ KULLANIYORUM EVİ SATIN ALDIĞIMDA BU VARDI 3 YILDIR DA BEN KULLANIYORUM.ANCAK VADESİ DOLDU DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.BU KOMBİ İLE EVİM ÇOK SOĞUK OLAN ARALIK-OCAK-ŞUBATTA 250-300 ER YTL LIK FATURALAR İLE ANCAK 20C OLDU DAHA ÜSTÜ OLAMADI.BUDERUSDAN GELEN YETKİLİ GB022K YOĞUŞMALI OLUR DEDİ VIESSMANN DAN GELEN YETKİLİ BU EVE YOĞUŞMALI OLMAZ VITOPEND100 VEYA 200 MODELİ OLUR DEDİ BAŞKA MARKALARLA DA KAFAMI DAHA FAZLA KARIŞTIRMAK İSTEMİYORUM.

YAZILANLARDAN YOĞUŞMALI OLUR İSE KOMBİNİN DÜŞÜK AYARDA ÇALIŞMASI GEREKTİĞİNİ ANLADIM ANCAK BU EV OYLE 40C DE KIŞIN SOĞUĞUNDA ISINMAZ ANCAK ILKBAHAR VE SONBAHARDA OLABİLİR.İKİ BÜYÜK FİRMA İKİ FARKLI GÖRÜŞ KAFAMI ALLAK BULLAK ETTİ.PARA SIKINTIM YOK HER İKİSİ DE OLABİLİR AMA DOĞRU KARAR VERMELİYİM.VIESSMAN BAYİ VITODENS 100 YOĞUŞMALI İÇİN 14M RADYÖTÖRÜNÜZ OLMALI DEDİ .......BUDERUS İSE KAÇ METRE OLURSA OLSUN FARKETMEZ DEDİ......AYRICA ODA KUMANDASI YERİNE HER ODAYA ISI AYARLI VANA TAKTIRSAM OLUR MU ? ZİRA TESİSAT SANIRIM TEK HAT ÜZERİNDE MUTFAKTAN BAŞLAYIP YERDEN EN SON SALONA GİDİYOR VE SALON BUZ GİBİ OLUYOR....

LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

• ECA Confeo Plus diye birşey gördüm bir bayinin sitesinde. Epey olmuş çıkalı ama konu buraya düşmemiş herhalde?
    Neyse aradım bayiyi, normal Confeo'nun üretilmeyeceğini, yeni plus'ların giriş fiyatının normal Confeo'dan 15EUR pahalıya geldiğini söyledi.
    Kombi alma zamanı artık geldi sayılır benim içinde, sanırım plus alacağım gidişata göre..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HELOŞ

HERKESE SELAMLAR

BU SITEDE YAZILANLARI BAŞINDAN SONUNA KADAR 3 GÜNDÜR OKUYORUM.ÇOK GUZEL BILGILER YER ALIYOR CEVAPLAYAN HERKESE ŞİMDİDEN TESEKKURLER.BENİM SIKINTIMA DA BİR ÇARE BULURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
    SIKINTILIYIM ÇÜNKÜ 15 GÜNDÜR HANGİ KOMBİYİ ALMALIYIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BENİM EVİM ANKARA ÇANKAYADA NET 100M2 KULLANIM ALANI 8.3M ESKİ DÖKÜM PETEKLERİ OLAN *ANCAK BANYO VE MUTFAK DEĞİŞMEK ZORUNDA OLDUĞUNDAN SANIRIM ALUARD DIYE MARKA TAKILDI*GÜNEY VE GÜNEYBATI YÖNLERİNE BAKAN ANCAK ÇOK ÇOK AZ GÜNEŞ GÖREN ALTINDA DEPOLARIN OLDUĞU YALITIMSIZ PİMAPENSİZ *SAĞLIKLI OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN ASLA DA OLAMAYACAK*BİR EV.ŞU ANDA DEMİRDÖKÜMÜN HERMETİK ESKİ BİR MODELİNİ KULLANIYORUM EVİ SATIN ALDIĞIMDA BU VARDI 3 YILDIR DA BEN KULLANIYORUM.ANCAK VADESİ DOLDU DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.BU KOMBİ İLE EVİM ÇOK SOĞUK OLAN ARALIK-OCAK-ŞUBATTA 250-300 ER YTL LIK FATURALAR İLE ANCAK 20C OLDU DAHA ÜSTÜ OLAMADI.BUDERUSDAN GELEN YETKİLİ GB022K YOĞUŞMALI OLUR DEDİ VIESSMANN DAN GELEN YETKİLİ BU EVE YOĞUŞMALI OLMAZ VITOPEND100 VEYA 200 MODELİ OLUR DEDİ BAŞKA MARKALARLA DA KAFAMI DAHA FAZLA KARIŞTIRMAK İSTEMİYORUM.

YAZILANLARDAN YOĞUŞMALI OLUR İSE KOMBİNİN DÜŞÜK AYARDA ÇALIŞMASI GEREKTİĞİNİ ANLADIM ANCAK BU EV OYLE 40C DE KIŞIN SOĞUĞUNDA ISINMAZ ANCAK ILKBAHAR VE SONBAHARDA OLABİLİR.İKİ BÜYÜK FİRMA İKİ FARKLI GÖRÜŞ KAFAMI ALLAK BULLAK ETTİ.PARA SIKINTIM YOK HER İKİSİ DE OLABİLİR AMA DOĞRU KARAR VERMELİYİM.VIESSMAN BAYİ VITODENS 100 YOĞUŞMALI İÇİN 14M RADYÖTÖRÜNÜZ OLMALI DEDİ .......BUDERUS İSE KAÇ METRE OLURSA OLSUN FARKETMEZ DEDİ......AYRICA ODA KUMANDASI YERİNE HER ODAYA ISI AYARLI VANA TAKTIRSAM OLUR MU ? ZİRA TESİSAT SANIRIM TEK HAT ÜZERİNDE MUTFAKTAN BAŞLAYIP YERDEN EN SON SALONA GİDİYOR VE SALON BUZ GİBİ OLUYOR....

LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

Arkadaşım öncelikle Yoğuşmalı kombiyi unut neden dersen yalıtım yok pimapen yok o yüzden senin evde ısı kaybın çok olur artı 40-55 derece arası ankara soğuğunda o evi ısıtamassın o yüzden yoğuşmlaıya fazla para vermene gerek yok Sana tavsiyemiz Eca Confeo yada waillant olur demirdöküm nitronda güzel kombidir. sana bu konuda en iyi yardımı Taşkafa- Maxfocus yapabilir ama bence o eve yoğuşmalı olmaz Buderusta olabilir. saygılar

• arkadaşlar kombi almayı düşünüyorum.750-1000 ytle cıvarında .baktığım 3-4 kombi var .protherm.süsler,lamborghini ve ariston bunlardan hangisini önerirsiniz.protherm kombinin arkasında vailanat var.evim 3 kat ve 117 m2 üstü boş acaba 20000 lik kombi yeterlimidir.bana acilen fikirlerinizi söylerseniz.çok sevinirim .evim pvc cam.kafam şu anda çok karışık.nerde uygun fiyata bulabilirm.bursada ikamet etmekteyim.
  • ARKADAŞLAR ECA KOMBİ ARAYANLARA BİR HABER...Bu gün Sivas a bir ECA kombi alıp yolladım...Çok uygun fiyat ve adrese teslim....ECA arayan arkdaşlarım bu siteye bakıp sipariş verebilirler..Türkiyenin her yerine ambara verip yolluyorlar...Adresi yazınız.www.aydınısı.com.tr bu kadar..Burası yetkili bayii ve servis... Bulundugu yer İST. Avcılarda....Bir telefona bakıyor. Ben gecen yıl kombiyi buradan almıştım.....Saygılarımla... YOGUŞMALI 24 KW PREMİX 1500 LİRA +KDV....BU FİYATA KAÇIRMAYINIZ.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Ağustos 2008; 22:13:43 >

• bende class marka alman malı ve almanya üretimi kombi var 14 senedir kullanırım ve daha şimdiye kadar hiç bozulmadı ve tamir görmedi doğru düzgün suyuda sürekli sıcak su veriyo yani çok memnunum değişicem eskidiği için ancak bunun kadar iyisini bulamam diye değişmiyorum
  • kombide en iyi markalar vaillant ve viessmann dır. viessmann servis konusunda vaiillanta göre daha avantajlı olabilir. ayrıca fiyat esnekliği konusunda da viessmann alternatif olabilir. Tesisatı yaptıracağınız firmanın da önemi var. iyi tasarlanmış bir sistem mühendislik firmaları tarafından yapılırsa ideal olacaktır. Alternatif olarak Demirdöküm nitron da düşünülebilir. Ama ECA cihazlarını bu cihazlara göre makul bulmuyrum. Eca fiyatına viessmann bulabilirsin. Sana bir de izmirde iyi bir firma tavsiye ediyorum:
    GÜMÜŞ MÜHENDİSLİK BORNOVA 375 09 60 arkadaşlar iyi işçilik ve aşırı sorumluluk bilinciyle çalışıyorlar. istediğin markayı da temin edebiliyorlar.
  • Dostum Ariston Class modeli idealdir. protherm de iyidir fakat servis sıkıntısı çekebilirsin . protherm vaiilant grup markasıdır aynı vaiillant kaprisini bulursun. Ariston class henm az yakar hem de estetik.
  • Dostum sakın 17 000 lik kombi düşünme.
    sana bir tesisatçı tavsiyesi.,
    Viessmannın 24 kw cihazı ideal görünüyor.
    30 kw cihaz ilk çalıştırmada sana biraz yakıt sarfiyatına neden olabilir.
    Unutmamalısın ki ihtiyacın olana kapasiteyi kombiden alabilirsin.

Fazlasını çekemezzsin.
    24 kw vitopend 100 ideal.
  • SN FORZA KARTAL YORUMUNUZ ICIN TESEKKURLER VIESSMANN VE BUDERUS DISINDA BASKA MARKALARI DA INCELERSEM KAFAM DAHA COK KARISACAK ANCAK BEN DE HERMETIK YOGUSMASIZ KONUSUNA DAHA SICAK BAKIYORUM...

TASKAFA - MAXFOCUS ARKADASLAR YORUMUNUZU BEKLIYORUM......

HERKESE TSK LER ........
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.