Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    -önceki gün malatyada buderus dan U052-24 model hermetik kombi + kablosuz oda kumandasına 985 euro 24 taksit fiyat verdiler bana iyi bir fiyat gibi geldi sizler ne düşünürsünüz bu konuda fikirlerinizi paylaşamanızı bekliyorum.
    -diğer bir konuda kombi ile doğalgaz saati arasındaki bağlantıyı yapmak için 450 ytl isteyen firmalar var bu rakam bana abartılı geldi sizcede öyle değilmi?
    herkese saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: maser

kombiyi kendimiz takamazmıyız??

takamazsınız.

igdaş ( yada ilinizdeki dağıtıcı firma) projeyi görmeden onaylamaz açmaz gazınızı. projede de mühendis imzası lazım ve yetkilendirilmiş kuruluş olması lazım.

taktırdıktan sonra da bir tadilat gerekirse gene igdaşa başvurmanız ve mğhendisinize başvurmanız gerekiyor.

hayırlı günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat_karlık

merhabalar....
    -önceki gün malatyada buderus dan U052-24 model hermetik kombi + kablosuz oda kumandasına 985 euro 24 taksit fiyat verdiler bana iyi bir fiyat gibi geldi sizler ne düşünürsünüz bu konuda fikirlerinizi paylaşamanızı bekliyorum.
    -diğer bir konuda kombi ile doğalgaz saati arasındaki bağlantıyı yapmak için 450 ytl isteyen firmalar var bu rakam bana abartılı geldi sizcede öyle değilmi?
    herkese saygılar

açıkçası fiyatlar hakkında hiç bir bilgim yok.

ama bütçeniz müsaitse buderusun gb-022 24 k 20000 kcallık yoğuşmalı modelini öneririm. şayet imkanınız varsa almışken en teknolojik olanını alın. kombi pencere gibi bir kere alınan bir şey. ayrıca yüzde yirmi civarında tasarrufludur diğer modele göre.

fiyatı bir önceki sayfada bir arkadaşa göre 1400 euro + kdv imiş.

sizin söylediğiniz modelde gene bir önceki sayfada 860 euro + kdv olarak söylenmiş. bir kontrol edin isterseniz.

görüldüğü üzere neredeyse yüzdeyüz fark var. seçim size kalmış.

aradaki farkı yoğuşmalı kombi 6-7 yılda amorti edebilir kullnıma bağlı olarak. yoğuşmalı buderusun ortalama ömrünün broşürlerde 20-25 yıl olarak gösterildiği düşünülürse bu süre sonuna dek kendini bi kaç kez satın alacak kadar fayda sağlar.

tabi karar size kalmış. kendi evinizse ve uzun yıllar o evde yaşamanız büyük ihtimalse yoğuşmalı aksi halde yoğuşmasız ideal olacaktır kanımca.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 13 Eylül 2006; 23:34:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nadii

quote:

Orjinalden alıntı: xtolga

Kombi konusunu bende çok araştırdım, bugüne kadarda 3 kombi kullandım. Sırasıyla Alarko, Demirdöküm Aden ve şu an kullandığım Valliant

Öncelikle evinizin durumunu tespit edin ve buna göre alıcağınız kombinin kalorisini belirleyin, benim evim güney cephe de ve ısı yalıtımı olduğu için 17 lik bir kombi yeterli oldu. Daha önceki evimde 20 lik kombiyle bile zor ısınıyordum.
    İkinci önemli husus kombinin çift eşanjörlü olmasına dikkat edin, bu sayede peteklere giden su ayrı musluğa giden su ayrı ısınıyor. Daha önce kullandığım Demirdöküm aden kombi çift eşanjörlü değildi ve banyo yaparken petekler soğuyordu. Şimdi demirdöküm de yeni kombilerini çift eşanjörlü yapmaya başladı.
    Servis ağının gelişmiş olması da önemli, Demirdöküm ün servisinden çok memnundum, sorun olduğunda hemen geldiler. Şu an ki Valliant kombimden memnunum ama servisinden o kadar memnun kalmadım, kombinin ilk açılışı için hem söyledikleri günde gelmediler hemde eksik iş yapıp gittiler.
    Boruların plastik olması demir olmasından daha iyidir, plastik boru demire göre daha çabuk ısındığından ısı kaybını önlüyor. Eğer evinize boru tesisatı yeni döşenecekse boruları izocamla kaplayın %20 enerji tasarrufu edersiniz.
    ECA kombileri de listene al derim, kullananlar çok memnun.

benim kullandığım demirdöküm aden kombi çift eşanjörlü senin dediğin gibi değil ama borular konusunda sana katılıyorum borular ısıtılarak ekleme yapılıyor ilerde oluşabilecek arızalar çabuk giderilir, ama bakır boru öyle değil bir yerden patlak verdiğinde kesecen diş çekecen vs. vs. uzun iş yani plastik boru en ideali...

bakır boru kullanıyorum ve bakır borularda diş açma işlemi yapılmıyor plastik borularda nasıl ısıtma yapılıyorsa bakırlardada kaynak yapılıyo bilgine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknologi -- 14 Eylül 2006; 16:01:14 >

• Merhaba kurt0146,

Forumdaki bilgilerinizden çok yararlandım, teşekkür ederim. Bir kaç hususta ek açıklamanıza ihtiyaç duydum, yardımınızı rica ediyorum:

1. Viessmann vitopend 200 ve vitopend 222 arasında ne fark vardır?
    2. Vitopend 200 almam durumunda peteklere de termostatik vana taktırmam bana tasarruf sağlar mı? Kombinin sağlıklı çalışmasına engeli olur mu?
    3. 120m2 ısı yalıtımlı, 8 katlı binanın 4.katı, doğu/batı cephe, pvc pencere, 5.6 m petek uzunluğu daire için yoğuşmalı kombi verimsiz mi çalışır?
    4. Viessmann diğer kombi markaları gibi neden kredi kartlarına vade farksız kampanya yapmayarak bizi kara kara düşündürüyor?

Cevabınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tronak

Merhaba kurt0146,

Forumdaki bilgilerinizden çok yararlandım, teşekkür ederim. Bir kaç hususta ek açıklamanıza ihtiyaç duydum, yardımınızı rica ediyorum:

1. Viessmann vitopend 200 ve vitopend 222 arasında ne fark vardır?
    2. Vitopend 200 almam durumunda peteklere de termostatik vana taktırmam bana tasarruf sağlar mı? Kombinin sağlıklı çalışmasına engeli olur mu?
    3. 120m2 ısı yalıtımlı, 8 katlı binanın 4.katı, doğu/batı cephe, pvc pencere, 5.6 m petek uzunluğu daire için yoğuşmalı kombi verimsiz mi çalışır?
    4. Viessmann diğer kombi markaları gibi neden kredi kartlarına vade farksız kampanya yapmayarak bizi kara kara düşündürüyor?

Cevabınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim.

1- VİTOPEND 222 DE 200 e ek olarak 50 lt BOYLER TANKI MEVCUTTUR.
    2- termostatık vana herzaman ve her kombi için tasarruf sağlar. kombi markanızın önerdiği vanalardan alınız.
    3*-5,6 m yoğuşmalı kombi kesınlıkle işe yaramaz. en küçük yoğuşmalı kombide tasarruf sağlamak için 10m radyatör gerekıyor.
    4- Aradım: Bu sene için belirlenen rakamların çok çok üstündeyiz. halk bizi tanıdı ve kombi yetişmiyor denildi. ve kombide taksıt yapan fırmalar ıcın de ya satılacaktır ya da borsadakı değerini bir müddet artırmak ıcın oyle yaparlar yorumlarını aldım. Nitekim dd 5 yıldır satılık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt0146 -- 15 Eylül 2006; 23:39:28 >

• kurt0146 kardeş, 86 m2, güney cephe, 3+1, altımda ve üstümde daire var. viessmann 100 mü yoksa 200 mü tavsiye edersin. bir de tavsiye edeceğin kombi ile birlikte en az yakıtla en iyi derecede sıcak su ve ısanma için hangi marka ve model petek ve vanalar tavsiye edersin...
  • merhaba, ben Manisa'dan yazıyorum.Bu kış nasipse doğalgaza geçiyoruz.evime tesisatı döşettim.Ev 110 m2.peteklerin toplamı 9,5 mt.Evim PVC pencereli ve çift camlı.Şimdi;
    1-Bu petek mt.si fazlamıdır?
    2-Bu kadar petek gaz sarfiyatını arttırır mı?
    3-Almayı düşündüğüm kombi VİESSMANN Vitopend 100 modeli.Uygun mudur?
    4-3 odaya termo vana koydurttum.Bunlar ekonomik bir sarfiyat sağlar mı?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar FERROLİ DominoCompact F24E modeli nasıl? Kullanan bilen var mı? Evim 3+1 TOKİ konutu z+2 kat günay batı cephe. Birde Termostaik vanamı yoksa Oda termostatı mı kullansam karar veremedim. Yardımlarını bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogretmen43 -- 17 Eylül 2006; 23:30:19 >
  • Arkadaşlar;
    85 m² ev 5 metre petek için buderus'un gb-022-24 k model yoğuşmalı kombisini peşin 1300 €' ya anlaştım(KDV dahil). Bu fiyata; baca, oda termostatı, gaz filtresi, yangın emniyet vanası dahil. Tesisat bağlantıları içinde 300x3=900 YTL ödeme yapacağım. Bu fiyat normal mi ?
    Ana bayilerinden yaptığım fiyat araştırmaların da ortaya çıkan sonuç: gb-022-24 k model yoğuşmalı kombinin fiyatı 1270-1330 € arası.
    Önceleri kömürlü merkezi ısıtma olduğu için (her ihtimale karşı site olarak merkezi ısıtma sistemini iptal etmedik) merkezi ısıtmayı vanalarla iptal edip merkezi dağıtım yerine doğalgaz sistemini bağlıyacağız. Evde tesisat boruları alttan(tabandan) döşeli. Şu an 5 metre petek var. Petekler ısıtmaya yeterli olur mu ? Odalara yeni petek koymak borular alttan gittiği için herhalde mümkün değil. Petekler daha uzunları ile değiştirilebilir gibi geliyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agalık -- 21 Eylül 2006; 2:39:18 >
  • bu kombiden aldim sizce nasil
    daha taktirmadim ii oldugunu duyup tavsiyeler uzerine aldim sizin bi fikriniz varmi bu kombiyle ilgili

DemirDöküm Isofast Rc Kombi

30.000 kcal/h kapasite

4 lt Microfast ünitesi ile üstün sıcak su konforu

Standart Uzaktan Kumanda

LCD Panel

Ergonomik kumanda paneli

Diagnostik arıza teşhis sistemi

Elektronik ateşleme

Yüksek verim

Donma emniyeti

Pompa anti - blokaj sistemi

Dokunmatik tuşlar

3 yıl garanti

http://www.dogubati.com.tr/isitma.asp?sayfa=kombi_demirdokum

• Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum.Bende aynı cihazı almayı düşünüyorum Malatyada oturuyorum yaptığım piyasa araştırmaları sonucu
    GB-022 24 yoğuşmalı kombi :1400€+KDV
    Kablosuz oda kumandası :165€+KDV
    Spiroventler(tortu ayırıcı+hava ayırıcı):114€+KDV
    TOPLAM:1981€(KDV dahil) tabii bu rakamlar vadeli rakamlar peşinde 3200-3400 ytl civarı
    sizden öğrenmek istediğim bu fiyata nereden buldunuz bana iyi bir fiyata almışsınız gibi geldi de
    hayırlı akşamlar
    quote:

Orjinalden alıntı: agalık

Arkadaşlar;
    85 m² ev 5 metre petek için buderus'un gb-022-24 k model yoğuşmalı kombisini peşin 1300 €' ya anlaştım(KDV dahil). Bu fiyata; baca, oda termostatı, gaz filtresi, yangın emniyet vanası dahil. Tesisat bağlantıları içinde 300x3=900 YTL ödeme yapacağım. Bu fiyat normal mi ?
    Ana bayilerinden yaptığım fiyat araştırmaların da ortaya çıkan sonuç: gb-022-24 k model yoğuşmalı kombinin fiyatı 1270-1330 € arası.
    Önceleri kömürlü merkezi ısıtma olduğu için (her ihtimale karşı site olarak merkezi ısıtma sistemini iptal etmedik) merkezi ısıtmayı vanalarla iptal edip merkezi dağıtım yerine doğalgaz sistemini bağlıyacağız. Evde tesisat boruları alttan(tabandan) döşeli. Petekler ısıtmaya yeterli olur mu ? Odalara yeni petek koymak borular alttan gittiği için herhalde mümkün değil. Petekler daha uzunları ile değiştirilebilir gibi geliyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

• Yukarıdaki mesajımda unutup yer vermediğim tasshelhoff arkadaşımın tecrübelerini aktarması neticesinde bende aradığım kombiyi buldum bu vesile ile kendisine teşekkür etmek istiyorum.
    herkese hayırlı geceler
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat_karlık

Yukarıdaki mesajımda unutup yer vermediğim tasshelhoff arkadaşımın tecrübelerini aktarması neticesinde bende aradığım kombiyi buldum bu vesile ile kendisine teşekkür etmek istiyorum.
    herkese hayırlı geceler

rica ederim.yardımcı olduysam sevindim.

umarım memnun kalırsınız kombinizden.

ben geçen sene çok memnun kaldım. bu senede bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.

hayırlı olsun.

ben hava ayırıcıyı almamıştım kombi hava fazla olduğunda kendisi tahliye ediyormuş o bakımdan.bende sadece pislik ayırıcı var.

ama almak en iyisi tabi. şebekenizde hava olmadığı için hem daha verimli olacak hemde peteklerinizin paslanması(aliminyum değil ise) gecikecektir.

yanlız montajını lütfen buderus monte etmiş birisine yaptırın. hatta parasına kıyıp servisine monte ettirin.

kombi nin yanına şalterli sigorta koymalısınız yoksa servis kombiyi devreye almıyor. bu sigortaya hat ana hattan çekilmeli. kaç amper gerektiğini buderus servisine danışın.

benim kombiyi aldığım yer ile tesisatı döşettiğim yer aynı idi. hem buderus yetkili bayii idi hemde igdaştan onaylı tesisatçı firma idi. o bakımdan rahat etmiştim.

size sıcaklık ayarı olarak gündüz(07.30-23.30) 22.5 derece
    gece(23.30-07.30) 21 dereceyi öneririm.

banyo suyu sıcaklığı olarak ta 48 derece.

tabi herkesin zevki farklıdır. siz bi kaç günde uygun dereceyi kendinzde bulursunuz. ben deneme yanılma ile bu derecelerde karar kılmıştım o bakımdan.

12 ayda 992 m3 yaktık halen 1000 e varamadık. tabi sizi oralar biraz daha soğuktur.

kumandaya alkalin pil koymayıda ihmal etmeyin. piller 1 yıl dayanıyorlar. hatta daha fazla.

tekrar hayırlı olsun.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 19 Eylül 2006; 17:58:00 >

• Selam kurt0146 ,
    Kombi konusunda tüm arkadaşların yazdıklarını okudum. Hepsine teşekkür ederim. Özellikle senin verdiğin bilgiler benim aklımdaki konuları oldukça aydınlattı, çok teşekkür ederim. Sırf bu konuda teşekkür etmek için bu foruma üye oldum.

Ama sonra kararımı teyit etmeden de edemedim :-))

Benim bodrum katlı ve üstü 1,5 katlı bir köy evim var. Üst kat çatı içi yani. 2000 yılından beridir Baymak Luna 20k kombi ile Propan tüp yakarak ısınıyorum. Kombi bir felaket. Kullanımı çok zor. Doğal gaz bölgede yok. Başlangıçta en uygun çözüm idi. Sonra bu durum, değişen şartlarla cebimi fena halde yakar hale geldi. Nihayetinde, yana yakıla çare arar hale geldim.

Kombinin yeri bodrum katta hidrofor dairesinde.
    Son kararım, eski kombiyi atıp Viessman Vitodens 200 almak şeklinde.

Bir de senden teyit alayım dedim.

• Selam kurt0146,

Sizin Viessmann konusundaki tavsiyelerinizi ve diger teknik konulardaki aciklayici bilgilerinizi keyifle okudum. Ben de bana oldukca sıkıntı cikaran kombimi degistirmeyi dusunuyorum. Ama Viessmann ya da Buderus icin muhtemelen para yetmeyecek. Sizden ricam bu 2 kombinin haricinde bunlara en yakin performans verecek modellerden de 1-2 tane tavsiye etmeniz.

Mesela Kiturami (www.kiturami.com.tr) marka bir kombi var. Bunun yeni ve degisik bir teknoloji kullandigini iddia ediyorlar. Bu tip kombiler alternatif olabilir mi?

Selamlar ve tesekkurler
  • Arkadaşlar
    İki gündür formu inceliyorum. Bende yaklaşık bir haftadır araştırma yapıyorum. Piyasada sadece para kazanmak için, tam bilgisi olmayan kişiler o kadar çok yanlış bilgi veriyorki. Bu nedenle herşeyden önce gerçekten bilgili olanların verdiği bilgiler için şahsım adına teşekkür ederim. Ben de tüm araştırmalarıma ve verilen bilgilere rağmen iki marka ve model arasında karar veremiyorum.
    Viessmann vitopend 222 ve Vailant aquaPLUS VUW 362-7
    Yer kurtköyde, cephesi ve çatısı ısı yalıtım yapılmış, toplam 210m2 (bodrum 40m2, giriş 50m2, üstkat 70m2, çatıkat 50m2) Toplam 13,5m2 panel radyatör, 1,40m2 3 adet havlupan var. Giriş hariç diğer katlarda banyo var. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar buderusu yetkili satıcılardan alırsanız fiyatlar diğer satıcılara göre çok düşer. Bana verilen fiyat 1650 €+KDV idi ki buna oda termostatı, baca, gaz filtresi, yangın emniyet vanası dahil değildi. Yetkili satıcılardan aldığım fiyat KDV dahil 1270-1330 € artı bu fiyata oda termostatı, baca, gaz filtresi, yangın emniyet vanası dahil.
  • İYİ GÜNLER ARNIZA YENİ KATILDIM BEN MALATYADA YAŞAMAKTAYIM 140 M2 KUZEY CEPHELİ ISI YALITIMI OLAN ALTTAN ISITMALI BİR EVDE YAŞAMAKTAYIM BANA ÖNEREBİR KOMBİ VARMI ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILARIMLA

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
  • kesinlikle alarko...
    pahalı gelirse demirdöküm diyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.