Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1035. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10331034103510361037
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: W4rez

Evim için kombi önerilerinizi bekliyorum...
    Ev Net 130 m2
    Petek Boyu ???(İl dışında oldugum için ölçüm yapamıyorum)
    Şehir Tokat
    Bütçe Max 3000 TL
    Evin Konumu Doğu GüneyDoğu Güney
    Kat 4 (APT 5 Katlı)
    Camlar Pvc

Kombi Balkona mı yoksa daire içerisine mi kurulmalı ?
    Ferroli Econcept Tech 25C Veya buderus gb 072 duşundum bunlar evim için uygunmu uygunsa hangisini tercih etsem daha avantajlı olur ?

Evvela şunu söyleyeyim Kombi bir beyaz eşyadır... Balkon ise sokak sayılır kombiyi balkona yaptırırsanız sokakta kullanmış olursunuz... pimapen hariç ne kadar dolap içine falan alsanız bile.. kışın donar, çatlar ve patlar, onuda geçelim en az % 20-30 fazla yakmanıza sebep olur... O nedenle kombiyi evin içine yaptırmanız gerekir.

Kombi olarak yazdığınız kombiler iyidir ilk defa kombi alıyorsanız abonelik bedeli 750 TL ve proje bedeli 250 TL yide hesaba katmalısınız.

Aşağıdaki kombiler kullananı ve memnuniyeti fazla olan cihazlar istediğinizi tercih edebilirsiniz...( 24 kw yeterli)
    Eca Confeo premiks
    Baymak Brötje Novadens
    Baymak Luna3 duo-tec
    DD Nitromiks

gibi........

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Ev Net 130 m2
    Şehir Tokat
    Bütçe Max 3000 TL
    Kat 4 (APT 5 Katlı)
    Camlar Pvc

Ferroli Econcept Tech 25C Veya buderus gb 072 duşundum bunlar evim için uygunmu uygunsa hangisini tercih etsem daha avantajlı olur ?

Evvela şunu söyleyeyim Kombi bir beyaz eşyadır... Balkon ise sokak sayılır kombiyi balkona yaptırırsanız sokakta kullanmış olursunuz... pimapen hariç ne kadar dolap içine falan alsanız bile.. kışın donar, çatlar ve patlar, onuda geçelim en az % 20-30 fazla yakmanıza sebep olur... O nedenle kombiyi evin içine yaptırmanız gerekir.

Kombi olarak yazdığınız kombiler iyidir ilk defa kombi alıyorsanız abonelik bedeli 750 TL ve proje bedeli 250 TL yide hesaba katmalısınız.

Aşağıdaki kombiler kullananı ve memnuniyeti fazla olan cihazlar istediğinizi tercih edebilirsiniz...( 24 kw yeterli)
    Eca Confeo premiks
    Baymak Brötje Novadens
    Baymak Luna3 duo-tec
    DD Nitromiks

gibi........

Bende Pvc ile kaplı balkona 60 cm lik petek koyacaktım hatta banyoda ki peteği balkona koyup banyoya 70 lik petek koyacaktım ama artık bundan vazgeçtim.Şimdi ise balkonla mutfağı birleştiriyorum.Arayı kırdırıp balkon kısmına 40 cm yükseklikte ve 120 cm genişlikte petek alıp oraya koyacağım.Balkonun altına kalın köpük koydurup boruları balkonun fayansları içinden yatak odasına geçiş yaptıracağım.Geçen borulara da ayrıca izalasyon yaptırıp fayans altında kalmasını sağlayacağım.hatta onun üstüne ince bir köpük onun üstünüde laminent kaplatabilirim.Böylece balkonla birlikte 100 m2 net olan evimde 9.3 metre 60 lık radyatör,1.2 metre 40 lık petek kullanılmış olacak.Yoğuşmanın alasını yapacak diye düşünüyorum arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

quote:

quote:

Ev Net 130 m2
    Şehir Tokat
    Bütçe Max 3000 TL
    Kat 4 (APT 5 Katlı)
    Camlar Pvc

Eca Confeo premiks
    Baymak Brötje Novadens
    Baymak Luna3 duo-tec
    DD Nitromiks

gibi........

Bende Pvc ile kaplı balkona 60 cm lik petek koyacaktım hatta banyoda ki peteği balkona koyup banyoya 70 lik petek koyacaktım ama artık bundan vazgeçtim.Şimdi ise balkonla mutfağı birleştiriyorum.Arayı kırdırıp balkon kısmına 40 cm yükseklikte ve 120 cm genişlikte petek alıp oraya koyacağım.Balkonun altına kalın köpük koydurup boruları balkonun fayansları içinden yatak odasına geçiş yaptıracağım.Geçen borulara da ayrıca izalasyon yaptırıp fayans altında kalmasını sağlayacağım.hatta onun üstüne ince bir köpük onun üstünüde laminent kaplatabilirim.Böylece balkonla birlikte 100 m2 net olan evimde 9.3 metre 60 lık radyatör,1.2 metre 40 lık petek kullanılmış olacak.Yoğuşmanın alasını yapacak diye düşünüyorum arkadaşlar.

Arkadaşlar, kombi beyaz eşya falan değildir oturma odasında yatak odasında vb alanlarda olmaz. Balkon varsa kapalı balkonda yada dolap içinde yoksa en kötü ihtimalle bacası dışarı gelecek şekilde mutfakta kullanılabilir. Kombi patlayıp çatlayacağı için değil gaz kaçağı vb bir durum olabileceğinden dolayı dışarıya yakın bir alanda olmasında fayda var. Balkon yoksa yapacak birşey yok ama balkon varken keyfi olarak başka yerlere takılmasını önermiyorum milyonda bir ihtimalde olsa risk varsa önermemekte fayda var.

• quote:

quote:

Ev Net 130 m2
    Şehir Tokat
    Bütçe Max 3000 TL
    Kat 4 (APT 5 Katlı)
    Camlar Pvc

Eca Confeo premiks
    Baymak Brötje Novadens
    Baymak Luna3 duo-tec
    DD Nitromiks

gibi........

Yukarda vurgu yaptığım alanda yazılanlara katılmıyorum hiç soğuktan patlayan çatlayan kombi gördünüzmü kombilerde donma koruma sistemi var tesisat suyu 8c altına düştüğünde otomatik olarak devreye girer. Kombi balkonda olunca enaz %30 fazla tüketim olur diyorsunuz bu sonucu nerden elde ettiniz.

• http://www.baskentdogalgaz.com.tr/inc/icerikgoster.asp?id=35

Burda güzel bilgiler var okunmasını tavsiye ederim.
  • bazı peteklerin boru girişinin çift taraflı değil de tek taraflı olması herhangi bir sorun çıkarır mı? yani bazı peteklerde tek vana olması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendagi Migzara

bazı peteklerin boru girişinin çift taraflı değil de tek taraflı olması herhangi bir sorun çıkarır mı? yani bazı peteklerde tek vana olması.

Çıkışı nasıl gerçekleşiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

quote:

Ev Net 130 m2
    Şehir Tokat
    Bütçe Max 3000 TL
    Kat 4 (APT 5 Katlı)
    Camlar Pvc

Eca Confeo premiks
    Baymak Brötje Novadens
    Baymak Luna3 duo-tec
    DD Nitromiks

gibi........

Yukarda vurgu yaptığım alanda yazılanlara katılmıyorum hiç soğuktan patlayan çatlayan kombi gördünüzmü kombilerde donma koruma sistemi var tesisat suyu 8c altına düştüğünde otomatik olarak devreye girer. Kombi balkonda olunca enaz %30 fazla tüketim olur diyorsunuz bu sonucu nerden elde ettiniz.

Yazımdaki "Patlama" deyim olarak kullanılmıştır yani gerçek patlama değil soğuktan kombinin donarak kullanılamaz hale gelmesi bu şekilde de çok olay duydum, forumda da defalarca yazıldı...

quote:

Biray Doğalgaz
    Kanala vermek zorundasınız, toprağa olmaz, istanbulda bile dışarda donduğunu gördüm. Ayrıca kombilerini balkona ve laçka kabinlere (altı üstü açık boyutu yetersiz) koyduran arkadaşlarında kombileri donup, patlayarak, ıskartaya çıkabilir, 2004 te beylikdüzünde 3000 kombi donarak patlamıştı, sadece içlerinde antfriz olanlar kurtulmuştu.

saygılar...

Şikayetvar sitesinden bir örnek
    quote:

"VİESSMANN ISI Balkonda Donan Kombiye Kullanıcı Hatası Diyor! 2011 yılında Viessmann kombi aldım. Yaklaşık 30-40 gün kullandıktan sonra eşimin sağlık nedenleri ile başka bir yerde oturmaya başladım. Bu arada kombi açık kaldı.Kombiden su sızdığını fark ettim ve servisi çağırdım.

Çıkan rapor Aqua blokun donduğu ve patladığı, bununda son kullanıcı hatasına girdiği yönünde. Kombi balkonda olduğu için bu tür şeyler oluyormuş.

Soruyorum size madem balkonda bu tür sıkıntılar oluyor neden balkona montajı kabul ediyorsunuz. İzmir gibi bir yerde, dolabın içinde duran kombi donuyorsa, Erzurum'da ne yapıyorsunuz? Kullanmadığım bir ürüne bu kadar masraf ( 490 TL ) yaptırmak doğru mu?"

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1216916/viessmann-isi-balkonda-donan-kombiye-kullanici-hatas
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1122650/baymak-donma-korumasi-devreye-girmedi

Diyelimki kara kışta 8 saat elektirikler kesildi kombiyi ne koruyacak bu durumda o kombiye elveda dersiniz.

Kombinin fazla yakması olayı nıda forumda bir çok kullanıcı teyit etti. Hatta doğalgaz işi yapan bir arkadaşta böyle olduğunu söylüyor.. Çok yakmasıyla birlikte kombinin ömrü kısalıyor... Zaten mantık yürütürsek doğalgaz kombinin içinde metal aksam içerisinde yanıyor, kombi bir yandan soğuk havaya maruz kalan bu kombiyi ısımaya çalışacak bir yandan tesisatı, yine kombiden çıkan tesisat boruları soğuk havaya maruz kalacak eve girene kadar ısı kaybı olacak.

Kendi evimde kombi mutfakta 12 m2 alanda 50 cm.lik petek var bu peteği kapatsam bile kombi ve kollektör mutfağı rahatlıkla ısıtıyor.. Bu ısıyı kazanmış oluyorum ve ayrıca ısı kaybına maruz kalmıyorum.

Tehlike konusunda eski bacalı kombiler Hermetik kombilere göre daha tehlikeli iken yinede evin içine yapılırdı..Hermetiklerde bu olasılık sıfır-yok denecek kadar azdır..Belki bir mutfak tüpünden daha az tehlikelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 25 Haziran 2012; 10:19:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

quote:

Ev Net 130 m2
    Şehir Tokat
    Bütçe Max 3000 TL
    Kat 4 (APT 5 Katlı)
    Camlar Pvc

Eca Confeo premiks
    Baymak Brötje Novadens
    Baymak Luna3 duo-tec
    DD Nitromiks

gibi........

Yazımdaki "Patlama" deyim olarak kullanılmıştır yani gerçek patlama değil soğuktan kombinin donarak kullanılamaz hale gelmesi bu şekilde de çok olay duydum, forumda da defalarca yazıldı...

quote:

Biray Doğalgaz
    Kanala vermek zorundasınız, toprağa olmaz, istanbulda bile dışarda donduğunu gördüm. Ayrıca kombilerini balkona ve laçka kabinlere (altı üstü açık boyutu yetersiz) koyduran arkadaşlarında kombileri donup, patlayarak, ıskartaya çıkabilir, 2004 te beylikdüzünde 3000 kombi donarak patlamıştı, sadece içlerinde antfriz olanlar kurtulmuştu.

saygılar...

Şikayetvar sitesinden bir örnek
    quote:

"VİESSMANN ISI Balkonda Donan Kombiye Kullanıcı Hatası Diyor! 2011 yılında Viessmann kombi aldım. Yaklaşık 30-40 gün kullandıktan sonra eşimin sağlık nedenleri ile başka bir yerde oturmaya başladım. Bu arada kombi açık kaldı.Kombiden su sızdığını fark ettim ve servisi çağırdım.

Çıkan rapor Aqua blokun donduğu ve patladığı, bununda son kullanıcı hatasına girdiği yönünde. Kombi balkonda olduğu için bu tür şeyler oluyormuş.

Soruyorum size madem balkonda bu tür sıkıntılar oluyor neden balkona montajı kabul ediyorsunuz. İzmir gibi bir yerde, dolabın içinde duran kombi donuyorsa, Erzurum'da ne yapıyorsunuz? Kullanmadığım bir ürüne bu kadar masraf ( 490 TL ) yaptırmak doğru mu?"

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1216916/viessmann-isi-balkonda-donan-kombiye-kullanici-hatas
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1122650/baymak-donma-korumasi-devreye-girmedi

Diyelimki kara kışta 8 saat elektirikler kesildi kombiyi ne koruyacak bu durumda o kombiye elveda dersiniz.

Kombinin fazla yakması olayı nıda forumda bir çok kullanıcı teyit etti. Hatta doğalgaz işi yapan bir arkadaşta böyle olduğunu söylüyor.. Çok yakmasıyla birlikte kombinin ömrü kısalıyor... Zaten mantık yürütürsek doğalgaz kombinin içinde metal aksam içerisinde yanıyor, kombi bir yandan soğuk havaya maruz kalan bu kombiyi ısımaya çalışacak bir yandan tesisatı, yine kombiden çıkan tesisat boruları soğuk havaya maruz kalacak eve girene kadar ısı kaybı olacak.

Kendi evimde kombi mutfakta 12 m2 alanda 50 cm.lik petek var bu peteği kapatsam bile kombi ve kollektör mutfağı rahatlıkla ısıtıyor.. Bu ısıyı kazanmış oluyorum ve ayrıca ısı kaybına maruz kalmıyorum.

Tehlike konusunda eski bacalı kombiler Hermetik kombilere göre daha tehlikeli iken yinede evin içine yapılırdı..Hermetiklerde bu olasılık sıfır-yok denecek kadar azdır..Belki bir mutfak tüpünden daha az tehlikelidir.

Kulaktan dolma bilgilerle o dedi bu dediyle burda yazı yazılmaz senin balkonun yok mutfağa taktın diye insanları yanlış yönlendirme ne diyoruz kapalı balkona takılacak balkon kapalı değilse dolap içine alınacak tabiki yalıtımı yapılıcak soğuğa maruz bırakılmayacak kombi dımdızlak balkonda bırakılırsa donar tabi. Ha balkon yoksa kapatma imkanı yoksa o zaman mutfağa konulur diyoruz. Öyle ima ediyorsunki nerdeyse salona konulacak demeye getiriyorsun. Geriye dönük okudum nerde abuk sabuk şey yazılmış hepsi sana ait. Artık forumda yazıyorum insanları kim yanlış yönlendirirse burda karşısında beni bulacak sallamasyon yok bilmiyorsanız yazmayın kardeşim sizi zorlayan birimi var o bunu dedi bu şunu dedi geçin bunları.

• --------------------------------------------------------------------------------
    SERKANUYGUR ADLI ARKADAŞIM YAZMIŞ Bİ CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ.İLGİLİ TOPİKTE BİR AÇIKLAMA YOKTA HEM BENDE MERAK ETTİM.

Arkadaşlar yalıtımın önemi hakkında herkes hemfikir. Odanın tavan yalıtımını önerir misiniz ? Sonuçta ısınan hava yukarı çıkar. Malum yukarıdaki tavan ısısı 5 olsa, içerideki ısı ise 25 olsa sonuçta odadaki ısıtma aletiniz durmadan çalışmak zorunda kalacaktır. Malum durmadan bir enerji (ısı) kaybı olacaktır. Tavana köpük koyuyorlarmış. Bu konuda ne düşünürsünüz ?
    Eğer içten tavanlara ve evin duvarına uygulanan köpük eve hava aldırmaz diyorsanız.daha ucuz maliyetle veya köpüğe yakın maliyetlerle kurtarabileceğimiz bir iç yalıtım malzemesi varmıdır ? fiyat verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb_kursat

--------------------------------------------------------------------------------
    SERKANUYGUR ADLI ARKADAŞIM YAZMIŞ Bİ CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ.İLGİLİ TOPİKTE BİR AÇIKLAMA YOKTA HEM BENDE MERAK ETTİM.

Arkadaşlar yalıtımın önemi hakkında herkes hemfikir. Odanın tavan yalıtımını önerir misiniz ? Sonuçta ısınan hava yukarı çıkar. Malum yukarıdaki tavan ısısı 5 olsa, içerideki ısı ise 25 olsa sonuçta odadaki ısıtma aletiniz durmadan çalışmak zorunda kalacaktır. Malum durmadan bir enerji (ısı) kaybı olacaktır. Tavana köpük koyuyorlarmış. Bu konuda ne düşünürsünüz ?
    Eğer içten tavanlara ve evin duvarına uygulanan köpük eve hava aldırmaz diyorsanız.daha ucuz maliyetle veya köpüğe yakın maliyetlerle kurtarabileceğimiz bir iç yalıtım malzemesi varmıdır ? fiyat verirseniz sevinirim.

Konu bu başlığın konusu değil madem sordunuz bende şahsi fikrimi söyleyeyim. Dış yalıtım yok bina duvarları vs kalitesiz yapılmış bu ortamda tavana yalıtım yapıldı diyelim bu ne kadar sağlıklı olabilirki ısı kaybı olacaksa tavan yerine yan duvarlardan olur yani yalıtım yoksa illaki kaçış olacaktır. Bütün vücut çıplak ama kafada şapka var bu nekadar sağlıklı olabilirki. Bence dış yalıtımdan sonra oda ayrımı gözetmeksizin bütün tavan yalıtımı yapılırsa bir fayda sağlanabilir.

• cevap verdiğniz için teşekkürler tamam şahsi fikriniz ama ben size başka bişiy sordum siz dış yalıtımı karıştırmışsınız.dış yalıtım yok ve yapılmayacak evin içiyle ilgili yalıtımda bilgi verecek varsa sevinirim.yukarda gerekenleri yazdım şimdiden saolun
  • quote:

cevap verdiğniz için teşekkürler tamam şahsi fikriniz ama ben size başka bişiy sordum siz dış yalıtımı karıştırmışsınız.dış yalıtım yok ve yapılmayacak evin içiyle ilgili yalıtımda bilgi verecek varsa sevinirim.yukarda gerekenleri yazdım şimdiden saolun

evin içinden:

tuğla+strafor+tuğla

veya

strafor+ağ+sıva şeklinde yalıtım yapılıyor

tuğla+strafor+tuğla artık yeni binalarda zorunlu olarak yapılıyor.ama eski binalarda da ev dekorasyonlarında uygulanan bir yöntem

mantolama kadar olmasada ısı yalıtımında katkısı var.bu yöntem özellikle ılıman bölgelerde çok işe yarıyor ve iyi sonuç alınıyor

en az 3 cm eps strafor uygulanırsa daha iyi olur,

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• disintegration
    SAĞOLASIN BUGÜNE KADAR ÇOK YARDIMLARIN OLDU EVİN DURUMU 25 SENELİK BİNA VE 3 KATLI BİNANIN 3 . KAT SABAHTAN AKŞAMA KADAR GÜNEŞ ALAN CEPHESİ.AMA MANTOLAMA YOK VE SANIRIM 2-3 YIL DAHA YAPILMAYACAK HEM YAPILACAK OLSA BİLE İÇERDENDE ISI YALITIMI OLSA FENA MI OLUR?YOKSA SENDE DUVARLAR HAVA ALMAZ MI DERSİN?TAVANA VE TÜM DIŞ DUVARLARA UYGULANACAK TABANLAR ZATEN LAMİNANT.VE DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM EV ISPARTA DA SOĞUK İKLİM YANİ STRAFORDA EV DARALMAZMI TERMOCOAT VEYA SUPHERTERM GİBİ MADDELERDEN BAHSEDİLMİŞ ONLAR HAKKIN DA BİLGİN VARMI? SEN NE ÖNERİRİSİN.ANLIYACAĞIN BEN BU YALITIMI YAPTIRACAĞIM, BURASI BABAMIN EVİ ONLAR YAŞLI OLDUĞU İÇİN ISIYA DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYARLAR.ISI KAYBI NE KADAR AZ OLURSA O KADAR İYİ OLMAZMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb_kursat -- 25 Haziran 2012; 15:06:10 >
  • quote:

disintegration
    SAĞOLASIN BUGÜNE KADAR ÇOK YARDIMLARIN OLDU EVİN DURUMU 25 SENELİK BİNA VE 3 KATLI BİNANIN 3 . KAT SABAHTAN AKŞAMA KADAR GÜNEŞ ALAN CEPHESİ.AMA MANTOLAMA YOK VE SANIRIM 2-3 YIL DAHA YAPILMAYACAK HEM YAPILACAK OLSA BİLE İÇERDENDE ISI YALITIMI OLSA FENA MI OLUR?YOKSA SENDE DUVARLAR HAVA ALMAZ MI DERSİN?TAVANA VE TÜM DIŞ DUVARLARA UYGULANACAK TABANLAR ZATEN LAMİNANT.VE DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM EV ISPARTA DA SOĞUK İKLİM YANİ STRAFORDA EV DARALMAZMI TERMOCOAT VEYA SUPHERTERM GİBİ MADDELERDEN BAHSEDİLMİŞ ONLAR HAKKIN DA BİLGİN VARMI? SEN NE ÖNERİRİSİN.ANLIYACAĞIN BEN BU YALITIMI YAPTIRACAĞIM, BURASI BABAMIN EVİ ONLAR YAŞLI OLDUĞU İÇİN ISIYA DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYARLAR.ISI KAYBI NE KADAR AZ OLURSA O KADAR İYİ OLMAZMI

tuğla+strafor+ince tuğla ile olan yöntemde evet odalarda alan daralır.evinizde odalar küçük değilse bu yöntemi deneyin

eğer odalar küçükse o zaman strafor dan sonra ince tuğla değil sıva uygulayın

en iyi yöntem resimlerde eklediğim yöntemdir

strafor da xps olanları tercih etmeyin.hava aldırmayan xps strafordur

eps strafor alın ama en az 3 cm olanlardan.zaten isteseniz bile içerden komple kapatma yapamazsınız.odalar mutlaka hava alır kirişlerden köşelerden

izmirde sıfır binalara bu yöntem uygulanıyor resimleri bizim binalarda ben çektim.

ayrıca çatıya izocam çatı şiltesi sermenizi de öneririm

• CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER UYGULAMALAR BİTİNCE TEKRAR BURADA PAYLAŞACAĞIM.SİZİN BİLGİLERİNİZ IŞIĞINDA AYNEN DEDĞİNİZ MALZEMELERİ İSTEYECEĞİM VE ÖYLE YAPILACAK SAĞOLUN
  • sevgili yeniçeri

sende bende yıllardır forumdayız.buraya danışmaya gelen insanlara nasıl karşılıksız bir şekilde yardımcı olmaya çalıştığını iyi bilirim.

foruma neler kattığını ben dahil birçok kişi biliyor.sonradan gelen bazı arkadaşlar zaman zaman çizmeyi aşıyor

bende son aylarda birçok kişiyle tartışmalar yaşadım,artık otomatiğe bağladık diyebilirim

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 25 Haziran 2012; 15:48:37 >
  • Arkadaşlar 15-20 gündür bu forumu baştan itibaren okumaya çalıştım. Ancak maalesef tamamlayamadım.
    Evim mersinde. brüt 165 m2 ve 3+1 dış cephe ya da iç cephe yalıtımı yok. yerler laminat parke. pencereler çift camlı PVC.
    Evde mevcut tesisat yok. Her şey sıfırdan yapılacak.

Demirdöküm yoğuşmasız atron 20.000 Kcal + demirdöküm plus radyatör almayı düşünüyorum.
    Seçimim yaşadığım ile göre uygun mudur? Lütfen yardımcı olurmusunuz.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alyaeldu

Arkadaşlar 15-20 gündür bu forumu baştan itibaren okumaya çalıştım. Ancak maalesef tamamlayamadım.
    Evim mersinde. brüt 165 m2 ve 3+1 dış cephe ya da iç cephe yalıtımı yok. yerler laminat parke. pencereler çift camlı PVC.

Demirdöküm yoğuşmasız atron 20.000 Kcal + demirdöküm plus radyatör almayı düşünüyorum.
    Teşekkürler.

demirdöküm de neva modeli vardı.bu kombi çok sorunluydu hatta bu forumda arama yaparsınız neva ile ilgili şikayetlere ulaşabilirsiniz

demirdöküm en sonuna bu modeli piyasadan kaldırdır (gerçi koçtaş larda hala satılıyor) onun yerine atron'u piyasaya sürdü

yani dd atron,neva'nın çakması

teknik özelliklere bakabilirsiniz.aynı kombidir

radyatör seçiminiz uygun dd plus piyasadaki en iyi radyatörlerin başındadır

dd plus panel radyatörde: çinko fosfat ve kataforez boya vardır

diğer birçok vasat panel radyatör markasında ise: demir fosfat ve yaş boya bulunur

çinko fosfat ve kataforez boya teknolojisi hem daha iyidir hemde daha maliyetli hemde daha uzun ömürlüdür

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: alyaeldu

Arkadaşlar 15-20 gündür bu forumu baştan itibaren okumaya çalıştım. Ancak maalesef tamamlayamadım.

Teşekkürler.

demirdöküm de neva modeli vardı.bu kombi çok sorunluydu hatta bu forumda arama yaparsınız neva ile ilgili şikayetlere ulaşabilirsiniz

demirdöküm en sonuna bu modeli piyasadan kaldırdır (gerçi koçtaş larda hala satılıyor) onun yerine atron'u piyasaya sürdü

yani dd atron,neva'nın çakması

teknik özelliklere bakabilirsiniz.aynı kombidir

radyatör seçiminiz uygun dd plus piyasadaki en iyi radyatörlerin başındadır

dd plus panel radyatörde: çinko fosfat ve kataforez boya vardır

diğer birçok vasat panel radyatör markasında ise: demir fosfat ve yaş boya bulunur

çinko fosfat ve kataforez boya teknolojisi hem daha iyidir hemde daha maliyetli hemde daha uzun ömürlüdür

Sayın disintegration;
    Hızlı cevap için Teşekkürler.

Demirdöküm olmaz diyorsunuz anladığım kadarıyla.
    Tabiiki ehil olduğunuza şüphe yok. Zaten değerli bilginize bu yüzden ihtiyaç duydum.
    Pekala evimin ve Mersinin sıcaklık şartlarını gözönünde bulundurduğunuzda bana hangi kombiyi önerirsiniz.
    Bütçe çok fazla değil ancak çok fazla kısıtlı da değil . Yani ortalarda bir bütçe.
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 10331034103510361037
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.