Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1033. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10311032103310341035
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KONU ÇOK DAĞINIK TOPARLAYALIM KAFALARI KARIŞTIRMAYALIM!!!!

Arkadaşlar 346 sayfalık bir forum. 2006 yılından başlıyor. Süreç boyunca yüzlerce yeni kombi üretildi.
    Şimdi 2012 modellere bakarsak elimizde onlarca marka var. Foruma göz gezdirdim ancak kombi önerisinden çok kombi kullanımı hakkında bir çok bilgi buldum.

Bana 2012 yılı için önerebileceğiniz kombiler nelerdir?

Buderus hala iyi bir marka mı? Hangi modelini önerirsiniz hangisini önermezsiniz?
    E.C.A ne malıdır? iyi midir tavsiye edilir mi?
    Vaillant ve Vahasman için bir sürü kötü yorum okudum.
    Baymak ismi çoğu yerde geçmiyor bile.

Şu an güncel olarak hangi kombi iyidir alınmalıdır?
    Yoğuşmalı çift enjektörülü falan bir inceleme ve tespit yaparsanız hem dağılmış olan konuyuda toplarlamış oluruz.
  • daha önce burda airfel marka kombilerin konusu geçmişti.
    airfel kombileri gündeme getiren kişi benim

airfel kombiler ikiye ayrılır.sanko holding in fabrikasında üretilen kombiler ve italyadan gelen italyan riello marka kombiler
    türkiyede üretilenler:
    ecofel
    digifel
    digifel duo
    ve digifel premix modelleri
    http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=485

bu modeller aynı zamanda auer kombi olarak satılan kombiler de airfel kombilerin aynısıdır
    http://www.auer.com.tr/Auer-Pdf/Auer-Maximax-Kombi.pdf

polonyadaki riello fabrikalarından gelen riello marka kombiler(bir süredir riello kombiler gelmiyor)

türkiyede airfel riello olarak satılıyor.
    residence ve family modelleri

airfel kombiler ecofel,digifel,digifel duo
    open therm protokolünü desteklemiyor.bu bilgiyi bir ara airfel genel merkezini bizzat arayarak almıştım
    open therm protokolünü destekleyen tek model

http://ogdem.com.tr/katalog/oda.pdf

premix yoğuşmalı model olan
    airfel digifel premix tir.

bu kombinin kendi özel modülasyonlu digital oda termostadı yok. siemens in qaa73 modelini kullanıyor ve bu modeli kendi ürün gamında gösteriyor

http://ogdem.com.tr/fiyat/kombiaks2.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkange7

KONU ÇOK DAĞINIK TOPARLAYALIM KAFALARI KARIŞTIRMAYALIM!!!!

Arkadaşlar 346 sayfalık bir forum. 2006 yılından başlıyor. Süreç boyunca yüzlerce yeni kombi üretildi.
    Şimdi 2012 modellere bakarsak elimizde onlarca marka var. Foruma göz gezdirdim ancak kombi önerisinden çok kombi kullanımı hakkında bir çok bilgi buldum.

Buderus hala iyi bir marka mı? Hangi modelini önerirsiniz hangisini önermezsiniz?

Yoğuşmalı çift enjektörülü falan bir inceleme ve tespit yaparsanız hem dağılmış olan konuyuda toplarlamış oluruz.

yazdığınız her markadan alınacak modeller vardır

kombi dünyasında iyi marka yoktur iyi model vardır.istisnai markalar hariç tabii (protherm,kiturami gibi)

eca yerli bir şirkettir. eca'dan eca confeo plus ve eca confeo premix alınır ama eca proteus alınmaz

buderus en iyi markalardan biridir ama bana göre buderus u42 alınmaz çok donanımsız vasat bir kombidir, ama premix yoğuşmalılardaki bütün ürünleri alınabilir

kombi alırken ilk başta ürünün sorunsuzluğuna bakılır.o kombinin kronik sorunları yoksa piyasada adı kötüye çıkmamışsa

bu başlıkta bütçeye göre kombi önerilir

bütçeye göre kombi seçenekleri vardır.
    paranız az ise 1000-1200lira fiyat diliminde konvansiyonel kombi önerilir

kombi bütçesi 1500lirayı aşıyorsa 2000liraya kadar geliyorsa devreye FİYAT/PERFORMANS premix yoğuşmalı kombiler devreye girer

2000lirayı aşıp 3000liraya geliyorsa üst segment premix yoğuşmalı kombi önerilir

her paraya göre aınacak sorunsuz+verimli kombi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Haziran 2012; 12:04:14 >
  • disintegration bilgiler için teşekkür ederim. Ama konuya o kadar yabancıyım ki. Bir zamanlar Baymak almıştık rezil olduk.
    Şimdi;
    uzun ömürlü
    sağlam
    servis ağı iyi olan
    yüksek ısı sağlayan ama gazı ekonomik kullanan
    kışın donmayan
    çift enejektör özelliği falan olan
    maximum 2000 tl fiyatında bir kombi önerebilir misiniz?

Bacalı hermetik yoğuşmalı kombiler arasındaki farklar ve en iyisi konusunda aydınlatırsanız sevinirm.
    Budeus sitelerine baktım bahsettiğiniz ürünleri bulamadım GB serisi var hep.

Bana direk marka model özellik ve isim tek atışta bir iki model önerirseniz sevinirim.
    Ama gerçekten arıza çıkartmayacak herkezin memnun olduğu modeller olursa iyi olur.
  • 6-7 sene önce oturduğum daireye petek sistemi çekilmeden doğalgaz sobası + doğalgazlı şofben (bina içinden bacalı) bağlanmıştı, dün şofben bağlantı noktalarından gaz kokusu geldiği için 187 yi çağırdım eski tip olduğu için şofben vanasına demir mühür takıldı. Açılması için bağlantıları değiştirip itfaye den baca temizliği yaptırıp rapor almam gerekiyormuş eski proje bululnup tekrar onaylatılacak, hermatikli şofbene dönecek vs. bi sürü maazeret söylediler. Bunlarla uğraşmak yerine sadece sıcak su için kombi taktırmayı düşünüyorum. Kışa doğru belki kombi nin altına bi petek ve mutfak ile yatak odası bitişik olduğu için duvarı delerek 2-3 mt boru ile yatak odasınada bir petek koyabilirim.

Şu anda yapılması gereken Buz dolabının yanına kombi montajı ve dolabın üzerinden boru geçerek atık gaz için duvara delik açılıp filtre dışarıya verilecek.
    Dün konuştuğum bi firma E.C.A PROTİUS kombi önermişti ama elinde fazla varsa yabancı müşteri ne versek gider mantığı yürütebilir diye forumdada danışmak istedim.

@disintegration sağolsun p.m de gerekli aydınlatmayı yaptı baymak falke fx veya ferroli domiproject D önerdi, forumda kullanan, satan, usta arkadaşlardan başka tavsiyesi olan varmıydı. İstanbul avrupa yakasında montajını dahi yapan varsa anlaşabilirim. İşim gereği çok fazla izin alamıyorum ve tanıdık usta ile iş yapınca bi çok kez para ile rezillik yaşandığını gördüm parasıyla iş veriyorum hatta peşin ödeme yapıyorum nazım geçer mantığı ile bu gün git yarın gel olayı başlıyor.
  • quote:

disintegration bilgiler için teşekkür ederim. Ama konuya o kadar yabancıyım ki. Bir zamanlar Baymak almıştık rezil olduk.
    Şimdi;
    uzun ömürlü
    sağlam
    servis ağı iyi olan
    yüksek ısı sağlayan ama gazı ekonomik kullanan
    kışın donmayan
    çift enejektör özelliği falan olan
    maximum 2000 tl fiyatında bir kombi önerebilir misiniz?

Bacalı hermetik yoğuşmalı kombiler arasındaki farklar ve en iyisi konusunda aydınlatırsanız sevinirm.
    Budeus sitelerine baktım bahsettiğiniz ürünleri bulamadım GB serisi var hep.

Bana direk marka model özellik ve isim tek atışta bir iki model önerirseniz sevinirim.
    Ama gerçekten arıza çıkartmayacak herkezin memnun olduğu modeller olursa iyi olur.

2000liraya kadar bu başlıkta önerilen kombiler belli:

baymak falke condens
    nitromix
    eca confeo premix
    ariston clas premium veya ariston genus premium
    airfel digifel premix
    bosch classic condens

kombi önermek işin en kolay kısmı ama evinizin bilgilerini de öğrenmek gerekir

ev hangi şehirde?

binada yalıtım var mı? bu çok önemli

ev net kaç m2 ?

evde toplam petek boyu kaç metre? çünkü önereceğim kombi premix yoğuşmalı olacak

petek boyları önemli belki petek boylarınız yetersizdir.çünkü bir kış mevsimi boyunca 55c ve altında bir kazan sıcaklığında evinizde konforlu ısınmanız gerekecek

bu da evin bulunduğu şehir+binanın yalıtımı+binanın fiziksel yapısı+evdeki toplam petek boyu ile DOĞRUDAN ilgilidir

kombiyi öneririm.ama petek boyları yetersiz ise kışın 50c veya 45c kazan sıcaklığında belki evinizde konforlu ısınamayacaksınız

çift enjektör derken çift eşanjör demek istiyorsunuz sanırım

hermetik bacaların kendi hermetik bacası vardır ve daha sağlıklı çalışır.bacalı kombiler ise bir bacaya bağlanır

hermetik kombiler daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

Yarın Kombime kavuşuyorum arkadaşlar.Isparta da bir firmayla anlaşıyorum artık doğalgaz tesisatı için.Kombi yi sipariş verdik yarın elimde.Kombi daha önceden belirttiğim gibi Airfel Digifel Premix 25 Kw modeli.Fiyatı ise bu anlaştığım firma kombi bağlantısı içinde 1.650 Lira oldu.1750 de tesisat ve diğer gaz tesisatı.Bildiğiniz gibi radyatör vanaları ve termostatik vanaları Alarko dan almıştım.Termostatik vanalar Danfoss(Alarko)idi.Toplam 250 lira tutmuştu.Kombi bağlantı seti ise kesinlikle plastik olmayacak bunun yerine anlaştığım firma tarafından metal bağlantı seti yapılacak.Borular büyük bir ihtimalle Dizayn ya da Kalde aliminyum folyolu boru ile olacak.Salon da iki petek 2 termostatik vana,çocuk odası 1 termostatik vana,oturma odası 1 termostatik vana,mutfak 1 termostatik vana,yatak odası 1 termostatik vana olmak üzere 6 termostatik vana konulacak.Hole 120 lik petek,banyo 70 lik petek,ve balkon 50 lik petekte termostatik vana olmayacak.Bildiğiniz üzere aldığım kombi 3 tam modülasyonlu bir kombi.6 tane termostatik vana var.Kombi oda sıcaklığına göre de modülasyon yapıyor.Siemens QAA73 modülasyonlu oda termostatını ve QAC dış hava sensörünü(toplam ikisi 235 Lira civarı)sizce takmalıyım mı sisteme yoksa takmayayım mı?(6 termostatik vanadan sonra bunu neden soruyorum çünkü oda sıcaklığına göre modülasyon yaptığı için Nitromix ya da Baymak alsaydım zaten bu soruyu sormayacaktım çünkü takmayacaktım oda termostatını)235 lira vermeye değer mi bu kadar termostatik vanadan sonra?.Bu arada Demirdöküm Plus 120 lik ve Demirdöküm Plus 70 lik petek te ilave olarak alınacak.Hol ve banyoya.Banyoda ki petek ise PVC ile kaplı ve kombinin konacağı balkona konulacak.250 lira civarıda bu petekler tutuyor.Toplam 10 metre(9.9 metre)Petek ve 85 m2 net oturma alanına sahip evimde ise kalorifer tesisatını ikiye böldürmeyi düşünüyorum.Boruları 32 likten mi başlatayım yoksa 25 lik lemi acaba?Sayın Bircan Beyle telefonda konuşma fırsatı bulduk Antalya dönüşü illa Isparta dan geç bir çayımı iç dedim ama olmadı.Bu arada yatak odası 1,salon 2,çocuk odası 1,oturma odası 1,balkon 1 olmak üzere radyatörlerin arkasına da 6 adet İzopan alacağım.İzopan 2 şerli satıldığına göre 3 paket olacak.

QAA73 termostat ve QAC34 dış hava sensörünü ben de düşünüyorum:Bende de eski falke condanse var.Neden baymak kombi olsa taktırmazdım dedin. Çünkü bu termostat ve dış hava sensörü baymakın büroşürlerinde yer alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack33

quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

Yarın Kombime kavuşuyorum arkadaşlar.Isparta da bir firmayla anlaşıyorum artık doğalgaz tesisatı için.Kombi yi sipariş verdik yarın elimde.Kombi daha önceden belirttiğim gibi Airfel Digifel Premix 25 Kw modeli.Fiyatı ise bu anlaştığım firma kombi bağlantısı içinde 1.650 Lira oldu.1750 de tesisat ve diğer gaz tesisatı.Bildiğiniz gibi radyatör vanaları ve termostatik vanaları Alarko dan almıştım.Termostatik vanalar Danfoss(Alarko)idi.Toplam 250 lira tutmuştu.Kombi bağlantı seti ise kesinlikle plastik olmayacak bunun yerine anlaştığım firma tarafından metal bağlantı seti yapılacak.Borular büyük bir ihtimalle Dizayn ya da Kalde aliminyum folyolu boru ile olacak.Salon da iki petek 2 termostatik vana,çocuk odası 1 termostatik vana,oturma odası 1 termostatik vana,mutfak 1 termostatik vana,yatak odası 1 termostatik vana olmak üzere 6 termostatik vana konulacak.Hole 120 lik petek,banyo 70 lik petek,ve balkon 50 lik petekte termostatik vana olmayacak.Bildiğiniz üzere aldığım kombi 3 tam modülasyonlu bir kombi.6 tane termostatik vana var.Kombi oda sıcaklığına göre de modülasyon yapıyor.Siemens QAA73 modülasyonlu oda termostatını ve QAC dış hava sensörünü(toplam ikisi 235 Lira civarı)sizce takmalıyım mı sisteme yoksa takmayayım mı?(6 termostatik vanadan sonra bunu neden soruyorum çünkü oda sıcaklığına göre modülasyon yaptığı için Nitromix ya da Baymak alsaydım zaten bu soruyu sormayacaktım çünkü takmayacaktım oda termostatını)235 lira vermeye değer mi bu kadar termostatik vanadan sonra?.Bu arada Demirdöküm Plus 120 lik ve Demirdöküm Plus 70 lik petek te ilave olarak alınacak.Hol ve banyoya.Banyoda ki petek ise PVC ile kaplı ve kombinin konacağı balkona konulacak.250 lira civarıda bu petekler tutuyor.Toplam 10 metre(9.9 metre)Petek ve 85 m2 net oturma alanına sahip evimde ise kalorifer tesisatını ikiye böldürmeyi düşünüyorum.Boruları 32 likten mi başlatayım yoksa 25 lik lemi acaba?Sayın Bircan Beyle telefonda konuşma fırsatı bulduk Antalya dönüşü illa Isparta dan geç bir çayımı iç dedim ama olmadı.Bu arada yatak odası 1,salon 2,çocuk odası 1,oturma odası 1,balkon 1 olmak üzere radyatörlerin arkasına da 6 adet İzopan alacağım.İzopan 2 şerli satıldığına göre 3 paket olacak.

QAA73 termostat ve QAC34 dış hava sensörünü ben de düşünüyorum:Bende de eski falke condanse var.Neden baymak kombi olsa taktırmazdım dedin. Çünkü bu termostat ve dış hava sensörü baymakın büroşürlerinde yer alıyor.

Oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırmadığı için taktırmazdım dedim.Sonuçta modülasyonlu termostat o.
  • Ben de zaten Airfel digifel premix aldım.Bugün kombim geldi.Kombinin kutusunda Katre Denizli yazıyor.Zaten bu kombinin bölge bayisi ve toptancısı Katre Denizli.Kombinin fiyatı 1650 lira oldu.İnternette bile bu fiyata bu kombiyi bulmak oldukça zor.Kombi.com da en ucuz olan fiyat bunun dışında 1750 liraya satıyorlar.Diğer bayi fiyatları ve liste fiyatı ise 2086 lira.Ayrıca kargo parası da verdiğimizde kombi.com a 1700 liraya gelecekti.Birde bağlama ücreti 150 lira bana maliyeti en ucuz 1850 lira olacaktı.Bu kombiyi 1650 liraya peşin aldım.Bağlaması da içinde ;zaten 1750 de tesisat tutuyor.Artık onu taksitle yapacak firma.Neredeyse yoğuşmasız kombi fiyatına almak benim için iyi oldu.Isparta da bu kombiyi pek tanıyan bilen yok.Ben eski mesajlarımda zaten yazmıştım Kombi kesinlikle sürpriz olacak diye.Kesinlikle bu sayfarı tek tek tavaf ettim.Ayrıca arkadaşların bu kombiyi tavsiyesiyle değil.Tavsiye üzerine alsaydım hiç şüphesiz ki Nitromix olacaktı kombi.Arkadaşların kombilerin tüm özelliklerini işte bunlar neler min.ısıl güç,kombinin ağırlığı,kombinin garanti süresi,tükettiği yakıt,geniş modülasyon aralığı,oda sıcaklığına göre modülasyon(işte bunda seni dinledim),son olarakta Made in turkey.Genellikle ne öğrendiysem Sn Memintten(kombi konusunda),tesisat konusunda da Sn Bircan Bey e genellikle uymaya çalıştım.Yoksa Kombiyi tercihimde kimsenin tavsiyesini dinlemedim.Bu kombinin gerekli olan kaç Kw ya da kaç kilokaorilik ısı ihtiyacında ne yaktığını zaten gramı gramına biliyorum.Çünkü 2 aydır çok şey öğrendim.Gerçi hangi kombinin hangi değer de ne yaktığını da biliyorum.Tüm anlatılanları birleştirdim üzerine kendim bir şeyler kattım ve bu kombide karar kıldım.İyi olur kötü olur artık bundan sonra bakacağız.Her kombinin ne tür özelliklerde olduğunu öğrendim.Kombilerin iç kısımlarını açtırdım ve tek tek inceledim.Bir tek aldığım kombinin içine bakmadım.Servisleri gezdim ne tür arıza ile karşılaştıkların sordum.Yedek parça fiyatlarına kadar sordum.İşte mesela kartı yandı kombinin kart fiyatı nedir dedim ya da üç yollu vana arızası oldu ne kadar fiyatı diye sordum.Sonra yeter artık dedim ve bu kombi de karar kıldım.Yoksa tavsiye üzerine bu kombiyi almadım.
  • Merhaba dostlar,

Bugün aldığım teklif de Viesmann Vitodens kombi tavsiye edildi. (30.000 lik)

Bu kombiyi adı dışında tanımıyorum.

İyi dir kötüdür bilemiyorum

12 metre peteğim var.

3 katlı triplex evi ısıtacağız.

3 cephemiz var (kuzey~güney~batı)

Ancak dış cephe mantolama sistemine sahibiz. (40 mm 32 dansite strafor üzerinde slikon takviyeli dış cephe boyası)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi forumlar...
  • disintegration

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
    Ev toki benzeri bir konut şirketinden. Yalıtımlı. 77 metrekare
    Kocaeli İzmitte ama sırtlarda. Arkası orman ve denize oldukça yüksek.
    Petekler en yarım metre boy 1 metre gibi görünüyor. Fotoğraf ile de gönderiyorum.
    Her odada bunun aynısı var. Burası salon burada iki tane var. Bu petekleri inşaat şirketi kendi taktı.
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Maximum 2000 TL olacak şekilde, Kocaeli İzmitte servis ağını rahatlıkla bulabileceğimiz, iyi ısıtan kaliteli sağlam güzel bir marka olarak şimdi ne öneriyorsunuz?
    Önerdiğiniz modellere yıldız verseniz 5 yıldız 4 yıldız şu iyi bunun fiyatı iyi gibilerinden bizim için daha iyi olur..
    Sizin tavsiyenize göre alacağız çünkü.
    Airfel hiç duymadım.
    Bana iyi denilenler Baymak Buderus Vaillant. Başka marka bilmiyorum kombi sektöründe.
    Çok teşekkürler.
  • quote:

disintegration

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
    Ev toki benzeri bir konut şirketinden. Yalıtımlı. 77 metrekare
    Kocaeli İzmitte ama sırtlarda. Arkası orman ve denize oldukça yüksek.
    Petekler en yarım metre boy 1 metre gibi görünüyor. Fotoğraf ile de gönderiyorum.
    Her odada bunun aynısı var. Burası salon burada iki tane var. Bu petekleri inşaat şirketi kendi taktı.

Maximum 2000 TL olacak şekilde, Kocaeli İzmitte servis ağını rahatlıkla bulabileceğimiz, iyi ısıtan kaliteli sağlam güzel bir marka olarak şimdi ne öneriyorsunuz?
    Önerdiğiniz modellere yıldız verseniz 5 yıldız 4 yıldız şu iyi bunun fiyatı iyi gibilerinden bizim için daha iyi olur..
    Sizin tavsiyenize göre alacağız çünkü.
    Airfel hiç duymadım.
    Bana iyi denilenler Baymak Buderus Vaillant. Başka marka bilmiyorum kombi sektöründe.
    Çok teşekkürler.

bir önceki mesajda kombilerin modellerini yazmıştım,6 model kombi yazdım.yazdığım 6 kombiyi de öneririm

hangisi aklınıza yatıyorsa o kombiye yönelin.

mesela baymak falke condens yenilendi.teknik özellikleri iyileştirildi.

minimum ısıl güçte 4.7kw tüketiyor

modülasyon aralığı geniş:yaklaşık %18/19 - %100 civarında

binada yalıtım var mı?yeni bir binaysa muhtemelen zorunlu yalıtım uygulamaları yapılmıştır ama petek boyları çok önemli

petek boyu için:

odaların m2 lerini ve o odadaki petek uzunluğunu yazarsanız daha sağlıklı bilgi verebiliriz

örnek: salon 25m2 ,petek boyu 100cm+100cm petek gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Haziran 2012; 23:45:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Merhaba dostlar,

12 metre peteğim var.

Ancak dış cephe mantolama sistemine sahibiz. (40 mm 32 dansite strafor üzerinde slikon takviyeli dış cephe boyası)

İyi forumlar...

ev net kaç m2 ? ısıtılacak net alan? kombi kapasitesi açısından soruyorum

viessmann vitodens ürün kalitesi olarak üst model bir kombidir ama teknik özellikleri açısından aynı şeyleri söylemeyeceğim

minimum ısıl güç tüketimi az değil

modülasyon aralığı geniş değil

opsiyonel olarak "oda sıcaklığına göre modülasyon" yapamıyor (modülasyonlu termostatla)
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba dostlar,

12 metre peteğim var.

İyi forumlar...

viessmann vitodens ürün kalitesi olarak üst model bir kombidir ama teknik özellikleri açısından aynı şeyleri söylemeyeceğim

opsiyonel olarak "oda sıcaklığına göre modülasyon" yapamıyor (modülasyonlu termostatla)

Odaları ve m² leri yazıyorum.

Toplam 92 metre çıkıyor.

Ancak bu bilgilerde eksik olan 5m² lik üç banyo ve 3m² lik iki koridor yok. Bunlarla beraber 113 m² gibi bir rakam çıkıyor.

İyi forumlar...

1. KAT salon 16 m² (güney+batı cephe) 1,5+1,5 metre cam var batı ve güney de
    1. KAT mutfak 9m² (kuzey ve batı cephe) 1,5 metre cam var batı da

2.KAT oda-1 9 m² (kuzey ve batı cephe) 1,5 metre cam var batı da
    2.KAT oda-2 9 m² (batı cephe) 1,5 metre cam var batı da
    2.KAT oda-3 12 m² (güney+batı cephe) 1,5+1,5 metre cam var batı ve güney de

3. KAT oda-12 m² (kuzey ve batı cephe) 1,5 metre cam var batı da
    3. KAT SALON 25 m² (güney+batı cephe) 1,5+1,5 metre cam var batı ve güney de
  • disintegration

Ev 77 metrekare ve yalıtımlı. Petekler 50cm x 100cm civarı ama tam emin değilim.
    Metrekareler aşağıdaki gibi.
    yatakodası 8.40m
    yatakodası 10.12 m
    wc 2.18m
    banyo 4.66m
    antre 3.92m
    hol .4.00 m
    mutfak 5.94m
    salon 16.17 m

Yoğuşmalı ve hermetik arasındaki fark nedir anlayamadım ama bahsettiğiniz modeller arasında en iyisi hangisi? Servisi iyi olan ve kolay kolay arıza yapmayacak ekonomik bir model istiyoruz.
    Falke Condansenin 3 ayrı modeli var mesela 24/28/33 daha net bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
    Bir de oda içi termometre veya ayar konsolu falan oluyor bu konuda da gerekli bir özellik mi önerdiğiniz kombiler de var mı bu özellik bunuda merak ediyoruz.

Tam olarak iyi bir markaya yönlendirin bizi :) Size göre en iyi olan son model en süper fiyatı maximum 2000 tl olacak şekilde. :) :) çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkange7 -- 21 Haziran 2012; 15:07:24 >
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba dostlar,

12 metre peteğim var.

İyi forumlar...

Odaları ve m² leri yazıyorum.

Toplam 92 metre çıkıyor.

Ancak bu bilgilerde eksik olan 5m² lik üç banyo ve 3m² lik iki koridor yok. Bunlarla beraber 113 m² gibi bir rakam çıkıyor.

İyi forumlar...

1. KAT salon 16 m² (güney+batı cephe) 1,5+1,5 metre cam var batı ve güney de
    1. KAT mutfak 9m² (kuzey ve batı cephe) 1,5 metre cam var batı da

2.KAT oda-1 9 m² (kuzey ve batı cephe) 1,5 metre cam var batı da
    2.KAT oda-2 9 m² (batı cephe) 1,5 metre cam var batı da
    2.KAT oda-3 12 m² (güney+batı cephe) 1,5+1,5 metre cam var batı ve güney de

3. KAT oda-12 m² (kuzey ve batı cephe) 1,5 metre cam var batı da
    3. KAT SALON 25 m² (güney+batı cephe) 1,5+1,5 metre cam var batı ve güney de

30000kcal bir kombiyi evinize kim önerdi? bu kapasite bana fazla geldi

eviniz triplex,kombiyi ikinci kata monte ettirirseniz daha iyi olur
  • quote:

disintegration

Ev 77 metrekare ve yalıtımlı. Petekler 50cm x 100cm civarı ama tam emin değilim.
    Metrekareler aşağıdaki gibi.
    yatakodası 8.40m
    yatakodası 10.12 m
    wc 2.18m
    banyo 4.66m
    antre 3.92m
    hol .4.00 m
    mutfak 5.94m
    salon 16.17 m

Yoğuşmalı ve hermetik arasındaki fark nedir anlayamadım ama bahsettiğiniz modeller arasında en iyisi hangisi? Servisi iyi olan ve kolay kolay arıza yapmayacak ekonomik bir model istiyoruz.
    Falke Condansenin 3 ayrı modeli var mesela 24/28/33 daha net bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
    Bir de oda içi termometre veya ayar konsolu falan oluyor bu konuda da gerekli bir özellik mi önerdiğiniz kombiler de var mı bu özellik bunuda merak ediyoruz.

Tam olarak iyi bir markaya yönlendirin bizi :) Size göre en iyi olan son model en süper fiyatı maximum 2000 tl olacak şekilde. :) :) çok teşekkürler

kombide marka model önermek işin en kolay kısmı

ben size 2 defadır petek boylarını sordum,petek boylarının yoğuşmalı kombiye göre uygun uzunlukta olması gerekirdi

ama sizden maalesef net bilgi alamadım

24-26-33 kapasiteler evlerin büyüklüğü içindir.sizin evinize 24 kw bir kombi yeter

1) baymak falke condens yenilendi.tuşları dokunmatik oldu
    modülasyon aralığı %19/20 - 100 civarında
    minimum ısıl güçte 4.7kw tüketiyor,internette 1500lira civarında

(piyasadaki eski baymak falke condens ler düğmeler çevirmelidir)

yani modülasyon aralığı hem geniş hemde premix yoğuşmalı hemde 7 yıl garantili

2) alternatif olarak airfel digifel premix öneririm.minimum ısıl güçte 5.2kw tüketiyor
    ayrıca bu kombi oda sıcaklığına göre modülasyon da yapabiliyor,(modülasyonlu termostatla)internette 1650lira civarında

3) üçüncü olarak ariston clas premium da öneririm.premix yoğuşmalıdır.
    modülasyon aralığı %27-100 ,bu kombi oda sıcaklığına göre modülasyon da yapabiliyor (modülasyonlu termostatla) .internette 1500lira civarında

• Arkadaşlar "Pakkens" termostatik vanayı duydunuz mu?Benim firma bunlardan takıyormuş. İnternetten araştırdım ve sanırım baymaka da termostatik vana üretiyorlar.
  • quote:

KONU ÇOK DAĞINIK TOPARLAYALIM KAFALARI KARIŞTIRMAYALIM!!!!

Kombi piyasası telefon vb gibi değil akşamdan sabaha yeni modeller çıkmıyor yeni teknoloji geliştirildiği zaman cihazlarda yenileniyor o nedenle 10 yıl önce satılan kombilerin önerildiğini görürseniz şaşırmayın. Siz kendi beklentinizi bütcenizi belirleyin ona göre karar verin bizde yardımcı olalım. Kombi bölümünde olan sayfada ilk iki üç sayfada genel açıklamalarım var okursanız sizin için faydalı olur.
  • quote:

daha önce burda airfel marka kombilerin konusu geçmişti.
    airfel kombileri gündeme getiren kişi benim

airfel kombiler ikiye ayrılır.sanko holding in fabrikasında üretilen kombiler ve italyadan gelen italyan riello marka kombiler
    türkiyede üretilenler:
    ecofel
    digifel
    digifel duo
    ve digifel premix modelleri
    http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=485

bu modeller aynı zamanda auer kombi olarak satılan kombiler de airfel kombilerin aynısıdır
    http://www.auer.com.tr/Auer-Pdf/Auer-Maximax-Kombi.pdf

polonyadaki riello fabrikalarından gelen riello marka kombiler(bir süredir riello kombiler gelmiyor)

türkiyede airfel riello olarak satılıyor.
    residence ve family modelleri

airfel kombiler ecofel,digifel,digifel duo
    open therm protokolünü desteklemiyor.bu bilgiyi bir ara airfel genel merkezini bizzat arayarak almıştım
    open therm protokolünü destekleyen tek model

http://ogdem.com.tr/katalog/oda.pdf

premix yoğuşmalı model olan
    airfel digifel premix tir.

bu kombinin kendi özel modülasyonlu digital oda termostadı yok. siemens in qaa73 modelini kullanıyor ve bu modeli kendi ürün gamında gösteriyor

http://ogdem.com.tr/fiyat/kombiaks2.pdf

Üstat merhaba. Airfell kombilerle ilgili bende birşey söyleyeyim, bende özellikle düşük bütceli kullanıcılar için ecofel modelini çok önerdim. Gerçekten fiyat performans cihazı kombi toptancısı.com sitesinden çok kişiye 650 tl aldırdım o dönem kampanyası vardı. Digital kullanım vs gibi beklentileri olmayan kişiler için yine önerebilirim. Ayrıca modülasyon aralığı bakımından çok başarılı bulduğum digifel premix modeliyle ilgili bir araştırmamda olmuştu belki hatırlasınız. Sonrasında bu modelde oda sıcaklığına göre modülasyon özelilği olmadığı için ve bosch firması classic condense fiyatını aşagı çektiği için önermekten vazgeçmiştim. Airfell klimaları daikin satın aldı diye biliyorum ısıtma bölümü ne durumda şu an için bilmiyorum. Diğer riello modelleride alıncak cihazlar ama o fiyatlara daha iyi cihazlar var o nedenle şahsen ben ecofeli fiyatından dolayı hala önerebilirim. Bakalım forumdan uzak kaldık yeni modeller var inceleyip değerlendireceğiz artık.
  • 
Sayfa: önceki 10311032103310341035
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.