Şimdi Ara

Doctor Who (2005- ) | 12. Sezon Bitti (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.008
Cevap
50
Favori
204.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RollingStar

quote:

Orijinalden alıntı: Dersah.

quote:

Orijinalden alıntı: Eru-1255464

10. Doktor David Tennant yerine 11. Matt Smith geldiğinden beri üzgünüm bakalım bu seferki eskisi gibi gönüllerde taht kuracak mı? Off ya niye oldu bu aslında biyesi belli ama

Biryerde okumuştum nerede hatırlamıyorum. bbc'ye mail yağıyormuş herkes Tennant'ın geri dönmesini istediğini belirten maillerle bbc'ye tepki gösteriyormuş. Gelgelelim ki Smith ile 2 sezonluk anlaşma imzalanmış. İlk sezon 5.siydi yani 1 sezon daha Smith'i göreceğimiz kesin. Fakat 7. sezonda ( Şayet çekilirse, ki bu temoyla giderse 20 sezon bile gider Lost'unda bitmesiyle en popüler dizilerden biri oldu. ) Tennant'ı görebiliriz bi ihtimal. Hem yani ne kadar zor olabilir ki Tenant'ı geri döndürmek?? Ben senarist olsam en fazla 15 dakika düşünerek Tenant'ı geri getirecek bir senaryo yazabilirdim. Çünkü itiraz edilebilecek bir konu değil... Yani adam dese ki bize: " Garqoxlarivantyo gezegeninde öldüğü için hiç doğmamış olacak ve bu halinin doğmadan önceki hali Tenant olduğu için Tenant geri gelicek. " hangimiz itiraz edebiliriz ki??? Raxacoricofallapatorius ismini bile hepimiz ezbere bilirken...

Tennant geri gelse muhteşem olur ama senaristlerin geri getireceğini sanmam.

Zaten 4. sezon sonunda Tenant'ın ayrılmasyıla muhteşem bölümlere imzasını atan senarist Russel T. Davies'te ayrıldı. Yeni senaristte fena değil özellikle 5. sezondaki matriks çok hoşuma gitti her bölümün birbiriyle alaksı Pandorica'da ki inanılmaz meraklandıran sırlar zamandaki çatlak ve tabiiki Weeping Angels'ı yeniden görmek falan. Ama nedense bu senarist arkadaşla Tenant anlaşamadı mı nedir artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

10. Doktor David Tennant yerine 11. Matt Smith geldiğinden beri üzgünüm bakalım bu seferki eskisi gibi gönüllerde taht kuracak mı? Off ya niye oldu bu aslında biyesi belli ama

Biryerde okumuştum nerede hatırlamıyorum. bbc'ye mail yağıyormuş herkes Tennant'ın geri dönmesini istediğini belirten maillerle bbc'ye tepki gösteriyormuş. Gelgelelim ki Smith ile 2 sezonluk anlaşma imzalanmış. İlk sezon 5.siydi yani 1 sezon daha Smith'i göreceğimiz kesin. Fakat 7. sezonda ( Şayet çekilirse, ki bu temoyla giderse 20 sezon bile gider Lost'unda bitmesiyle en popüler dizilerden biri oldu. ) Tennant'ı görebiliriz bi ihtimal. Hem yani ne kadar zor olabilir ki Tenant'ı geri döndürmek?? Ben senarist olsam en fazla 15 dakika düşünerek Tenant'ı geri getirecek bir senaryo yazabilirdim. Çünkü itiraz edilebilecek bir konu değil... Yani adam dese ki bize: " Garqoxlarivantyo gezegeninde öldüğü için hiç doğmamış olacak ve bu halinin doğmadan önceki hali Tenant olduğu için Tenant geri gelicek. " hangimiz itiraz edebiliriz ki??? Raxacoricofallapatorius ismini bile hepimiz ezbere bilirken...

Zaten 4. sezon sonunda Tenant'ın ayrılmasyıla muhteşem bölümlere imzasını atan senarist Russel T. Davies'te ayrıldı. Yeni senaristte fena değil özellikle 5. sezondaki matriks çok hoşuma gitti her bölümün birbiriyle alaksı Pandorica'da ki inanılmaz meraklandıran sırlar zamandaki çatlak ve tabiiki Weeping Angels'ı yeniden görmek falan. Ama nedense bu senarist arkadaşla Tenant anlaşamadı mı nedir artık.

5. sezonun her bölümünün senaryoları güzeldi ama Tennant olsa seyir zevki daha da artardı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

5. sezonun her bölümünün senaryoları güzeldi ama Tennant olsa seyir zevki daha da artardı.

Ona kim itiraz edebilir ki :)) Adamda garip birşey var zaman lordu mudur nedir aşrı sempatik ve komik

• 5. Sezon'da yeni senaristten ziyade eski ama her zaman en güzel bölümlere imza atan Steven Moffat ağırlığını baya koymuş gibi seriye. Adam Weeping Angels'ların yaratıcısıdır. Ne kadar sağlam senarist olduğu oradan anlaşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EleSuDökenSuat -- 12 Ağustos 2010; 5:09:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

5. Sezon'da yeni senaristten ziyade eski ama her zaman en güzel bölümlere imza atan Steven Moffat ağırlığını baya koymuş gibi seriye. Adam Weeping Angels'ların yaratıcısıdır. Ne kadar sağlam senarist olduğu oradan anlaşılıyor.

Weeping Angels dedin mi akan sular durur :))
  • bende başladım. şuan 2. sezonu bitirdim. david tennant ın 4.sezondan sonra olmayışı kötü olmuş. bence role çok uyan bir adam. sempatik, hareketleri, mimikleri filan süper. özellikle bu dizi için mi öyle davranıyor yoksa bu doğal hali mi bilmem ama çok sevdim ben bu adamı. okuduklarıma göre yeni doktor pek olmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

bende başladım. şuan 2. sezonu bitirdim. david tennant ın 4.sezondan sonra olmayışı kötü olmuş. bence role çok uyan bir adam. sempatik, hareketleri, mimikleri filan süper. özellikle bu dizi için mi öyle davranıyor yoksa bu doğal hali mi bilmem ama çok sevdim ben bu adamı. okuduklarıma göre yeni doktor pek olmamış.

Doctor doctor'dur deyip katlanmak lazım : )) Hem bakarsınız 7 sezonda Tennant döner : )

Bu arada Tenant'n normal halini merak ediyorsan Harry Potter and The Goblet of Fire filmindede oynadı izleyebilirsiniz. Ayrıca filmolojisine buradan ulaşabilirsiniz.http://www.imdb.com/name/nm0855039/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dersah. -- 16 Ağustos 2010; 4:02:11 >

• Bulamadığım bölümler var, bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

Elimde olmayan bölümler:

8 - Doctor Who Time Crash
    12 - Torchwood Children of Earth Day One
    13 - Torchwood Children of Earth - Day Two
    14 - Torchwood Children of Earth - Day Three
    15 - Torchwood Children of Earth - Day Four
    16 - Torchwood Children of Earth - Day Five
    17- Sarah Jane Adventures Sezon 2
    18- Sarah Jane Adventures Sezon 3
    21 - Doctor Who Dreamland
    23 - Doctor Who Children in Need

Şimdiden teşekkürler

Ayrıca 5. Sezonun en son kaçıncı bölümü oynadı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.S.S. -- 16 Ağustos 2010; 18:42:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

Bulamadığım bölümler var, bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

Elimde olmayan bölümler:

8 - Doctor Who Time Crash
    12 - Torchwood Children of Earth Day One
    13 - Torchwood Children of Earth - Day Two
    14 - Torchwood Children of Earth - Day Three
    15 - Torchwood Children of Earth - Day Four
    16 - Torchwood Children of Earth - Day Five
    17- Sarah Jane Adventures Sezon 2
    18- Sarah Jane Adventures Sezon 3
    21 - Doctor Who Dreamland
    23 - Doctor Who Children in Need

Şimdiden teşekkürler

Verdiğim siteler forum sitesi değil onun için yasak olmadığını düşünüyorum.

The Sarah Jane Adventures dizisini BURADAN izleyebilirsin.

Ama diğer bölümleri bende izlemedim yani biroğunu buldum fakat altyazısızdılar. Ve pekte birşey kaybetmedim. Zaten Torchwood Cchildren of Earth serisi ana konuyla alakasız. Time Crash'te çok önemli bir gelişme olmuyor. Children in Need'de Odd'ların bi insan tarafından esir olarak tutulduğunu ve Doctor'un onları özgür bırakmasını anlatıyor. Bu bölümden sonra Oddlar çeşitli yeteneklerini ortaya çıkartıyolar. Bilmen gerekenler bunlar bende altyazısız izledim. Ama inan bana izlemesende olur birşey kaybetmezsin. Normal seyrine devam et...

Not: Doctor Who'yu da bu siteden izlemeni tavsiye ederim çünkü diğer sitelere oranla görüntü çok çok kaliteli HD kalitesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dersah. -- 16 Ağustos 2010; 18:46:17 >

• Bilgi için teşekkürler ama ben pc ye indirerek izliyorum. Online izlemeyi sevmiyorum. :)

Bir kaç tanesini buldum, ayarlyacaz bakalım. Olmassa mevcutları izleyeceğiz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.S.S.

Bilgi için teşekkürler ama ben pc ye indirerek izliyorum. Online izlemeyi sevmiyorum. :)

Bir kaç tanesini buldum, ayarlyacaz bakalım. Olmassa mevcutları izleyeceğiz :D

Rica ederim

Benim Hdd 160 Gb olduğu için oyunları zor sığdırıyorum : )) O yüzden indirmeden izliyorum
  • 3-4 hafta evvel tüm bölümlerini bitirdim. Özellikle special filmleri çok hoşuma gitti.
    5. sezonda yeni doktor geliyor. dizideki ilk 2 doktor iyi iş çıkarmışlardı. 3. doktorda başarılı olabilir ama senaryonun dahada iyileştirilmeye ihtiyacı var.
  • Up!

5. Sezon harikaydı.
  • Matt Smith'e o kadar laf ettim ama şunu diyebilirim rahat.

Adam cidden güzel Doctorculuk oyunuyor.
    Hemen ısınabildim adama valla. Bir de yanında Amy olunca valla bana baya güzel 5.sezon
    Özellikle bazı bölümler çok iyiydi diyebileceğim bölümler yayınlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

Matt Smith'e o kadar laf ettim ama şunu diyebilirim rahat.

Adam cidden güzel Doctorculuk oyunuyor.
    Hemen ısınabildim adama valla. Bir de yanında Amy olunca valla bana baya güzel 5.sezon
    Özellikle bazı bölümler çok iyiydi diyebileceğim bölümler yayınlandı.

oyunculuğu gerçekten iyiydi. ama yinede david in yerini kimse alamaz. adamın mimikleri jestleri gerektiğinde ses tonu herşeyiyle doktor(ne demekse bu kendim bile anlamadım )

6. sezon ne zaman başlayacak acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arseniCem -- 28 Ekim 2010; 12:47:58 >

• Aralık'ta özel bölümler olacakmış.6. sezon ise Nisan ya da Mayıs gibi.
  • ekşi sözlük'te okudum,2-3 kişi yazmış.sanırım;

bir zaman lordu'nun 12 kez yenilenme hakkı oluyor.matt smith 11. doktor,ilk doktor'u saymassak(o bedenin ilk hâli,bir yenilenme değil) 10 kere yenilenme gerçekleşmiş.yani sadece 2 doktor kaldı geriye.eğer bu doğruysa seri öyle sonsuza kadar sürmüyor,tabii bir şeyler uydurmalarını bekliyoruz

bu arada david tennant'ın hamlet filmi(indirmedim ama film galiba) çok başarılı diyorlar,imdb puanı da iyi.izlemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ballrry

ekşi sözlük'te okudum,2-3 kişi yazmış.sanırım;

bir zaman lordu'nun 12 kez yenilenme hakkı oluyor.matt smith 11. doktor,ilk doktor'u saymassak(o bedenin ilk hâli,bir yenilenme değil) 10 kere yenilenme gerçekleşmiş.yani sadece 2 doktor kaldı geriye.eğer bu doğruysa seri öyle sonsuza kadar sürmüyor,tabii bir şeyler uydurmalarını bekliyoruz

bu arada david tennant'ın hamlet filmi(indirmedim ama film galiba) çok başarılı diyorlar,imdb puanı da iyi.izlemek lazım.

Bu dediğin olay Sarah Jane Adventures da açıklandı ve maalesf ilk öğrendiğimde yıkıldım resmen ve en kötüsü
    sanırım dizi en fazla 1 bilemedin 2 sezon daha sürecek ve Doctor edebiyyen bitmiş olacak

• ya aslında ebediyen bitmez.remake ayağına yepyeni bir seri daha çekilir rahatlıkla,insanların remake'i sorun edeceğini sanmıyorum.ne de olsa doctor who başarı kaygısı olmayan bir seri,yönetmenler baskı altında olmadıkları için(ve aynı zamanda düzgün çalışma ahlakına sahip oldukları için salmıyorlar) bu kadar başarılılar aslında.

bu 12 olayı sarah jane adventures'tan önce '63-'89 arasındaki seride açıklanmıştır diye tahmin ediyorum.bu kadar önemli bir bilgi spin-off'ta açıklanmaz bence.ancak ingilizler o zamandan "yahu 12'ye kadar asla gelmez bu seri" düşüncesiyle bu kadar az yapmışlardır,aslında akıl edebilselermiş limit "50" falan olurmuş.

öte yandan doctor who'yu izledikçe bu yeni nesil ingiliz aktörlerin çok rahat olduğunu düşünüyorum.christopher eccleston(ilk sezondaki doktor) bu karakterle özdeşleşmek istemediği için sadece 1 sezoncuk oynayıp kafasına esince gitti.yahu sen zaten 50 yaşına gelmiş adamsın,bundan önce de başarılı filmlerin olmuş.daha neyle özdeşleşecen be adam?oyna bi' 4-5 yılaynı haltı david tennant'ta yedi orası ayrı.sen gel "doctor'u oynamak için aktör olmuştum hayalim gerçek oldu" diye konuş her yerde,sempatiyi kap.sonra sırf arkadaşın(russell t. davies) gitti diye kafana göre diziden ayrıl.ah ulan bizim çakal türkler olacak orada,christopher'ın ilk birkaç bölümünü izledikten sonra ona 5 sezonluk,david'in de 2. sezon performansını izledikten sonra 10 yıllık sözleşmeyi paşa paşa yaptırırdı.bak bir daha ayrılabiliyorlar mı!

bu arada çok garip bir şey fark ettim,çoğu kişi fark etmiştir gerçi

s02e12 army of ghosts şehrinde torchwood enstitüsü'nde çalışan zenci kadın bizim martha jones ama imdb'de karakterin ismi adeola oshadi mi ne diye geçiyor.saçmalığa bak kadın mı bulamadınız be?

bir şey daha fark ettim ama bu fark edilmiş midir bilmiyorum;

eski doktorlar(buna christopher da dahil,david yarı dahil diyelim) çok yaşlı,resimlerine bakıyorum hepsinde bi' purolar,bi' beyaz saçlar "ağır dede" havaları falan.christopher 45-50 yaş arasıydı,tam hatırlayamadım şu an.david ise tahminimce 30-35'tir.matt ise gerçekten çok genç,20 dense şaşırmam yani ama doctor o kadar genç yapılmaz.25 falandır herhalde.günden güne gençleşiyor bunlar,bir bakıyoruz matt'ten sonraki doctor justin bieber olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 12 Aralık 2010; 20:19:51 >

• eski doktorlar(buna christopher da dahil,david yarı dahil diyelim) çok yaşlı,resimlerine bakıyorum hepsinde bi' purolar,bi' beyaz saçlar "ağır dede" havaları falan.christopher 45-50 yaş arasıydı,tam hatırlayamadım şu an.david ise tahminimce 30-35'tir.matt ise gerçekten çok genç,20 dense şaşırmam yani ama doctor o kadar genç yapılmaz.25 falandır herhalde. günden güne gençleşiyor bunlar,bir bakıyoruz matt'ten sonraki doctor justin bieber olmuş

Haşa de haşa de.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.