Şimdi Ara

DNS ve VPN ne Bulaşmadan Youtube ve Twitter Erişimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
8
Favori
2.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Utanıp açtılar mı acaba? Ben de deneyim.

Edit: açılmadı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti__038 -- 1 Nisan 2014; 19:29:18 >
  • Zenmate ile her yere giriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti__038

Utanıp açtılar mı acaba? Ben de deneyim.

Edit: açılmadı....

hattım avea telefonum 4s youtube açık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsessive*

Zenmate ile her yere giriyor

@Obsessive*
    Mesele girip girmemesi değil.

@teomanda
    Benim de hat avea ama telefon Optimus G . Tarayıcıdan da uygulamadan da girilmiyor.
  • Telefonda mecburuz napalım :(
  • Nuke General kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim. =(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

telefon için host dosyası değiştim ama olmadı

eski ideos'cular belli oluyor reset attın mı değişiklikten sonra
  • GTEI nin DNS leri youtube a giriyor ama twitter a yine girmiyor. Twitter kullanmıyorsanız telefonda(sadece wifi) ve pc de kullanılabilir.

4.2.2.2
    4.2.2.3
  • VPN

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarda host dosyasını değiştirdiğim için problem olmuyor, telefonda da Yandex dns'ini kullanıyorum;

77.88.8.8
    77.88.8.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: csufeardir

Bilgisayarda host dosyasını değiştirdiğim için problem olmuyor, telefonda da Yandex dns'ini kullanıyorum;

77.88.8.8
    77.88.8.1

Yandex candır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti__038

Youtube ve twitterın kendi ip lerini engellemediler zaten öyle olsa bu yöntemle de girilemez. Servis sağlayıcıların(TTnet, superonline, kablonet vs.) yönlendirdiği ipleri engellediler. Ardından önce herkesin bildiği Google DNS (8.8.8.8-..) sonra da bilinen tüm DNS leri engellediler.

zenmate banada garip geliyor o kadar millete bedavaya hizmet seriyor reklam falan yok server masrafları ne kadardır kimbilir bu yöntemle twitter'a direk girdi ancak youtube girmek için bilgisayarı yeniden başlatmam gerekti bu yöntemle hız düşmesi oluyor mu? gerçi youtube Türkiye için sınırlı bant genişleği veriyor hızlı vpn ile girince normalden hızlı yükleniyor videolar.
    bir de sitelerin ip, dns veya yönlerdirme bazlı engelleğini denemekten başka anlamanın bir yolu var mı?
    http://centralops.net/co/DomainDossier.aspx bu siteye engelli bir sitenin adresini giriyorum ipler çıkıyor bunlar nasıl düzenlenecek çıkan iplerin sonuna site ismini ekliyorum ve hosts dosyasına ekliyorum ancak nasıl düzenleme yapılacak mesala twitter içinwww.t.co gibi adresler var gerçi internetten araştırıp buldum birkaç engelli sitenin hosts düzenlemerini

• yandex dns kapanmamıştı galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-ba9

yandex dns kapanmamıştı galiba

dns ile de girdiğin siteler takip ediliyor diye biliyorum
  • Ben bi hız farkı yaşamadım aslında teorik olarak bu yöntemin tepki süresinin daha hızlı olması lazım çünkü servis sağlayıcının yönlendirme yapmasını beklemiyosun ama bant genişliğinde farketmiyordur herhalde.
    İp engellemeden DNS engellemiyorlar zaten. DNS engelliyse de tek çare hosts.
    Çıkan ip lerden 1 ya da iki tanesinin yanına adresi yaz hosts a ekle. Bir adrese bağlanamadığın zaman(chrome ve firefox) ekranın sol ya da sağ alt köşesinde ..... adresine bağlanılıyor, yanıt bekleniyor falan diye yazı çıkıyor. O yazılardan hangi adreslere bağlanamadığını görürsün ya da hazır adresler varsa cenralops linkinden kontrol sağla sonra ekle.
  • Eskiden bayağı detaylı bir host dosyası yapmıştım. ayrıca phorm iplerinide root'a yönlendirmiştim ama nedense bulamıyorum o dosyayı.

Konu sahibi emek vermiş tek tek ipleri bulmuş teşekkür ederim.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Ekleyeceğiniz ip olursa bana gönderin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

quote:

Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

telefon için host dosyası değiştim ama olmadı

eski ideos'cular belli oluyor reset attın mı değişiklikten sonra

yaptım hocam res attım dosyanın izinlerini değiştim olmadı bi daha deniyeyim bakam belki bişeyler olabilir :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android uygulaması için, şunları kullanıyorum.

74.125.224.225 youtube.com
    74.125.224.225www.youtube.com
    74.125.224.71 m.youtube.com (mobil sayfalar için - tubemate dahil)
    74.125.224.136 gdata.youtube.com (android uygulaması için)

Kaynak:http://forum.shiftdelete.net/sosyal-medya/365235-youtube-ve-twitter-icin-hosts-dosyasi-nasil-degistirilir-ip-adresleri.html

Rootlu arkadaşlar Host Editor'u kurup ekleyebilir.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nilhcem.hostseditor&hl=tr

• Alternatif olarak VPN ve browser eklentileri(ZenMate, anonymoX, Stealthy) kullanılabilir hem Twitter'e hem de diğer yasaklı sitelere girmek için. En önemlisi parayla bile alınmış VPN olsa dahi bankacılık işlemleri yapılmamalı.

Teşekkürler bilgiler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon -- 1 Nisan 2014; 20:28:48 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.