Şimdi Ara

DLNA VE HDMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni televizyonlarda dlna ve hdmı oluyor. Ben laptopu hdmı ile tv ye bağladığımda görüntü yanında ses de gidiyor mu?
    Dlna laptopta nasıl kullanılır?
    Simdiden teşkkürler

• Dlna nasıl birşey bilmiyorum ama hdmi bağlantıda görüntünün yanında seste iletilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Dlna nasıl birşey bilmiyorum ama hdmi bağlantıda görüntünün yanında seste iletilir.

Teşekkürler
  • dlna bir medya doaya paylaşımı olarak düşünebilirsin eğer tv nin desteklediği bir formatta medyan (Foto,müzik,film) DLNA medya serverinde bulunuyorsa tv bu serveri görür ve dosyayı çalıştırır. Örneğin Eğer tv in mkv oynatmıyorsa sen dosyayı göresende bir şey ifade etmez, oynatamaz. Dosya üzerinde oynattığı için ses görüntü hepsi tv üzerinden akar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lefati

dlna bir medya doaya paylaşımı olarak düşünebilirsin eğer tv nin desteklediği bir formatta medyan (Foto,müzik,film) DLNA medya serverinde bulunuyorsa tv bu serveri görür ve dosyayı çalıştırır. Örneğin Eğer tv in mkv oynatmıyorsa sen dosyayı göresende bir şey ifade etmez, oynatamaz. Dosya üzerinde oynattığı için ses görüntü hepsi tv üzerinden akar.

ayrıca kablosuz çalışır diye biliyorum samsungun son serilerinde vardı
  • dlna özellikli lcd tv satın aldım. şimdi ise masaüstü pc topluyorum. dlna yolu ile pc ve tv arasında bağlantı kurmam için pc alırken herhangibir özelliğe dikkat etmem gerekir mi? ya da bir çeşit program mı kurmak gerekir pc'ye?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.