Şimdi Ara

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC - SPARK + Go Pro - Aerial Photography (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.303
Cevap
36
Favori
75.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim ilk drone' um, binanın arka bahçesinde uçuruyorum, ahlaksız birisi şikayet etse de polis gelene kadar eve dönüyorum. Ama bir şikayet olmadı, zaten bahçeden kaldırıp boşluğa, şehrin üstüne yolluyorum, kimse sesinden, görüntüsünden rahatsız olmuyor.
    Sabah erken saatlerde rahat rahat uçurun, keza akşam da uygun. Tabi bu bir risktir, sorumlusu kullanana aittir, olmaz olmaz sizi de bulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 26 Mayıs 2020; 15:27:31 >
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Selamlar ne kadara aldınız acaba ? Combo paket almayı planlıyorum, denizde teknem ile çekimler yapacağım sizce problem olur mu , kimse olmuyor ceza vs bir durum yaşanır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tekrar güle güle kullanın maalesef benim cihaz yarın yeni kargoya verilecek artık ne zaman elime geçer Allah bilir. Siz güncellemeler de batarya güncellemesi demişsiniz bu nasıl olur tam anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 26 Mayıs 2020; 22:22:23 >
  • Ön sipariş indirimi ile Amazon’dan 8100 lira, şimdi artırmış olabilir.
    Tr de bu cihazları kullanmak izne tabi ama izinde alamıyorsunuz gibi bir durum var, o yüzden genelde kaçak kullanıyoruz. Bir sıkıntı çıkmadı, milleti rahatsız etmedikçe, özel hayatlarına girmedikçe şikayet olmaz.
    Denizde çok daha rahat olur diye düşünüyorum, sahil güvenlik vs tespit eder mi, bulur mu bir şey diyemeyeceğim.

Akıllı batarya hocam bunlar, içeriğini tam olarak bilmiyorum, bir yazı da okumadım.

• Dji Türkiye üyelerinden Aytaç Alhan aktif takip özelliğini ve menzilini test etmiş gayet başarılı görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=k8-HYcZd6Kc&t=18s

Menzil testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 29 Mayıs 2020; 1:23:17 >
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Cihaz çok çok iyi, tam f/p ürünü, rakibi yok.
  • Süper olmuş.

Resmen huzur verici bir çekim olmuş Drone da ben hala beklemedeyim kargolar sağ olsun günlerdir bekletiyorlar bir kaç gün daha beklesem ön sipariş vermenin bir manası kalmayacak.
  • Mavic Mini ile çektiğim birkaç fotoğraf.

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography

1 tane de 250 derece civarı bir panorama:

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 30 Mayıs 2020; 3:40:22 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Süper çekmişsiniz, tebrikler.
    ISO, shutter vs ayrıntılar nasıl acaba?
    Teşekkürler. Gündüz çektiğim zaman otomatik modda çekiyorum. Isoyu 100 olarak ayarlıyor zaten.

Rüzgar yoksa 2 veya 3 fotoğraf çekip LR ile HDR yapınca bu tarz fotoğraflar elde ediliyor. Kamera ne kadar iyi olursa olsun HDR yapmadan bir şeyler eksik kalıyor zaten. Özellikle böyle karşıdan güneş vurunca veya karşıdan vurmasa bile güneşin çok güçlü olduğu anlarda çekince.

Hava rüzgarlıysa ve drone pek yerine duramıyorsa HDR yapmak zor olacağı için tek fotoğraf çekmek lazım, o zaman histograma göre EV ayarını düzenlemek yeterli. Genellikle biraz fazla pozlamak daha mantıklı. Ya da drone'un HDR özelliği varsa o da kullanılabilir ama birden fazla fotoğraf çekip de manuel olarak yapılan HDR kadar iyi olamaz kesinlikle. Bazen güzel olur ama bazı durumlarda yapmacık duruyor.
  • Mavic Air 2 videoları gördükçe miniyi satıp bunu alasım geliyor

Bu da benim kara düzen sıfır ayar iso olmadan çektiğim ilk fotoğraf.

Ben kurulumu yaptım ama şöyle bir kaldırıp indireyim dedim "aircraft in authorization zone.Unlock to take of airport unlock area? " diye uyarı verdi okey dedim uygulama kilitlendi (hava alanına oldukça uzakta olmama rağmen) siz de durum nasıl oldu?
    Üzüldüm doğrusu, bende böyle bir sorun yaşanmadı, facebook grubuna danışırsanız unlock yöntemini söyleyeceklerdir.
  • yüzlerce air 2 incelemesi izledikten sonra miniyi satıp air 2 almaya karar verdim. koyduk bakalım ilana
  • Bundeskanzler kullanıcısına yanıt
    Air 2 aşırı iyi cihaz, hayırlı olsun şimdiden.

Gelişme var mı dostum ?

• Ankara’da böyle.
    Geçen gece çıktım, uçak ATTI moduna girdi, ilk drone’ um olduğundan korktum baya. Işıklarından ön tarafını tespit edip çektim ama kayıp da an meselesiydi. GPS desteği olmayınca kontrol tamamen sende olmakla kalmıyor, rüzgar vs etkilere karşı hassas oluyor, alıp başını gidebilir. Birde gece olunca, gerçi sabah olsa bile cihazı göremeyeceğin kadar uzaktaysa başın dertte demektir.
    Atti moda yakın uzak her an yakalanmak mümkün.
    İlk günler de şehiriçi 1700 metreye yolladım, dönüşte de atti moda girdi, Allahtan rth yapıyordu döndü.
    Gözden kaybetmemek lazım cihazı.

• Mavic Mini'den taze taze 2 fotoğraf daha.

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography

Teşekkür deneme fırsatım olmadı bir daha salı ya şöyle şehir dışına doğru bir hava alamaya çıkacağım bakalım inşallah kazasız belasız açılışı yaparız artık.
    Bu arada geçmiş olsun atti mod epey sıkıntılı bir durummuş neden o moda girdi acaba nedeni sinyal kirliliği yada jammer olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.