Şimdi Ara

DJI Mavic Air 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mavic air 2 almayı düşünüyorum. Hem işimde kullanmak hem de hobi amaçlı bir cihaz ararken bu ürüne denk geldim. Ürün haziran ayında ülkemizde satışa çıktı bildiğim kadarıyla. Mavic pro 2 yi kullandım gerçekten güzel bir cihaz ama bana pahalı geldi ( 11-13 bin tl arası)
    Mavic air 2 ise içinde yenilikler barındırdığı söylenmiş, birkaç video izledim ürünü deneme fırsatım olmadı. İnternette ise ürün ; DJI Mavic Air 2 Fly More Combo 8.787,00 TL olarak yazılmış. daha yukarıda satan da var tabi. Almışken fly more combo almak en mantıklısı gibi duruyor. Bu başlık altında mavic air 2 ye sahip olan arkadaslar bilgilendirici mesaj atarsa en azından burdan öğrenmiş oluruz. Şimdiden teşekkür ederim.

• Hem profesyonel,hem hobi amaçlı kullanılabilecek keseye uygun en iyi araçlardan biri(ncisi) diye düşünüyorum.Daha önce Dji'ın P3 adv/pro,P4 te kullandım ama bu başka.Şu an Mavic mini de var kullandığım,Güncellemeyle takip özellikleri falan gelse hobi amaçlı mükemmel bir araç olur,gelmesini bekliyorum.Mavic pro lar falan,tamamen bu işin ticaretiyle uğraşmıyorsanız yani profesyonel olarak,gerekli değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Hem profesyonel,hem hobi amaçlı kullanılabilecek keseye uygun en iyi araçlardan biri(ncisi) diye düşünüyorum.Daha önce Dji'ın P3 adv/pro,P4 te kullandım ama bu başka.Şu an Mavic mini de var kullandığım,Güncellemeyle takip özellikleri falan gelse hobi amaçlı mükemmel bir araç olur,gelmesini bekliyorum.Mavic pro lar falan,tamamen bu işin ticaretiyle uğraşmıyorsanız yani profesyonel olarak,gerekli değil bence.
    aynen katkın için tesekkür ediyorum. Arazi de parsel sınırlarını girip yukardan haritalandırma yapabilir miyiz air 2 ile? onun için bir program mı yüklemek lazım bilginiz var mı?
  • navigator_ N kullanıcısına yanıt
    Tam bilmiyorum ama Air 2'nin bu iş için bir engeli olduğunu sanmam,Programlar gözüme çarpıyor zaman zaman.
  • Bilmiyorum drone'u aldiniz mi. Aldiysaniz da konuya daha sonra bakanlar gorsun diye ben soyle birseyden bahsedeyim. amazon ve hepsiburada'da fiyati 9200-9400 lira sabit takiliyor.

Trendyol'da ise 9100-8820 arasini gordum mesela gectigimiz cuma gunu.

spydrop.app/product/5372867

Soyle bir fiyat grafigi var. 8100-8200'lere kadar dokunuyor. Ben biraz pusudayim fiyat icin. IHA0 pilot lisansi gerektiriyor en kotu ucurabilmek icin. 3-4 ayda anca cikiyor lisans. Ben basvuruyu yaptim, ama onden alip beklemek istiyorum. Malum ulkenin ekonomisi ne olacak bilinmiyor. Onden bulunmasi daha mantikli geliyor artik bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: bad to the bone

Bilmiyorum drone'u aldiniz mi. Aldiysaniz da konuya daha sonra bakanlar gorsun diye ben soyle birseyden bahsedeyim. amazon ve hepsiburada'da fiyati 9200-9400 lira sabit takiliyor.

Trendyol'da ise 9100-8820 arasini gordum mesela gectigimiz cuma gunu.

spydrop.app/product/5372867

Soyle bir fiyat grafigi var. 8100-8200'lere kadar dokunuyor. Ben biraz pusudayim fiyat icin. IHA0 pilot lisansi gerektiriyor en kotu ucurabilmek icin. 3-4 ayda anca cikiyor lisans. Ben basvuruyu yaptim, ama onden alip beklemek istiyorum. Malum ulkenin ekonomisi ne olacak bilinmiyor. Onden bulunmasi daha mantikli geliyor artik bana.

Hocam merhaba. Ben drone almadım, iha 1 ehyeti aldım. Eğitimde şehiriçi ucusun zor olduğunu sölediler, yani cezai yaptırımından bahsettiler. Ben de vazgeçtim, fotoğraf makinelerine yöneldim :)) ilgine teşekkür ediyorum.

Sehir ici ucus icin sivil havaciliktan izin almak gerekiyor. Ben su tarihte surada ucus yapmak istiyorum diyorsun. Onlar izin verirse, dediginiz gibi durum. Onune gelenin de ucurmasini istemiyorlar, hak da veriyorum. Sehir icinde yasanacak drone kazalarini ana haber bultenlerinde izleyebilirdik. Ben de Nikon D5300 vardi abimden onu aldim. Simdi haftasonlari gezmeye basladim fotograf cekmeye. IHA0 ciktiginda drone ile de cekim yapacagim, baya heves ettim bu islere.

• quote:

Orijinalden alıntı: bad to the bone

Sehir ici ucus icin sivil havaciliktan izin almak gerekiyor. Ben su tarihte surada ucus yapmak istiyorum diyorsun. Onlar izin verirse, dediginiz gibi durum. Onune gelenin de ucurmasini istemiyorlar, hak da veriyorum. Sehir icinde yasanacak drone kazalarini ana haber bultenlerinde izleyebilirdik. Ben de Nikon D5300 vardi abimden onu aldim. Simdi haftasonlari gezmeye basladim fotograf cekmeye. IHA0 ciktiginda drone ile de cekim yapacagim, baya heves ettim bu islere.

Hocam ehliyet aldım, bu dediklerinizi biliyorum 🙂 kolay gelsin, bu işler heves işi.

Haa yok benim niyetim size öğretmek değildi. Forum olduğu için okuyan eder olur, bilmeyeni varsa görür diye pekiştirmeye yazdım. Saygılar hocam :=)

Mesai saati klavyeme sıcak çay dökülünce yazamadım ahahah. gitti güzelim corsair strafe...

• merhabalar

fiyatlar sürekli değişken oldugunu görüyoruz. Mavic air 2 ise gayet başarılı bir cihaz. haritalama da kullanacaksanız 3. parti yaczılımlarla bunları yapabilir isniz pix4d örneğin.

https://www.dronesepeti.com.tr/urun/dji-mavic-air-2-fly-more-combo

• tronikcomtr T kullanıcısına yanıt

3. parti yazılımlar nedir hocam örnek verirmisiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.