Şimdi Ara

Django Unchained (2012) | Quentin Tarantino, Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
5
Favori
23.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 veya 7 verdim. 5 te olabilir.di caprio için oda.saçma salak çıkışlar, ve sahnelerle dolu.
  • Siyahi beyaz ayrımından yola çıkıp aksiyonla iyi harmanlanmış, görsel açıdan başarılı bir film olmuş ancak öyle başyapıt vs. olabilecek bir film olduğunu düşünmüyorum. Senaryosu klişe olmasa da işleniş ve konu bakımından standart. Şuan 8.5 imbd puanı çok şişrme bir puan.

Klasik Quantine Tarantino filmi. Ortalama üstü, güzel, uzunca, seyir zevki yukarıda bir film. Filmi sıradanlıktan bir adım öteye çıkaran çarpıcı birkaç sahnesi olmuş.

Ayırca ne Di Caprio, Ne Samuel L. Jackson ne de Jamie Fox... Christoph Waltz'ın muhteşem oyunculuğunu kesinlikle es geçmemek gerekiyor. Ayrıca Cristoph Waltz Tarantino ile çalışma geleneğini yine sürdürmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven

Siyahi beyaz ayrımından yola çıkıp aksiyonla iyi harmanlanmış, görsel açıdan başarılı bir film olmuş ancak öyle başyapıt vs. olabilecek bir film olduğunu düşünmüyorum. Senaryosu klişe olmasa da işleniş ve konu bakımından standart. Şuan 8.5 imbd puanı çok şişrme bir puan.

Klasik Quantine Tarantino filmi. Ortalama üstü, güzel, uzunca, seyir zevki yukarıda bir film. Filmi sıradanlıktan bir adım öteye çıkaran çarpıcı birkaç sahnesi olmuş.

Ayırca ne Di Caprio, Ne Samuel L. Jackson ne de Jamie Fox... Christoph Waltz'ın muhteşem oyunculuğunu kesinlikle es geçmemek gerekiyor. Ayrıca Cristoph Waltz Tarantino ile çalışma geleneğini yine sürdürmüş.

Bana da tam tersi her bir sahnesi mükemmel ötesi geliyor. Ve tamamen hak ettiğini düşünüyorum puanını. Normalde Tarantino filmlerini sever misiniz yoksa diğer filmlerden bir farkı yok mu sizin için?

• quote:

Siyahi beyaz ayrımından yola çıkıp aksiyonla iyi harmanlanmış, görsel açıdan başarılı bir film olmuş ancak öyle başyapıt vs. olabilecek bir film olduğunu düşünmüyorum. Senaryosu klişe olmasa da işleniş ve konu bakımından standart. Şuan 8.5 imbd puanı çok şişrme bir puan.

Bence bu film bir başyapıttır.İşleniş ve konu bakımından da daha önce hiçbir filmde görmediğimiz işleyiş tarzı ve konusu var standart olduğunu düşünmüyorum.Puanı 9 bile olabilir.Seninde dediğinde gibi klasik Tarantino filmi yani çok iyi bir film.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ricardo Diaz

quote:

Bana da tam tersi her bir sahnesi mükemmel ötesi geliyor. Ve tamamen hak ettiğini düşünüyorum puanını. Normalde Tarantino filmlerini sever misiniz yoksa diğer filmlerden bir farkı yok mu sizin için?

Hocam ben aslında sevmem Tarantino filmlerini. Pulp Fiction, Reservoir Dogs gibi başyapıt olarak nitelendirilen filmlerini izledikten sonra hayal kırıklığına uğramıştım, beğenmemiştim. Konu ve olay örgüsünü sevdiğim tek filmi Inglourious Basterds. Django'yu da en az onun kadar beğendim ama bana göre başyapıt bir film değildir.

Aslında çabuk çözülen senaryosu ve barındırdığı klişelerle biraz çizgisinin dışına çıkmış Tarantiono.

Ha, evrensel sinema kriterlerine göre yüksek bir yerlerde olabilir, ödül toplayabilir. Saygı duyarım fakat ben pek yüksek yerlere koymam.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

quote:

Hocam ben aslında sevmem Tarantino filmlerini. Pulp Fiction, Reservoir Dogs gibi başyapıt olarak nitelendirilen filmlerini izledikten sonra hayal kırıklığına uğramıştım, beğenmemiştim. Konu ve olay örgüsünü sevdiğim tek filmi Inglourious Basterds. Django'yu da en az onun kadar beğendim ama bana göre başyapıt bir film değildir.

Aslında çabuk çözülen senaryosu ve barındırdığı klişelerle biraz çizgisinin dışına çıkmış Tarantiono.

Ha, evrensel sinema kriterlerine göre yüksek bir yerlerde olabilir, ödül toplayabilir. Saygı duyarım fakat ben pek yüksek yerlere koymam.

Hocam ilk Pulp Fiction'ı izlediğimde baya şaşırmıştım, çünkü izlediğim hiç bir filme benzemiyordu. Film değil ki bu dedim içten içe tabi o kadar alışmışız ki hep aynı tarzda film izlemekten... Sonra düşündüm, bir filmde olabilecek her şey bu filmde mükemmel derecede var. Müzikler, oyuncular, karakterler, diyaloglar, kamera çekimleri/kullanımı ve kurgusu çok iyi değil mi sizce?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ilk Pulp Fiction'ı izlediğimde baya şaşırmıştım, çünkü izlediğim hiç bir filme benzemiyordu. Film değil ki bu dedim içten içe tabi o kadar alışmışız ki hep aynı tarzda film izlemekten... Sonra düşündüm, bir filmde olabilecek her şey bu filmde mükemmel derecede var. Müzikler, oyuncular, karakterler, diyaloglar, kamera çekimleri/kullanımı ve kurgusu çok iyi değil mi sizce?

Hocam senaryonun işleyişi, olay örgüsü, diyaloglar vs. birbirini tamamlamıyor bana göre. Ben çözülen veya çözülmesi izleyiciye bırakılan filmleri daha çok seviyorum. Açıkçası Pulp Fiction'ın hiçbir şeyi anlatmamayı çok iyi başaran bu kült yapısını pek beğenmedim.

• gece geç saatte izledim aklıma takılan sorular var

şimdi dr schultz un asıl amacı neydi neden django ya yardım etti asıl görevi brittle kardeşlerdi onları da django öldürdü.Ayrıca dr schultz un cebinden çıkardığı wanted ilanındakileri çözemedim 11.500 dolar olayı sanırsam oradaki arananların filmdeki karakterlerle alakası varmı ? yada Tarlada oğluyla birlikte çalışan çiftçiyle alakası ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martin_eden -- 1 Ağustos 2013; 14:52:38 >
  • Şimdi izledim. Gerçekten çok sağlam film. Oyuncular hakkında zaten bir şey söylemeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tranquillity

Şimdi izledim. Gerçekten çok sağlam film. Oyuncular hakkında zaten bir şey söylemeye gerek yok.

Katılıyorum. Hocam biraz geç bile izlemişsiniz.

Ek olarak, jamie foxx'un üzerinde biraz daha yük vardı. karakteri biraz fazla baskın dı. ve bu yükü iyi taşıdı... Di caprio zaten hep iyi...

film uzun diye çekinmeyin. nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aaron Paul

quote:

Orijinalden alıntı: Tranquillity

Şimdi izledim. Gerçekten çok sağlam film. Oyuncular hakkında zaten bir şey söylemeye gerek yok.

Katılıyorum. Hocam biraz geç bile izlemişsiniz.

Ek olarak, jamie foxx'un üzerinde biraz daha yük vardı. karakteri biraz fazla baskın dı. ve bu yükü iyi taşıdı... Di caprio zaten hep iyi...

film uzun diye çekinmeyin. nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz...

Vizyona girdiği vakit sinemaya gidecek vaktim olmadı pek. Ben de blue-ray çıkmasını bekledim haliyle.

Geç oldu ama güç olmasın.

• Çok abartılmış bir film. Zamanında Amerika'da yapılmış ırkçılığa karşı diyet gibi bir film olmuş. Zenci kardeşlerimizin gönlü hoş olsun.
    Bol kanlı sahneler klasik Tarantino zaten.
    7/10
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

Orijinalden alıntı: S R T

kadroya gel,bu film her türlü iş yapar

bu kadrodan ve bu yonetmenden 3 tane film cikar.
    bunlari tek filmde topluyorsa bu film olay olur olay.

bence çok fazla yıldız varsa daha kötü oluyor çünkü hepsinin üzerinde yeterince duramıyorlar. örnek olarak türleri çok farlı olsa da expendables serisi. ancak yine de kadro güzel tabii ki de bekliyorum filmi
  • Beyler filmde ağırlıklı olarak hangi konu ele alınmış? Aksiyon,dram vs. İzlesem mi acaba?
  • bekle bekle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyOldFriend

Beyler filmde ağırlıklı olarak hangi konu ele alınmış? Aksiyon,dram vs. İzlesem mi acaba?

Ağırlıklı olarak ele alınan bir şey yoktu sanırım.
    Film bol kanlı vahşet sahneleri sunuyor bol bol, ayrıca komedi unsurları da var.
    Etkileyici oyunculukları, müthiş soundtrack'leri ve enfes görselliği de sayarsak dört dörtlük bir film çıkıyor ortaya.

Kısaca izlenmeli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyOldFriend

Beyler filmde ağırlıklı olarak hangi konu ele alınmış? Aksiyon,dram vs. İzlesem mi acaba?

Western Adventure Drama
  • Biraz geç oldu ama bende yeni izledim. Gayet güzel bir film oyunculuk olsun, çekim olsun, absürd komedisi ve tarantino tarzı olsun. Herkese hitap eden bir film değil.
  • djangonun tasagini göstermeseler 10 numara film olurmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.