Şimdi Ara

Dizüstü Incelemeler/Görüşler & Notebook Kullanıcı Listesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
630
Cevap
0
Favori
121.657
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dizüstü Incelemeler/Görüşler & Notebook Kullanıcı Listesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    70 Mesaj
    dell 6400
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: fffaithless

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir forumu ve bilgisayar piyasasını takip ediyorum yeni bir bilgisayar almak için.Ama o kadar çok farklı görüş ve sorun yaşayan insan var ki ahangi markaya veya bilgisayar şirketiyle ilgili araştırma yapsam hemen vazgeçiyorum:(
    aklımda 3 model var, eğer yardımcı olursanız sevinirim

HP PAVILION dv5287EA-RE292EA
    İşlemci : Intel Core Duo İŞLEMCİ HIZI : 1,83 GHz
    ACER 5634WLMI CORE 2 T5600 1.83 1GB 120GB
    CPU Cinsi - HIZI Core 2 Duo T5600 1.83 GHz 2MB 667Mhz
    ASUS F3Jc 15.4" Intel Core 2 Duo Processor 1.83GHz-T5600 1GB DDR2 100G 8xDVD XP HOME KAMERA BLUETOOTH
    İşlemci : Intel Core Duo Processor 1.83 GHz T5600
    asus ve acerın fiyatı 2.400 ytl civarı hp'nin 2600 ytl.
    bu modellerden ve markalardan hangisi tercih edilmelidir sizce?

Ben pavilonlarla fiyatlarının yüksek olmasından dolayı ilgilenmiyorum ama
    ASUS F3Jc ve ACER 5634WLMI ilgilendigim laptoplar arasında.
    Asus malesef stoklarda yok, bayramdan sonra gelecek diyolar ama ben gelecegine
    de, gelirse de tükenmeden alabilecegime de pek inanmıyorum.
    Acer 5634WLMI'ı ise ankara da uygun fiyata (taksitle 2500ytl'nin altında) satan bir yer henüz bulamadım.
    Bulursam asus'un ilk yedeği o.
    DELL Inspiron 6400, BENQ JOYBOOK R55, AMILO Pi 1536 ve ACER ASPIRE 5602WLMi
    ve Casper Nirvana CPM1830-8C85B de benzer özelliklere ve fiyat aralıgına sahip olan, ve de stoklarda mevcut olan notebooklar, istersen bir onlara da bakabilirsin. Tabii bunlardan sadece casper da core2duo var, benim için farketmiyor coreduo ya da core2duo olması, ama senin için farkedio mu onu bilemem tabii.
    |
    |

• Çavuş
    68 Mesaj
    hp pavilion dv5169ea
    işlemci Genuine Intel(R) CPU T2400 @ 1.83GHz
    sürüm x86 Family 6 Model 14 Stepping 8
    şu anki hız 1830 MHz
    önbellek boyutu 2048 KB

bellek
    Maksimum kapasite: 2.00 GB
    Takılı bellek 1.00 GB
    Bellek Yuvası 1 512.00 MB
    Bellek Yuvası 2 512.00 MB

sabit sürücü
    toplam kapasite: 100.00 GB

Video Kartı
    Model: NVIDIA GeForce Go 7400
    |
    |

SE Xperia ARC S Kullanıcısı - Beyaz...
  • Teğmen
    129 Mesaj
    Acer TravelMate 8104WLMi
    |
    |
  • Yüzbaşı
    649 Mesaj
    HP DV 9064ea

yeni aldim ilk izlenimlerim cok iyi
    |
    |

notebook alacaklara gözüm kapalı tavsiye ederim.
    tabi alabilmek için önce bulunması gerekiyor
    |
    |

Orjinalden alıntı: Motan

quote:

Orjinalden alıntı: omurkadir

Merhaba arkadaşlar.forumu laptop konusunda çok inceledim,didik didik ettim ve kendimce birkaç model seçtim.Ama birçok dizüstü pc alıcısı gibi kafamda soru işaretleri var.Bunlara kendim bir çözüm bulamadım sizlere danışıyorum lütfen her cevap benim için önemli...
    *Laptop alınırken kullanma amacına göre alınması gerektiğini hepimiz biliyoruz.
    *Benim amacım autocad,netcad,eghas,c++,3d cad(harita müh. programları) kullanmak,bazı oyunlar(öle son oyunlarda gözüm yok,128mb paylaşımlı ekran k. yeterli),nette surf,bazen dvd izlerim,müzik ve memlekete trenle giderken(12saat yolculuk) can sıkıntımı bir süreliğine alacak bir alet istiyorum.Fiyat ise 1500-1800ytl arası.

*Şimdi benim kafama takılan sorular şunlar:
    1)Yukarıda yazdığım programlarla çalışırken 15.4" veya 14.1" ekran sorun çıkartır mı?(bu ekranlar 16*9 tipinde,1280*800 biliyorsunuz.)
    2)14.1"(1280*800 acer 5033deki ekran) ekran kullanan var mı aranızda?Ben hiç görmedim ama mobilite açısından güzel bir seçim olarak düşünüyorum ama tam karar veremiyorum.Ekran boyutu çok mu küçük,mesela 15" e göre.15" leri hiç düşünmüyorum bile aslında.15.4"leri gördüm çok hoşuma gitti. 14.1" çok mu küçük yaa.3-4cm fark var diye cevap vermezseniz sevinirim.inch ölçüsünü biliyorum.Ama insanın gözüyle görmesi başka..
    3)Amd turion işlemcilerde 1,6ghz 1mb cache;1,8ghzlerin bazılarında 512kb cache var.Ne gibi farklar olur?

kafamda 3model var:

---ACER ASPIRE 5033WXMI---
    Karakteristik ACER 5033WXMi, AMDTur 1.8GHz 14.1WXGA 80 512 X
    CPU Cinsi - HIZI AMD TURION� 64bit ML-32 işlemci (1.8GHz) (35W)
    Ekran Boyu(Inch) 14.1�
    Ekran Tipi WXGA Acer CrystalBrite TFT LCD, 1280x800 çözünürlük, 16.7 milyon renk
    Ekran Kartı 128MB ATI Mobility Radeon 200M PCI Express paylaşımlı ekran kartı
    Bellek(MB) 512MB (2*256)
    Bellek Tipi DDR 333MHz (maksimum 2048MB, 2 adet bellek yuvası ile)
    Floppy YOK
    Sabit Disk 80GB Ultra ATA 100
    Optik Sürücü DVD Dual Double Layer (DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, CD-RW, DL DVD+R)
    Faks-modem Entegre 56K ITU V.92 data/faks modem, Wake-on-Ring
    Ses MS Sound uyumlu S/PDIF ses sistemi, bütünleşik STEREO hoparlör ve mikrofon
    Network Entegre 10/100 Mbps fast ethernet, Wake-on-LAN
    Entegre Acer InviLink� 802.11b/g WLAN kablosuz ağ desteği, Wi-Fi
    Port 1 adet Type II PCMCIA , 1 adet RJ-45 , 1 adet RJ-11 , 3 adet USB 2.0, VGA out , S-Video TV-out, 1 adet (mikrofon için) LINE-IN, 1 adet LINE-OUT (kulaklık ve harici hoparlör için) S/PDIF desteği
    Pil Ömrü 6 cell Li-Ion pil 2.5 saat pil ömrü (Yaklaşık-Kullanıma Bağlıdır)
    Ağırlık(KG) 2.38kg
    Yazılım Windows XP Home Türkçe

pcdepo:1638ytl

--Acer Notebook TM4104WLMi 2.0GHz / 533MHz FSB / 2 MB SONOMA---
    Ağırlık: 2.95 kg
    Batarya Ömrü: 5.8 saat
    Bellek: 512MB DDR2-533
    Bluetooth: Var
    Boyutlar: 364 x 279 x 33.9
    CRT Çıkışı: Var
    Ekran Kartı: Intel Media Accelerator GMA 900 128MB Dx9.0
    Ethernet: 10/100 Fast Ethernet
    Garanti Süresi: 2 Yıl
    IEEE 1394 Port: Var
    Işlemci: Intel® Centrino Pentium® M 760 2.0GHz / 533MHz FSB / 2 MB SONOMA
    Jack: 1 x RJ-11 modem jakı / 1 x RJ-45 Ethernet jakı
    Kızıl Ötesi: Var
    LCD: 15.4" WXGA 1280x800
    Mikrofon Girişi: Var
    Modem: 56K V.90 Modem
    Optik: DVD Double Layer DVD+RW DVD Yazıcı
    PCMCIA: 1 x Cardbus tip II slot
    Port: 1 x harici VGA port
    S-Video: Var
    Sabit Disk: 60GB 5400 Rpm
    Speaker: 1 x hoparlör / kulaklık / line out jack
    USB Çıkışı: 3 x USB 2.0
    Wireless Card: Intel Wireless Pro 2200BG 802.11b/g
    Yazılım 1: Adobe Acrobat Reader Cyberlink Power DVd NTI CD
    Yazılım 2: Acer Launch Manager,Acer system Recovery CD, Norton Antivirus
    Yazılım 3: Acer Gridvista
    Yonga seti: Intel i915GM
    İşletim Sistemi: Windows XP Home TR

pcdepo:1900ytl(kalmamış)

---Dell Notebook Inspiron 6000, Centrino 1.86GHz, XP Home TR---
    Ağırlık: 3.1kg
    Batarya Ömrü: 6-Cell
    Bellek: 512MB DDR2 533MHz (2x256)
    Bluetooth: DW BlueTooth 350
    Diger: Multimedia Control Butons
    Ekran Kartı: 128MB Shared Intel Media Accelerator 900
    Ekstra: MS Works
    Garanti Süresi: 2 Yıl
    Işlemci: Centrino M750 1.86Ghz/2MB/533
    Kart Okuyucu: SD Card Reader
    LCD: 15.4" WXGA (1280x800)
    Modem: 56K - 10/100
    Optik: DVD+/-RW Double Layer
    Portlar: 4xUSB2.0, VGA, S-Video, 1394 Firewire
    Sabit Disk: 80GB 5400RPM ATA/100 HDD
    Wireless: Intel PRO 2200BG
    İşletim Sistemi: MS XP Home TR

**Modellerin hepsi güzel sayılarbilir bence.Ama esas kafamı kemiren sorularım burada şimdi.
    -ilk model yani acer5033 özellikleri gayet hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim.Kafama takılan iki şeyi var.Pil ömrü 2,5 saat yani az bence bir de 14.1" ekranın kullanışlılığı nasıl?çok mu ufak kalıyor.Mobilite için iyi ama...Her zaman da gezmiyoruz yani.
    Bir de bu modelde 333mhz ddr ram var.Amd lerin çogunda böyle sanırım.Sorun olur mu,hdd de tahminimce 4200rpm.Yazmamışlar ama 5400 olsaydı kocaman yazılırdı bence...

-Diğer modele gelince yani 4104 e özellikleri görünce tam benim istediğim parçalardan oluşmuş bir laptop dedim.Üstelik 5,8saat pil ömrü var.içimden mükemmel derken önce aşağıya geldim 1900ytl yazısını gördüm(gerçi değer) bir de stokta yok yazısını gördüm. Bu model bence çok iyi.Satışta olan bir yer biliyor musunuz?(15taksit istiyorum)Sizce bu model nasıl?Fiyatı falan?Pil ömrünü çok sevdim.Bu 5033e böyle bir pil takılabilir mi acaba?maliyeti çok olur mu?öyle birşey olsa direkt onu alırım.

-Dell 6000 zaten herkes biliyor.Bunun pil ömrü 3saat civarı.Sadece o canımı sıktı yoksa diğer özellikleri çok iyi.Acerın özellikleri kağıt üzerinde daha iyi duruyor.Kullananlar ne diyor bu işe?Acer biraz daha pahallı ama 2ghz,ekstra özellikler ve +3saat sağlıyor.Ne dersiniz,acer mı dell mi?

Arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim.Umarım cevaplarsınız.Hayırlısıyla aldıktan sonra şu şöyleymiş demeyeceğim bir laptop alabilsem,kaldık bilgisayarsız....

1- Calismalarin icin widescreen ekran secersen memnun kalirsin.
    2- Mobiliten coksa, yani laptop ile sik sik cikiyorsan, gozlerinden sikayetin yoksa en fazla 14.1" ekran almani oneririm, calismalarin icin yetecektir, 15.4" ile aralarinda 1 kg kadar fark var, gezdikce bu fark 1 ton oluyor. Ben 12.1" kullaniyorum (Dell 700m), grafik calismasi yapmiyorum, diger hersey icin cok yeterli, pili 4-5 saat gidiyor, cokda hafif.

Kolay gelsin

arkadaşım gerçektn cpk dogru söylüyor, herkes buyuk ekran ıster ama buyuk ekran=ağır laptop dur, eger mobiliten çoksa kesinlikle 14.1 ve hatta sadece office felan calısacaksan daha da kucuğu sony nın 11.1 leri felan var yanılmıyosam 1.25 kg felan icabında cebine bile atıp gidersin, ayrıca buyuk ekran=kısa pil ömrü demek bunu da unutma, yok eger cok tasımıcam ve 14-15" bişi ıstıyorum dıyosan gercekten tavsıye ederim kullanıyorum ve acayıp memnunnum casper nirvana nın CPM2000-8C85B modeli 1399$+kdv ye boyle başka birşey alma ihtimalin yok

· Intel® Centrino® Duo Mobil Teknolojisi
    - Intel® CoreTM 2 Duo İşlemci T7200 (İşlemci hızı 2.00 GHz, 4MB L2 cache, 667 MHz FSB)
    - Intel® 945 PM Chipset
    - Intel® PRO/Wireless 3945 Kablosuz Ağ Bağlantısı
    · Orijinal Microsoft® Windows® XP Home Türkçe
    · 1 GB DDR2 667 MHz Bellek
    · 100 GB SATA Harddisk
    · 15.4" WXGA (1280x800) TFT Renkli Ekran
    · 256 MB Nvidia Geforce GO7400 Turbocache Ekran kartı
    · DVD±RW DUAL
    · BLUETOOTH
    · PCI-e Mini Card
    · High Definition audio, mikrofon
    · 10/100/ 1000 Gigabit Ethernet
    · Multi Card Reader (MS/ MS PRO/ MMC/ SD)
    · 4 x USB 2.0 port
    . IEEE 1394
    · Li-ION smart battery
    · TV - OUT

daha detaylı bilgi almak için casper fun club a gel incele, paran bosa gitmesin
    |
    |

• Yüzbaşı
    897 Mesaj
    arkadaşlar ben 7 yılda 8 laptop değiştirmiş birisiyim. ve içini acıp anakartına kadar söker takarım her şeyini en ince ayrıntısna kadar bilirm. bunları kendimi övmek masatlı söylemedim. sadece bu konuda tecrübeliyim. ilk defa laptop almak isteyenlere bazı tavsilerim olacak.
    1. kesinlikle IBM marka laptop dısına cıkmayın. asla diğer ucuz markası neidüğü belirsiz mallara kanmayın. IBM IBM IBM alın. 8 laptopumda ayrı marka idi. tecrübeliyim. en dayanıklı en performanslı ve bu işin kompedanıdır.

2. Türkiyede artık 15.4 inc ekran furyasıdır almıs basını gidiyor. kardeşim orjinal ekran boyutu 15 inç.tir. yani acemice anlatayım. en basiti resimleriniz dijital makinadaki. bunu atın pc ye, 15 inçte orjinal en net görüntü boyutunu yakalarsınız. ama alın aynı fotoyu 15.4 ince atın olan su fotonuzun enini değiştirmeden sündürün yanlara ne kadar iğrenç bir görüntü karsınızda alın 15.4 inç ekran . avrupa da bunlar kullanılmıyor. adamlar resmen kaktırmıslar türkiyeye 15.4 inçleri. ve nereye giderseniz gidin bu teknoloji hatsı ekranlar bütün bilgisayarcılarda karsınızda .

3. XGA demek 1024*768 çözünürlüklü ekran demek. türkiyede 15 inç ekranlar için çözünürlük bundan baskasını bulamazsınız cok zor bundan iyisini bulmak. yazılar ve simgeler hersey daha iri ve pikseller bellidir ekranda . gerci şimdi bunu X-black ekranla kapatmaya calısmıslar kısmende basarılı. ama tavsiyem SXGA bu da 1400*1050 çözünürlük demek. ne mutlu 15 inç ekranda bu çözünürlükte laptop bulana çünkü ekran görüntüsü kalitesi resimler film vs. yani hersey okadar net olurki bunda vazgecmeyin bunu mutlaka arayın ama maalesef ülkemizde 15.4 müsteriye satılmaya calısırken 15 inç ekranı bile zor bulduğunuz bir yerde bu cözünürlü tutturmak imkansız görülüyor. 15.4 inç ekranlarda ise wxga diye gecer bu xga nın aynen sağa sündürülmüş halidir yani 1280*800 piksel demek iğrenç yani birde swxga buda tam pikseli hatılayamıyorum ama bu kadar 15. 4 inc dayatılmıs bir ortamda alacaksanız mutlaka bunu aramalısınız.

4.

..
    daha sıralanacak cok sey var . ama siz bu üçüne dikkat edin.
    |
    |

• Binbaşı
    1851 Mesaj
    HP NX9420 benıde ekleyın
    ozellıklere gelıceksek ben kullanıcı oldugum ıcın sıze teknık dııl de taktık vereyım
    Oblıvıon oynuym dırek 256 mb atı x1600 war canawar gıbı calıstırıyodu kı hp bunu yenı bır patch ıle 512 ye cıkardı 245 paylasımlı 256 dııl 245
    bıde 1 gb tek ram war uzerınde yurtdısında oldugum ıcın ramlar ucuz bı 1 gb dhaa takıp ucacagım
    cpu dan cok mennunum bıraz bılgısayardan anlıyorsanız dual ıslemcıyı ıstedıgınız gıbı yonetebılıyorsunuz 1. bı ıslem yaparken 2. baska bısey yapıyor
    bıde en onemlısı ınterneten yardım olayında asmıslar hakkaten bı sprun yasadım web camle ılgılı bırakın e-maılı arayıp ıste sımdı sole yapın sonra bole dıye hemde ıstedıgınız dılde
    ben HP DERIM ARKADAS
    |
    |

Toshiba Satellite p105 series

T2500 2.0ghz 667Hz 2mb cache

4gb DDR II SDRAM-667 MHz Dual

17 inc truBright TFT WXGA

NVIDIA GeForce Go 7900 GS PCI Express x16 256mb GDDR3 SDRAM 667Mh

200 GB Serial ATA 4800rpm

5 in 1 card reader,Bluetooth,Wireless,Finger print reader(parmak izi okuyucusu)

9cell batarya harman/kardon+highdefnation sound system 4usb port

İzlenimlerimi yazmayı unutmayım

önce kötülerden başlayım başta cin malı olması ve bi kaç yazılımsal problemi olması haricinde herşey mükkemmel sayılır ha bide arasıra parmak okuyucuyla özel dosyalara şifre koyup açmaya çalıştığında sorun cıkartıyor ama bu xpden kaynaklanıyor gerizakalı xp standart sorunları işte.İyi yönlerine gelince çok kısa sürede açılıyor arayüzlerini kullanmak çok kolay özellikle nete girerken wireless mükemmel oyun demiyorum zaten bu makina oyun için şuan sorun yaşadığım bir oyun olmadı en yakın fear ve ek paketini oynadım 1440larda çözünürlüklerde herşey full tık yok ama doom3 oynarken direct x den kaynaklanan bi problem sonucu bazen çıkıyor işte naparsın program dayanmıyor makina sağlam yoksa ses sitemiğ süper özellikle film izlerken 5+1 performansı yok ama bi laptopdan beklenenin üzerinde bi ses kalitesi var toshiba cin malı yeterde artar bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mellkor -- 5 Kasım 2006; 21:26:25 >
    |
    |

My Love its My Job

• Yüzbaşı
    897 Mesaj
    Bu arada arkadaşlar pc hakkında her türlü sorun probleminiz veya donanımsal yazılımsal arıza aklınıza ne gelirse her türlü probleminize %100 çözüm bulabilirim. Yani bunuda suna göre kesin diyorum şimdiye kadar yazılım veya donanımsal problemim oldugunda benim gideremediğim arızayı hiç bir teknik servis elamanıda gideremedi. nedense bunuda anlamıs değilim: ülkemizde bilgisayar dükkanı diye bir dünya işletme acılıyor. ama her nedense (hepsi olmasada arada istisnalr olabiliyor ama bu cok az) ne satıs elemanı nede teknik elemanlar yetersiz bilgiye sahipler. sadece domates biber satarmıs gibi ellerindeki malları karsısında ki insanı büyülemek için kendisi bile tm anlamını bilmediği ama iyi ezbelediği birkaçtane teknik kelime kullanarak satmaya calısıyorlar ve olan o kadar pahalı cihazları alarak kullanarak cebimizden verdiğimiz paralarımıza ve bizlere oluyor. o yüzden kendim bu konuda iddialıyım ve bu konuda yanılgıya düşmemek için en azından ülkemizdeki o kadar insandan bu forumdaki azınlık arkadaşlarıma bu konuda yol göstemeyi ve yardımcı olmayı kendime görev alıyorum. yanlış anlaşılmasın ticaret değil olamazda zaten mesleğim bu değil tamamen insanlık olarak. özelime veya kanala mesaj atabilirsiniz. Daima yardıma hazırım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    834 Mesaj
    Arkadaşlar selam,

Geçen hafta aldığım Acer 2423NWXCI modeli laptopuma ram eklemek istiyorum, malum bu alet 256 Mb ram ile geliyor ve bu kesinlikle yeterli değil.

Ben 1 Gb ram alıp üzerindeki 2. slota takmayı planlıyorum böylece toplamda 1280 Mb ram olacak, sizce bu sağlıklı olur mu ? Bu laptop tam olarak hangi rami kullanıyor ? DDR mı yoksa DDR 2 mi ? sizce hangi marka almalıyım ?

Laptop'un linki aşağıda
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81340&productid=bd46621

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    |
    |
    ASUS F3Jc AN-304, INTEL Core 2 DUO 1.83 Ghz, 1024 RAM 667, 100 HDD SATA, DVD WR, 15.4' WXGA, nVidia Go 7300

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo T5600 1.83GHz /2MB,667MHz

--------------------------------------------------------------------------------
    HDD: 100 GB 5400 RPM SATA

--------------------------------------------------------------------------------
    RAM: 1024 MB DDR-2 667 Mhz

EKRAN: 15.4" WXGA (1280x800), Color Shine Glare Ekran

EKRAN KARTI: 128 MB paylaşımsız nVidia GeForce Go 7300 (Max. 512 MB Turbo Cache)

CD-R / DVD / CD-RW: 8x DVD±RW Dual DL

Modem : V92 Modem

Ethernet: Gigabit + Intel 802.11b/g WLAN

USB Port Çıkışları: 4x USB2.0

İşletim sistemi: Windows XP Home (Türkçe)

Ağırlık: 2.85kg

Pil Ömrü: 9 Cell Batarya (Li-Ion), 4 saat

Garanti: 2 yıl

Dahili 1.3MP Webcam Kamera, Dahili Kart Okuyucu

Asus Taşıma Çantası, Asus Optik Mouse
    |
    |

• Binbaşı
    1610 Mesaj
    ASUS A3500N
    |
    |

Orjinalden alıntı: atillaoguz

Bu arada arkadaşlar pc hakkında her türlü sorun probleminiz veya donanımsal yazılımsal arıza aklınıza ne gelirse her türlü probleminize %100 çözüm bulabilirim. Yani bunuda suna göre kesin diyorum şimdiye kadar yazılım veya donanımsal problemim oldugunda benim gideremediğim arızayı hiç bir teknik servis elamanıda gideremedi. nedense bunuda anlamıs değilim: ülkemizde bilgisayar dükkanı diye bir dünya işletme acılıyor. ama her nedense (hepsi olmasada arada istisnalr olabiliyor ama bu cok az) ne satıs elemanı nede teknik elemanlar yetersiz bilgiye sahipler. sadece domates biber satarmıs gibi ellerindeki malları karsısında ki insanı büyülemek için kendisi bile tm anlamını bilmediği ama iyi ezbelediği birkaçtane teknik kelime kullanarak satmaya calısıyorlar ve olan o kadar pahalı cihazları alarak kullanarak cebimizden verdiğimiz paralarımıza ve bizlere oluyor. o yüzden kendim bu konuda iddialıyım ve bu konuda yanılgıya düşmemek için en azından ülkemizdeki o kadar insandan bu forumdaki azınlık arkadaşlarıma bu konuda yol göstemeyi ve yardımcı olmayı kendime görev alıyorum. yanlış anlaşılmasın ticaret değil olamazda zaten mesleğim bu değil tamamen insanlık olarak. özelime veya kanala mesaj atabilirsiniz. Daima yardıma hazırım.

slm. yazdıklarına istinaden bir konuda yardımını istiyorum. aşağıdaki linkte bulunan bilgisayar hakkında her konuda ne diyebilirsin. HP dv9087ea modeli. almışken iyi bir şey olsun ve uzun süre idare etsin beni. yardımcı olursan sevinirim. saygılar.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06a/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12435586.html
    |
    |

• Yüzbaşı
    897 Mesaj
    bence 17 " laptop için abartı . 17" düünüyorsan ona vereceğin parayla kat kat daha iyi özellikli lcd ekran bir desktop alabilirsin. ikincisi hp markası artık eskisi gibi kalite bir marka değil bence baska markaları tercih et hp okadar dayanıklı ürünler yapmıyor. verdiğin linkteki özelliklere göre ekran kalitesi tek kelimeyle berbat bir görüntü çözünürlük cok asırı düşük. yani söylenecek cok sey var daha ama bu kadarı yeter diyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum. 17" almak zorundamısın? bence laptop diyorsan kesinlikle 15" üzerine cıkma cıkacaksan ev bilgisayarı al derim. umarım soruna cevap olabilmişimdir.
    NOT

sadece işlemciyi inceleyerek bu cevapları verdim şimdi tekrar baktım ve alttaki özellikleri gözümden kaçmıs bunları da görünce senin ne tür bir alet istediğini anladım. ama bu istegin için gene ev bilgisayarı öneririm. media canavarı bir alet istiyorsun anladığım kadarıyla. ama ne kadar verdiğin model bunlarla donatılmıs olsada yetersiz kesinlikle ev bilgisayarı al. diz üstülerde bu istediğin olay belli bir yere kadar.
    |
    |

• Yüzbaşı
    773 Mesaj
    teşekkürler bilgin için. sağol.
    |
    |
    sony vaio fs415m görüşlerimide yakında sunucam...
    |
    |
    casper nirvana cpd2000-8c85b
    core duo 2ghz
    1024 mb ram
    256 ekran kartı
    100 hard disk bluetooth
    .....
    2210 ytl nasıl? herhangi bir problemi olabilir mi?aynı özellikte olan başka markalar 3000 ytl civarında
    |
    |
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.