Şimdi Ara

DİZEL YAKIT DENEMELERİ BP PO SHELL TOTAL OPET (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
8
Favori
243.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En son güzergahta Sunpet ve Gulf dışında güvenebileceğim istasyon olmayınca 160 TL mazot aldım Gulf 'ten. Gürültülü çalışıyor. Menzil konusunda henüz fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starchild82 -- 11 Mart 2019; 20:46:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • opet yakıt kalitesini bayagı ıyılestırmıs anlasılan birsuru kurulus tarafından onay vermısler ab de
  • Shell den dizel alıyorum bir süredir daha sessiz çalışıyor araç.

• VALLA BENİM ARABA 1985 W124 200 D MERCEDES... HİÇ YAKIT SEÇMEZ... BİR KERESİNDE MAZOTLA YANIK YAĞ KARIŞTIRDIM ONU BİLE YAKTI... ZATEN PERFORMANS DENEN BİR ŞEY YOK BENİM ARABADA.. MOTOR ZATEN YIKIK. AMA EŞEK GİBİ MAZOT POMPASI VAR. AYÇİÇEK YAĞINI BİLE YAKAR.. SABAH BÜTÜN MAHALLE BENİ ARABANIN ÇALIŞMA SESİ İLE UYANIYOR ZATEN. BENİM İÇİN FARKETMEZ YANİ. BU ARADA BENİM YEĞEN DİESEL POMPA TAMİRCİSİ. 2 SEFER OLDU 3. YE MOTOR YAPTIRIP SHEL KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
  • 50 tllik aytemizden aldım gidişi sessizliği ve tüketimini baya sevdim ama biraz daha uzun kullanmak lazim tabi daha net konuşabilmek için araç clio 1.5 75

• quote:

Orijinalden alıntı: starchild82

Yorumların geneli kurumsal istasyon yakıtın ın daha iyi ve güvenilir olduğu yönünde. Yani içinde partikül 'e sebep olacak şeyler olmaz şeklinde.

Bu arada dizel topic' i ama gece benzin 'e 27 krş zam geliyor.
    Kurumsal diye Shell’in Acıbadem istasyonundan aldım yakıtı; kendi istasyonu. Araç 40/50 km sonra 3. silindir ateşleme arızası verdi. Allahtan hemen geçti.

Servise götürdüm, tekleme yapmış o yüzden geçici bir arıza. Korkmana gerek yok dediler.

Ben yakıttan şüphelenip en yakındaki Total istasyonuna gittim araç kendine geldi benzin aldıktan sonra.

Sessizlik ve titreşim çok daha iyiydi yalnız performansı v-power a göre bir tık düşük geldi. Bir de daha fazla yaktı V power a göre.

O da bitince tekrardan her zaman aldığım Shell istasyonundan benzin aldım. Şahıs istasyonu, Küçükbakkalköy’deki. Her şey eskisi gibi oldu. Çekiş ve devirlenme isteği arttı. Alt devirler daha canlı. Yakıt tüketimi tekrardan düştü. Benzin aldıktan sonra 5.9 lt ortalama ile geldim, İstanbul’da saat akşam 8 de, iş trafiği daha dağılmamışken. Total’de bu ortalama 7.5-8.0 idi. Tek eksi yanı total’e göre bir tık daha sesli sanki.

Bir daha macera aramayıp kendi işlettiği istasyon, şahıs ayrımı yapmadan, her zaman bildiğim yerden almaya devam edeceğim.

Aracı aldığımdan beri ordan alıyorum zira.

• eyes-on-you kullanıcısına yanıt
    Bence çok doğru bir tespit.
    Bizim burda da daha önce BP olan şimdi total olan bi istasyon var ve adamın yakıtı yıllardır hep 1. Sınıf hiç değişmedi. Demekki hem dürüstlük hem tecrübe

• benim aracım 1.6 dizel 508, eskiden hangisinde kampanya varsa ordan alırdım. bir bakımda usta bana shell ve opet dedi. bp alırsan kısa sürede enjektör arızasından gelirsin dedi. aracın depo kapağında total yazıyor. ben o günden beri shell opet alıyrum fakat geçen depoyu shell'den doldurdum ki 500 metre sonra partikül filtresi arızası verdi. usta yakıtla ilgisi yok 160 bin km.de bir olur bu dedi. ama yakıttan hemen sonra olması beni shell'e karşı biraz soğuttu.

bu konuda fikri olan varsa memnuniyetle dinlerim, özellikle dizel psa motorlarına ne almak lazım gibisinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyes-on-you

Kurumsal diye Shell’in Acıbadem istasyonundan aldım yakıtı; kendi istasyonu. Araç 40/50 km sonra 3. silindir ateşleme arızası verdi. Allahtan hemen geçti.

Servise götürdüm, tekleme yapmış o yüzden geçici bir arıza. Korkmana gerek yok dediler.

Ben yakıttan şüphelenip en yakındaki Total istasyonuna gittim araç kendine geldi benzin aldıktan sonra.

Sessizlik ve titreşim çok daha iyiydi yalnız performansı v-power a göre bir tık düşük geldi. Bir de daha fazla yaktı V power a göre.

O da bitince tekrardan her zaman aldığım Shell istasyonundan benzin aldım. Şahıs istasyonu, Küçükbakkalköy’deki. Her şey eskisi gibi oldu. Çekiş ve devirlenme isteği arttı. Alt devirler daha canlı. Yakıt tüketimi tekrardan düştü. Benzin aldıktan sonra 5.9 lt ortalama ile geldim, İstanbul’da saat akşam 8 de, iş trafiği daha dağılmamışken. Total’de bu ortalama 7.5-8.0 idi. Tek eksi yanı total’e göre bir tık daha sesli sanki.

Bir daha macera aramayıp kendi işlettiği istasyon, şahıs ayrımı yapmadan, her zaman bildiğim yerden almaya devam edeceğim.

Aracı aldığımdan beri ordan alıyorum zira.

Alıntıları Göster
    Bende küçükbakkalköy de ki shell den alıyorum yakıtı uzun zamandır. punto 1.3 mjet varkende oradan alıyordum. Akşamları özel belediye otobüsleride gelip depoyu buradan doldururlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Bende küçükbakkalköy de ki shell den alıyorum yakıtı uzun zamandır. punto 1.3 mjet varkende oradan alıyordum. Akşamları özel belediye otobüsleride gelip depoyu buradan doldururlar.

Alıntıları Göster
    İki tane var orda. Biri Brandium’a yakın olan. Orası kötü. Benim dediğim onun az ilerisinde. Işıkları geçince sağda hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyes-on-you

İki tane var orda. Biri Brandium’a yakın olan. Orası kötü. Benim dediğim onun az ilerisinde. Işıkları geçince sağda hemen.

Alıntıları Göster
    Evet bende brandium un oradakinden almiyorum. Eskiden full akaryakit ti orasi. Full kapaninca shell e döndüler tekrar.

Asagidaki dediginiz yerin kalite bakimindan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• Bi 50 tl daha aldım aytemizden yine beğendim

• Arkadaşlar hangi dizel yakıt daha iyinin bir cevabı yok bence. Çünkü, her dizel motor bir değil, herkesin kullanımı farklı, test ettiği ortam farklı.
    Bunu çözmenin tek yolu,

Her bir mazot markası için, 5 farklı dizel motorlu sıfır araç seçilecek
    Türkiye’nin 10 ilinden 30 farklı shell istasyonundan alınan mazot 1 depo da toplanacak karıştırılacak ,
    Mesela, 5 farklı sıfır araca full depo shell konulacak
    Bu araçların hepsi bilgisayara bağlı olacak ve motor sesini ölçen bir cihaz olacak.
    5 araç ta depo bitene kadar aynı yollarda aynı aynı hızlarda aynı şartlarda test edilecek.
    Bilgisayar verileri çıkartılacak, 5 aracın motor sesi, çekiş güçleri hızlanma, yaptığı km vs.vs verileri toplanıp ortalaması alınacak.

Test edilen tüm mazot markalarına aynı işlem uygulacak,
    Ve karşılaştırılacak. %100 olmasa bile ancak bu şekilde şu yakıt daha iyi denilebilir.

• Hort olacak ama en az yakan hangisi bilgisi olan var mı ?

• Opet

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazona53

Hort olacak ama en az yakan hangisi bilgisi olan var mı ?
    bp ultimate ve aytemiz optimum.deneyiniz ve görünüz.
  • OPET ve Shell diyorlar

• arkadaşlar son yaptığımız testlerde en iyi dizel yakıtın bp de en iyi benzinin de shellde olduğunu düşünüyoruz bunda enjektörü bozuk iki aracın düzelmesi ile test ettik.

• Aracım A3 Dizel.

BP kullanıyordum. son 3 depodur Total alıyorum. Tepkileri daha iyi gibi geliyor. Km aynı fark yok.

• markaların hepsi de mazotu aynı rafineriden alıyor. sadece katkı maddeleri farklı. yıllardır ucuz mazot kullanırım. hiçbir sıkıntısını görmedim. bp,shell gibi büyük istasyonları gitmeye gitmeye çoktan unuttum.  

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.