Şimdi Ara

DİZEL Mİ ? BENZİN Mİ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.6 tdi dsg golf sahibiyim. 2 hafta oldu ve hep sehir içi kullandım. Yaklaşik 350 km oldu alalı. Ortalama hızım 17 km civarında ve tüketim 6.5 litre gözüküyor. Bu normal kullanım sürekli şehir içi. Bir ara s modunda dip gaz dolaştım ve tuketim 7.5-8 aralığında gezindi. Aynı şartlarda atmosferik 1.6 132 beygir Avensis'im 11 litre yakıyordu. Tabi benzinle kullanamıyordum, lpg taktırmıştım. Tsi-Tdi arasında çok gittim geldim almadan önce, benim tahminim aynı şartlarda 1.4 tsi 125'lik motor sanırım 8 litreden aşağı düşmeyecekti. Bir de onu alıp denersem kesin ortalamayı bulabiliriz.
  • LPG lilerin taktiği beyler

Dizel patlar, dizel çok yakar, dizel masraf açar,Hede hödesi çok pahalı mesela.Dizel traktör seslidir. Sakın dizel almayın herkes benzin alsın rica ediyorummm...
  • Millet yakıt fiyatı hesaplamaktan mühendis oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

1.4 tsi passat yuzde 80 sehirici yuzde 20 uzun yol: antalya merkez, nispeten rahat trafik 30 km civari sehirici ort hız, sehirlerarasi 100-120 ort hız,uzun donem verisi 7.5 lt ekranda gorunen .pompadan olcmedim hic.Ne sakin ne de abarti kullanirim kivaminda yoluna gore
    ayni kullanim tarziyla jetta 1.6 tdi 1 hafta kadar kullandim 6.5 lt otomatik,yine 1 hafta kadar 1.2 tsi manuel jetta 7 lt
    istanbulda isler degisir diger illerde yasayanlar ve 20 bin km ve uzeri yapmayanlar icin benzin gayet iyi bir secenek vw grubunda.Yeni 1.18 aracim ise tsi dan 1 lt fazla yakiyor ayni kosullarda

Normalde istanbulda yaşıyorum.

Uzun dönem ve bir çok ölçümde kendi aracım 9.5-10.5 litre arası yaktı. Ortalama hızım 25den aşağı düşmedi, 35ten yukarı çıkmadı.

1 haftadır çanakkaledeyim. Buraya geldiğimde ortalamaları sıfırladım.

Şuanada yol bilgisayarı

Yakıt:13.5

Ort hız:19

Küçük şehirlerde kırmızı ışıklar uzun. Mesafeler kısa.

İstanbulda evden işe 17km gidiyordum ve 2 ışıktan geçiyordum. Ortalama hız 30dan aşağı düşmüyor.

30km şehiriçi hızmı olur diyorlar ama napayım yandexi kapatıp körükörüne trafiğe mi gireyim.

Tamam istanbulda yoğunluk var,köprü var ama sürekli dur kalk yapmıyoruz ki. Yeri geliyor 120-130 çıkıyorsun.

Anladımki önemli olan şehir değil, kullanılan güzergah. İyi araştırıp, gerçek kullancı verisine ulaşmak lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ugo U kullanıcısına yanıt
    keşke herkes tükettiğinin çok farklı olduğunu sizin gibi bilse. biri gelir o araba o kadar yakmıyor işte ben bu kadar yakıyorum biri gelir işte o araba o kadar az yakmaz ben bu kadar yakıyorum. ama bakmazlar ki birisinin ortalama hızı 44 birisinin 18
  • 1.2 tsi golf manuel istanbul

DİZEL Mİ ? BENZİN Mİ ?
  • 1.4. 1.2 den avantajlı diyebilir miyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google Chorome G kullanıcısına yanıt
    kimisi ekonomi ister kimisi güç ister ikisininde avantajlı yönleri var. mesela tavsiye isteyene ben 1.4 derim yük altında daha iyimser vede daha güçlü olması seçimim olur. mtv kısmında ve ilk alımda 1.2 daha hesaplı olur. yani birisi ekonomi isteyene birisi güç isteyene.
  • Hiç üşenmeden bu kadar hesabı yaptığınız icin tebrik ederim. Hemen hemen herkes dizel mi benzinli mi diye bu tarz hesaplar yapar. Burada hazır yapılmışi olmuş.

• 1.2 tsi manuel 110hp uzun yolda 5.5 ile 6.5lt sehirici 7 ile 8lt arasi 33binde arac

• 0,3442 kuruş değil 0,3442 TL. düzeltme yapayım.
  • Dizel yakıtlı araçların üretimini durduracaklarmış birkaç yıl sonra. Benzinliye devam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LPG ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.