Şimdi Ara

DİZEL Mİ ? BENZİN Mİ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.spritmonitor.de/en/detail/594694.html 1.2 TSI için. 8,17 l/100km 76.534 km and 6.256 l

http://www.spritmonitor.de/en/detail/466832.html 1.4 TSI için. 7,55 l/100km 71.508 km and 5.402 l

http://www.spritmonitor.de/en/detail/363045.html 1.6 TDI için. 6,15 l/100km 138.152 km and 8.490 l

Bu değerler normal kullanımda şehir içi şehir dışı karışık ortalama değerlerdir. Bu değerlerle matematiği tekrar yaparsanız sanırım daha doğru bir sonuç çıkacak. 3 linkteki ortalama da kullanıcıların 100 den fazla depo doldurma ve yakıt tüketim bilgisine göre geliyor çünkü.
  • Güzel kardeşim teşekkür ederim forumda hiç emek sarf etmeyip sadece eleştiricek birşey olsun diye hazır bekleyen arkadaşlara takılmayın. Nacizane fikrim durumunuz müsaitse verin parayı tdi alın satarken yine pahalıya satarsınız tsi a göre. Okadar para vermek istemiyorsanız 1.2 tsi alın geçin. Dizel de basarsanız üst limit az çok belli çok yukarı çıkmıyor ama benzinlide basarsanız ibrenin indiğini hemen görürsünüz☺ Ve dip not düşeyim size dinlermisiniz bilmiyorum lakin faize sakın ama sakın bulaşmayın !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yakıt hesaplamarıyla uğraşıp rezil olmayın artık, vicdanınızı rahatlatmak için yapıyorsunuz ama baydı, madem bu kadar dert edecektin 3-5 farkı neyse verin dizel alsaydın

• Adam çekmiş UHUyu oturmuş hesabın başına.

Az daha zorlasa 1.2 tsi a 1.6 tdi dan daha az yaktircakmis.

Hayir bilmesek kullanmasak yiycez

• tiesayyyyyyyyyy

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir dizel almaya param yok, bari alanları enayi yerine koyayım başlığına hoş geldiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizeler dizilmeyecekse benzin
  • Benim netten bulduğum rakamlar. Kullanıcı verileridir. Manuel araç ortalama tüketimleridir. Ben ne vw yi severim ne herhangi bir aracını alırım. Ne tsi severim ne tdi severim. Vw de alacak filan değilim. Kendim bmw ye biniyorum lpg li. gayet de ekonomik. Ha bu verileri herkesin tutturması imkansız ben hesap yapmış emek vermişim. İsteyen yaktığını rakamları değiştirerek hesaplar kendisi için ekonomik olan aracı seçer. Eleştirmekten ziyade yorumlarda ben yılda yaz kış şehir içi şehir dışı ortalama verilerle hesap yapıp bak benim tüketimimle bu oluyor. Diyerek konuyu desteklemesi yerine ukala ukala cevaplar verilmesi tercih edilmiş. Eleştirmek için daha iyisini yapabiliyor olman gerek.

Yukarıda arkadaş da bir yerden veri çekmiş gayetde güzel mesaj beğendim. Keşke bir küçük hesapla bak bu kişilerde yılda bu kadar yakıyormuş diye detaya girseydi.

• metrobüs

• Oncelikle ellerinize saglik bu hesaplar icin. Yalniz Yakit tuketimine hesaplamalara girsek, LPG'yi de almaniz lazim, degil mi?
  • 1.4 tsi passat yuzde 80 sehirici yuzde 20 uzun yol: antalya merkez, nispeten rahat trafik 30 km civari sehirici ort hız, sehirlerarasi 100-120 ort hız,uzun donem verisi 7.5 lt ekranda gorunen .pompadan olcmedim hic.Ne sakin ne de abarti kullanirim kivaminda yoluna gore
    ayni kullanim tarziyla jetta 1.6 tdi 1 hafta kadar kullandim 6.5 lt otomatik,yine 1 hafta kadar 1.2 tsi manuel jetta 7 lt
    istanbulda isler degisir diger illerde yasayanlar ve 20 bin km ve uzeri yapmayanlar icin benzin gayet iyi bir secenek vw grubunda.Yeni 1.18 aracim ise tsi dan 1 lt fazla yakiyor ayni kosullarda
  • Yahu hocam her mesajında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın diyorsun, buraya yazdıklarının çoğunluğu internetten gördüğün mesajlar...

1.6 Tdı man. comf b8 passat kullanıyorum, bu ay sonunda 1 yılı dolacak ve şuanda aracım 14 500 civarı kmlerde...Yeterince 1.6 tdı deneyimim var. Ben arabayı aldığım ilk günler bile böylesine yakıt ortalaması tutturmadım, kaldı ki kış ve sürekli klimayı kullanmama rağmen...

Birisi 1000 km ortalaması ve diğer 3600 km ortalaması, bu ortalamalar Bursa şehir içi dahil çünkü iş yerim şehir içinde kalıyor.

Önce sen bilgi sahibi ol sonra fikir sahibi olursun hocam..

DİZEL Mİ ? BENZİN Mİ ?

DİZEL Mİ ? BENZİN Mİ ?
  • ort. hiz 38 ve 44 pek sehir ici sayilmaz normal bu hizla bu degerler. sehirin icinde olmak sehirici kullanim demek degil.hiz 30 un altina duserse tuketimde tdi icin 6.5 olur en az
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    evet 38 ve 44 km hız ortalamasını şehir içi sayan arkadaş. şehir dışı ortalamanızı gördük.
  • MetinOztok kullanıcısına yanıt
    rica ederim lpg uzun kullanımda kit fiyatını amorti edip kara geçiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

evet 38 ve 44 km hız ortalamasını şehir içi sayan arkadaş. şehir dışı ortalamanızı gördük.

Hangisi şehir dışı ? Şehir içi olması için ortalama kaç km olması gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

http://www.spritmonitor.de/en/detail/594694.html 1.2 TSI için. 8,17 l/100km 76.534 km and 6.256 l

http://www.spritmonitor.de/en/detail/466832.html 1.4 TSI için. 7,55 l/100km 71.508 km and 5.402 l

http://www.spritmonitor.de/en/detail/363045.html 1.6 TDI için. 6,15 l/100km 138.152 km and 8.490 l

Bu değerler normal kullanımda şehir içi şehir dışı karışık ortalama değerlerdir. Bu değerlerle matematiği tekrar yaparsanız sanırım daha doğru bir sonuç çıkacak. 3 linkteki ortalama da kullanıcıların 100 den fazla depo doldurma ve yakıt tüketim bilgisine göre geliyor çünkü.

cevabınız için teşekkür ederim. benim hesaplamamda 1.4 tsi için 7.50 ortalama alındı. tdi içinse 6.50 sizin paylaştığınız verilerden tdi 0.35 fazla tsi ise 0.05 az olmuş yani gayet doğru veriler. 1.2 tsi içinse internette çok aşırı değişken veriler mevcut. net bir ortalaması doğru düzgün yok. 5.5-6 en net bulduğum veriler. açıkçası ben ona eşdeğer motorların 6-6.5 ortalama yaktıklarını görüyorum. 1.2 tsi kullanan bir kaç arkadaş yaz-kış şehir içi-dışı verileriyle altta küçük bir hesap yaparlarsa çok daha sağllıklı sonuca ulaşabiliriz. herkes 1.2 tsi o kadar az yakmaz yazmış ama konuyu destekleyici bir mesaj görmedim.

sonuç olarak 1.4 tsi bile 1.6 tdi dan daha uyguna gelmektedir. aradaki verilen 13 bin liranın amorti edilmediği görülmektedir.
  • Ben benzin diyorum bu kişinin keyfine göre değişir
  • lpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

1.2 tsi sahibiyim. Şehir içi 7-5, 8 litre civarı geziyorum. Yazın biraz daha düşüyor tabi hava sıcak olduğu için. Ama uzun yolda 5.5 litre yaktığımı biliyorum.

8+5,5/2=6.75 bu hesaba göre tekrar 1.2 tsi verilerini düzenleyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.