Şimdi Ara

dizel benzin arasındaki kararsızlık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kardeş sizin aracınız kesinlikle benzinli olacak. Dizeli unutun, öyle bir motor yok üretilmedi, yok dizel mizel

Şaka bir yana kesinlikle benzinliden başka araç bakmamanınızı öneririm. 5 dk.lık yol diyorsunuz , demektirki araç genellikle kısa mesafe kullanılacak. Bu mesafelerde aracınız zaten benzinli gibi yakacak, motor ömrü kısalacak, artı ilk çalıştırmada sürekli ısınma için 1 dk kuralını uygulamanız gerek. Dizel motor soğuk kulkanımı sevmez , devir istemez, gaz bastırmak istemez.

Benzinli bir araç alın kafanız rahat kullanın

Edit, misal :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-memurdan-tam-otomatik-308-497005125/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 17 Kasım 2017; 23:29:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ford focus bakmanı öneriyorum.

• Senin ve eşinin boyu kaçtı hocam? Ona göre araba önereceğim..

• Hocam bütçeden bahsetmemişsiniz. Birde LPG ye karşı ön yargılı olmamanızı tavsiye ediyorum.

• Düşük hacimli turbo benzinli alın. Çift kavramalı şanzımanlı alın. Çift kavramalı şanzımanların ne sıkıntısı var tam olarak en yukarıda yorum yazan arkadaş? Piyasadaki en iyi şanzımanlar çift kavramalı şanzımanlar zaten birkaç iyi tork konvertörlü dışında.

LPG'ye karşı da ön yargılı olun. LPG artık 3 lirayı geçmiş, bir olayı kalmamış. O dandik yakıta o kadar para verilmez. Arabaya yazık, adamlar fabrikada o kadar mühendisliğini, her türlü hesaplamasını yapıyorlar, sen gidip motoru kesip biçip arabayı kafana göre bir yakıtla gitmeye zorluyorsun.
  • herkese teşekkür ederim kararımı düşük motor 308 otomatik olarak verdim. c4 ile arasında gidip geliyordum. henuz almadım temiz bulmaya çalışıyorum. hayırlısı olsun bakalım. cam tavanlı da bulabilirsem çok iyi olur:)

zahmet ettiniz yardımcı oldunuz hepinize tekrar çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendi0

Senin ve eşinin boyu kaçtı hocam? Ona göre araba önereceğim..

benim 1.82 eşimin 1.70. polo bana olmadı mesela :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Hocam bütçeden bahsetmemişsiniz. Birde LPG ye karşı ön yargılı olmamanızı tavsiye ediyorum.

60 bin bütcem. lpg bana çok uzak bir seçenek olarak geliyor uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum belki eleştireceksiniz ama kıramadım ön yargımı maalesef:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Kardeş sizin aracınız kesinlikle benzinli olacak. Dizeli unutun, öyle bir motor yok üretilmedi, yok dizel mizel

Şaka bir yana kesinlikle benzinliden başka araç bakmamanınızı öneririm. 5 dk.lık yol diyorsunuz , demektirki araç genellikle kısa mesafe kullanılacak. Bu mesafelerde aracınız zaten benzinli gibi yakacak, motor ömrü kısalacak, artı ilk çalıştırmada sürekli ısınma için 1 dk kuralını uygulamanız gerek. Dizel motor soğuk kulkanımı sevmez , devir istemez, gaz bastırmak istemez.

Edit, misal :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-memurdan-tam-otomatik-308-497005125/detay

evet tespitlerinizi bende çok doğru buldum. 308 uygun görunuyor umarım kalite açısından sıkıntı çekmem

• leon 1.2 tsı

• Alternatiflere pek sıcak bakmıyorsunuz lakin Lancia Delta modeline de bir bakın derim hocam. İçi çok geniş, dizel otomatik ve dikkat çekici bir araç.

Örnek ilan. Bir ilgim yoktur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lancia-otokoc-personelinden-08-2014-trafige-cikisli-lancia-delta-501485586/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Az yakmak ilk tercihlerde ise "Hybrid" arac bakmani tavsiye ederim.

Teknoloji melez sevmez...

• 60 bine dizel eski bir model yerine daha diri benzinli almak daha mantıklı olacaktır bütçeye bakarsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: patya

quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Kardeş sizin aracınız kesinlikle benzinli olacak. Dizeli unutun, öyle bir motor yok üretilmedi, yok dizel mizel

evet tespitlerinizi bende çok doğru buldum. 308 uygun görunuyor umarım kalite açısından sıkıntı çekmem

Hocam aynı durumda sayılırız o yüzden sizi iyi anlıuorum. Benim aracım dizel ve eşimle ortak kullanıyoruz. Eşim öyle çalıştırıp 1 dk beklemeyi ya da çalıltırırken kızdırmayı felan pek dikkat etmez unutur genelde. Marşa vurur yürür , yengede öyle davranacak büyük olasılıkla . Benzinli motor bu durumları dizele göre daha iyi tölere eder

• merhaba.herkes bir şeyler önermiş.ben de fikrimi söyleyeyim istedim.öncelikle eşiniz de kullanacak ve kısa mesafe gidecekse boşuna dizel araca fazladan para vermeyin.12 yıl dizel araç kullanmış birisi olarak size söyleyeceğim şudur;dizel motorlar kısa mesafede ekonomik tüketim sergileyemez.muhtemelen yazın benzinliyle aynı ya da biraz düşük ama kışın soğuklarda da benzinliden çok yakacaktır.dizelin ekonomisi şehir içinde de ortaya çıkar ama çok kısa mesafede değil.turbo benzinli yeni nesil motorlu bir araç tavsiye ederim.peugoet 308'de 1.2 turbo benzin var ,çok ekonomik olduğunu duydum.olabilir.yoksa da Vag grubu ,1.2 tsi Jetta,Octavia ,Leon sizin için uygun olacaktır.Şehir içinde 5,5-6,5 lt civarında yakarsınız.hatta bütçeyi biraz aşabilirseniz 1.0 tsi var.o 1.2ye göre hem daha performanslı hem daha ekonomik.hem octavia hem de jetta içleri geniş ve ferah,kaliteli ve octavia daha uygun fiyatlı.
    opel astra da var.sedan,o da çok güzel 1.4 turbo motor gayet rahat işinizi görür.ikinci eli de uygun fiyatlı,yine içi geniş,ancak vag araçlarına göre biraz fazla yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Britain

Düşük hacimli turbo benzinli alın. Çift kavramalı şanzımanlı alın. Çift kavramalı şanzımanların ne sıkıntısı var tam olarak en yukarıda yorum yazan arkadaş? Piyasadaki en iyi şanzımanlar çift kavramalı şanzımanlar zaten birkaç iyi tork konvertörlü dışında.

LPG'ye karşı da ön yargılı olun. LPG artık 3 lirayı geçmiş, bir olayı kalmamış. O dandik yakıta o kadar para verilmez. Arabaya yazık, adamlar fabrikada o kadar mühendisliğini, her türlü hesaplamasını yapıyorlar, sen gidip motoru kesip biçip arabayı kafana göre bir yakıtla gitmeye zorluyorsun.

iyiden kastınız sorunsuzluk mu vites geçişleri mi?

Vites geçişi derseniz bence en iyisi çift kavrama değildir. En iyisi CVT'dir. Çünkü ortada vites yok. Sürüş zevki de yok orası ayrı. Ama vites konusunda iyi mi? İyi. Ondan sonra çift kavramalar gelir.

Performans törpüleme derseniz burada çift kavramalar 1., tek kavramalar 2. olur. vitese geçtikten sonra tek ya da çift kavramanın performansa etkisi yoktur. Güç kaybı olmadığı için direk güç alınır.

Sağlamlık derseniz tork konvertörlü tam otomatik şanzımanlar 1. sıradadır. Hiçbir mekanik kavramalı şanzıman tork konvertörlü kadar sorunsuz olamamıştır. Olamaz da. Sürtünmeye maruz kalan parça illaki aşınacak. Tork konvertöründe sürtünmeye maruz kalan bir balata ve karşısında metal disk yok.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.