Şimdi Ara

dizel benzin arasındaki kararsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba yeni evliyim. özellikle eşimin işe yaya olarak gitmesi kafama çok takıldığından bir araç almayı düşünüyorum. Almışken uzun yıllar kullanacağımı bildiğimden sıfır almak istedim ama maalesef gücüm yetmiyor. Dolayısıyla ikinci ele yöneldim. Eşimden dolayı araç otomatik olmalı b sınıfı düşünmüştüm fakat uzun boyluyum resmen araç bana kucuk geliyor. c sınıfı olmalı ama dizel mi turbo benzin dusuk motor mu karar veremedim. Eşimin arabayla işe gitmesi 5 dk sürer. Aslında tahmin edemiyorum ne kadar yıllık km yapacağımzı fakat max 15.000 gibi görünüyor. Fakat uzun yıllar kullanacağım içinde dizel almak mantıklı geliyor. Önerisi olan var mıdır az yakan benzinli veya dizel bir araç için?

bütçe 60 000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patya -- 17 Kasım 2017; 0:42:48 >

• 15 bin km icin dizel gereksiz, az yakan benzinliler isinizi gorecektir ama sanziman konusunda cift kavramalardan uzak durmanizi oneririm uzun yillar kullanmaksa amac cift kavrama bu amaca uygun degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dacia sandero 1.0 sce 75 hp ambiance 2017 model 2 bin km de 41 bin tl ye sahibindende ilanda gormustum.

Sifir araba alamiyorum diyince aklima geldi.

2 binde demek sifir sayilir. Pazarlikla 40 a sifir araba iste size. 4 yil garantili lpg li.

• quote:

Orijinalden alıntı: cesur_0342

Dacia sandero 1.0 sce 75 hp ambiance 2017 model 2 bin km de 41 bin tl ye sahibindende ilanda gormustum.

Sifir araba alamiyorum diyince aklima geldi.

2 binde demek sifir sayilir. Pazarlikla 40 a sifir araba iste size. 4 yil garantili lpg li.

teşekkür ederim ilgin ve emeğin için ama dacia düşünmüyorum. bütcem 60000 bu arada yazmayı unutmusum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

15 bin km icin dizel gereksiz, az yakan benzinliler isinizi gorecektir ama sanziman konusunda cift kavramalardan uzak durmanizi oneririm uzun yillar kullanmaksa amac cift kavrama bu amaca uygun degil.

o zaman tork konvektorlu otomatik almam gerek sanırım ?
  • cesur_0342 kullanıcısına yanıt
    O araç LPG ile bayılır ya

• kia cerato 1.6 otomatik+lpg olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayzer75

kia cerato 1.6 otomatik+lpg olabilir

lpg düşünmüyorum çok teşekkürler.
  • Marka takıntın yoksa sandero stepway 1.5 dci öneririm. Yakıt tüketimi oldukça az. Arabanın bakımı dışında ekstradan masraf yapmazsın

• Citroen c4 e-hdi motor, tasarımı, yakıt tüketimi, geniş iç mekan ve yeterli bagajı sizi rahat ettirir. Benzinli düşünürseniz Opel Astra da aynı segment oldukça kaliteli ve konforlu araçtır. Alternatif modellere pek sıcak bakmıyorsunuz sanırım.

• yeni evli iseniz hb aracı uzun süre kullanmanız biraz zor.
    yaklaşık 2-3 sene sonra aranıza bir ufaklık katılacaktır.
    ardından 5-6 sene sonra aileniz 4 kişilik olacaktır.
    bu yüzden seçiminizi bu yaşanacaklar doğrultusunda yapmanız gereklidir.
  • Benzer nedenlerle geçen sene subaru impreza aldım. Eşim okula gidip geliyor, performansı dışında çok memnunuz.

60binlere dizel otm yerine 40binlere benzinli otm tercih edilebilir. Ben 39bine alıştım geçen sene(2011 1.5 hb at). Dizel otm'ler o fiyatlarda genelde yarı otomatik oluyor. Tam otomatik hyundai i30, kia ceed var onların da tüketimi çok başarılı değil.

Mazda 3, subaru impreza gibi seçenekler olabilir, kadınlara yakışıyor. Renault megane 3 1.6 cvt touch plus modeli de bulabilirsiniz.

Toyota yaris hibrit, honda jazz(yeni kasa) gibi modeller de size uygun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 17 Kasım 2017; 9:7:21 >
  • verdiğiniz bilgiler kararsızlığıma yardımcı oluyor teşekkürler az çok kafamda netleşti bakalım hayırlısı.
  • patya P kullanıcısına yanıt
    308 baksan ikinci eli uygun fiyata alırsınız forumda çok memnun arkadaşlar var ve araba gerçekten çok yakışıklı

Dizel benzinli konusunda ben benzinli kullanıyorum ama dizel tavsiye ederim 15000 az değil ve siz ikinci el alacağınız için dizel daha mantıklı tercih olur diye düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

308 baksan ikinci eli uygun fiyata alırsınız forumda çok memnun arkadaşlar var ve araba gerçekten çok yakışıklı

Dizel benzinli konusunda ben benzinli kullanıyorum ama dizel tavsiye ederim 15000 az değil ve siz ikinci el alacağınız için dizel daha mantıklı tercih olur diye düşündüm

evet ilgimi çekti hb olması dısında bir sıkıntısı yok gibi. tşkler
  • Uzun dönemli olarak düşünüyorsanız dizel otomatik Kia Ceed tavsiye ederim. 2011de sıfır aldık. Şu an 122.000 km.'de. Önemli bir sorun çıkarmadı hiç. Biraz fazla yakar belki ama konforu, yol tutuşu ve sessizliği iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Uzun dönemli olarak düşünüyorsanız dizel otomatik Kia Ceed tavsiye ederim. 2011de sıfır aldık. Şu an 122.000 km.'de. Önemli bir sorun çıkarmadı hiç. Biraz fazla yakar belki ama konforu, yol tutuşu ve sessizliği iyidir.

çok tşkler:)
  • patya P kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek

• 15.000 km benzin öneriliyor şaka gibi tartışma yaratmamak için uzun uzun yazmaya gerek yok.

b sınıfı otomatik sonra c sınıfı demişsiniz otomatik mi bilgi yok ama ;

15.000 km benzinle kesinlikle üzer.

c sınıfı manuel için dizel bir araç , otomatik ise tercihse LPG mantıklı olur. çünkü 60.000 TL iyi bir manuel dizel yakalanır ama otomatik zor, olsa da ekmeği yenmiş posa bir araba denk gelmesi muhtemel , ancak otomatik için 60.000 TL iyi durumda benzinli bir araç alınarak iyi bir lpg kit ile güzel bir aracınız olur ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA7034F2D -- 17 Kasım 2017; 23:13:7 >
  • Az yakmak ilk tercihlerde ise "Hybrid" arac bakmani tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.