Şimdi Ara

Dizel Araç Tuningi Nasıl Yapılır..? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.522
Cevap
4
Favori
150.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: HIGH FIDELITY

SLM chip tuning uzmanı. Bende 1.3 16v 90 hp 200Nm torklu fiat grande punto var. Buna önerebileceğin powerbox tarzı bir modül varmıdır. Chip tuninge sıcak bakmıyorum. Ayrıca bazı powerboxlarda 1-10 skalalı seviye ayarı ve uzaktan kumandalı devreye sokma özelliği falan da varmış. Bu tarz bir şey varmı bildiğin(marka model). Ayrıca ne kadar kazanç elde ederim. Dikkat etmem gerekenler nelerdir. Motora ne kadar bir zararı olur. Teşekkürler

Evek çok çeşitli box tipleri var piyasada..

Senin aracın için bizim uyumlu ürünümüz..+22 Hp ve %25 tok artışı sağlar..yani 110 hp ve 250 Nm olur..Bu değerleri elde ettiğiniz devirlerde düşer..
    Ben kesinlikle Dimsport un ürünlerini öneririm..Bu ürünün size maliyeti 385€+kdv..Ayar konusunda 25€ ya açıp kapatabilmek için bir swich taktırabilirsiniz..veya 160€ ya 1000 lerce farklı ayar modunu kullanabileceğiniz bir ayar konsolu edinebilirsiniz..Motora herhangi bir zararı olmaz ve araç garanti dışına çıkmaz..

aşağıdaki msn mail adresinden bana ulşabilirisiniz..

• Tüm Donanimhaber üyelerinin ve Cümle İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutlar Sağlığa, Mutluluğa ve huzura vesile olmasını en içten dileklerimle Cenab-ı Hak 'tan niyaz ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChipTuning Uzmanı -- 30 Mart 2007; 22:34:25 >
  • kardeş seninde kandilin mübarek olsun.bende 2005 model clio 1.5 dci 65 hp var.Bu arabaya ne yapılabilir biraz hp ve tork artırmak için.Ve tahmini maliyet bilgilerinide yazarsan sevinirim.
  • 700 ytl civarında tutan bir chiptunig işlemi sonrasında aracın 85-90 Hp gibi olur ve %25 Tork un artar..
  • Öncelikle merhaba.Bende Ford Fiesta TDCI var 2005 model.Araç 43000 de.68 HP olan aracımın gücünü 90 HP ya da üzerine çıkartabilir miyim?Bu arada standart torku da 160 NM.Eğer 90 HP ye çıkarsa tork ne kadar olur?Bu yükseltmenin fiyatı ne olur?Şimdiden cevap için teşekküre ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FoRFi-669

Öncelikle merhaba.Bende Ford Fiesta TDCI var 2005 model.Araç 43000 de.68 HP olan aracımın gücünü 90 HP ya da üzerine çıkartabilir miyim?Bu arada standart torku da 160 NM.Eğer 90 HP ye çıkarsa tork ne kadar olur?Bu yükseltmenin fiyatı ne olur?Şimdiden cevap için teşekküre ederim...

90 Hp nin üzerine Box tuningle zor çıkılır..Ama chiptuning ile rahatlıkla çıkılabilir..box ile 200 Nm olur..Chiptuning 210-215 Nm ye çıkartır..Box 800 chip 700 ytl...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Öncelikle merhaba.Bende Ford Fiesta TDCI var 2005 model.Araç 43000 de.68 HP olan aracımın gücünü 90 HP ya da üzerine çıkartabilir miyim?Bu arada standart torku da 160 NM.Eğer 90 HP ye çıkarsa tork ne kadar olur?Bu yükseltmenin fiyatı ne olur?Şimdiden cevap için teşekküre ederim...

90 Hp nin üzerine Box tuningle zor çıkılır..Ama chiptuning ile rahatlıkla çıkılabilir..box ile 200 Nm olur..Chiptuning 210-215 Nm ye çıkartır..Box 800 chip 700 ytl...

Cevap için teşekkür ederim.O halde chip daha avantajlı.Chip ile en fazla gücüm ve torkum ne kadar olur?Fazla zorlama olduğunda motora zararı olur mu peki?Zarardan kastım fazla ısınma hararet problemi gibi...

• quote:

Cevap için teşekkür ederim.O halde chip daha avantajlı.Chip ile en fazla gücüm ve torkum ne kadar olur?Fazla zorlama olduğunda motora zararı olur mu peki?Zarardan kastım fazla ısınma hararet problemi gibi...

Rica ederim..

Chip daha profesyonel bir uyglulamadır..

ortalama 95 hp gibi olablir..Tork 220 Nm gibi olur..Motorunuzun sağlık durumu bu değerleri etkiler..Yağlama ve Soğutma sistemleri bu değerleri kolaylıkla karşılayabilirler..
  • quote:

quote:

Rica ederim..

Chip daha profesyonel bir uyglulamadır..

ortalama 95 hp gibi olablir..Tork 220 Nm gibi olur..Motorunuzun sağlık durumu bu değerleri etkiler..Yağlama ve Soğutma sistemleri bu değerleri kolaylıkla karşılayabilirler..

Bu değerler çok iyi.Yani aracım için çok iyi olacağını düşünüyorum.Aracımın da motor bakımlarını her zaman yaptırdım aksatmadım şimdiye kadar.Yine de bu işlemi yapacak yerlerde detaylı inceleme yapıyorlardır.Cevaplar için tekrar teşekkürler...

• Rica ederim..Kesinlikle araca işlem yapmadan en ince noktasına kadar kontrol ediyoruz..
  • 2000 passat 1,9tdi 110 hp.

bunu 130-140 civarına en düşük maliyetli nekadara çıkarırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur -- 2 Mayıs 2007; 10:41:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arthur

2000 passat 1,9tdi 110 hp.

700 ytl ye chiptuning yaptırarak..

Veya 900 e Box taktırarak
  • quote:

quote:

2000 passat 1,9tdi 110 hp.

700 ytl ye chiptuning yaptırarak..

Veya 900 e Box taktırarak

çok dedin yahu..

300-400 civarına neler yapılabilir ve sonuç ne olur onu sölermisin ?

• Merhaba Benim bir sorum olacak
    Benim elimde bir powerbox var.ama takma işini ne kadar basitte olsa bu işten anlayan birine yaptırmak istiyorum. ilgilenirmisiniz ?
    Ne kadara takarsınız ? Elimde broşürler ve bütün bilgiler var.
  • quote:

çok dedin yahu..

300-400 civarına neler yapılabilir ve sonuç ne olur onu sölermisin ?

O paraya sanırım 4 tane nikelaj subap kapağı..Parlaklarından bi iki pedal kiti bide teneke paspas alabilirsiniz..Belki araba daha iyi hızlanıyomuş izlenimi verilir..(:
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yaris

Merhaba Benim bir sorum olacak
    Benim elimde bir powerbox var.ama takma işini ne kadar basitte olsa bu işten anlayan birine yaptırmak istiyorum. ilgilenirmisiniz ?
    Ne kadara takarsınız ? Elimde broşürler ve bütün bilgiler var.

Elimden geleni yaparım..Dyno ya çıkarırız arabayı..ne kadar farkettiğinin farkında olursunuz..
  • Güncel..
  • benim aracım megan II HB 2006 DCI 80 beygir. bu araç için en iyi uygulama olarak hangisini yaptırmalıyım, cevabınıza göre kesinleştireceğim.
  • selamlar bu ozverılı calısmalar gozl3erımı yasarttı basta pek guvenılmemıs ama sonradan neyın ne oldugu ortaya cıkmıs.... basarılar dılerım hem tıcaret ahayatında hem yaptıgın mod larda...

benım sorumda 1,5 dcı clio 3 ıcın 65 hp olanı ıle alakalı neler yapabılırız ve yakıt + performans + para uclusunde bana getıreceklerı... aracın km sı su anda 0...:mantıksız mı olur acaba....

sımdıden teşşekur ederım
  • 1.5 dCi Megane2 de uygulanabilecek operasyonlardan birincisi Ara beyin..2. si Chip tuning..

Araçdan Depar bekliyorsanız Ara beyin taktırın derim..Alt devirler canavarlaşıyor..92 Hp

Üst devirlerde güç ve TOrk, Sürrat istiyorsanız Chip tuning derim.. 95 Hp..

İkisini bir aradada kullanabilirsiniz..Güzel bir senkronizasyonla birbirine bağlıyor ve 110 Hp alıyoruz..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.