Şimdi Ara

Diyot karşılığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim üslubumda birşey yok. Görmemiş gibi saldıran zeytinyağı misali üste çıkmaya çalışan sizsiniz. Dediğim gibi, önce deneyin, sonra karşıma çıkın !
  • İlk mesajlarda o diyotun neden söküldüğü tereddüt uyandırdı... Arıza koduyla diyot ne alaka ? Ama nelere sebep oluyormuş meğer... Belki gereksizce sökülen bir diyot bu konuda nelere vesile oldu...

Olan oldu. Mühim olan sağlamlaşmaktır. Fikirsel çatışma da olabilir, kişisel yarışma da. Aramızın iyi olduğunu sandıklarımızla kim bilir ne kadar münakaşa bekliyordur atide ? Savaş cephede olur. Barış anında iletişimi ayakta tutmak esastır. İlerledikçe tartışma da ilerler. Yani seviye arttıkça tartışma da derinleşir. BU gücü kontrol edelim. Kişiselleştirmeden, fikir alanında çok daha derin yarışlar yapılabilir.

Forumdaşları şaşırtan konudaki gerginliğin daha iyi yarınlara gidebilmek için bir ders olmasını ve bölümün iki divası @IItwentysixII ve @muhsin kamer i sağduyuya, düşünmeye davet ederiz.

• @karafetva iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Benim karşı çıktığım üslup konusu dur.
    Yıllardır bu forumda bilgim dahilinde yüzlerce kişiye yararlı olmuşum dur.
    Benim kim olduğumu forumu takip edenler çok iyi bilir
    Herkese karşı seviyeli ve saygılıyım dır.
    Bilgimizi sınamayı, işin gücün yok mu/vaktin mi çok... tarzında ya kardeşim türünden laubali tavırlar hoş değil.
    Bana bu saatten sonra datasheet okumayı biliyor musun? diye sorulan cahilce sorular yakışmıyor
    Diyotun söküldüğü yer iki kondansatör arası besleme filtre bölgesi burada 1N4007 kullanılır/kullanılabilir.
    Şemada da gösterdim kullanıldığını.
    Smps ler de hızlı diyot harici kullanılmaz yazıldı.
    Buna itiraz yok.
    Genel kullanım pwm tarafı hızlı diyottur
    Genel tasarımlarda silikon diyot da kullanılıyor.
    Bu tür tartışmaların seviyeli olması gerekir. Benim yazdığım konulara yazma türünden yanıtlar hoş değil.
    Üslup bozulursa yanlış olur.
    Benim üslup bozulmadığı sürece kimseye kırgınlığım yoktur.
    @karafetva Tekrar uyarı ve samimiyetiniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 20 Şubat 2024; 21:20:39 >

• Arkadaşlar lütfen birbirinize karşı kırıcı olmayın kendimi sorumlu hissederim.. Yardım etme çabanıza teşekkür ediyorum. Maksat bilgi paylaşımı. Ben amatörüm sizin gibi bilgili arkadaşlardan ne kaparsak kardır. Son olarak makina ilk yıkamayı sorunsuz bitirdi. Arızalı bir eleman olsa aynı arızayı tekrarlardı diye düşünüyorum. Kartı söküp taktıktan sonra ne değişmiş olabilir bilmiyorum. Sadece arızalı olduğunu düşündüğüm diyodu söküp geri taktım. Sağlıklı günler dilerim.

• @marisan
    Forumda bazen oluyor bu tür atışmalar.
    Sizin makinede ki sorun çözülmüş.
    İyi günlerde kullanılsın.
  • Belki soğuk lehim ve soket temassızlığı da olabilir Sayın kon sahibi. Tekrar edebilir. SÖkmüşken lehim tazelenebilir, soket vb bağlantılar temizlenebilirdi.

• Diyot karşılığı

Benim ilk yazdığım yorumum. Kimseye laf atma çabası yok, kimseye diretme yok. Laf kalabalığı yok. Sade şekilde yazmışım, demişim ki kartın arka yüzünü görmeden birşey demek zor. Ne demek bu? Kimin ne yazdığı umurumda değil, hem nerede kullanıldığına bakmak, hem de kontrol edilebilecek diğer elemanların tesbiti ve gerekli ölçüm yerleri konusunda bir yol gösterebilmek. Diyotun nerede kullanıldığına bakmak, varsa gözden kaçan bir patlamış ya da patlayabilecek bir eleman, bunları gözden geçirmek.

Konu sahibi dışında ne birine laf çarpıtma, ne savurganlık, ne kötü bir söz var. Neden üzerime gelinmiş onu bile çözebilmiş değilim.

Diyotun şekline bakıp bir öneri sunmuş bekliyordum sadece.

Tutmuşsun sen yok o öyle olmaz yok bu böyle olmaz. Yok o olur, yok bu olur.

Aslında cevap bile vermeyecektim, ama zorla verdirmeye çalışıyorsun.

Bu üyeliğim 2012 yılından beri var. İnan bana daha da öncesi üyeliğim de var. Ve geneli elektronik konusundadır. Beni de tanıyan bilir merak etme...
    Artık forumda aktif değil, o kadar. Böbürlenmiyorum sen gibi.

Ben konun sahibiyle muhatap olmaya çalışmışım, sen üzerine alınıyorsun.

• Yok benim karşı çıktığım üslup konusuymuşmuşmuş da, yok benim kim olduğumu bilirmişmişmişler de, yok bu saatten sonra datasheet okumayı biliyormusunlar, yok cahilceler.

Gülüyorum ya, valla gülüyorum. Ne bu havalar, ne bu edalar diye. Aptallıktan, insanları kışkırtmaktan başka birşey değil. Sen kimsin ki ...

Sen kimsin de böyle
  • Bilgili, kabiliyetli insanlar ve niteliklerinin aleyhinde birşeyler olduğunu düşündüklerinde dikkat ediyorlar... Tamam. İşte bu dikkate sebep gücü yönetip daha da başarılara gidebiliriz.

Fikirsel çalışmadan başka ne makbul iş yapılabilir ki bu ortamlarda ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.