Şimdi Ara

Diyetteyim yardımlarınızı bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kurban bayramında başladığım diyete halen devam etmekteyim. 107 kilodan 96 ya düştüm şu ana kadar.
    Sizden tavsiyelerinizi ve yemem gereken yememem gereken şeyleri öğrenmek istiyorum.
    Sürekli aynı şeyleri yemekten çok sıkıldım bu arada değişik tatlarda arıyorum diyeti bozmadan.

Kahvaltıda 1 veya 2 haslanmış yumurta, bir dilim diyet ekmek ve biraz beyaz peynir yiyorum. Yeşil çay içiyorum

Öğlen meyve veya diyet bisküvi yiyorum bitane.

Akşam ise bir kase çorba,salata,bir dilim diyet ekmek ve bazende haşlanmış tavuk yiyorum.

Yorumlarınızı esirgemeyin

• Başlamak bitirmenin yarısıdır.Öncelikle böyle bir karar verip diyete başladığınız için sizi tebrik ederim.Diyetisyene gittiyseniz ve kan değerlerinize bakıp ona göre özel bir diyet hazırladıysa bu diyetin dışına çıkmamak en iyisi.Lakin diyetisyene gitmeden kendi kendinize bir diyete başladıysanız neden 6 öğün değilde 3 öğün demekten kendimi alamıyorum.Çünkü 6 öğün metabolizmanın daha fazla çalışmasını sağlar.3 adet ara öğün ekleyerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.Diyet bisküvileri taze sıkma meyve suları ile ara öğünlerde almıştım ben.Yeşil çay da metabolizmayı hızlandırıcı etki yapan bir çaydır bu bakımdan güzel bir tercihtir.Diyette önemli olan hızlı kilo vermek değil ağır ve emin adımlarla kilo verebilmektir.2-2,5 ayda 9 kilo şahsi görüşüm çok iyi bir sonuç.Eğer diyetisyen size bir kalori bazlı diyet verdiyse örnek 1500 kcal'lik bir diyet siz 1500 kaloriyi geçmeyecek şekilde içeriğiyle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.İnternette hemen hemen bütün besin maddelerinin kalori değerlerini bulabilirsiniz.Bunların arasında çeşit oluşturabilmek sizin hayalgücünüze kalmış.Haftada bir kere küçük bir kase dondurma veya sütlü tatlı emin olun diyetinize sekte vurmaz, arasıra kendinizi ödüllendirin.
    Egzersizden hiç bahsetmemişsiniz eğer yapmıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.Forumda focus t25 gibi egzersiz setleri hakkında bilgi mevcut.Bunlar ilginizi çekmezse pilates ve yoga hatta bunlarda ilginizi çekmiyorsa günde 1 saat hızlı tempoda yürüyüş diyetinize olumlu katkılarda bulunacaktır.Egzersizlere ulaşma konusunda sıkıntı yaşarsanız pm atabilirsiniz.Başarılarınızın devamını diliyorum.

• cashbacter C kullanıcısına yanıt
    Yorum için çok teşekkürler.
    Diyetisyene gitmedim kendi programımı uyguluyorum. 1 ay öncesine kadar günde 7 km koşu/yürüyüş yapıyordum. Havalar soğuyunca ara vermek zorunda kaldım. Yakın zamanda spor salonuan gitmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toshiromifune53

Diyetisyene gitmedim kendi programımı uyguluyorum. 1 ay öncesine kadar günde 7 km koşu/yürüyüş yapıyordum. Havalar soğuyunca ara vermek zorunda kaldım. Yakın zamanda spor salonuan gitmeyi düşünüyorum.

Mutlaka spor salonuna gideceksin diye bir kural yok focus T25'e bir bak derim.Bir de kilolu kişilerin koşması pek arzu edilen bir durum değildir özellikle dizlere aşırı baskı yapar koşu, menüsküs veya bağ yırtıklarına sebep olabilir.Hızlı tempo yürüyüş yağ yakımı bakımından koşudan daha etkilidir.İlla koşacam dersen iyi bir darbe emic koşu ayakkabısı almanı öneririm.Ben adidas adiprene tabanlı koşu ayakkabısı kullanıyorum gayet memnunum ama koşmuyorum, yürüyüşte kullanıyorum:) sağ dizden menüsküs ameliyatı oldum bir daha menüsküsüm yırtılsın asla istemem çeken bilir o derdi.Tekrardan başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashbacter -- 27 Aralık 2013; 17:44:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cashbacter

quote:

Orijinalden alıntı: Toshiromifune53

Mutlaka spor salonuna gideceksin diye bir kural yok focus T25'e bir bak derim.Bir de kilolu kişilerin koşması pek arzu edilen bir durum değildir özellikle dizlere aşırı baskı yapar koşu, menüsküs veya bağ yırtıklarına sebep olabilir.Hızlı tempo yürüyüş yağ yakımı bakımından koşudan daha etkilidir.İlla koşacam dersen iyi bir darbe emic koşu ayakkabısı almanı öneririm.Ben adidas adiprene tabanlı koşu ayakkabısı kullanıyorum gayet memnunum ama koşmuyorum, yürüyüşte kullanıyorum:) sağ dizden menüsküs ameliyatı oldum bir daha menüsküsüm yırtılsın asla istemem çeken bilir o derdi.Tekrardan başarılar.

anladım çok teşekkürler :)

• sabır sabır sabır.

sana ancak bunu söyleyebilriim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.