Şimdi Ara

Divinity 2: Ego Draconis - ÇIKTI (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
682
Cevap
0
Favori
63.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Divinity 2'nin Almanca versiyonu yarın piyasaya çıkacak arkadaşlar. Almanyada yaşayıp da oyunu alacak arkadaşlar varsa oyun hakkındaki izlenimlerini yazarlarsa sevinirim.
  • Pc Games Divinity 2'nin ilk incelemesini yapmış ve oyuna % 80 vermiş. Oyunun artıları quest yapısının güzelliği, grafikler, müzikler ve seslendirme, karakter yaratmadaki esneklikmiş. Eksileri ise combat sistemindeki bazı aksaklıklar ve kullanıcı arabirimindeki bir takım hantallıklarmış. Almancası olan arkadaşlar incelemeyi şuradan okuyabilirler:

http://www.pcgames.de/aid,690670/Divinity-2-Test-Kein-lahmer-Drachenritt-Aber-auch-kein-Hoehenflug/PC/Test

Gel ingilizce versiyon gel.
  • Bu oyunda beklentilerimin yüksek olduğu bir oyun
  • Arkadaşlar oyunun almanca versiyonu çıkmıştır.İlgililere duyrulur.....
  • Bekleyemedim eylül ayına kadar indiriyorum. Almanca pek anlamasam da en azından oynanışı ve grafikleri görürüm diye. Bir inceleme daha çıkmış, bu incelemede oyunun quest yapısını falan övüyor. Ama, ejderha formunda dövüşürken oynanışta hatalara değinilmiş. Ama yamalar ile düzeltilebilirmiş. Zaten İngilizce sürüm çıkana kadar oyunu geliştirirler diye düşünüyorum. Bu arada oyun çıkar çıkmaz firma 40 mblık bir yama yayınlamış.
  • Divine Divinity oynamıs ve bitiresiye kadar zevkle oynamıstım...Arkadasların verdiği bilgilere göre gayet iyi bir oyun olacak...Hadi hayırlısı ilk önce Drakensang sonra buna saracağım gibi Dragon Age gelesiye kadar...Elimizde Rpg'de kalmadı oynayacak yenilerde
  • Almanca versiyonunun klon DVD si çıkmış ufak bir reg değeri değişikliği ile İngilizce oluyormuş

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\*\Larian Studios\Divinity2 buradan değişebiliyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

Almanca versiyonunun klon DVD si çıkmış ufak bir reg değeri değişikliği ile İngilizce oluyormuş

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\*\Larian Studios\Divinity2 buradan değişebiliyormuş...

Bu reg değiskiliği nedir ve nasıl yapılır ki...İşin acıkcası öyle aman aman da anlamam bilgisayardan
  • Nerenin ne şekilde değişeceğini yazmamışlar o paylaşım sitesinde sadece o registry değerini vermişler ayrıntılı bilgi elbet google abimde vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

Nerenin ne şekilde değişeceğini yazmamışlar o paylaşım sitesinde sadece o registry değerini vermişler ayrıntılı bilgi elbet google abimde vardır

Bi kurcalamaya uğrasmaya değer diyorum kendi adıma
  • Oyunu İngilizceye çevirmek için aşağıdaki adımları yapmak gerekiyor. Böylece oyun İngilizce arayüzlü Almanca dublajlı olmuş oluyor. (Çevirmeden koyuyorum kusura bakmayın işim var çıkmam lazım anlayanlar yapsın anlamayan olursa çeviririm gelince)

1) Download this: hxxp://www.sendspace.com/file/d9o6uk

2) Unpack the file into the \Data\Win32\Packed directory.

3) Run the dv2_u.bat file, let it unpack the archive, you'll get two additional folders - Win32 and Sound. Win32 is the one that matters now.

4) Move the ren.bat file in \Data\Win32\Packed\Win32\Characters\Dialogs, then run it and let it rename the files. At the end of the process, you should get around 1000 files that all end with "english.dialog", e.g. blahblahEnglish.dialog instead of blahblahGerman.dialog

5) Go to \Data\Win32\Packed\Sound\Soundbanks and rename the folder from "German" to "English"

5b) Drop the Win32 and Sound folders into \Data\

Now, to enable the English localisation ingame, if you hadn't done this already:

6) Run regedit.exe from the start menu

7) Locate HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Larian Studios\Divinity2 folder and the "Language" registry key inside

8) Change its value from "German" to "English".

That's it. The game will have english subs and german voices and now it *SHOULD* work even after the points where it previusly hung up. ENJOY!!!

copy& paste (bu bölüm 2. adımın yerine yapılacak)
    --------------------------------------

Rightclick dv2_u.bat and edit the file. Change the line to:
    dv2_u.exe Dialogs.dv2

Else it will extract the wrong file, aka you won't get the files mentioned.

When you rename the dialogue files, it renames it to Genglish, so I assumed it's case sensitive and changed to:

ren *German*.dialog *English*.dialog

But all that did was change from Tut_AD_Gaw_IsoGenglish.dialog to Tut_AD_Gaw_IsoGerman.dialogEnglish.dialog

Anyways, all this will do is change the text to English while keeping the german voiceovers. Since I can't stand to watch the cinematic (which by the way makes no sense) again, I'll simply wait for the English version.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanSRC -- 30 Temmuz 2009; 9:09:58 >

• beyler oyun TPS mi FPS şeklind mi olcak?
  • oynuyorsun yani :) ilk müziği halen kulaklarımda hatta şuan açıp dinleyeyim
  • O dosyayı bilmiyorum. Ben ingilizceye çevirmeyi kendim yaptım. O dosya hazır modifiye edilmiş Dialogs.dv2'yi içeriyor herhalde. Bir iki saat uğraştım ama sonunda oyunu ingilizceye çevirmeye başladım.

Oyunda grafikler gerçekten güzel. Biraz masalsı bir havası var. Tam beklediğim gibi. Müzikler de güzel. Dialog seçenekleri konusunda Divine Divinity'ye benziyor. Ne aşırı dialogla bayıyor ne de konuşmalar monolog şeklinde geçiyor. Oyunda Dragon Slayer'sınız. Bunlar ejderhaları bulup yok eden bir mezhep. Oyun da sizin acemilikten gerçek Dragon Slayerlığa geçiş anında başlıyor. Bir kasabaya gönderiyorlar sizi. Orada bazı ejderha güçleri kazanıyorsunuz. Savaşçı, Büyücü ve Hırsız yollarından birini seçiyorsunuz. Bir de akıl okuma gücü kazanıyorsunuz. Yalnız bu özelliği her kullanmada xpniz gidiyor.

Oyunda aksiyon klasik TPS kamerasıyla yaratık kesmekten ibaret, ama karakterimizin hareketleri gayet şekil. Ama şimdilik gördüğüm kadarıyla öyle taktik falan içermiyor. Direkt mouse tuşuna hızlıca basıp dalıyorsunuz. Beni oyunda tek rahatsız eden Sacred 2'de de olan yazıların fontlarının küçüklüğü. Yazıları okuyacağım diye gözlerim bozulacak yaw. Neyse daha detaylı oynayayım yazarım yine.

• arkadaşlar divine divinity'i oynayanlara bi sorum olacak. mage ile oynuyorum ve şu an level 14 oldum. benim stamina sürekli boşalıyor. yeni olmaya başladı bu olay. dinlendim ettim yine düzelmedi. curse felan mı acaba yoksa trainerla oynamaya başlayacağım.. bilen var mı?

edit: neyse hallettim. itemin biri stamina drain veriyormuş meğersem:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 16 Ağustos 2009; 21:28:09 >
  • ingilizce versiyonu çıksa da oynasak.

bu ingilizce yama ile seslendirmeler de ingilizceye dönüyor mu? (dönmüyordur da laf olsun diye sorayım dedim)
    almanca işitmekten en hoşlanmadığım dildir. resmen işitsel estetiğime yapılan bir hakaret olarak algılarım bu dili. o yüzden seslendirmeler almancaysa hiç bulaşmayayım.
  • harbi yahu almanca seslendirme ne öyle yahu, herkes daum gibi konuşuyor:)
    biraz daha beklemekte yarar var diye düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

harbi yahu almanca seslendirme ne öyle yahu, herkes daum gibi konuşuyor:)
    biraz daha beklemekte yarar var diye düşünüyorum..

zhauha x)

engilizce olmadan asla x)
  • Oyunu sevdim ben.Atmosfer güzel,müzikler iyi,tekniksel olarak(buglar) çok iyi sayılmaz ama oynanabilir düzeyde.

Oyunda konuşmalar ingilizceye dönüşmüyor ama altyazı olarak gayet iyi şekilde oynanabiliyor.Çünkü oyundaki her konuşma altyazı olarak ekrana geliyor.Biraz daha ilerleyeyim resim de eklerim.
  • Oyundaki ara videolar baya iyi.Kalitelerini görmeniz için 1-2 tanesinin resmini de çektim.Diyaloglar da sıkıcı değil,öyle aman aman ingilizce de gerektirmiyor.Neyse fazla söze gerek yok resimlere bırakıyorum yorumu.

Çektiğim resimlerde aksiyon yok gibi gözüküyor ama daha önce o yollardan geçtiğim için yolda ne varsa temizledim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.