Şimdi Ara

dişlerinizi ne kadar zaman da fırçalayıyonuz???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 22.1.2007)
Giriş

• günde 2 niye yok
  • Diş fırcasını bulursam fırçalarım
  • 6 nerden çıktı zuhaaaa normalde 2 dir bi sabah bi akşam 2 neden yok
  • ayda 4 ya da 5. Ya bu diş fırçalamanın çürüyecek olan dişe bir faydası yokmuş. Diş çürümesi genetik oluyormuş. Diş eti sağlığı açısından birde temizlik açısından fırçalanması gerekirmiş. Bize diş çürümelerini önler diye lanse edilmesinin sebebide bu diş macunu sektörünün çok büyük bir sektör olmasıymış. Bunları ban bir dişçi söylemişti. Adam hatta şunu da söylemişti. Bu dişçiler bize geçici dolgu git gel haftaya birdaha gel falan filan sallıyorlar ya. Normalde o bölgede iltihab olmadığı sürece bir dolgu 20dk sürermiş ve bir bölgedeki tüm dişlerin(alt ya da üstçene) hepsi bir günde bietecek işmiş. Dişçiler aldıkları paranın fazla olduğunu düşünmememiz için böyle bir yöntem uyguluyorlarmış birde parayı parça parça alabilmek için tabi. Bu adam 5 yıl önce bana bir günde 2 si kanal tedavisi olmak 4 dolgu yapmıştı 1buçuk saatte. Allah' a şükür o günden beride ağzımda hiçbir problem yok. Kırılan dişlerim hariç

• misvak kullanıyorum olmazmı. hem daha pratik
  • olur da bunu önceden yanlış acmısım bu konuyla ilgili diger ankete gelin aarkadaslar
  • Günde 2 _3 Kez
  • günde 1 kere yatmadan önce....
  • günde 3ya da 4
  • forumda hatırlatıldığında
  • aynı konu açılmıştı
  • yılda 6 kere
  • ayrıca soruda bir hata yok mu?

2dkda fırçalıyorum gibi bir cvp olması gerekirken
    dişlerinizi ne kadar sıklıkta fırçalarsınızın cevaplarıyla karşılaşıyoruz
  • Sabah kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan hemen önce.
  • aslında sabah kalkar kalkmaz fırçalamak en mantıklısı çünkü gece mikroorganizmalar 2 kat daha fazla çoğalir buda kahlvaltida mideye indirmek demek oluyor
  • 10 yılda bir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.