Şimdi Ara

Disk Şifreleme Saçmalığı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar harici disk tavsiyelerine bakıyorum yaklaşık 3 gündür. yerli yabancı sitelere baktım vs.
    Hiç bir anlam veremediğim bir özellik (şifreleme) yüzünden insanlar disk seçimi yapıyor ve konuşmalarına bakacak olursak gayette bu tarz işlerden anlayan insanlar. Yani insanlar harici diskin kendinden şifreleme özelliği olmasına ya da şifreleme programıyla gelmesine çok dikkat ediyor. Hızlarından, dayanıklığından bahseden yok!

Ben WD Elements ve WD my passport arasında kararsız kaldım. Araştırdım ve bir çok kişi içinden gelen şifreleme özelliği yüzünden WD my passport tercih etmiş. Şifreleme benim umrumda değil gittim ucuz olanı aldım, hemde daha küçük.

Şimdi anlam veremediğim olay şu; şifreleme programı var diye fazla para vermektense neden rar yapıp 10-20 haneli şifre koyup insanlar dosyalarını şifrelemiyor? Bildiğim kadarıyla çok ve karışık haneli rar şifresinden daha güçlü şifreleme yok ve ulaşımı çok kolay bir program.

• Rarı açmak zaman alıyor ve belki de hdd kaybolursa şifreyi bilmeyen kullanamasın diye olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Telefonunu seven bilge

Rarı açmak zaman alıyor ve belki de hdd kaybolursa şifreyi bilmeyen kullanamasın diye olabilir.

Sizin bakış açınızla bakan biri olursa ona o zaman "bitlocker" derim. Hem pratik hem kolay hem rar gibi uğraştırmaz her defasında. Bu şifreleme seçenekleri olmasaydı tamam ama bu kadar seçenek varken şifre özelliği yüzünden fazladan ödemek çok gereksiz.
  • vitaalamode V kullanıcısına yanıt
    Her bilgisayarda var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.