Şimdi Ara

Dişçiden AİDS bulaşırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce dişçiye gittim, diş çekimi yaptı. Birtane yüksek basınçlı buhar tuttu ağzıma, sonra aletten su gibi birşey akıttı vs, ben o sırada düşündüm. Acaba dişçilerden HİV, hepatit gibi virusler bulaşıyor mu. Ne gibi önlemler alıyorlar.

• Bildiğim kadarıyla HIV salya ile bulaşmıyordu.
  • Yok daha neler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4A4765E0C

Bildiğim kadarıyla HIV salya ile bulaşmıyordu.
    Hocam salya değil, çekim olduktan sonra kanama oluyor ya. garip bir şekilde aklıma takıldı bu soru.
  • sürekli grip oluyorsan hiv kapmışsındır. bağışıklık sistemini çökerttiği için sürekli grip oluyosun 10-15 yıl sonrada aids oluyosun kaçarı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mind of a madman -- 20 Kasım 2019; 16:5:11 >
  • Dişçilerin sayısız hastayı tedavileri esnasında yaşadıkları riski düşününce,

şimdi bu hastanın derdi, beni gerdi...

Bulaşmaz abicim bulaşmaz. Eldiven takıyor, maske takıyor galoş takıyor zavallı. Daha ne yapsın asıl senden ona bulaşma riski var.
  • hiv çok nadir ama onlarca bulaşıcı hastalık var onlar geçebilir tabiki. nazokomiyal infeksiyon deniyor bunlara hatta, hastane ortamından vb kapabileceğiniz hastalıklar
  • anlaşılan sadece diş çektirmemişsin...
  • Tartarcıdan aids bulaşmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

hiv çok nadir ama onlarca bulaşıcı hastalık var onlar geçebilir tabiki. nazokomiyal infeksiyon deniyor bunlara hatta, hastane ortamından vb kapabileceğiniz hastalıklar
    Hah merak ettiğim buydu, ben hastalık kapacağım için korkmuş veya tedirgin olmuş değilim. Çünkü zaten steril ortamda çalışıyorlar. Sadece aklıma geldi sormak istedim acaba hastalık kapabilirmiyiz diye, güzel bir cevap. Teşekkür ederim. Tıpmı okuyorsun hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 20 Kasım 2019; 16:28:1 >
  • Kullanilan aletlerin gereken dezenfeksiyonunu yapmalari gerekiyor yoksa bulaşıcı hastalık tehlikesi var,evet bu dogru.
  • kullanilan aletlerin hepsi sterildir merak etmeyin kuruntu yapmayin
  • dişçi işgüzar birisiyse her sey bulasır virus bakteri mantar enfensiyonlari hepatit b aids tuberkuloz
  • Dişçilerde genelde o aletleri sterilize etmek için makinalar bulunur. Hemen hemen hiçbir bakteri yüksek basınç ve ısı karşısında hayatta kalamaz. Gönlün rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasputin in alive

anlaşılan sadece diş çektirmemişsin...
    ahahahhahaa
  • isini dogru yapan bi hekime gittiyseniz bulasmaz,hatta hastalardan bize gecme riski daha yuksek ama karsilikli titizlik ve dikkat ile bu risk neredeyse sifira indiriliyor
  • Evet tıp öğrencisiyim
    Açık dokunuz yoksa ya da cerrahi bir operasyon geçirmeyecekseniz bu ihtimaller fazlasıyla düşük yoksa hastanede salgın çıkardı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.