Şimdi Ara

Dişçi dişimi (zorlaaa) çekti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diş plağım olduğunu düşündüğüm için dişçiye randevu almıştım 15 gün sonraya tabi. O arada bi dişimin 3te 1 i kırıldı. Ne ağrı ne sızı bişey yoktu. Gittiğimde konuştum . Dişinde bişey yok dedi. O kırılanı da gösterdim. Çekelim dedi. Yerine çıkacak mı dedim yok dedi. 20 yaşındayım sıkıntı yok dişle ilgili dedim sonra sıkıntı yapar falan dedi . Hemen çekelim dedi. İyi dedik çek. Ama diş çok sağlamdı 3 kerekte çekebildi nasıl ağrı sızı. Ben o dişin sağlam olduğuna inanıyorum yoksa bu kadar sağlam oturmazdı. 3 kerekte diş mi çekilir , hele bu yaşımda ? o an olayın içinde olduğum için olayları idrak edemedim ama şimdi böyle diyorum .

Siz ne diyorsunuz sağlam olmasa bu kadar imkanı yok acıtmazdı da zorlamazdı da

• Zorlamadan diş mi çekilir beyfendi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 29 yaşındayım ağzımda 2 diş eksik merak etme birşey olmaz...
  • Kerek ne demek? Anlamadım yazdığını

• Dostum şimdi bir ağaç düşün çürümüş yıpranmış bir dalı kırılmış.Sen şimdi bu ağacı sökmeye çalışıyorsun ama tek hamlede sökülmüyor neden çünkü kükü toprağa sağlam bağlanmış kök salmış.Tek hamlede sökülürmü hayır.Bu dişte öyle kökü sağlam diye üst tarafıda sağlam anlamına gelmez kırılmışsa işi bitmiştir çürür ileride acı verir.

• Olm üçte biri kırılmış diş çektirilir mi? Özele gitsen garanti yaparlardı dişini. Devlet çalışanları bitik, uğraşmıyor çoğu.
  • Cazoria kullanıcısına yanıt
    şimdi napacam :(
  • Öncelikle dişi gormek lazım. Diş görmeden yorum yapamayiz. Ayrica hekim diyorsa çekilecek vardır bir bildiği keza eğer kurtarilacak bir durumu olsa der sana özele git kaplama yaptır diye.

Hangi dişin ve ne kadar kırıldı ? Diş kırılmalarında eğer dişin durumu el veriyorsa kesilip kaplama yapılabilir veya kesik dişe estetik restorasyon yapılır fakat dişin destek duvarlarından bir çoğu yıkıma uğramışsa veyatta doku kaybı fazla ise o dişe bir müdahale şansı yok malesef.

Zemini kötü bir yere bina yapamazsın buda o hesap.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.