Şimdi Ara

Diş okunur mu artık !! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
5
Favori
14.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayı azken birlik olunamamış ne yazık ki çokken bu durum daha zor.
    Fakultedeki hocaların çoğu cebini düşünüyor keşke lobi oluşturup hakkımızı koruyabilmemize yardımcı olsalar.
    Siz kaç yıllık mezunsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 meslek de güzel bölümler. Tebrik ederim iyi bir sıralama yapmışsınız . Hayırlısı olsun

• analitikduzlem A kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arkadaş sürekli diş hekimliği hakkında fikirlerini söylüyor fakat benim de dikkatimi çekti sayısal verilerde yanlışlık var daha önce de belirttim kendisine.7700 olan kontenjanla birlikte 5 sene sonraki diş hekimliğinin halini kestirmek çok zor zaten 5 sene sonra 2 ye katlanıyor piyasadaki diş hekimi sayısı.Uzmanlık kazanması zor bir sınav herkes uzman olmaya çalışıyor gidişatı kötü yazılırsa pişman olunabilir iyi araştırılması lazım ümit verici konuşuyor bu arkadaş sürekli biraz kendisini tatmin etmeye çalıştığını düşünmeye başladım.Uzmanlık kazanılması zor kendi kliniğini açması çok masraflı devlete ataması zor şuan için diş hekimliğinin ileride belki farklı bir politika izlenir bilemeyiz hiç birimiz
  • Ya arkadaşlar dus a girmeyen için mi söylüyorsunuz bu sıralamaları? Yok atanamıyorlar vs. Annem öyle demiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam saçmalamayın ya bir diş yaptırıyorum dolgu 300 lira özel hastanede işsiz kalır mı sence

• Eger ailende muayenehanesi olan bir dt yoksa onermem. Bu dt yaninda calisma imkanin vs. olmali tabi. Yada ailenin sana bir muayenehane acacak kadar birikimi varsa oda olur. Muhendislik ile doktorluk cok farkli kafalar tabi, kendini doktorluga hazirladiysan muhendislikte nasil olursun bilemedim.

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    Tanıdiğim dişçi yok hocam.Orta halli bir ailem var yer açamam yani.Çok kararsızım büyük ihtimal mühe gidicem gibi.Ama sağlık sektörünü de seviyorum bilmiyorum ya..

• Hocam merhaba tyt mat türkçe de hangi denemeleri cozdunuz

• yarabusevlm Y kullanıcısına yanıt
    Bana sorma bence 28k iyi mi allahaşkına

• quote:

Orijinalden alıntı: madamefou

Bana sorma bence 28k iyi mi allahaşkına
    Bu sene 20 k bekleyenler 40k aldı. Nedeni de zor konuların olmaması çok büyük yığılma oldu. 28k iyi sayılır. Dis hek é de bilg müh é de yeter

• Bence tıp dişte iş yok artık. Kafa kullanıp düzgün bölümlerde 3. Sınıfta işe bile başlayabilirsin. Tıp diş kölelik artık bence. Duyduğuma değil gördüğüme inanırım.

• kjkszpjmr2 K kullanıcısına yanıt
    Mühendisliğe daha yakın bakmaya başladım hocam.Ama çok iyi bi üni gelmicek yani sıralamama ondan korkuyorum onun da sonu çok iyi değil.Eğer tr de yaşarsam

• hocam benim tavsiyem bu mesleklerle ilgili bilgi almak için bu mesleğe sahip kişilerle görüşmenizi öneriririm. hem de 1 kişi değil 5-6 kişiyle görüşün. hem özelde çalışana hem de devlette çalışana sorun hem de yeni mezun olan kişilere sorun. mühendislikte dişte iyi meslek ama severek yaparsan. kendini geliştirdiğin takdirde ikisinde de işsiz kalmazsın.

bana sorarsan buradaki asıl parametre hangisini sevdiğin ile alakalı sevdiğin işi yaparsan kendini geliştirirken de motivasyonun olur. zorluklara daha dayanaklı olur.

yoksa sıralama tıp geldiği için yazıp pişman olan da var. sırf prestij ve statü için yazan da var. ama sonradan(10-15 yıl sonra) bu statü ve prestij bir şey ifade etmiyor. işi sevdiği için yazan ise pişman olmuyor.
  • O puanlarla ve devlette 35k maaş ile kaygılılar ise ülkede üniversite okumanın mantığı yok gidin dükkan açın daha iyi ne diye okuyorsunuz ki? Yok ben Tıp okumak istiyorum diyorsan ona göre çalışacaksın dostum yapacak bir şey yok..
  • Hocam bu tamamiyle siz ve çevrenizle alakalı. Çevreniz genişse, ağzınız iyi laf yapıyorsa 3. 4. Sınıfta 1000 1500 liraya işe başlarsınız. Öğrencilik yıllarında bu para iyi paradır. Az görmeyin. İntörn doktorlara bile bu parayı vermiyorlar. Çevremde var böyle kişiler. Zaten bu şekilde kendinizi geliştirdikçe 6 yıl içinde doktorun kazanacağından çok daha fazlasını kazanmaya başlarsınız.

• quote:

Hocam ilgi falan çok da umrumda değil sadece tıp istiyodum olmayınca ilerde iyi bi şeyler kazanayım bari kafasındayım.malum tr de yaşıyoz idealistliğe gerek yok
    İşte böyle tıp olmadı bari diş olsun diye yazarsan boşuna yazma. Okuması ilerdeki kontenjan sıkıntısından daha büyük sorun. İlk iki senede bırakan aşırı insan var. Her zorlukta keşke mühendislik yazsaydım dersin.

• quote:

Çok zengin değilim hocam orta halliyim.güzel denilen bi kızım fiziğim falan iyi ahah
    Ağzım laf yapar
    Ben mühe kaydım galiba hocam diş çok sıkıntılı
    Ki diştede çok iyi yerler gelmicek
    Mühendislikte kızlara pozitif ayrımcılık yapılıyor kesinlikle müh oku.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • QualityDommage kullanıcısına yanıt
    Hocam selam. Mesleginiz nedir acaba? Bana tek unitlik bir klinigin ayda nasil 100bin lira kar elde edeceğini izah edwbilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size şöyle söyleyeyim bir diş hekimi tanıdığım var ve bana şöyle dedi eskiden şartlar daha kötüydü ama şuan diş hekimliği estetik bir alan oldu sadece ağız ve diş sağlığından çıktı estetik cerrahi noktasına geldi diyor

• Hocam bu sorular soruluyorsa artık okumuyalim bence
    Diş hekimliği bile gelecekten tereddütlü ise diğer bölümleri komple kapatalim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.