Şimdi Ara

Diş okunur mu artık !! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
5
Favori
14.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diş hekimliği kamuda yapilacak bir meslek değil. Yani mezun olup kamuya atanma hayalleri kuran asla mutlu olamaz. Kamuda emeginin karsıligıni asla alamazsın ve ömrün performans sistemi zımbırtısı altında gecer. Diğer ülkelere bakın diş hekimliği hep özel temelli ve kamu destekli. Buraya baktıgımızda kamuda atama sayısının az olması devletin adsm acmaması ve ünit yetersizligi. Çünkü bir diş hekimi için çok pahalı ekipmanlar gerekiyor. Devletin artık fakülte açmaya yönelmesi tamamen bedava iş gücü yaratmak. Sonuçta orda hasta bakan öğrenciler maaş almıyor ve malzemeleri kendi saglıyor. Ama bu yanlış bir politika ağız ve diş sagligında maalesef ki cok çok gerideyiz. Hem hastalar da bu bilinç yok(dişi agrıyınca hekime başvuruyorlar) hem de hastalar randevu bulmakta aylarca uğraşıyorlar. Tıpta öyle mi? -degil. Ertesi gün kolaylıkla randevu alabiliyorsun diger tıp branslarında. Diş hekimliğinde kendi yerini acarsan çok çok iyi rakamlar kazanirsın. Kendi klinigini açamayıp teknisyenin yanında calisanlar dediginiz düsük ücretlere calisıyorlar. Her meslek için mesleginde yeniysen düsük ucretle baslarsın şeyi gecerli. Tıpcılarda zorunlu hizmet olmazsa direk mezun olunca onlarda aynı durumda olacak. Zaten 2022 ya da 2023 itibari ile tıpta atama garantisi sona eriyor. Kuraya dönecek. Yine soyluyorum diş kamuda yapılacak bir meslek değil.

Not: kamuda diş hekimiyim. Yeni klinik açan bir arkadasım benim aylik maasımın en az 5 6 katinı kazaniyor ve bu zamanla artacaktır. Ilerde ben de kendi özel yerimi açmayi planliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gettogether -- 28 Temmuz 2020; 9:17:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 25-30k diş yazmak mantıklı.özelde sürünüyor demişsiniz.mühendisler 10bintlye mi başlıyor?o sıralamada mühendislik yazmaktan daha mantıklı diş.
  • gettogether G kullanıcısına yanıt
    Bilgi kirliliği içerisinde sizlerin değerli yorumları aday öğrencilere ışık oluyor. Teşekkürler.

Hangi fakülte mezunusunuz hocam? Bu jargon bana tanıdık geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ribas0 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, çok yanlış bilgi vardı üye olup bir nebze yardımcı olmak istedim. Cumhuriyet Üniversitesi 2018 mezunu, Istanbul kamuda çalısıyorum. Ya siz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gettogether -- 28 Temmuz 2020; 9:24:58 >
    Var olun, iyi yapmışsınız hocam. Çapadayım.

Pandemi döneminde görev aldınız mı?

• Çok güzel Evet filyasyondayım halen devam ediyorum eylüle kadar uzadı fakat eylülden sonra ne olacağını bilmiyoruz

Verdiğiniz insan üstü mücadele için size minnettarız. İyi ki varsınız.

• Hocam sizle aynı durumdayız demiştik ben DEÜ BM düşünüyorum siz ne karar verdiniz çünkü diş mezunları dişi tavsiye etmiyor eskisi gibi değilmiş
  • Skaar kullanıcısına yanıt
    Görüşüyorum hocam.Herkes çok farklı şeyler söylüyor.
    Mühle konuşuyom aa okey diyorum.Diş hekimiyle konuşuyorum aaa bu da iyiymiş denildiği kadar vahim değilmiş diyorum.
    Ama sanırım şu an dişe daha yakınım hocam.Sağlık sektörünü seviyorum.Müh e ilgim olmadığı için ilerde kendimi iyi yerlerde göremiyorum.Ama sanki dişte aradan sıyrılıcakmişim gibi.Bilemiyorum....

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Niye öyle hocam ahahh

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Hocam artık öyle cidden..
    Bi daha deneme sansım yok gibi zaten üniyi bırakıp hazırlandım bu yıl...

• Clapss kullanıcısına yanıt
    Hocam baska sansim yok zaten üniyi bırakıp hazırlandım tıp için.bi daha deneyemem buyuk ihtimal.Zaten yas da geciyor bu ülkede değmez sınav için yıllarca ugrasmak,gençliğinden olmak..Sanırım diş yazacağim

• korhan343 kullanıcısına yanıt
    Ülkenin durumu bu maalesef

• merak eden kişi kullanıcısına yanıt
    Eskisi gibi değilmiş evet ama hala umut varmış.Çok diş hekimiyle konuştum.Yeni mezun olup çok kazanan da var,az kazanan da.bu iş kendinde bitiyor.
    Ben kendimi mühde ileride pek iyi yerlerde göremiyorum şahsen.Sağlık sektörünü seviyorum ve başarılı olucağımı da düşünüyorum dişte..

• quote:

Orijinalden alıntı: madamefou

Niye öyle hocam ahahh
    Fazla mühendis kız yok.
    Desteklemek için böyle şeyler yapıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam öncelikle tesekkür ederim :)
    Açıkcası 2 gündür birçok diş hekimiyle konuştum.Fikirlerim baya değişti.Sırf geleceğin mesleği diye cenge kaymıştım biraz,ilgim olmadığı halde ama fark ettim ki ben sağlık sektörünü seviyorum ve kendimi bu sektörde görmek istiyorum ileride.Konuştuğum diş hekimleri arasında tavsiye etmeyen de vardı eden de.Aralarında yeni mezunlar vardı bi kısmı çok çok iyi maaslarla işe başlamışken bi kısmı cidden düşük maaşlarla baslamış.Şehir vs çok önemliymiş.
    Yani açıkcası bence hala umut var eger kendimi geliştirebilirsem tabi.Gidersem buyuk ihtimal dus kasarım zaten.Kendimi nedense iyi yerlerde görüyorum ama belkide kendimi kandırıyorumdur...
    Bu arada bu yıl bi sağlık bölümünü bırakıp hazırlandım tıp için ama olmadı yapıcak bi şey.bi daha da ugrasmaya degmez bu sistem için ki zaten yas da geciyor 20 yasındayım.Bilmiyorum dün ceng e kaymışken bugün de baya dişe yakınlaştım naparım bilmiyorum :dd

• quote:

Orijinalden alıntı: madamefou

Hocam artık öyle cidden..
    Bi daha deneme sansım yok gibi zaten üniyi bırakıp hazırlandım bu yıl...
    Dostum title önemli elbette ama tıp okuyup da cerrah olmayacaksan bir anlamı yok, yine aynı parayı alacaksın, belli bir yaştan sonra da okumak zor geliyor kafa kaldırmıyor. Hazırla kendini sevdiğin hangisiyse o bölümü tercih et olmuyorsa da zorlamanın gereği yok çünkü her sene 1 yıl kaybedeceksin, bu senin başarısızlığını değil belki de olmaması gerektiğini belirtir, tıp okudun uzmanlığıydı, sınavıydı, kıdemiydi derken zaten bi 10 sene de öyle gidecek.. Güzel puan aldıysan yazılım mühendisliği hariç mühendislik tercih etme de ne tercih edersen et pişman etmez, yeter ki maaşı yüksek ve sevebileceğin meslek olsun, bir noktadan sonra emin ol cerrah dahi olsan aldığın paraya bakıyorsun, işin ne kadar zor olursa olsun onu kolaylıkla yapabiliyorsun çünkü bilmem anlatabildim mi

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Hocam mühendisliğe ilgim olmadığı için kendimi ileride çok fazla geliştirebileceğimi sanmıyorum.
    Sağlık sektörünü seviyorum zaten bıraktığım bölüm de sağlık bölümüydü büyük ihtimal diş yazacagim hocam.Kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum

• Eskiden insanlar diş garanti diye yazıyordu artık o da kalmadı bu yüzden diş yazmanı tavsiye etmem. Ceng yaz ya da mezuna kalıp tıp için hazırlan.
  • Racozz kullanıcısına yanıt
    Üni bırakıp hazırlandım tekrar hazırlanma imkanım yok
    Cenge de ilgim yok hiçç

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.