Şimdi Ara

Diş hekimliği mi - Eczacılık mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
4
Favori
21.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TargetMan

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okuyorum. 4 yıllık bir geçmişim var, girdiğim zamanla şu anki zaman arasında çok büyük fark var. Sürekli yeni eczacılık fakülteleri açılıyor ve eczacılık fakültesi öğrencilerinin %90 ı eczane açıyor. Bu orantıyla hayat şartları pahalılaşırken düşen ilaç fiyatları açılan yeni eczanelerle eczacıların kazancı gün be gün düşüyor. Eczacılık seçip farklı alana yöneliceksen bence git kimya mühendisliği falan oku çünkü ilaç firmalarında eczacılara değil kimyacılara güvenirler. Ağustos ayında staj yapacağım Eczacıbaşı-Baxter firmasında toplam sadece 2 eczacı çalışıyor, geri kalanlar kimya ağırlıklı hep. Ben olsam diş hekimliğini seçerdim ama tabi diş hekimliği okumadığım için çok detaylı bilgim yok, sadece DUS getirildiğini biliyorum, o da neleri kısıtlıyor bilemem. Okuma açısındansa eczacılık okumak dişten daha kolaydır. Dişte hem teorik hem pratik birlikte yoğun şekilde yürür.

anladım hocam şansımı deneyeceğim olursa diş olmazsa eczacılık seçerim artık. bu arada çok teşkkürler yorumun için.

• Benim yazımı okumak için 5 yıl okulmu okucan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araseria

Benim yazımı okumak için 5 yıl okulmu okucan

bu çok ağır oldu be en yol gösterici mesaj buydu bence

• Seneye uniye girecekler eczane acamayacak 3500 nufusa 1 eczane dusecek siniri asarsa eczane sayisi nufus artsada eczacilar siraya girecek :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ha burdan eczacilik okucaklarada bi tuyo eger eczane acip rahat etmek istiyolarsa ilac disi urunlere yonelsinler tek kurtulus yollari bu :)

• eczacılık- ftr arasında kaldım

ilk başa dişi yazacamda, tutmazsa büyük ihtimal ankara eczacılığı yazarım.yasa seneye işliyor nasıl olsa. evimede yakın :D yürüyerek gideirm :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

quote:

Orijinalden alıntı: trigonex

yaw arkadaş seçilecek meslek kalmamış be yaa

Aynen müdür ya hiçbir mesleğe merakım yok anasını satym hepsine bi kulp buluolar anlamıom ki biz hangisini severek yapıcaz

Aynen ya her meslekte mutlaka bi sorun var hangisini seçeceğimi şaşırdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HolaReis

quote:

quote:

Aynen müdür ya hiçbir mesleğe merakım yok anasını satym hepsine bi kulp buluolar anlamıom ki biz hangisini severek yapıcaz

Hangileri var aklında?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangileri var aklında?

Mühendisliklerden makina-elektrik-inşaat var ama aklım bi de sağlık sektöründe fizik tedavi ve rehabilitasyonu da düşünüyorum.Gerçekten kararsızım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangileri var aklında?

Mühendisliklerden makina-elektrik-inşaat var ama aklım bi de sağlık sektöründe fizik tedavi ve rehabilitasyonu da düşünüyorum.Gerçekten kararsızım.

pm gel

• Mf3 sıralamam 12801 geldi. haliyle diş hekimliği yazıcam. umarım bu konu ikilemde kalanlar için yararlı olur.
  • Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ilk sene geride kaldı bu konuyu da hortlatalım benim geçen sene olduğum gibi ikilemde olanlar vardır faydalansınlar.

• Ben ecza derdim.Sonuçta oturarak kasıyorsun.Dişçilikte el becerisi lazım ameliyat felan zor iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy062

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ilk sene geride kaldı bu konuyu da hortlatalım benim geçen sene olduğum gibi ikilemde olanlar vardır faydalansınlar.

Dis hekimliginden memnun musunuz ? Dersler zor mu rahatca sinif gecilebilir mi ? Pratik dersler zor mu?

• Veteriner Hekimlik yazın sizde benim gibi Şaka bir yana ben diş hekimliği derim hocam eczacılık artık tercih edilmiyo yavaş yavaş bitmekte
  • Ege Dişte okuyan varsa, ortam ve eğitim hakkında bilgi verebilir mi?
  • hiçbiri hangisine ilgiliysen o
  • Ben de iki meslek arasında kaldım. Fenim kötü geçmezse Diş özel veya devlet eczacılıktan birini seççem. Fikirlerinize açığım

• quote:

Orijinalden alıntı: buraak20

Ben de iki meslek arasında kaldım. Fenim kötü geçmezse Diş özel veya devlet eczacılıktan birini seççem. Fikirlerinize açığım

lys1 kötü olduğu için ben de senin gibi düşünüyorum,hayırlısı bakalım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy062

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ilk sene geride kaldı bu konuyu da hortlatalım benim geçen sene olduğum gibi ikilemde olanlar vardır faydalansınlar.

Hocam ortam nasildi Allah askina sen konus

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.