Şimdi Ara

Diş hekimliği mi - Eczacılık mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
4
Favori
21.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

quote:

Orijinalden alıntı: selavsel

quote:

Orijinalden alıntı: hellboy062

DonanımHabere rehberlik hocasından daha çok güveniyorum, görüşleriniz benim için önemli beyler :)

Aranızda diş hekimliği ve ya eczacılık okuyan ya da meslek edinmiş insanlar vardır.Ya da benim gibi ikilemde olanlar vardır.O da yoksa en azından fikrini belirtmek isteyenler vardır. Maddi ve manevi yönden bu iki bölümü okumanın zorlukları,iş olanakları vs. hakkında bilgi verebilecek olursa sevinirim.Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur?

diş bırakmıs biri olarak, yine de eczacılıktansa dişi secmeni tavsiye ederim.
    ilerisi icin dis daha garanti bi meslek, calısma olanakları cok daha genis,maddi yönü de cok daha iyi.
    peki sen nie bıraktın dersen ben tıp icin bıraktm o ayrı mesele

Benim de bi sorum olacak.Diş hekimliğinden mezun olduktan sonra tıp fakülteleri gibi kpssye girmeden devlet ataması oluyor mu? yoksa devlete atanmak için kpss ye mi girmek gerekiyor? ve devlette çalışan diş hekiminin ortalama aylık geliri ne kadardır?

bu soruyu upluyorum

• olmuyor kpss şu an.
  • bugün sadece devlette çalışan br diş hekimiyle konuştum maaşı 1.500 civarı tabi +3.500de döner sermayeden geliyo 5bine yakın maaş alıyomuş tabi her mesleğin çalışanı gibi o da çok zor bir meslek falan dedi kendi yerinizi neden açmadınız dedim özlük hakları emeklilik vs vs daha rahat benim için dedi başka bir tanıdığım eşi kendi muayenehanesinde çalışıyor + devlette kendisi de şu anda küçük bir ilde ağız diş sağlığı merk. başhekim yardımcısı oldu en son 2 çocuğunu da Koç üni.de paralı okuttuğunu biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lmrv -- 6 Temmuz 2012; 21:36:02 >
  • bir de ben 3 yıl doğu hizmetini yaptım herhangi bir sıkıntım da yok dedi ben doğu hizmeti yok diye biliyodum mesela dişte :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lmrv -- 6 Temmuz 2012; 13:21:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lmrv

bugün sadece devlette çalışan br diş hekimiyle konuştum maaşı 1.500 civarı tabi +3.500de döner sermayeden geliyo 5bine yakın maaş alıyomuş tabi her mesleğin çalışanı gibi o da çok zor bir meslek falan dedi kendi yerinizi neden açmadınız dedim özlük hakları emeklilik vs vs daha rahat benim için dedi başka bir tanıdığımda devlette + kendi yerinde çalışıyor şu anda küçük bir ilde diş mrk başhekim yardımcısı oldu en son 2 çocuğunu da Koç üni.de paralı okuttuğunu biliyorum

Diş hekimleri hem devlette hem de özel muayenehanelerinde çalışabiliyor muydu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lmrv

bugün sadece devlette çalışan br diş hekimiyle konuştum maaşı 1.500 civarı tabi +3.500de döner sermayeden geliyo 5bine yakın maaş alıyomuş tabi her mesleğin çalışanı gibi o da çok zor bir meslek falan dedi kendi yerinizi neden açmadınız dedim özlük hakları emeklilik vs vs daha rahat benim için dedi başka bir tanıdığımda devlette + kendi yerinde çalışıyor şu anda küçük bir ilde diş mrk başhekim yardımcısı oldu en son 2 çocuğunu da Koç üni.de paralı okuttuğunu biliyorum

hem devlette hem kendi ofisinde çalışmak yasak diye biliyorum değişti mi ki o?
  • eksiklik var kusura bakmayın:( düzeltiyorum eşi kendi muayenehanesinde çalışıyor + devlette kendisi de şu anda küçük bir ilde ağız diş sağlığı merk. başhekim yardımcısı oldu en son 2 çocuğunu da Koç üni.de paralı okuttuğunu biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lmrv -- 6 Temmuz 2012; 21:53:19 >
  • Kpss yoksa taş gibi meslek bence geliri baya iyi bir tek okulun zorluğu kalıyor zaten hangi bölümde okuyan adamla konuşsam çok zor vs.diyor yani bu zorluk iyi üniversitelerde her bölüm için az çok geçerli.Yıl boyunca mühendislik diye hedef koydum fakat şu an düşünmeye başladım diş hekimliğini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonics093 -- 6 Temmuz 2012; 23:25:08 >
  • eczacılık sececek olsam korkarım cunku bu ulkede bitirilmeye calisiyor gibi hissediyorum.
    ama dişe hicbi sey olmaz en kotu girersin bi devlet hastanesine kebap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sağolun arkadaşlar kararımı verdim gibi, başka fikrini belirtmek isteyen var mı?
  • Kesinlikle Eczacılık derim.
  • quote:

Çok sağolun arkadaşlar kararımı verdim gibi, başka fikrini belirtmek isteyen var mı?

nereye karar verdin usta?
  • quote:

quote:

Çok sağolun arkadaşlar kararımı verdim gibi, başka fikrini belirtmek isteyen var mı?

Yazılanları okursan kesinlikle hak verirsin bana. Diş hekimliği yazarım büyük ihtimal.
  • quote:

quote:

quote:

Yazılanları okursan kesinlikle hak verirsin bana. Diş hekimliği yazarım büyük ihtimal.

Sıralamanı nasıl bekliosun?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ilk 15 bine girerim diye düşünüyorum. diş geçen sene 15.700 le kapatmış. neresi olursa verir giderim doğu batı ayrımı yapmam. zaten doğunun doğusunda yaşıyorum :).

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ilk 15 bine girerim diye düşünüyorum. diş geçen sene 15.700 le kapatmış. neresi olursa verir giderim doğu batı ayrımı yapmam. zaten doğunun doğusunda yaşıyorum :).

Anladım.hayırlısı olur inşallah biraz daha test edeyim kendimi belki ben de yazabilirim diş hekimliğini.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım.hayırlısı olur inşallah biraz daha test edeyim kendimi belki ben de yazabilirim diş hekimliğini.

Eyv. hocam. Senin için de hayırlısı olur umarım.

• yukarı.
  • Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okuyorum. 4 yıllık bir geçmişim var, girdiğim zamanla şu anki zaman arasında çok büyük fark var. Sürekli yeni eczacılık fakülteleri açılıyor ve eczacılık fakültesi öğrencilerinin %90 ı eczane açıyor. Bu orantıyla hayat şartları pahalılaşırken düşen ilaç fiyatları açılan yeni eczanelerle eczacıların kazancı gün be gün düşüyor. Eczacılık seçip farklı alana yöneliceksen bence git kimya mühendisliği falan oku çünkü ilaç firmalarında eczacılara değil kimyacılara güvenirler. Ağustos ayında staj yapacağım Eczacıbaşı-Baxter firmasında toplam sadece 2 eczacı çalışıyor, geri kalanlar kimya ağırlıklı hep. Ben olsam diş hekimliğini seçerdim ama tabi diş hekimliği okumadığım için çok detaylı bilgim yok, sadece DUS getirildiğini biliyorum, o da neleri kısıtlıyor bilemem. Okuma açısındansa eczacılık okumak dişten daha kolaydır. Dişte hem teorik hem pratik birlikte yoğun şekilde yürür.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.