Şimdi Ara

Dinler hakkında kitap önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bana Dinler tarihi ile ilgili kitap önerir misiniz?
    Yani dünyadaki dinlerin özellikleri, benzerlikleri bunların nedenleri, dine inanmak gerekli mi bu ve benzeri soruları cevaplayacak, sorgulamamı sağlayacak kitaplar.
    Teşekkür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Farklı kitaplara yönel boşa vakit kaybetme derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Din gereklimi konusu için emre dorman kitaplarına bak

• Teşekkürler, başka tavsiyesi olan var mı?

• Hz. Muhammed ve Arap İslam Kültürü
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/hz-muhammed-ve-arap-islam-kulturu/250949.html&manufacturer_id=12209

yalnız yazar biraz sempatik yaklaşmış araplara ama gayet nesnel kitap. yani bilemiyorum bu kadar arapları övüp de arap ülkesinde yaşamamak
  • Din bu,kitap serisine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

Din bu,kitap serisine bak

http://www.kitapyurdu.com/kitap/gercek-din-bu-1/45903.html

tavsiye böyle olur

• Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    Adam dinler tarihiyle ilgili kitap istemiş islamist propaganda kitabı değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

Adam dinler tarihiyle ilgili kitap istemiş islamist propaganda kitabı değil.

adam din tarihi hk kitap istemiş seninde belirttiğin gibi "din kindarı bir düzenbazı safsatalarını değil "

haa illa tavsiye edeceğim dersen karşıt görüşüde içeren eseri yanında tavsiye edersin karşılaştırmalı şekilde okur kararını kendi verir

cin olmadan adam çarpmaya kalkma
  • Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    Ne karar vermesi kardeşim adam din seçmeyecek. T.dursunun Kuran tefsirleri sana safsata gelebilir, ben dinlerin insanlık tarihine verdiği tahribatı okuması için yani sadece tarihi yönü için bu kitabı önerdim.Senin verdiğin kitap "Gerçek islam bu değil" hezeyanından öte birşey değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choyrn -- 23 Ekim 2016; 19:51:21 >
  • choyrn kullanıcısına yanıt
    senin ilk cevabında tavsiye ettiğin kitap serisine cevap mahiyetinde yazılmış eseri yani "reddiyeyi " bu şekilde tanımlaman beni şaşırtmadı.. linke tıkladın başlığa baktın neden hangi amaçla kaleme alındı bakmadın bile değil mi..

tavsiye ettiğin seriye cevaptır arkadaş bu eser ..

tavsiye ettiğin seride din tarihi anlatılmaz dine dair duyduğu kin ve nefreti yine dini argümanlar üzerinde tahrif yoluyla okuyucuya aktarır t.d ki aslen o seride ele alınan tüm meseleler oryantalist -misyonerlerin idaalarından ibarettir..t.d önüne bütün halde konmuş kitaplaştırma sürecinde sadece ismi seriye eklenmiştir..daha ötesi yok

yani demem o ki eğer o seriyi tavsiye edeceksen o seriye cevap olarak hazırlanmış başkaca eserleri de tavsiye etmelisin ki " tutarlı objkektif mukayeseli okuma gerçekleşsin" ..aksi halde sadece bi tarafın bakış ölçeğinde meseleye yaklaşmış olursun ..t.d müfessir yaparsın eleman arapça dahi bilmiyorken üstelik..

• Bende kabalayı ve tarot kartlarını çok sulandırmadan yalın bir dille objektif bakış açısıyla anlatan kitaplar arıyorum

Hristiyan mezhepler tarihi de olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: SpecialOperations

http://www.kitapyurdu.com/kitap/kuran-incil-ve-tevratin-sumerdeki-kokeni/24810.html

On numara kitap. Fakat şöyle bir sıkıntı var ki muhteşem bir Sümerolog olan Muazzez İlmiye Çığ, kitaptaki çoğu olguyu bir şeylere dayandırmamış. Biraz havada kalıyor sanki. Söyleyip geçmek gibi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.