Şimdi Ara

DİKKAT!!! İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI TAVAN YAPTI.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
7.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

İkinci eli uçuran şu al-satçılar...10 bine alıyor 11 bine satıyor..10.500 e alan al-satçı 12 bine satıyor..böyle elden ele dolaşıyor. Pİyasayı bunlar uçuruyor..

Sıfır araç fiyatlarının uçması da etkiliyor ama al-satçılar da bayağı büyük bir etken. Yeni düzenlemeyle al-satçılar egale edildi bakalım ikinci el fiyatları rayına oturacak mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alii_1907

ARKADAŞLAR NETTEN KENDİME UZUN ZAMANDIR ARAÇ BAKIYORUM GECEN SENE 13 BİN TL ETMEYEN ARAÇ ŞUAN. 15 BİN TL VERSEN VERMEZLER NEDEN ARAÇLARIN UCUZLAMASI GEREKİRKEN İKİNCİ EL FİYATLARI TAVAN YAPIYOR... ???

büyük harf kullanmak karşıdaki kişiye bağırma/hakaret olarak algılanır.

lütfen küçük harf kullanınız....

• quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

quote:

İkinci eli uçuran şu al-satçılar...10 bine alıyor 11 bine satıyor..10.500 e alan al-satçı 12 bine satıyor..böyle elden ele dolaşıyor. Pİyasayı bunlar uçuruyor..

Sıfır araç fiyatlarının uçması da etkiliyor ama al-satçılar da bayağı büyük bir etken. Yeni düzenlemeyle al-satçılar egale edildi bakalım ikinci el fiyatları rayına oturacak mı.

dostum nedir yeni düzenleme? bilgilendirir misin?
  • quote:

quote:

quote:

Sene içerisinde 3 adet ve fazlası araç satışı yapanlar o sene için her ay 500 TL gelir vergisi ödemek zorunda artık.

• Sıfır fiyatlarının bu kadar artmasının ikinci ele yansımaması düşünülemez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Sıfır fiyatlarının bu kadar artmasının ikinci ele yansımaması düşünülemez...

siz aracı (Skoda Superb 1.4 TSI Elegance örneği vereyim) 2011 yılında 56.000 liraya "0" km aldınız, 2012 yılında "0" km'si olmuş 66.500 TL,

ama ben 56.000'e aldım 1 yıl da kullandım diyerek 52.000'e satar mısınız? yoksa 60.000'e müşterisi hazır, elini öpene verir misiniz?

sizin gibi satıcıları oto pazarlarında görmek isteriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Sıfır fiyatlarının bu kadar artmasının ikinci ele yansımaması düşünülemez...

siz aracı (Skoda Superb 1.4 TSI Elegance örneği vereyim) 2011 yılında 56.000 liraya "0" km aldınız, 2012 yılında "0" km'si olmuş 66.500 TL,

ama ben 56.000'e aldım 1 yıl da kullandım diyerek 52.000'e satar mısınız? yoksa 60.000'e müşterisi hazır, elini öpene verir misiniz?

sizin gibi satıcıları oto pazarlarında görmek isteriz

evet burda haricten gazel okuma durumu var,

-al satcılar btun 2. el aracların % kacını olusturur? ben tonla ilk sahibinden arac goruyorum hergun, adam satamazsa bekliyor bekliyecek durumu yoksa da fiyat dusurup satiyor,

-2. el fiyatları oran olarak eskisinden bir farkı yok, artan sıfır fiyatları otomatik olarak 2.eli de yukarı ceker, 1 sene icinde sıfır fiyatında aynı arac icin 10 bin tl fark olusursa 2. el de otomatik olarak en az 7-8 bin oynar.

Son olarak, işine gelmeyen almaz bu kadar basit, serbest piyasa dene bişey var , al satcı dediklerinizin piyasayı kontrol etme gücü mğ var sanıyorsunuz?
    bekleyip arabasını satamayan ilk arac sahibinin fırsat maliyeti mi yok mu sanıyorsunuz? kafa yormak bile abesle istigal, kimse ederinden fazla bir paraya arabasını zorla karsı tarafa satamaz,

-2. el alan adam aptal mı sıfırı ile aynı fiyata alacak kullnılmıs arabayı?
    -2. eli satan adam aptal mı 1 senede sıfırı 10 bin tl zam gormus tutulan bir modeli 10 bin tl eksik fiyattyan satacak?

laf olsun torba dolsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 7 Mart 2012; 11:33:55 >

• Bence işin özeti 0 Km arabaya ulaşmak, satın almak yüksek fiyatlar nedeni ile zorlaştıkça ikinci ele aşırı talep oluyor. Bu aşırı talep fiyatları yukarı çekiyor..Ben " pahalı o fiyatı etmez..O arabaya o para verilmez " derken komşum hasan efendi o fiyata parayı basıp alıyor..İşte piyasa fiyatı yükselmiş oluyor..İkinci elde satıcı 0 fiyatına en yakın fiyattan arabasını satma, alıcı ise 0 fiyatının( yüzde yirmi, otuz, kırk. arabanın yaşına göre ) altına alma kavgası veriyor..Ortak noktada buluşuyorlar..Piyasa fiyatı ortaya çıkıyor...Ben bekliyorum hasan araba alıyor..Hasandan osman daha yüksek fiyata alıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Mart 2012; 18:01:00 >
  • eskimiyen dayanıklı asla değer kaybetmeyen vw, piyasaya ön ayak olmuştur.peki ya diğer sünepe markalar.kendinize gelin çamur kılıklılar...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sene içerisinde 3 adet ve fazlası araç satışı yapanlar o sene için her ay 500 TL gelir vergisi ödemek zorunda artık.

hmmm bunu duymuştum. ama unutmuşum. umarım etkili olur....

• bedava araba yok, varsa da perttir ama bi sekilde toplanmıstır son sahibi olursunuz alırken dikkat etmezseniz.

istediğiniz kadar tezahurat yapın dua edin piyasa dinamikleri işler her zaman, arada bir fırsatlar çıkar onda da nakit paranın önceliği vardır, adam ederinden 5 bin 10 bin tenzilat yapar ama aynı gün senden 60 70 bin tl nakit ister; parayı denkleştiren kazanır, satan kazanır.

yoksa ederinden ucuza kapatmak isteyenler bahar da yaklastıgı icin sabah aksam dua eder ama yaya kalmaya devam eder,
    ederinden pahalı satmak isteyenler ne borc kapatabilir ne de istedikleri ust model araca gecebilirler, aynı arabaya talim.

ek vergi vs. ancak arac fiyatlarını yukseltir, bu galericilerin daha da fazla hile hurdaya gitmesine sebep olur. ek vergi ile fyatların dusecegini sanmak saflıktır en guzel tabirle.
  • Aralıktan bu yana araba almak için dolaşmadığım yer aramadığım site kalmadı. Bu devirde akıllı adam sıfır haricinde değiştirmek için araba satmaz. Arabanızdan memnunsanız satmayın. Sıfır fiyatları ortada ve düşücek gibi bir durumda yok. Aylarca sabırla bekleyip bulmanız lazım.

Tek tük çıkıyor artık temiz araba onlarda hemen satılıyor.

Siz alana kadar birileri ruhsatını almış oluyor. Mart ayına geldik. Nisan olunca zaten sezon girmeye başlar ikinci el için yaz ayında fiyatlar biraz daha oynar. Ayrıca sıfır araba piyasasındaki talep şu anda ikinci ele kaymaya başladı fiyatlar yüzünden size tavsiyem nisana kadar şansınız yağver giderse alım işini haletmenizdir.

Ben arabama kavuştum darısı sizin başınıza gerçekten insanın sinirlerini yıpratan bir süreç alım işleri birde şu sıralar araba alım satımında maliye sıkı takipte bu sizin için biraz daha iyi olur direkt sahibinden alma şansınız artar.

• Bende yukardaki arkadaşa katılıyorum. Aralıktan bu yana araba almak için dolaşmadığım yer aramadığım site kalmadı. Bu devirde akıllı adam sıfır haricinde değiştirmek için araba satmaz. Arabanızdan memnunsanız satmayın. Sıfır fiyatları ortada ve düşücek gibi bir durumda yok. Aylarca sabırla bekleyip bulmanız lazım.

Tek tük çıkıyor artık temiz araba onlarda hemen satılıyor.

Siz alana kadar birileri ruhsatını almış oluyor. Mart ayına geldik. Nisan olunca zaten sezon girmeye başlar ikinci el için yaz ayında fiyatlar biraz daha oynar. Ayrıca sıfır araba piyasasındaki talep şu anda ikinci ele kaymaya başladı fiyatlar yüzünden size tavsiyem nisana kadar şansınız yağver giderse alım işini haletmenizdir.

Ben arabama kavuştum darısı sizin başınıza gerçekten insanın sinirlerini yıpratan bir süreç alım işleri birde şu sıralar araba alım satımında maliye sıkı takipte bu sizin için biraz daha iyi olur direkt sahibinden alma şansınız artar.

• Birde şunu unutmayın. Bizim yaşadığımız ülkede bir gecede yasalar, kanun hükmünde kararnameler çıkıyor. Devlet gelirimi biraz daha artırayım. Cari açığa çözüm bulayım diye 1 gece 1400 ve 1600cc yeni vergi dilimi veya oranı getirirse 0 araçlara zam olarak yansır. Dolayısıyla ikinci el araçların fiyatı aynı oranda artar. Günü günün tutmayan bir ülkede yaşıyoruz. Kimse size 1 hafta sonra neler olacağınn garantisini veremez.
  • 1 sene içinde 3ten fazla araç değişene ek vergi aman aman al-satçılar dikkat edin.Türkiye gibi bir ülkede yaşıyoruz.3 bana 3 anneme 3 babama 3 abime vs vs.diyerek onun da bir çözümü bulunur.adam alıyor 20 bine 1 sene kullanıyor sonra da 22-23 e satmaya çalışıyor.ek vergiler kadar al-satçılar da piyasayı şişirdi.
  • Arkadaşlar, sizce fiyatlar nisandan itibaren artacak mı?

Nasıl oldu da bu fiyatlar böyle arttı ya.

Daha iki sene öncesinde 2001 honda civic 1.6ies 15-16'ya alınıyordu. Adamlar şimdi 19-20 yazıyor internette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Yeğenime otomatik vites benzinli 2009 - 2010 küçük bir bayan arabası alacağız. Temiz POLO ve CORSA bakıyoruz. Bazı nedenlerden POLO yu listeden çıkardım. CORSA 2009 - ve 2010 otomatiklere arabam çok çok temiz deyip 32 - 34 Bin lira para isityorlar...Yenisi içi plastik kokan 1400 cc benzinli otomatik ve 0 km de CORSA ise kampanyada 36.500 Lira..Hepsi peşin değil...Şu kadarını öde bu kadarına 0 faizli 12 ay vade yapalım diyorlar..Şimdi yenisi çeşitli ödeme kolaylıkları ile 36.500 Lira olan arabanın 2 ve 3 yıl kullanılmışına çok çok temiz deyip 32 - 34 .000 Lira hepsi peşin nakit veren insanın zekası , zeka seviyesi normalmidir ?..Yada parası çok aklı yok aptalmıdır ?..Hadi alıcıyı aptal sanıyorlar, satan adamın 0 fiyatından haberi yokmu ?..Kendini çok akıllı uyanık, diğer insanları aptal sanmak en büyük aptallık göstergesi değilmidir ?...İşte ikinci elin durumu böyle. Mayısa kadar bakınıp 25 - 28 gibi fiyata bulamazsak büyük ihtimal 0 km. bir CORSA araba alacağız.Durumlar onu gösteriyor..Saygılarımla..

+10 puan..en guzelini yaparsınız ustadım sonuna kadar haklısınız.

• Bilmezmisiniz ki arabalar yıllandıkça fiyatı artar
  • gazetede 2012 0 km cruze 33.500 tl diye reklamlar varken interntte 2010 model cruze sunroofluymus otomatik diye 35 e satanlarvardı tuhaf
  • o fiyata satabiliyomu mesele o?

satabiliyosa satıcı sapka cıkartmak gerekir, adam piyasa kosullarına ragmen is beceriyor demektir.
    O parayı veren adamın parasının degeri yok mu sokaga mı atiyor, hiç mi milletin internetten onu gectim gazetelerden onu da gectim sıfının fiyatını tel edip bayiye soracak kadar aklı yok?

fiyat çekmiş, çok pahalanmış vs vs.

Alma?!?
    Kim zorla aldırıyor sana , otobuse devam et veya elindeki araba ile idare et. serbest piyasa hakkında bu isyan nedir anlamak mumkun degil, alıcı degil de satıcı konumuna gectiginiz an dusuncenizin degismeyecegini bilsem ne ala.

bi de bu sıfır araclar pahalanırken 2. elinin yerinde saymasını beklemek, bu da ayrı bir fantazi :D
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.