Şimdi Ara

Dikkat dağınıklığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
4
Favori
1.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam derece tayfadan öneriler konunuzun çok ekmeğini yedim öncelikle bunun için çok teşekkür ederim. yıl içinde defalarca okuyup faydasını gördüm ama bu ders çalışmayı abartma kısmı biraz bu dönem için erken olduğunu düşünüyorum. yazınızda dediğiniz gibi sağlam disiplini oturtup sıkıla sıkıla da olsa hedefi yüksekse arkadaşın devam etmesi lazım bence. sınav anının odaklanması vs. bambaşka şeyler tabi sınav anı kişiden kişiye göre değişir fakat dikkat hatalarını bu dönem de pek de takmamak lazım. eksiği varsa kesinlikle onlara yönelmeli. eksiği yoksa bile yoğunluğunu diğer derslere ayırmalı. ben hiç paragraf kitabı çözmedim TYT'de Türkçe için çok ekstrem bir durum yaşayıp ilk çözüşümde 30 boş bıraktım son yarım saatte diğer derslerdeki boşlarla birlikte yaklaşık 40 soru çözdüm. o acaleyle 2 dil bilgisi 2 paragraf 4 yanlış bıraktım. ben -kendi fikrimce- bu dönemde bu pratikleşme temposunu doğru bulmuyorum. ha benim hatam pratikleşme temposuna hiç geçmemek TYT'yi önemsememekten ve 86 obp ile 78/2 AYT'yle 8k da kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadecebirazcıkdahasoru

Evet hocam bende duydum bağımlılık yaptığını, etkisi söylendiği gibiyse yani sınavdan sonra tedavi olurum aslında... :D Şaka bir yana iyice araştırıp dediğiniz gibi doktorada danışırım çözemezsem sorunu. Teşekkürler tekrardan.
    Gidin konuşun doktorla belki gerçekten ihtiyacınız vardır. Ben 1 ay 36mg kullanmıştım sınavdan sonra 2,3 günde bir alarak elimde ki ilacı bitirmiştim bağımlılık filan yapmadı.(Tabi sakin gidip ben bu ilacı istiyorum demeyin benim gibi dikkat eksikliğinizin olduğunu söyleyin o test filan yapar ihtiyacınız varsa yazar)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heatcan kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle ilginizden ve geri dönüşünüzden ötürü teşekkürler :) Bu tarz yorumları görmek gerçekten çok mutluluk verici.
    Dediklerinizin istisnasız hepsinin altına imzamı atmakla beraber, normal şartlarda 77.5 AYT nin 3-4k olması ama bu sene 8k getirmesi sizin adınıza üzücü olmuş. Ama yığılma içerisinde oldukça güzel bir derece yapmışsınız, tebrikler.

Not: Sevgili konu sahibi, @heatcan hocam özellikle pratikleşme konusunda son derece haklı. O pratik max. 2 ay sonra ciddi manada yok olacak. Paragrafı salıp, (tabi ki de dikkat dağınıklığını çözerek -ki bence sizde dikkat dağ. değil paragraf sorusu bıkkınlığı var-) şöyle bir kaç ay ayt kassanız, son 2 ay tekrardan TYT pratiği yapsanız şahane olabilir. (Arada gene deneme vs. atar, konu eksiği tamamlarsınız TYT adına)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanyaziyor -- 30 Ağustos 2020; 23:24:23 >
    hocam bu arada ayıptır sorması tercih vs. yaptınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanyaziyor -- 30 Ağustos 2020; 23:25:18 >
  • kaptanyaziyor kullanıcısına yanıt
    lhü tıpa burslu yerleştim gülhaneyi çok istiyordum ama yarım puanla kaçırdım :). hocam konuyu dağıtmamak için yazınıza pek girmedim ama mezuna kalıp(56kdan bırakmıştım) tam yıl içi planımı belirlemeden önce okumuştum okurken tüm hataları yaptığımı gördüm :D. kafamda yıl içi planımı belirlemede, sistemimi keşfedip, oturtmamda yeri çok büyüktür. tekrardan çok teşekkür ediyorum böyle bir çöplükte çok değerli bir yazı yazdığınız için :). hala tarayıca favorilerde duruyor.
    Hocam o konunun linkini atar mısın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kaptanyaziyor kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşın dediği konu hagisi linkini atar mısın

• Evet hocam haklısınız. Güneşe neredeyse hiç çıkmıyordum ben de.

quote:

İnternette eksikliğinde görülen problemlere bakabilirsiniz. Özel hastanelerde test yapıyorlar ama devlet hastaneleri ve aile hekimliklerinde yapılıyor mu bilmiyorum. En son aile hekimlikleri yapmıyordu.

Teşekkürler hocam bakacağım.
  • meftun. M kullanıcısına yanıt
    evet erkeğim hocam
  • quote:

hocam derece tayfadan öneriler konunuzun çok ekmeğini yedim öncelikle bunun için çok teşekkür ederim. yıl içinde defalarca okuyup faydasını gördüm ama bu ders çalışmayı abartma kısmı biraz bu dönem için erken olduğunu düşünüyorum. yazınızda dediğiniz gibi sağlam disiplini oturtup sıkıla sıkıla da olsa hedefi yüksekse arkadaşın devam etmesi lazım bence. sınav anının odaklanması vs. bambaşka şeyler tabi sınav anı kişiden kişiye göre değişir fakat dikkat hatalarını bu dönem de pek de takmamak lazım. eksiği varsa kesinlikle onlara yönelmeli. eksiği yoksa bile yoğunluğunu diğer derslere ayırmalı. ben hiç paragraf kitabı çözmedim TYT'de Türkçe için çok ekstrem bir durum yaşayıp ilk çözüşümde 30 boş bıraktım son yarım saatte diğer derslerdeki boşlarla birlikte yaklaşık 40 soru çözdüm. o acaleyle 2 dil bilgisi 2 paragraf 4 yanlış bıraktım. ben -kendi fikrimce- bu dönemde bu pratikleşme temposunu doğru bulmuyorum. ha benim hatam pratikleşme temposuna hiç geçmemek TYT'yi önemsememekten ve 86 obp ile 78/2 AYT'yle 8k da kaldım.
    @heatcan

Teşekkürler öneriniz için hocam. Eksiklerime yönelmek daha doğru olacaktır. Tebrikler bu arada :D

quote:

Gidin konuşun doktorla belki gerçekten ihtiyacınız vardır. Ben 1 ay 36mg kullanmıştım sınavdan sonra 2,3 günde bir alarak elimde ki ilacı bitirmiştim bağımlılık filan yapmadı.(Tabi sakin gidip ben bu ilacı istiyorum demeyin benim gibi dikkat eksikliğinizin olduğunu söyleyin o test filan yapar ihtiyacınız varsa yazar)

@ Mirram
    Hocam etkisi çok oldu mu acaba? Yani çok olumlu bir fayda sağladı mı?

quote:

Hocam öncelikle ilginizden ve geri dönüşünüzden ötürü teşekkürler :) Bu tarz yorumları görmek gerçekten çok mutluluk verici.
    Dediklerinizin istisnasız hepsinin altına imzamı atmakla beraber, normal şartlarda 77.5 AYT nin 3-4k olması ama bu sene 8k getirmesi sizin adınıza üzücü olmuş. Ama yığılma içerisinde oldukça güzel bir derece yapmışsınız, tebrikler.

Not: Sevgili konu sahibi, @heatcan hocam özellikle pratikleşme konusunda son derece haklı. O pratik max. 2 ay sonra ciddi manada yok olacak. Paragrafı salıp, (tabi ki de dikkat dağınıklığını çözerek -ki bence sizde dikkat dağ. değil paragraf sorusu bıkkınlığı var-) şöyle bir kaç ay ayt kassanız, son 2 ay tekrardan TYT pratiği yapsanız şahane olabilir. (Arada gene deneme vs. atar, konu eksiği tamamlarsınız TYT adına)
    @kaptanyaziyor

Hocam tyt'de eksiklerim var onları biraz daha tamamladıktan sonra geçmek daha doğru olur ayt'ye zaten mezun olduğum için tek görmediğim türev integral kaldı. Tabii onlarada bakmam gerekiyor tekrardan... En iyi paragafa ara verip tyt fen ve mata ağırlaşayayım. Teşekkürler ilginiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadecebirazcıkdahasoru -- 31 Ağustos 2020; 8:36:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadecebirazcıkdahasoru

quote:

@heatcan

Teşekkürler öneriniz için hocam. Eksiklerime yönelmek daha doğru olacaktır. Tebrikler bu arada :D

quote:

@ Mirram
    Hocam etkisi çok oldu mu acaba? Yani çok olumlu bir fayda sağladı mı?

quote:

@kaptanyaziyor

Hocam tyt'de eksiklerim var onları biraz daha tamamladıktan sonra geçmek daha doğru olur ayt'ye zaten mezun olduğum için tek görmediğim türev integral kaldı. Tabii onlarada bakmam gerekiyor tekrardan... En iyi paragafa ara verip tyt fen ve mata ağırlaşayayım. Teşekkürler ilginiz için.
    Açıkçası etkisi gün geçtikçe azalıyor hocam

• sadecebirazcıkdahasoru kullanıcısına yanıt
    Neverfap a bir bakın hocam

• Hocam benim de çok çıkıyordu şöyle aştım. Ben denemeleri kontrol ederken dikkat hatası yaptığımı görünce tamam ben bu konuyu biliyorum dikkatsizlikten kaçtı diyodum ve hiç bir şey yapmıyordum. Ama sonra gerçek sınavda da çok dikkat hatası yaptım ve ikinci mezuna kaldım. Artık denemede dikkat hatası yaptığımda diğer yanlışlar gibi onu da yanlış yaptım gibi sayıyorum Bı sure sonra denemeyi daha ciddi çözmeye başlıyorsunuz. Ama eğer ok bu dikkat hatası der yanlıştan bile saymazsan beyin umursamaz ve düzeltmek için bir şey yapmaz ben böyle aştım en azından. Eskiden 7-8 dikkat hatam çıkardı şimdi 1-2 çıkıyor

• meftun. M kullanıcısına yanıt
    Şu konudaki linkteki yazı hocam:
    https://forum.donanimhaber.com/2019-ve-ileri-tayfalara-muhtesem-uzun-taktik-yazisi--139251558
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.