Şimdi Ara

2019 VE İLERİ TAYFALARA MUHTEŞEM UZUN TAKTİK YAZISI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
57
Favori
11.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERAK EDEBİLECEĞİNİZ HER DETAYA GİRDİM. Özellikle sınavdan önceki dönem ve sınav günü taktiklerini okuyun. İşte sizin için derlediğim öneriler:

https://technogezgin.com/universite-sinavina-hazirlik-derece-tayfadan-oneriler/

edit: yazıya çok daha iyi derece yapan kardeşlerimizin önerilerini de ekledik

Okumak isteyenlere yazının içeriği:
    0- Ders çalışma taktikleri, deneme çözme taktikleri, paragraf çözme taktikleri, beslenme / uyku ve buraya yazmaya üşendiğim nice taktikler
    1- Uzun emekler sonucunda anca bulabileceğiniz, hatta bir kısmını bulamayacağınız bilgi, tecrübe ve can kurtaran taktikler külliyatı,
    2- Size hayal satmayan aynı zamanda sizin gözünüzü de korkutmayan dengeli bir anlatım,
    3- Sizin demirden bir zırh gibi bir psikoloji inşa etmenizi sağlayacak temel düşünce yapısı, (Önemsenmese de hazırlanırken de sınav anında da en önemli şey bu)
    4- Sınav çözmeyi savaş oyunlarıyla bağdaştırarak eğlenceli hale getirirken başarıyı da arttırma,
    5- Başarılı adayların sık sık yaptığı hatalar, yanlış düşünce kalıpları,
    6- ÖSYM soru stili, yeni nesil soru zımbırtısı ve çözüm mantığı,
    7- Yıl içerisinde hangi dönem ne yapmanız gerektiğine dair ipuçları,
    8- Ders ders çalışma mantıkları, taktikler, ipuçları
    9- Sınavdan önceki günlerde, sınavdan önceki gecede, sınav gününde nelerin yapılması gerektiğine dair ciddi uyarılar,
    10- Sınavlar açıklanıncaya kadarki sürece ve tercih dönemine ait rehber,
    11- Ve buraya yazmayı unuttuğum diğer üniversite sınavına hazırlık adına sürprizler…

NOT: sevgili adminler bu yazı buraya kopyalanmaz üzgünüm, 10 küsür fotoğrafla 3800 kelimeyi kopyalamak kolay değil direkt link koyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanyaziyor -- 28 Ağustos 2020; 13:49:18 >

• güzel yazı da şöyle soru çözün şu tarz olsun diyor da bi yayın önersydi keşke.Dedikleri bu yüzden havada kalıyor biraz
  • 5k mı kardeşim bu dh de derece değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .

• yazı orada yıllarca kalacak her yılda yayın kalitesi değişiyor diye yazmadım

hangi derse kaynak önerisi istersin?
  • tanrikutalp T kullanıcısına yanıt
    doğru en kötü ilk 100 falan olmalıydı ehuehuehhueeh
  • kaptanyaziyor kullanıcısına yanıt
    Yani orda bahsettiğin orjinal sorusu güzel sorusu bol olan yayinlar olsa iyi olur.Ders olarak AYT,TYT Matematik önerine açığım

• hocam bu seneki ayt mat eski tarz sorulara biraz yorum katılmış haliydi
    bu sene öyle olan çok fazla soru bankası görmedim, onun için kaynak yazmaktan imtina ettim
    ama denemelerin çoğu böyleydi
    3-4-5 ayt mat denemelerini mutlaka çöz, hatta biraz daha zorlamak istersen kurumsal denemeleri de al çöz
    aynı şey tyt içinde geçerli
    KONUYU BİLEN İNSANA soru bankası çözmekten daha faydalı oluyor kaliteli deneme çözmek
    acil çözme, gereksiz abartı yeni tarz yapmışlar
    3D yayınlarını da incelemeni tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanyaziyor -- 24 Temmuz 2019; 15:28:59 >
    Twsekkur ederim.Matematik Kulubu kullandiniz mi hic

• Güzel yazı olmuş , teşekkürler.

• yalan olmasın kullanmadım hocam
  • rica ederiz efendim
  • upped
  • Hocam mezun senesi dershaneye gidilmeli mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salazar Slytherin

Hocam mezun senesi dershaneye gidilmeli mi ?
    Şu kriterlere bakıp sen karar ver:
    1) Konu eksiğin %20'den fazla mı? Daha doğrusu bu konu eksiklerini kendin çalışarak veya youtube'den video izleyerek kapatabilir misin?
    2) Soru çözümü için aldığın kaynakların internette çözüm videoları var mı?

Dersanenin konu anlatımı ve yapamadığın soruları çözdürmekten başka HİÇBİR esprisi yoktur
  • İnsanlar bence işin psikolojik boyutunu atlıyorlar.Sınavın psikolojik zorluğunu fark edip zihinsel olarak hazırlanmak yol aldırıyor. Yazın oturup uzunca hazırlamıştım ve sene içinde defalarca hatırlatmaya çalıştım kendime çok şükür güzel bir başarı aldım. Psikolojiye önem verin derim
    Güzel rehber olmuş, bu kısma güzelce değinmişsiniz. Sizi de tebrik ediyorum güzel bir başarı hocam.
  • pBat kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkür ederim

gençler sınav psikolojisi çok önemli gerçekten, ilk 100 yapan adamla ile 3k yapan adamın farkı psikolojik hazırlıktır
    Tyt:
    Türkçe:33d 5y 31.75
    Sosyal:16d 2y 15.5
    Mat:19d 2y 18.5
    Fen:15d 4y 14
    Ayt:
    Mat:25d 3y 24.25
    Fizik:11d 2y 10.5
    Kimya:9d 3y 8.25
    Biyoloji 11d 1y 10.75
    Hocam sıralamam 49744.Eksiklerim problemler geometri parabol polinom ve fonksiyonların biraz kasıntı soruları.Fende tek tük eksik var.Genel olarak pratik eksikliği var.Denemeleri az çözmem etkili oldu bu sonuca.Dershaneye gittim ama pek verim alamadım.

• Bu dediğimden dolayı sorumluluk kabul etmem AMA BENCE dersaneler çoğunlukla derece öğrencileri ile ilgilenirler, verim alamamanız normal

Hocam sınav matematik üzerine kurulu, yatın kalkın matematik çalışın bence

AYT fen, TYT sosyal/fen/türkçe zaten siz deneme çözdükçe daha da gelişecektir 1 senede
  • Hocam merhabalar 2020'de sınava gireceğim. Açıkçası tavsiyelerinizi çok beğendim gerçekten nokta atışı yerlere değinmişsiniz. Size birkaç sorum var. Siz sınav sürecinizde hangi markanın hangi takviyelerini hangi sıklıkla kullandınız acaba ? Zaten sınav senemde yeterince masraf olacak takviyelerden bir tanesine falan düzenli devam etsem sence bu hangisi olmalı ? Diğer sorum ise ben bir sayısalcıyım lakin tyt sosyal beni korkutuyor ve açıkçası 2020'de sosyalden vuracaklarını düşünüyorum bilmiyorum sadece bir hissiyat. Sen sosyalı nasıl hallettin ? Benim ağustos gibi tyt türkçe, tyt mat ve tyt fen konularım bitecek acaba sonraki bir ay sosyal kasıp aradan çıkarsam mı diye düşünüyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huysuzbiradam -- 25 Temmuz 2019; 1:28:10 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.