Şimdi Ara

Dikkat dağınıklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
4
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
  • Ortalama Mesaj Aralığı 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadecebirazcıkdahasoru (13 mesaj) kaptanyaziyor (4 mesaj) meftun. (4 mesaj) jdraxler (3 mesaj) heatcan (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21 mesaj) Mobil (8 mesaj) Uygulama (5 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Dikkat dağınıklığı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar, buradan çok kişiden öneri tavsiye aldım. En iyi şekilde uygulamaya çalıştım bunları. Şu ana kadar 7-8 kitap paragaf bitirdim sınava kadar elimdekinden sonra bir tane daha çözeceğim dahasını psikolojim kaldırmaz. Tiksinti geldi resmen.
    Asıl problemin dikkat dağınlıklığı olduğu sonucuna vardım. Örneğin dün paragaf için 19 soruda 1 yanlış yaparken bugün 5 yanlış yaptım. Muhtemelen yarında 1-2 yanlış yapacağım.
    Yanlışlarıma bakınca hepsinin dikkat hatasından olduğunu görünce çıldırıyorum. Sınavda böyle olursa sanırım kendimi kesicem artık
    Dikkat dağınıklığı için önerbileceğiniz bir şey var mı?
    İçimden okumamaya çok özen gösteriyorum. İşe yaradığında full ya da 1y filan oluyor ama bazen öyle yapınca ne okuduğumu anlamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadecebirazcıkdahasoru -- 30 Ağustos 2020; 21:58:4 >

|
    |

• Yüzbaşı
    278 Mesaj
    Teknolojiyle çok uğraşma, kitap oku düzenli olarak, uyku düzenin kötüyse düzelt, soruyu hızlı yapmak için aşırı hızlı okuma yanlış okursun daha kötü olur, spor olarak da masa tenisinin faydası var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam kitap okuyordum zaten. Orta seviye okumaya gayret gösteriyorum ama bir de zaman açısından sıkıntı yaşamak var sınavda... Tony buzan'nın kitaplarına kadar araştırmadığım, denemediğim tek şey masa tenisi kaldı sanırım. Onu da denerim teşekkürler cevap için
    |
    |
    wes4clarriker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Denemedim ama yarın çözerken deneyeceğim bakalım. :D
    |
    |
    ösymdekituvaletpompası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dikkat artırmak için ilaç filan hiç kullanmadım. İnternette filan görüyorum da gerek var mı bilemedim kullanan var mı?

• İlaç işlerine hiç girişmeyin. Millet içip günde 10 saat aralıksız robot gibi çalışıyor sınav bitince ortada kalıyorlar bünye alıştığı için. İlaç yerine balık yağı tarzı şeyler alın eczanelerden doktorunuza danışıp
    |
    |
    sadecebirazcıkdahasoru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2- Soruları çözmüş olmak için çözme (Bir yerden sonra sıradanlaşıyor, bitsin kurtulayım diye çözersen olmaz)
    3- (En önemlisi) kaybedecek bir şeyin yok ama en iyisini yapmak zorundasın düşüncesi ile çöz
    4- Uzman kontrolünde B12 ve OMEGA-3 kullan
    5- 12'den önce yat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanyaziyor -- 30 Ağustos 2020; 11:10:10 >
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet hocam bende duydum bağımlılık yaptığını, etkisi söylendiği gibiyse yani sınavdan sonra tedavi olurum aslında... :D Şaka bir yana iyice araştırıp dediğiniz gibi doktorada danışırım çözemezsem sorunu. Teşekkürler tekrardan.
    |
    |
    ösymdekituvaletpompası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet hocam monotonlaştı çözüyüm de bitsin diye ilerliyorum galiba. Ahahah bazen o kadar abarttıyorum ki elimde olmadan bir şey düşünmememeyi düşünüyorum
    Aynen doktora gittiğimde B12 iğnesi yazdı ama pek faydasını hissetmedim henüz ama bu ay oldum daha. Onun dışında demir vitamini kullanıyorum.
    Olmadı bir psikologa da gideceğim artık
    |
    |
    kaptanyaziyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ne yas tuttum ne de kara bağladım
    Bir gerçeği geç de olsa anladım
    Kaderimdir dedim, üzülmedim ki, üzülmedim ki
  • Dikkat eksikliği ile dikkat dağınıklığı çok farklı şeyler yalnız

Ben de daha önce dikkat eksikliği vardı sonra D vitamini yüzünden olduğunu öğrendim. Sizde de vitamin veya mineral eksiği varsa olabilir. Masa başına oturup 10 dakika sonra kalkıyorsan öyle olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jdraxler -- 30 Ağustos 2020; 21:35:55 >

Onu da deneyeceğim bir şey kaybetmem ya. Buradan saddlemaker64 hocamızının tavsiye konusunda okumuştum meditasyon olayını.
    |
    |
    Rampes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam şimdi baktım farketmemişim. Bende olan dikkat dağınıklığı.
    |
    |
    MarginalEngineer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Umarım faydası olur bu sıralar sık kalkıyorum masa başından. Ama bende bu sanırım paragaf netine bağlı. İyi gelince o gün baya iş yapıyorum kötü olunca ister istemez 50 kere kalkıyorum masadan.
    |
    |
    jdraxler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Güneşe çıkmayan herkeste D vitamini eksiktir. Gittiğim doktor insanların çoğunda eksik diyordu ama benimki biraz fazla eksikmiş.

|
    |

İnternette eksikliğinde görülen problemlere bakabilirsiniz. Özel hastanelerde test yapıyorlar ama devlet hastaneleri ve aile hekimliklerinde yapılıyor mu bilmiyorum. En son aile hekimlikleri yapmıyordu.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.