Şimdi Ara

Dikey Supurge Tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.674
Cevap
46
Favori
647.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 tl ye fantom 120 modeli..canavar gibi çekiyor.eşim diğer süpürgeyi kullanmıyor artık..
  • Arkadaşlar emiş gücü güzel sorun yaratmayacak dik durabilen kolay temizlenen elektrikli hangi süpürge tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

Arkadaşlar emiş gücü güzel sorun yaratmayacak dik durabilen kolay temizlenen elektrikli hangi süpürge tavsiye edersiniz?

Hocam elektrikli demişsiniz ama şarjlı olanlarda var. Sizin almayı düşündüğünüz hangisinden?
    Evin ana süpürgesi mi? Yoksa günlük kullanıma uygun, kapı arkasında her an elinizin altında bulunabilecek olanlardan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaşlar emiş gücü güzel sorun yaratmayacak dik durabilen kolay temizlenen elektrikli hangi süpürge tavsiye edersiniz?

Hocam elektrikli demişsiniz ama şarjlı olanlarda var. Sizin almayı düşündüğünüz hangisinden?
    Evin ana süpürgesi mi? Yoksa günlük kullanıma uygun, kapı arkasında her an elinizin altında bulunabilecek olanlardan mı?

Günlük kullanıma uygun olanı ama sarz sorunu yüzünden elektrikli istiyorum sarz sorunu olmayacaksa şarzlida olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Günlük kullanıma uygun olanı ama sarz sorunu yüzünden elektrikli istiyorum sarz sorunu olmayacaksa şarzlida olabilir

Hocam şarjlı olursa kullanımı pratik olur, kapı arkasından çekip yere dökülenleri alırsın ve istediğin yere saniyesinde götürürsün. Şarjlıların dezavantajlı yönü; çekim kuvvetinin düşüklüğü ve şarjlı pilin ömrü. sonunda bir yerde pilin ömrü dolacak, belki 2 sene belki 4 sene.

Elektrikli olanların avantajı çekim kuvveti yüksek ve şarjlı pili olmadığından değişim yapmayacağınız bir pili olmayacak. Dezavantajlı yönü; kapı arkasında emre amade bekleyen bir süpürge olmayacak olmasıdır. Fişini takacağınız priz arayacaksınız, oradan oraya götürmeniz kolay olmayacak.

Eğer evde normal bir elektrikli süpürge varsa ayrıca elektrikli dikey bir süpürge almak yerine günlük kullanıma uygun, yere bir şey döküldüğünde anında müdahele edebileceğiniz bir şarjlı süpürge olabilir.

Bunlarında fiyatı 120 ile 360 TL arasında değişiyor. Hatta bunların büyük bir bir bölümü 2in1 tipinde aynı zamanda şarjlı el süpürgesi şeklinde kullanılabilen ürünlerdir. Örnek; Bosch move 2in1 veya Nilfisk 2in1 yada Electrolux'un çeşitli modellerine bakabilirsiniz.

Ben BLACK & DECKER FV1805N almayı düşünüyordum ama herhangi bir yerde test edemediğimden ve bunun içinde 360.-TL ödeyeceğimden henüz almadım. Bu arada Fakir RCT 144 ile idare ediyoruz. Selamlar...

• ROWENTA RH 7737 POWERLINE CYCLONIC DİKEY SÜPÜRGE almayı düşünüyoruz bu süpürge hakkında bilgisi olan varmı buna benzer bir süpürge önerebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

ROWENTA RH 7737 POWERLINE CYCLONIC DİKEY SÜPÜRGE almayı düşünüyoruz bu süpürge hakkında bilgisi olan varmı buna benzer bir süpürge önerebilirmisiniz?

Siklon teknolojisi avantajlı, tıkanma yada emiş gücü kaybı yaşanmıyor...
  • ben el gırgırı aldım çok rahat :) bende rowenta 24v aldım dik duruyo ucunda fırcası dönüyo vede çokta güzel çekiyo.. kablolu süpürgemde rowenta hani bu sessiz olanlardan.. oda çok güzel.. rowentayı tercih ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: husel0000

ben el gırgırı aldım çok rahat :) bende rowenta 24v aldım dik duruyo ucunda fırcası dönüyo vede çokta güzel çekiyo.. kablolu süpürgemde rowenta hani bu sessiz olanlardan.. oda çok güzel.. rowentayı tercih ederim..

güle güle kullanın.nasıl memnunmusunuz.sesi rahatsız ediyormu,bataryası kaç dakikada bitiyor,şarj dolma süresi ne kadar,çekiş gücü nasıl?bilgi verirseniz sevinirim.
  • öncelikle teşekkürler.. tasarımı şık iki kademeli rowentanın sessiz olanıda var bende ama ondan fazla sesi. ben öyle uzun süpermek için almadım ufak çocuklar olduğu için döjtüklerinde kullanıyorum... şarz olma süresine gelince sürekli şarzda tutuğum için onu hesap etmedim.. çekişide güzel tavsiye ederim.. bizim burda 400 tl dediler ben netten aldım 230 tl idi taksit kargo derken 260 tl geldi.. tavsiye ederim.. hiç bir dayanak olmadan durabiliyor
  • 1.5 yaşındaki çocuğumuzun sık sık evi kirletmesi sebebiyle kablosuz bir süpürge lazım.

Bir tanıdığın evinde rowenta 18v denedik ama çok çok ağır, ev süpürgesinden fazla yoracak insanı.

Sonuçta bu ürünlerle koltukların altı, üstü çok rahat temizlenemiyor. 2 in 1 lere bende sıcak bakmıyorum ki evde şarlı el süpürgesi var bataryası bitti sayılır.

Diğer modellerinde ağırlık bakımından rowenta'dan aşağı kalacağını düşünmüyorum.

Annemde arçelik gırgır, kayınvalide de tvshop ürünü swivel sweeper var. Temizlik bakımından her ikiside tatminkar. Ama tvshop ürünü pastik kalitesi kötü, arçelik ise diğerine göre daha kötü temizliyor. Sağlam bir ürün olsa, şarjıda uzun sürse 29tlye bu tvshop ürününü alıp geçeceğim.

Şimdilik şarjlı gırgırlara yöneldim ama...

Bu hususta marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Fakir vitio diye bir model var fakat fakir'in sitesinde yok. Yoksa sahte bir ürün mü bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Şubat 2012; 21:26:08 >

• valla bizim 5 yaşıondaki oğlan bile süpürüyor ağırdan kasıt nedir anlamadım zaten sürtüyorsun yere tekerlekleride bvüyük olduğu için rahat gidiyor halı üstünde. bişrde dönen fırcası var oda bir hayli rahat haraket ettiriyor rowentada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: husel0000

valla bizim 5 yaşıondaki oğlan bile süpürüyor ağırdan kasıt nedir anlamadım zaten sürtüyorsun yere tekerlekleride bvüyük olduğu için rahat gidiyor halı üstünde. bişrde dönen fırcası var oda bir hayli rahat haraket ettiriyor rowentada..

Ağırdan kasıt bildiğin ağır. Hayatı kolaylaştıran bir ürün değil.

Öyle bir süpürge olunca, sadece kırıntı dökülünce değil günlük temizliğinide yapmak istersin. Rowentanın şarjı 50 dk giderken, insanın şarjı 5 dakikada tükenecekmiş gibi.

Markayı falan kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. Kendi sınıfında almayı düşündüğüm tek model rowenta 24v idi. Ama kullandık gerçekten çok yorucu.

Dikey Supurge Tavsiyesi

Bizdeki süpürge. Bu hafif süpürgeyi bile çıkratmak sorun olduğu için şarjlı bir model bakıyoruz. Ee aynı şekilde yorulacaksam ne fayda?

O sebeple şarjlı bir gırgır almaya karar verdik ama model beğenemedik.

Tek beğendiğimiz model Karcher k 55. Onuda tek fırçası olduğu için eledik.

Dikey Supurge Tavsiyesi

• Daha önce Rowenta POWERLINE CYCLONIC Dikey Süpürge (1600W) (RH7737) aldığımı, bir süre kullandıktan sonra bilgi vereceğimi söylemiştim.

2 aydır kullanıyoruz gayet memnunuz

şarjsız düşünenlere öneririm.

emiş gücü ve ses seviyesi gayet iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selocan5 -- 27 Şubat 2012; 16:56:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinculu

merhabalar
    ben de şarjlı dikey süpürge almak istiyorum ama bir daldım ki herzaman ki gibi yani bazen kızıyorum bu özelliğime git al çık ne kasıyorsun ?? en son dyson alırken böyle olmuş beynim bulanmıştı..araştırdıkça başka şeyler çıkıyor çünkü..
    şarjlı mı yoksa kablolu olanlar mı,,, eşim kablolu isitiyor bu kaçıncı şarjlı olacak diye... sonuçta şarjlılarda bir süre sonra emiş gücünün düştüğü de bir gerçek cep telafonlarının bataryası gibi...ama ben yine de şarjlı istiyorum daha pratik olduğunu düşünüyorum...
    belirlediğim özellikler;
    kablosuz şarjlı ve dikey olması,
    ayrılabilir el süpürgesi,,, rowentalar,, B&D elendi bu duurmda,,
    en az 14v olması,,
    en aza indiridğim marka seçeneği de bosch, fakir,,, ama mağazalarda özellikle philips önerildi artı bir özellik olarak şarjı dolduğunda otomatik kapanıyor bu da şarjın ömrünü uzatıyor denildi...
    bosch a move2 olan 14 v olan modeline daha sıcak bakıyorum çünkü mağazalarda fakirin 16,8 v luk olanı göremiyorum hep 12 olanları var..
    biraz da serap hanımın yorumlarını bekledim sanırım..
    bir de boschun 18 v luk olan move4 modeli var ama malesef bunu da mağazalarda görmek mümkün olmadı sanırım yeni olduğu için ya da fiyatı daha yüksek olduğu için bayilerde de göremedim..
    celebic B&D markasını mediamarkt ta denedim ben de beğenmedim nesini derseniz serap hanımla benzer yorumlarım el süpürgesi olarak ayrılamıyor..
    ve bir de ben kullanamadım bi parçasımı kırıktı yoksa öyle mi kullanılacak bilmiyorum ama ben direk bıraktım standına..yani o kadar zor geldi ki o koldan kıvrılan yeri sabit tutmak ,,,çekiş gücüne bile bakmadım açıkçası.. yani muhteşem çekse bile kullanamyacağım bir ergonomisi vardı.. ama dediğim gibi belki de o koldan kırılan yerde bi parça falan kırıktı da onun için sabit dik durmuyordu orası ya da ben beceremedim..
    sonuç olarak kafam bu kadar karışık işte,, vatanda hafta sonu yine %25 indiirm olur mu acaba diye de düşünüyorum..
    bu arada internette de o kadar çok fiyat aralığı çıkıyor ki,, yani bosch move 2 için 230 bayi fiyat verirken internette 166 ya kadar bile fiyat veren var da ne kadar güvenilir..
    şimdi ben boschmove2 14 v olanı mı alim yoksa move4 18v olanı mı ya da fakir 16 olanı mı ya da philips mi (şarjının otomatik kapanma özelliğindne dolayı ) ama dış görünüşünü pek beğenmedim.. bunlardan birisini alıcam ama bakalım hangisi olacak..

forumlara bakarken farkettim
    buraya aldığım süpürgeyi yazmamışım
    birkaç ay oluyor profilo marka dikey şarjlı süpürgenin elektroworld de 119 TL olduğunu görünce hem de taksitli fiyatıydı..aldım.. fiyatı çok uygun geldi 2-3 sene değil de bir sene kullansam bile yeter dedim..
    düşünen olursa benim aldığım gibi uygun fiyata da bulursanız tavsiye ederim.. yani tercihlerimi 2 ye indirmiştim bosch ya da fakir ikisinde de hemen hemen 100 TL. fazla ödemem gerekiyordu. kısacası fiyatı görünce denemek için bile olsa aldım ve memnunum..

• POWERLINE CYCLONIC yanlardan hava veriyormuş evi toz duman katıyormuş o yüzden vazgeçtim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0je -- 2 Mart 2012; 15:19:45 >
  • Ben 2 şekilde de kullanılabilen şarjlı modellerden istediğime eminim Pratik bir şey olsun istiyorum Zaten büyük bir philips mevcut. profilo es 4413 modeli ile bosch move 2 arasında kararsızım. Benim için en önemli şey garanti- servis olanakları profiloyu bu açıdan hiç bilemiyorum Fantom'un şipşak diye bir ürünüyle karşılaştım "18v" diyor profilo 12; bosch move2 bildiğiniz gibi 14

Fantomun şipşak modeli bu bahsettiğim ikimodele göre de fiyatı oldukça düşük Kullanan var mı?

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?CategoryId=159445&productId=evfansipsak3000

• quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

bu ürünleri bilen varmı?

http://www.hepsiburada.com/Liste/black-decker-fv-850-dikey-supurge/productDetails.aspx?productId=evblafv850&categoryId=159445#Gorseller
    http://www.hepsiburada.com/Liste/nilfisk-handy-2-in-1-cyclonic-dik-sarjli-supurge/productDetails.aspx?productId=evnilfiskhandy2in1&categoryId=159445#Gorseller

B&D hem şarjlı hemde elektrikli süpürge olarak kullanılabiliyor. ( http://www.evim.net/product/257360/ ) burada daha ucuz, kargo dahil üstelik.

Nilfisk sadece 2in1 şarlı süpürge

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.