Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nForcer

quote:

Orijinalden alıntı: radko

Arkadaş işkembeden sallamış şubat'da başlar dicek nerdeyse 😂
    en geç cumaya süreç ilgili klavuzu yayınlıcak ösym bugün itibariyle tüm kayıtlaR bitti malum.
    Ben yalnızca geçmiş yıllara dayanarak bir tahmin yürütmüştüm. Malum, ÖSYM'nin en umursamadığı sınav bu sınav olunca kendilerinden böyle saçma şeyler beklemeyi normal karşılıyorum artık. Ek tercihler haftaya başlayacaksa lütfen güvenilir bir kaynak belirtin de size hak verelim, troll olmadığınızı anlayalım.

Sınav sonucunun açıklanma sürecinde ki bilgilendirmem sayfada mevcut ordan bak bi sonra aynaya bak gör trolü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir şey derdim ama bu kadar çok kaba saba, emir verici ve "sen dili" ile cevaplar yazdığınıza göre diyeceğim şeyi ne yazık ki yazmaya değer bulmuyorum. Kusura bakmayın.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Hangi cümlede sen demişim

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

Bugun tasari kadikoyden 2800 TL fiyat aldim.

Taksitli hali ise iyi fiyat almışsın. Ben kaydımı yaptırdım hayırlısı olsun artık bundan sonra
  • 2.Üniversite kapsamında sınavsız aöf iş sağlığı güvenliği seçmiştim Atatürk Üniversitesi.
    Sİteden kaydolduk falan e devletteede gözüküyorum artık öğrenciyim fakat hiç kitap falan sormadım. Geçen gün Dgs üzerinden işletme aöf seçerken büroya bu durumu sormayı unuttum. Kitap falan verirlermi biliyormusunuz ?
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim bölümlerine materyal vermemekte. Derslerinizi LMS sayfanızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca konu olarak açtım fakat burayada yazayım Dgs için günde bir soru en az paylaşacağımız kasımın ilk haftasında başlayacağımız gurubumuzu kurduk gurubumuzda matematikçi dershane hocamız bizlere çözemediğimiz sorularda yardımcı olacak gerekli gördüğünde bizlerle soru paylaşacak samimi bir ortamdır gurubun şuanki üyelerinin çoğu yakın arkadaşım veya tanıdığımdır ben matematiğe yeni başlayan biri olarak DGS 2017de hedeflediğim bölüm ve üniversite için bol bol soru çözüp tekrar yapmam gerektiğini bildiğim için böyle bir gurup kurdum benim gibi faydasını göreceğini düşündüğüm DH arkadaşlarımızıda eklemek isterim.. Sınırlı bir ekleme olacak. Konu linki:
    https://forum.donanimhaber.com/m_121412371//tm.htm#121412371

• Ben okula kayıt oldum olduğumda öğrenci işlerinden Petşembe veya en geç cuma yanş bugüne kadar muafiyet belli olur ders kaydı yaparsın pazartesi derslere başlarsın dediler. Lakin takip ettim duyurularda hala bilgi yok bugün öglen sonu gittim tatilmiş bizim ders kaydında bi sıkıntı olur mu arkadaşlar? Dolayısıyla kyk öğrenim kredisi ine devam dilekçeside veremedim öğrenci belgesi alamadığım için. Bu işler pazartesi mi hallolur yardımcı olursa bilen biri çok makbule geçer. Hayırlı akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLockhiT^

Ben okula kayıt oldum olduğumda öğrenci işlerinden Petşembe veya en geç cuma yanş bugüne kadar muafiyet belli olur ders kaydı yaparsın pazartesi derslere başlarsın dediler. Lakin takip ettim duyurularda hala bilgi yok bugün öglen sonu gittim tatilmiş bizim ders kaydında bi sıkıntı olur mu arkadaşlar? Dolayısıyla kyk öğrenim kredisi ine devam dilekçeside veremedim öğrenci belgesi alamadığım için. Bu işler pazartesi mi hallolur yardımcı olursa bilen biri çok makbule geçer. Hayırlı akşamlar.

Bizim muafiyetlerde belli olmadı pazartesiye kaldı. Kyk başvurusunda sınıfım belli olmadığı için yetkili kişiye sordum 3. Sınıf yaz dedi bende öyle yaptım sorun çıkmaz heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: tasar07

quote:

Orijinalden alıntı: bLockhiT^

Ben okula kayıt oldum olduğumda öğrenci işlerinden Petşembe veya en geç cuma yanş bugüne kadar muafiyet belli olur ders kaydı yaparsın pazartesi derslere başlarsın dediler. Lakin takip ettim duyurularda hala bilgi yok bugün öglen sonu gittim tatilmiş bizim ders kaydında bi sıkıntı olur mu arkadaşlar? Dolayısıyla kyk öğrenim kredisi ine devam dilekçeside veremedim öğrenci belgesi alamadığım için. Bu işler pazartesi mi hallolur yardımcı olursa bilen biri çok makbule geçer. Hayırlı akşamlar.

Bizim muafiyetlerde belli olmadı pazartesiye kaldı. Kyk başvurusunda sınıfım belli olmadığı için yetkili kişiye sordum 3. Sınıf yaz dedi bende öyle yaptım sorun çıkmaz heralde

Anladım dostum saolasın. Yalnız benimki kyk başvurusu değil kyk devam dilekçesi ve öğrenci belgesi isteniyor dilekçe ile birlikte. Ders kaydı yaptıramadığım için öğrenci belgesi de alamadım ani dilekçenin bi süresi yoktur umarım.

• Penta Akademiye fiyat sordum 1750₺ dediler. 333 saat veriliyormuş toplamda 30 hazirana kadar. Kararsız kaldım.

• Dershaneye para ödeyemeyen veya vakti olmayan varsa (çalışan vs..) dershanesiz de kazanılabilir. Çalışma azmi, fedakarlık (tv, bilgisayar vs. uzak durma) , günü gününe çalışma, takip etme, internetteki kaynakların eldeki telefona yüklenmesiyle( video, pdf vb.. gibi kaynaklarla) her boş olunduğunda çalışılabilir. Erken kalkmayı ve sporu da ihmal etmeyin. (Not ortalaması çok etkiliyor. Agno'yu yüksek tutmaya bakın. Örnek 2,20 ile 3,50 arasındaki fark. 2,20*20=44
    3,50*20=70 70-44=26 gibi. Not ortamalası yüksek olmazsa sınavda çok soru çözmeniz lazım. Çok soru ve değişik sorular çözün, moralinizi bozmayın).
  • Ayrica dershaneye baslayanlar kendini salmasin.Dershane size kazanma garantisi vermiyor,hersey sizin elinizde.Programli calismaya gayret edin.Hergun soru cozun mutlaka.Benim gibi ikinci sene hazirlananlar illa dershaneye gidecekse ocak grubuna kayit olabilirler.Suan ekim grubu calismaya yeni baslamis olanlardan olusuyor,hocalar yavas yavas anlatiyor.Benim gibi temeliniz varsa ocak veya nisan grubuna kayit olmak en mantiklisi

• Arkadaşlar merhaba.
    DGS ile AÖF İşletme bölümüne yerleştim. Malum 3 ncü sınıftan başladık.
    Şimdi otomasyon sistemine girip '' Ders Durum '' bölümüne baktığımda ilk 4 yarıyıl yani ilk 2 yıl derslerini henüz almadı olarak gösteriyor. Normalde o derslerin yanında muaf yazması lazım.
    Benim gibi DGS ile AÖF' e yerleşen arkadaşlar sistemden bir bakabilir mi ? Sizde durum nedir ?

Sisteme giriş yaptıktan sonra Durum yazan yerden; Ders Durum bölümüne tıklayınız. Oradan bakabilirsiniz.
  • Ek kontejan sayısı 13bin kişi olarak belirlendi, geçmiş olsun

• radko kullanıcısına yanıt
    Tercihler ne zaman başlıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ek kontejyan olacağını sanmıyorum. sürec zaten cok uzadi birde bunun için tercihler açıklanması kayıt derken yarım donem bitecek.

bu seneyi pas gececekler bence benim tahminim bu yönde
  • Ekler başladı ve aöf kontejan açmadı

• http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/DGS/EK/TABLO-1_03112016.pdf
    Anadolu AÖF kontenjan açmamış, ancak Atatürk AÖF'de 26 kişilik Sosyal Hizmet kontenjanı var. Boş kalan o kadar Sosyoloji kontenjanı güme gitti demek ki.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Dediğün bölümleride sağlıkçılar okuyor sadce

• Ek tercihler için harç filan yatırıyor muyuz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.