Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Sormak istediğim össdeki gibi ea-söz ayrımı puan kırılma durumu var mı ?
    Yoksa bölümümden girebileceğim tüm bölümleri söz-ea farketmeden seçebiliyormuyum?

aynı problem bizdede var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rahatı Kaçan Ağaç

quote:

Yoksa bölümümden girebileceğim tüm bölümleri söz-ea farketmeden seçebiliyormuyum?

Çok teşekkür ederim hocam.

Benim bir rehberlikçi bulup yardım almam lazım

• Beyler birşey beklediğimden değil de gelecek yıl şevkim kırılmasın diye soruyorum, bu Önlisans başarı puanım neden 59 benim ?? ben sınıf 3. süyüm ve sınıf ortalamasının kat kat üstündeyim ?????? kendi bölümümüzde de bizi gçeen yok yani bölüm 3.sü olduğumuda biliyorum yani 75 üstü beklerken ne çıktı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rahatı Kaçan Ağaç

quote:

Çok teşekkür ederim hocam.

Benim bir rehberlikçi bulup yardım almam lazım

eğer bir cevap bulabilirsen benimlede paylaşır mısın dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: fbdemir

Beyler birşey beklediğimden değil de gelecek yıl şevkim kırılmasın diye soruyorum, bu Önlisans başarı puanım neden 59 benim ?? ben sınıf 3. süyüm ve sınıf ortalamasının kat kat üstündeyim ?????? kendi bölümümüzde de bizi gçeen yok yani bölüm 3.sü olduğumuda biliyorum yani 75 üstü beklerken ne çıktı

Bölümden mezun olan kişi sayısının belli bir sayının üzerinde olması gerekiyor. O limitin altındaysa az oluyordu diye hatırlıyorum. Aksi halde sınıf 3. sü isen en az 75 alman gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Beyler birşey beklediğimden değil de gelecek yıl şevkim kırılmasın diye soruyorum, bu Önlisans başarı puanım neden 59 benim ?? ben sınıf 3. süyüm ve sınıf ortalamasının kat kat üstündeyim ?????? kendi bölümümüzde de bizi gçeen yok yani bölüm 3.sü olduğumuda biliyorum yani 75 üstü beklerken ne çıktı

Bölümden mezun olan kişi sayısının belli bir sayının üzerinde olması gerekiyor. O limitin altındaysa az oluyordu diye hatırlıyorum. Aksi halde sınıf 3. sü isen en az 75 alman gerek.

2-3 kişi hariç sınıfın tamamı mezun oldu..bu durumu başkalarıda yaşamış şimdi baktığımda? nedir anlamadım

• quote:

quote:

quote:

2-3 kişi hariç sınıfın tamamı mezun oldu..bu durumu başkalarıda yaşamış şimdi baktığımda? nedir anlamadım

ÖSYM'nin bu ara sıkça yaptığı hatalardan biri olabilir öyleyse.

• acaba şöyle bir saçma durum olabilirmi? şimdi herkes bir şekilde direk yada bütle kazasız belasız dersleri bitirdi, tek staj kaldı yani bu bağlamda ösym bunlar mezun durumunda değil diye değerlendirebilir mi? daha herkes çıkış almadı diye!!
  • quote:

acaba şöyle bir saçma durum olabilirmi? şimdi herkes bir şekilde direk yada bütle kazasız belasız dersleri bitirdi, tek staj kaldı yani bu bağlamda ösym bunlar mezun durumunda değil diye değerlendirebilir mi? daha herkes çıkış almadı diye!!

Hocam bizim okulda da staj vs. teslim edilmedi, kimse çıkış almadı bunla alakası yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 8 Ağustos 2011; 20:22:49 >
  • quote:

quote:

acaba şöyle bir saçma durum olabilirmi? şimdi herkes bir şekilde direk yada bütle kazasız belasız dersleri bitirdi, tek staj kaldı yani bu bağlamda ösym bunlar mezun durumunda değil diye değerlendirebilir mi? daha herkes çıkış almadı diye!!

Hocam bizim okulda da staj vs. teslim edilmedi, kimse çıkış almadı bunla alakası yoktur.

başarı puanı iyi geldimi ?
  • arkadaşlar ünv.lerin yerleşen kişilerin başarı sıralamasına nasıl ulaşabiliriz ?
  • quote:

quote:

quote:

başarı puanı iyi geldimi ?

Önlisans Başarı Puanı 62.403
    AÖBP : 74

Hocam daha yukarıdaki mesajınızı şimdi okudum AÖBP ile karıştırdınız herhalde AÖBP kaç sizin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 8 Ağustos 2011; 20:44:26 >

• quote:

quote:

quote:

Yeni açılan ve daha önce mezun vermemiş bölümlerde böyle pis bir durum vardı.

• Bu şekilde

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023]

@Calpi84

Bunu öğrendiğim de iyi oldu ama şimdi 30 yıllık Kampüs sadece bizden önce Endüstriyel Elektronikken biz geldiğimizde Elektronik Teknolojisi oldu yani ilk defa bu isim altında olduğumuzdan dolayı dediğin olaiblir mi acaba ?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nburak.com -- 8 Ağustos 2011; 21:04:02 >
  • beyler ben yanlış mı biliyorum, benim okuldan gelip sınav puanıma yansıyan 59 mu 77 mi
  • quote:

beyler ben yanlış mı biliyorum, benim okuldan gelip sınav puanıma yansıyan 59 mu 77 mi

AÖBP yansıyor diye biliyorum yani 77 olan, yukarıda da dediğim gibi sen puanları karıştırmışsın hocam

Ben öyle biliyorum yine kılavuzu okuyup teyit et hepsi yazar orda.

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-57735/h/2011-dgskilavuz-30052011.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 8 Ağustos 2011; 21:28:57 >

• 77 yansır AÖBP yani
  • quote:

beyler ben yanlış mı biliyorum, benim okuldan gelip sınav puanıma yansıyan 59 mu 77 mi

Boşa evham yapmışsın.
  • Grafik ya da Görsel İletişim yazacak yok mu yahu???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arzucmn -- 8 Ağustos 2011; 21:57:10 >
  • okuldan patladık ya 70 dedık 59 geldı ya.beyler 246 puan var ıktısat,işletme olurmu bı yerler.Gecen yıla baktım bazı yerler oluyor ama,
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.