Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
10.796
Cevap
138
Favori
669.922
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş
    195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: asasinsov12

Arkadaşlar bir sorum olacak. Ben geçen sene tercih yapmıştım izmir yaşar üniverstesi özel geldi ama gitmemiştim kayıt yaptırmadım. Bu sene puanım daha düşük geldi öğrenci affıyla yaşar üniye gidebilir miyim ?
    7143 sayılı kanunla kabul edilen Öğrenci Affı; terör suçundan hüküm giyenler, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler hariç, her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile bir programı kazandıkları halde kayıt yaptırmayan yükseköğretim kurumlarının bütün öğrencilerini (hazırlık, intibak, önlisans, lisans tamamlama, lisans, lisansüstü, Birinci ve İkinci Öğretim, TUS, DUS, EUS) kapsamaktadır. Kapatılan veya öğrenci alımı durdurulan program veya yükseköğretim kurumlarından ilişiği kesilen öğrenciler de aftan yararlanabilecektir.

• Teğmen
    195 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: PacTyson

30 tercih hakkı mı oluyor DGS'de?
    Evet 30 tercih hakkınız var.

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Evet 30 tercih hakkınız var.

Alıntıları Göster
    Öyleyse sıradan başlayıp hepsini yazalım hocam. Bayağı hak varmış, nere gelirse.
    |
    |

Orijinalden alıntı: RoIF

Hocalara geldik youtube kanalindan matematik 1 konularini 2 kere izledim anladim, sonra 20 adet deneme çözdüm toplamda 2 ay hazırlandım 289.05 puan yaptim mat 37 net, Türkçe 2 net. İstediğim okula yerleştim 2016 da, sınav beklediğimden çok daha zordu çünkü denemelerde 43 netin altına hiç düşmemiştim.Sonucta tek tercih yaptim istediğim okula girdim ODTÜ gelsede gitmezdim o yüzden mutluydum lakin şuan bulunduğum okuldan daha kolay bi okula geçiş yapiyorum.Cunku bulundugum okulda okulum uzayacak.Dgs kazanmak sorun değil 3-4 yıl o stresi cekebilecek misiniz siz karar verin. Bulunduğum okul esogu inşaat mühendisliği
    Ee herkes mühendis olacak diye bir kaide yok.Cürmünüze bakıp öyle yazın mühendislik.Türev integral bilmeyen adamlar mühendislik yazıyor sonrada ağlıyor.

• Kardesim bu mat seviyesine nasl geldin anlatirsan bizde faydalanalim bu sene sayisaldan 230 aldim seneye tekrar hazirlanmam gerekiyor yardimci olursan sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Metin* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevabın için teşekkürler kardeşim. Okulla da görüşmem gerekiyor heralde biraz araştırdım ama yapacağımız eksra birşey var mı acaba bilginiz var mı ?

|
    |
    _A_L_İ_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar 2 yıllık elektronik teknolojisinden mezun olduğum okulun elektrik-elektronik müh. bölümünü yazsam denklik konusunda yararı olur mu? yoksa başka bir üniversiteyle aynı tutum mu olur? bilgisi olan var mı acaba?

Kim bilmiyor türev integral? Senden iyi bildiğim kesin! uza konudan seni ilgilendiren kaç k ya girdiniz konularina git ve kazanamadığn için otur ağla velet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    RavenoLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    364 Mesaj
    284 puan ve 3197 sıralama ile %50 hukuk istiyorum. istanbul içi gelme ihtimali var mı?
    |
    |

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

Tesekkurler hocam, sağolun.
    Rica ederim. Siz gene de yazın hocam. Ne olacağını kimse bilemez.

|
    |

Orijinalden alıntı: Motorlubilgisayarcı07

Kardesim bu mat seviyesine nasl geldin anlatirsan bizde faydalanalim bu sene sayisaldan 230 aldim seneye tekrar hazirlanmam gerekiyor yardimci olursan sevinirim
    selam hocam.. hicbirsekilde deneme çözmedm desem yeridir. Sadece sabahtan akşama soru çözdüm. Aldığım kitaplar çözümlü soru bankalari . günde sukadar cozcm sukadar yapacm diyr sartlamafm kendimi ama ben WhatsApp soru grupları facebook soeu gruplarna uyeydm. sana soyle soylim kardesm gunden 100tane sadece oralardan cozuyordm. yanimda ajandam vardi surekli sonra note serisi samsung aldm telefondan mobile cozebilmek icin. hic deneme almadm neden cnku turkiye hc bir deneme osym tarzi sormuyor hepsi tras. çıkmış soru cozeceksin ales kpss dgs tyt vs.. uyaniyordm telefona bakiyordm soru varsa ugrasiyrdm yapamazsam arkadasa yaptırıp ogreniyordm. belli seviyeye gelince klask sorular kek gelmeye basladj zor kaynaklar aldm bunlarin başında apotemi geliyor problemler kitabi. bu seviyelere nasil geldim . yemin olsun max. 4 ay 5 ay da denemelrde 35i gorcek seviyeye gelmistm. sadece soru çözerek bide youtubeden sifreli matematik vardi temel konuları izledim. gerisini full soru cozerek ogrendm.. 1tane bile soru cozmedgm gunum geçmedi mutlaka 5de olsa 10da olsa soru cozdum. benmkide iyi birsey degl psikolojm bozulmstu eger onu cozmezsm kendmi kötü hissediyordm . her soruyu çözmem yqda cozmesemde cozumu ogrenmeliydm. 2.destedigim kendim kotu beni kotuye sürükleyck arkadaslardn bi sene uzak durdum. kanka soru cozmeylm bugun kanka o cok zor bosver vs diyenden uzaklastm.. şükür oldu ki geometrim yok benim bide. zaten obp puanimdan nasl bir berbar matematge sahip anlarsnolduğumu anlarsn ayrıca yaşım 27 ben liseyi 2.51 le bitrdim. 6 senedir is hayatnda amaele gibi calstm sonra cahil muhendislerle tanışınca dedim kazanicm muhends olucam kalan 30 40 senemi rahat geçiricm şükür :)

• Şunu şöyle koyalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B78D40FAA -- 17 Ağustos 2018; 9:25:14 >

Bütün sorulara bakabilmişsiniz, maşallah ve tebrikler :)

|
    |
    huzzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

%50 veya %25 burslu gelebilir. Vakıf kesin geliyor.

|
    |
    Conqueror26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçen yıl dgs 2017 puanımla yerleştim.

Bu yıl sınava tekrardan girdim ve aobp puanım düştü.

Seneye 2019 dgs'ye girsem yine aobp puanım düşecek mi ? Bununla ilgili tam bir bilgi bulamadım .Cevaplarsanız sevinirim .

• Bu sene tercih yapıp kazanırsanız düşer yoksa düşmez@NorveçliMühendis

|
    |
    NorveçliMühendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Guest-B78D40FAA

Bu sene tercih yapıp kazanırsanız düşer yoksa düşmez@NorveçliMühendis
    Bu sene tercih yapmayacağım. Boş geçeceğim. Seneye düşmeyecek o zaman.

Teşekkürler
    |
    |

Ne kadar düştü?

|
    |
    NorveçliMühendis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: individual

Ne kadar düştü?
    11 puanım düştü okuldan.Çok güzel okul puanım vardı bu yıl düştü. Bu yıl iyi bir puan aldım ama bu yılda gelmeyecek sanırım. Keşke geçen yıl tercih vermeyesedim
    |
    |

Hocam lisans tamamlama var sınavsız sağlık yönetimi tamamlayabiliyorsunuz aof den eğer aof düşünüyorsanız tabi bugün son ona neden bakmadınız.

Edit: iş sağlığı ve güvenliği nede tamamlayabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krep -- 17 Ağustos 2018; 10:47:24 >
    |
    |
    yasaluyari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.