Şimdi Ara

Dijital Türk Lirası için ilk resmi anlaşma yapıldı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
4.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz geç kalınsada güzel adım. Kapıt paranın değer kaybı bu şekilde giderilebilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Nerede işleme açılacak bu para?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLuBu

Bu mesaj silindi.

sil şu yazdıklarını. Burası senin reklam alanın değil.

• para zaten dijital. ''kısmi rezerv bankacılığı'' uygulanıyor dünyada .10 liralık mevduata 100 liralık kredi yaratıyorlar (oran ülkeden ülkeye değişmekte) 2 tuşa basarak. bunu 100 sene boyunca yaptığını düşün. dünyada para borç üzerinden yaratılıyor. ne kadar çok borç alan olursa o kadar çok para yaratılmış oluyor. biraz derin araştırırsanız dehşete düşersiniz

• Yaw beni güldürmeyin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ülkesini kücümseyen dinamik halkını yoksayan avrupayı anavatanı gören nekadar levanten varsa burda hatta bugun bunların zihniyeti birisi ülkenin dronlarını bim de satılan drone larla bir tutup sihalarında kartondan yapıldığını söyledi.

• Sanal para mi oluyo bu simdi.

• Umarım arz sınırı belli olur. Kafasına göre para basıp basıp piyasaya sürmezler.

• Bi lira adında dijital Türk parası var zaten.

• Çıksın tabii ya, direk short açarım. XD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olsa neye yarayacak ki sürekli değer kaybeden bir para olacak. Boşa elektrik israfı. Elektronların yer değiştirmesine değmez.

• Bir gün bir uyanıyorsun dijital paralar ortada yok sonra çıkıp soruyorsun 128 milyar dolarlık dijital param nerde diye sana açıklama yapmak zorunda değiliz diyorlar  

• Amaç digitalleşme değil. Cebinizdeki parayı bile kontrol edip onlardan bile vergi alabilmek.

• Zaten cebimizde olmayan paramız artık resmileşecek :)

• Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ASELSANHAVELSAN ve TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği Araştırma Merkezi'nin katılımıyla Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturarak Dijital Türk Lirası Araştırma Geliştirme projesinde bir sonraki aşamaya geçti. Merkez Bankası'ndan yapılan duyuruda, Banka'nın, mevcut ödemeler altyapısını tamamlayıcı nitelikte dijital Türk Lirası'nın tedavülünün potansiyel katkılarını araştırmayı sürdürdüğü bildirildi. https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2021/09/16/dijital-tl-icin-ilk-adim

• quote:

Orijinalden alıntı: vedkum

Kağıdı çok değerli ya dijitali de çıktı.

hocam neden öyle diyorsun?

dünyadaki 203 ülkenin 6 sından daha değerli paramız var çok şükür elhamdülillah.

• quote:

Orijinalden alıntı: xamaximax

para zaten dijital. ''kısmi rezerv bankacılığı'' uygulanıyor dünyada .10 liralık mevduata 100 liralık kredi yaratıyorlar (oran ülkeden ülkeye değişmekte) 2 tuşa basarak. bunu 100 sene boyunca yaptığını düşün. dünyada para borç üzerinden yaratılıyor. ne kadar çok borç alan olursa o kadar çok para yaratılmış oluyor. biraz derin araştırırsanız dehşete düşersiniz

Hocam bu komplo teorisi mi gerçek mi? Yani üniversitede eğitim alırken, sürdürülebilir OLMAYAN Bir ekonomik sistemin var oldugunu duymuştum hocamızdan, fakat bu sizin dedikleriniz hakkında bilgim yok da soruyorum o yüzden.

• graw.a3 kullanıcısına yanıt
    Sihaları incelersen köpükten yapıldığını görürsün uçuş süresi yükseltmek ve maliyete etkisi olduğundan.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Thodex üzerinden alınabilecek mi?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.