Şimdi Ara

Dijital piyano tavsiyesi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
1
Favori
9.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Selamlar. Ben de Yamaha, Casio, Roland, Kawai arasında uzun bir kararsızlıktan sonra Kawai CN39 aldım. Kalite problemleri yazılıyor ama şu ana kadar bir problem yaşamadım. Sesinden ve tuşesinden çok memnunum. Kulaklık ile çalışırken oda içerisindeki diğer kişi herhangi bir tuş mekaniği sesi dahi duymuyor, sanki kadife zemin üzerinde geziyor parmaklarınız. Fakat bir önemli husus daha var. Malum; Kawai’yi Zuhal, Yamaha’yı Dore getiriyor. İki markanın da pahalıdan ucuza A, B, C segmenti ürünlerinin yurtdışı fiyatlarını inceledim ve Türkiye’de bizzat giderek konuştuğum Zuhal ve Dore fiyatlarıyla karşılaştırdım. Türkiye’de Dore’nin Yamaha fiyatları her segment için Kawai’nin benzer segmentinin epey üzerinde. Yani en uygun fiyata en yüksek segmenti almak isterseniz Zuhal’den Kawai aldığınızda alacağınız bir A segment ürüne karşılık aynı fiyatta Dore’den yurtdışı eşlenik fiyat segmentindeki A yerine B segment ürünü alabiliyorsunuz. En azından ben alırken Ekim ayında durum böyleydi. Bunu da incelemenizi ve dikkate almanızı öneririm.

• Marmolada, çok güzel analiz etmişsiniz, ben de aynı şekilde bir tespitte bulunmuştum geçen yıl. Bu açıdan Türkiye'de Kawai daha mantıklı gibi. Her ne kadar o da gayet pahalı olsa da. Zuhal de piyasadan dolayı artık istenilen indirimleri pek yapmıyor gibi.
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt

İyi günler,Ben de şu anda Kawai cn39 ve yamaha ydp164 arasında kaldım. Kawai deki Bluetooth LED ekran farklı enstrüman sesleri birkaç başka ek özellik tercih etmeye değer mi sizce? Ayrıca bugünün piyasasına göre Kawai 3000 TL civarı daha pahalı. Şimdiden teşekkürler

• merhaba

uzun araştırmalar sonunda yamaha nın ydp 164 ile clp 525 i arasında kaldım. tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. yeni başlayan biri için hangisini almalıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gogicis

İyi günler,Ben de şu anda Kawai cn39 ve yamaha ydp164 arasında kaldım. Kawai deki Bluetooth LED ekran farklı enstrüman sesleri birkaç başka ek özellik tercih etmeye değer mi sizce? Ayrıca bugünün piyasasına göre Kawai 3000 TL civarı daha pahalı. Şimdiden teşekkürler

fiyatlar çok artmış. şu yamahanın 7 bin civarında olduğu günleri hatırlıyorum geçen sene.

ikisi arasında kaldıysanız kawai derim. fakat fark çok derseniz veya evde piyano olsun iş görsün derseniz giriş seviyesi rolandlardan alabilirsiniz ki onlar da şu sıralar 7 bin civarına gelmiş. geçen yıllarda 3-4 bin arasında gidiyordu. ekrandı bluetooth'tu aslında çok önemi olmuyor. genel olarak 8-10 adet sesten 2-3 tanesini seçip onlarla çalışıyorsunuz sürekli. yamaha'da nota koyma yeri tam kapatılabiliyor, kawai nasıldı hatırlamıyorum ama rolandlar tam kapanmıyor sökmek gerekiyor o kısmı. laptop koyup daw kullanmak için yamahalar biraz daha iyi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

fiyatlar çok artmış. şu yamahanın 7 bin civarında olduğu günleri hatırlıyorum geçen sene.

ikisi arasında kaldıysanız kawai derim. fakat fark çok derseniz veya evde piyano olsun iş görsün derseniz giriş seviyesi rolandlardan alabilirsiniz ki onlar da şu sıralar 7 bin civarına gelmiş. geçen yıllarda 3-4 bin arasında gidiyordu. ekrandı bluetooth'tu aslında çok önemi olmuyor. genel olarak 8-10 adet sesten 2-3 tanesini seçip onlarla çalışıyorsunuz sürekli. yamaha'da nota koyma yeri tam kapatılabiliyor, kawai nasıldı hatırlamıyorum ama rolandlar tam kapanmıyor sökmek gerekiyor o kısmı. laptop koyup daw kullanmak için yamahalar biraz daha iyi oluyor.

Alıntıları Göster

Cevabınız için Çok teşekkür ederim

• Merhaba.
    Ben de giriş seviyesi bir model düşünüyorum. Casio 135 düşündüm. Fakat sonra Artesia diye bir marka duydum Dp-3 diye bir modeli var ama piyanoyla ilgili hiç bilgi bulamadım. Casio dan daha pahalı ama buna değer mi bilmiyorum ses kalite vs.
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt

Bluetooth önemli bence. En azından synthesia gibi programlarla çalışırken bağlantı kolaylığı sağlıyor usb kablo ve kablo çeviricilerden kurtarıyor. Dijital ekran da eğer örneğin metronom ayarlamak isterseniz sizi piyano tuşlarıyla kodlamadan kurtarıyor. Mesela benim ekranım olmadığı için tuşlara etiket yapıştırmak zorunda kaldım, 120 bpm 3/4 için hangi tuşlara basmam gerektiğini her defasında kılavuza bakmamak için. Tabi app.ler de bu konuda yardımcı oluyor ama mesela kawaide app ile metronom ayarlama yok. Direkt metronom app.i kullanılabilir diyeceksiniz ama onu da istemiyorum ücretsiz sürünleri genelde bol reklamlı.

• Merhaba arkadaşlar casio ap 470 ce yamaha 144 arasında kaldım dore müzikteki satıcı casio açık ara daha iyi 470 yamaha 164 ayarında bir cihaz dedi
    Başka bir yerde ise sadece yamaha vardı yamahayı çok övdü çok uzun süre kullanırsınız casio fason yapıyor zaten dedi f/p olarak kıyaslarsak hangisini alırdınız yamaha 1000 tl daha pahallı
  • Arkadaşlar bu işlerden hiç anlamayan biri olarak sıfırdan piyano öğrenmek istiyorum Max 2000 2500 TL civarı ne alınmalı?
  • .
  • Casio, Yamaha ikilisinden birisini öneririm. 

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt

Merhaba bende bahsettiğiniz iki piyano arasındayım hangisini aldınız??

• quote:

Orijinalden alıntı: rüzgarinkizi

Merhaba bende bahsettiğiniz iki piyano arasındayım hangisini aldınız??

Casio aldık eve gelen müzik hocası çok beğendi özellikle tuşesini ama yamahanın sesi bana daha güzel gelmişti
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt

çok arada kaldım bugün bir kez daha gidip baktım Yamaha ydp 144 18 bin şuan indirimli casio AP 470 14, bütçeme bakarsak casio daha mantıklı geliyor ama sonradan pişman olmak istemiyorum 😞 bi sorun yaşamadınız değil mi casio da?

• quote:

Orijinalden alıntı: rüzgarinkizi

çok arada kaldım bugün bir kez daha gidip baktım Yamaha ydp 144 18 bin şuan indirimli casio AP 470 14, bütçeme bakarsak casio daha mantıklı geliyor ama sonradan pişman olmak istemiyorum 😞 bi sorun yaşamadınız değil mi casio da?

Ben aldığımda aynı paraydı casio yurt dışında 1500 dolardı trye özel 1000 dolar gibi bir fiyatlarndırmaları var dore de 2 side var deneyip karar ver hocam bende alırken araştırmıştım casi ap 470 in rakibi ydp 164 demişlerdi 144 kesinlikle ap 470 ün rakibi değil demişlerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 20 Şubat 2022; 15:54:3 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.