Şimdi Ara

digiturk ve uydu cihazı secimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. kartlı bir uydu cihazı alıp daha sonra sadece lig tv izlemek icin digiturk kartı alıp pasalar gibi maclarımı izlemek istiorum. hangi uydu cihazını tavsiye edersiniz? tum kartlı uydu cihazları digiturk kartına uygun mu? bu konuda pek bilgim yok beni bilgilendirebilirseniz cok sevinirim

• tüm kart girişli cihazlarda seyredebilirsin. 2 çanak taktırıp yabancı uydular üzerinden yayın yapan şifreli kanalların şifrelerini çözmek falan senin için çok önemli değilse ucuz bir kartlı cihaz al, türksat ve lig tvyi problemsiz izlersin
  • modül problemi fln olmuyor mu yani? peki hangi aleti tavsiye edersin? 200milyonluk bişey alabilirim ne önerirsin?
  • modül farklı yaw crptıworks mu ne şifreleme
  • alpetri, modül cakılı cihaz alırsan extradan modül parası vermene gerek kalmaz direk kartı takıp seyredersin ama modül çakılı cihazlar baya bi pahalı onun için tavsiye etmem modül girişli cihaz alman yeterli olur digitürk kartın yanında sana modülde verir 20-30 ytl gibi bir seferlik extraya mal oluyor modül bu şekilde, çok daha uygun olur. anladığım kadarı ile senin asıl amacın türksat ve lig tv seyretmek bunun için yumatı ve kaonun kart girşili makinelerine bak, fiyatları baya biuygun olur. daha iyi cihaz istersen sunny ve next tavsiye ederim ama 200 ytlye kuramazsın bu markaların sistemlerini zaten bence gerekde yok türksat ve lig tv için iyi cihaz almaya
  • cok sagol WPL yavaş yavaş aydınlanmaya başlıorum :) dün bi araştırdım cıktım dısarı elemanın biri şu aleti tavsiye etti sonra geldim hepsiburada.com'dan buldum aleti:

NEXT YE 7500 CI DİJİTAL KARTLI UYDU ALICI

4200 kanal kapasitesi
    Hızdlı kanal geçişleri ve uydu tanıma
    Kolay kullanım ve programlama
    Türkçe ve 5 seçilebilir dil
    EPG
    TV''''de olmasa da cihazdan teletext ve altyazı desteği
    Favori listesi
    Uydu seçimi ve tüm kanalları tek listede görebilme özelliği
    3 Oyun
    Timer
    Uydudan yazılım güncelleme imkanı
    Auto Symbol ince ayar
    Sinyalmetre
    Auto FEC
    Merkezi sistemlere uyumlu
    Diseqc 1.2 Motor ile hareketli çanak kullanabilme özelliği
    Resim dondurma, kare kare oynatma, zoom özellikler ile benzersiz
    Onlarca mükemmel fonksiyon
    ST 5518 Chipset
    Ülkemizde kullanılan tüm modüllere uyumlu
    Yayının şifre sistemini 5 sisteme kadar otomatik gösterebilme özelliği

fiyatı 190 milyon diyor. nasıldır sadece bu? 190 + dedigin gibi bi de modüle para veririm 220-230a bu olayı içime sindirebilir miyim?

• 30-40 milyona modül mü bulucan
  • ne kadara bulucam? bilmemek degil ögrenmemek ayıp tegmenim söyle ögrenelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpetri

merhabalar. kartlı bir uydu cihazı alıp daha sonra sadece lig tv izlemek icin digiturk kartı alıp pasalar gibi maclarımı izlemek istiorum. hangi uydu cihazını tavsiye edersiniz? tum kartlı uydu cihazları digiturk kartına uygun mu? bu konuda pek bilgim yok beni bilgilendirebilirseniz cok sevinirim

öncelikle bu aleme hoş geldin. yeni olman paranı söğüşlettirmen anlamına gelmez ve doğru olanı yapıyorsun.

bu uydu işi bir virüs gibidir önceleri elinde ki açılan kanallarla yetinirim sanırsın daha sonra o da açsın bu da açsın gibi sürekli kendini bir iyisine bir yenisine sürükleyip durursun bunu yapmamak için araştırma yapman çok güzel..
    şimdi eğer ileride isteklerinin artığı zaman tüh keşke acele etmeseydim dememen için sana bir iki tüyo vereyim. ha bu arada bu işin son modeli yok ayrıca zevk ve renk meselesini de unutmamak lazım çünkü istekler kişilere göre değişkendir.

öncelikle:
    1-yazılım desteği olan
    2-görüntü kalitesi mükemmel
    3-kanal geçişleri hızlı bir receiver almaya çalış

ayrıca çakılı modüllü bir receıver ile de ileride bazı şifreli kanalları seyretmen için faydalı olacaktır. ama yok sadece digitürk izleyecem dersen digitürk yetkilileri ile görüş ve onların tavsiyelerini göz önünde bulundur. ama bu pek de iyi bir çözüm değil digitürk ile ilgili form da yazılanları okursan belki bu fikrinden vazgeçersin.

receıver ve şifreler ile iligili burayı da bir incele sana faydası olacaktır.
    http://forum.donanimhaber.com/m_3061422/tm.htm

• eyvallah dostum yardımseverligin icin teşekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpetri

eyvallah dostum yardımseverligin icin teşekkür ederim....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.