Şimdi Ara

DİGİTÜRK SagemPlusIQ 4K Cihaz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.934
Cevap
24
Favori
152.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün test kullanıcısı olmak için kayıt bıraktım en yakın zamanda arayacaklarmış TV 4K değil ama olsun
  • Tester kullanıcı olmak için digitürk üyesi olmayanlar da başvurabilir mi? Ocak ayından sonra tarife ücretleri nasıl oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Onde alakasiz biyerde usb portu

• arkadada usb 3.0 var 2 tane girişi var ek olarak 500gb hdd var
    http://www.fotometrik360.com/?portfolio=turkcell-tv-4k-ultra-hd-360-cihaz-fotografi

Bakin cihaz bu neyi kotu ayrica turkcell tv iptv hizmeti oldugundan dolayi icinde youtube gibi uygulamalar mevcut turkcell yakinda tarayici ve flash playerde yukleyecek internetten film bile izlenir

Ek olarakda smart v varken bu ozellik bos diyebilirsinuz ancak bu hizmet te internet farkli bir kaynakdan geldigi icin akk bitsede cihazdaki internet hizi 100mbps kota bitince en yuksek hizda hala girebiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 10 Haziran 2016; 14:59:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

http://www.fotometrik360.com/?portfolio=turkcell-tv-4k-ultra-hd-360-cihaz-fotografi

Bakin cihaz bu neyi kotu ayrica turkcell tv iptv hizmeti oldugundan dolayi icinde youtube gibi uygulamalar mevcut turkcell yakinda tarayici ve flash playerde yukleyecek internetten film bile izlenir

Ek olarakda smart v varken bu ozellik bos diyebilirsinuz ancak bu hizmet te internet farkli bir kaynakdan geldigi icin akk bitsede cihazdaki internet hizi 100mbps kota bitince en yuksek hizda hala girebiliyorsunuz

Sakin ol şampiyon tamam seninkisi daha güzel senin cihaz bizim cihazı döver

• Bu cihazı normal hd tv üzerinde kullanabiliyor muyuz?illa 4K tv mi lazim beni aramislardi test kullanıcısı için 4K tv yok dedim o sebeple gondermediler kutuyu.Sadece hd tv de kullanabiliyorsak isteyecegim bende

Ayrıca bu cşhaza para bile ödemıyoruz
  • Benim cihazıda gelip kurdular cihaz gerçekten dehşet dokunmamla herşey anında açılıyor ek olarak diğer kanallarıda 4k ya upscale etti tüm kanallar 4k oldu efsane cihaz geliyor diyeyim size
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Benim cihazıda gelip kurdular cihaz gerçekten dehşet dokunmamla herşey anında açılıyor ek olarak diğer kanallarıda 4k ya upscale etti tüm kanallar 4k oldu efsane cihaz geliyor diyeyim size

Hayırlı olsun
    HD kutu ile karşılaştırma fotoğrafları koyabilirmisin

• Bu arada samsung tvde hdmi uhd color aktif oldu eski sagemde aktif olmuyordu süper oldu bilginiz olsun.
    Aynen de, bu özellik görüntüye ne katıyor çözemedim?
    Bir kaç yerde okuduğuma göre pc bağlanırken açın diyordu...
    Kullanma kılavuzunda eş zamanlı olarak 4 sd yada HD, yada 2 UHD kanalı kaydedebilirsiniz diyordu. Ayn7 Manuel de başka bir yerde 2 den fazla ayn7 anda yapılan kayıtlarda çakışma olur diyor. Deneyemedim henüz.
    Bir de harici USB 3.0 portunu da denemedim. dahili hafızayı arttırıp tv kaydı yapmak için mi yoksa media player gibi içindekileri izletmek için mi diye...
    Genel olarak cihaz hakkındaki ilk görüşlerim olumlu.
    Yanlız bir kaç interaktif sayfadan ( Oyun vb)çıkmayı başaramadım ne yaptıysam. Kumandadaki her tuşu denedim nafile. Fişi çekmek zorunda kaldım.
    Cihazdan kanal değişimleri önceki sagemcom iq plus a göre hızlı bu kesin.
    Dün euro 2006 açılışını ve maçını 399. kanaldan otomatik kaydettim. HDD kapasitesi yetmez vs diye düşünüyordum. Ama sorun olmamış. Bu arada kayıt kalite ayarı gibi bir yer de bulamadım...
    Selamlar

• İyi güzelde sadece hdcp 2.2 ile uyumlu tv ler de ne demek hangi tv lerde var? bu saçma şey? mevcut fhd tv lerimizde varmı mesela? ayrıca 1080p ye çekererek cihazı görüntü alabilirmiyiz? vs bunların netleşmesi lazım bence
  • Bendeki cihazda gelişmiş kurulumda sinyal barı çalışmıyor, sizde de böyle mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç denemedim. Şuan sinyal sorunu yok.

• ben bu cihazın yazılım güncellemesini yaptım ancak istediğim kanalları favori olarak sıralama yapamıyorum. muhtemelen yazılım desteği gerekecek. ayrıca youtube da bir arkadaş digiturk 4k adında bi video paylaşmış dikkat ettim onda da favori listesi bulunmuyor...
  • Ulan yıl 2016 oldu 4 K uydu alıcısı geldi display hala numaralı neden kanal ismi yazmıyor

Ben 2001 de isviçredeyken cable com un uydu alıcısının displayi kanal ismi gösteriyordu,türkiye de neden hala 20 yıllık display kullanılıyor anlamadım, bunuda hiç kimse dile getirmiyor hep benmi söylücem bu detayları ğeeh bee

Alıcıyı fransızlar yapıyorlar ama digitürk ün de bu isteği talep edip yaptırması gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SK8KEMAL -- 13 Haziran 2016; 0:02:45 >

• Test kullanıcı olmak için talep göndermiştim digitürk'e. Eski üye olduğumu üye nosunu söyleyerek belirtmiştim. Fakat sadece 1000 kişi ile sınırlı olmak kaydıyla şu an ki üyelere yollayabiliyorlarmış. Test kullanıcı olmak başka bahara kalmış oldu şahsen. Bu 4k cihazlar tahmini 3 ay sonra isteyen bütün digitürk üyelerine dağıtılmaya başlayacak sanırım.

• Merhabalar,

Test kullanıcısı olduğum SAGEMCOM DT61440 4K PLUS IQ set top box ile alakalı olarak ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim, bu detayları Digiturk ile de paylaştım.

Öncelikle bu cihaz bence şu ana kadar kullandığımız en hızlı Digiturk cihazı.
    Müthiş bir performansı var, yazılımsal bazı düzeltmeler ile birlikte çok iyi yere geleceğini düşünüyorum.

Tespit ettiğim hatalar/düzeltme önerileri:

--- DT-HY6100 kumandasındaki "çıkış" tuşu yeni kumandada "geri" olarak tanımlanmış, çıkış tuşu da en alt sağ tarafa geçmiş, bu durum kullanışlı değil, mesela Dilediğin yerde portalda film izlerken filmden çıkmak için kumandanın en altındaki tuşa basmanız lazım. Eskisi gibi Uygulamalardan "back" tuşuyla da çıkabiliyor olmalıyız.

--- Gelişmiş kurulum'da tuner sinyal kalite ve seviyesi bilgisi görünmüyor (0 gibi duruyor, aslında öyle olmadığı halde)

--- Bazı çeviri eksiklikleri var, film kanallarında bu filmi portalda izleyebilirsiniz banner'ı tam Türkçe çevrilmemiş "watch in portal" olarak kalmış. Sinyal düştüğü gri ekranda mesela Signal - Quality olarak kalmış göstergesi.

--- Info bar'da sol oka bastığınız zaman çıkan "Bilgi ve Seçenekler" yazısı ekrana sığmıyor, taşıyor.

--- Kanaldaki ses yayını DOLBY 5.1 olan yayınlarda (mesela MTV Live HD) ekrandaki info bar'da Dolby Logosu çıkmıyor (Amfi'ye giden ses Dolby) (bu ikon DT-HY6100 da halen çıkıyor) film kanallarının tamamı sadece Stereo, genel olarak 5.1 ses desteği platformdan kaldırıldı mı??? Sadece 2 kanalda yayın 5.1 kalmış gibi?

--- 443 ve sonrası digiturk radyo müzik kanallarında şarkı isim bilgileri info bar'da görünmüyor, son izlediğiniz kanalın program bilgisi takılı kalıyor ekranda.

--- Aşağıda isimlerini yazdığım kanalların logoları info bar'larda daha düşük çözünürlükte ve farklı boyutta görünüyor (DT-HY6100'de öyle değil)

Haberturk, TRT1HD, FOX HD,TRT HABER, BS TV, POWERTURK TV, MEZZO
    Planet Çocuk.

---Aşağıda isimlerini yazdığım kanalların logoları info bar'larda HATALI görünüyor (DT-HY6100 da da öyle)

KRAL POP - Logo eski.
    EURONEWS - Logo eski.
    Digiturk 4K - Logo yok, önemli bir kanal bence tasarlanmalı.

--- Youtube uygulamasında izlenen video "tam ekran" yapılamıyor. Uygulamadan çıkılamıyor, cihazın fişini çekmek zorunda kalıyorsunuz. Back tuşu veya Çıkış tuşu çalışmıyor.

---- Kanalların kayan altyazılarında hafif kesiklikler oluyor (SD-HD) DT-HY6100'de öyle değil.

--- Kanal takip, öneriler, arama, favoriler fonksiyonları aktif değil.

--- Rehberdeki ve info bar'daki EPG program açıklamaları yıllardır hep sadece BÜYÜK harflerle yazılıyor, bu çok okunaklı olmuyor

--- Kayıtlar ekranında hard disk kapasitesi / doluluk oranı grafiği gözükmüyor.

--- Dilediğin yerde uygulamasında film izlemek üzere seçtiğiniz ekrandaki film afişi / posteri (filmi başlatmadan önceki son ekran) genel ızgara görünümden daha küçük

--- internet hız testi uygulaması hata veriyor "Security Violation" test yapmıyor.
    --- tvHava uygulaması uzun zamandır servis dışı.
    --- Karaoke uygulaması tam ekran yapılamıyor. Uygulamadan çıkılamıyor.
    --- Digimusic uygulaması içeriği güncel değil.

Olumlu gelişmeler/ farklılıklar;

--- Bu cihazda kullanılan info bar yazı font'ları çok okunaklı ve güzel olmuş
    --- Kanal değişim süresi, rehber açılışı hızı çok iyi, portal'daki gezinmeler daha akıcı, kumanda daha tepkisel, kutu açılışı standby'dan çıkışı iyi.
    --- Ethernet ve Wireless bağlantı şekillerini denedim, sorunsuz. Wireless bağlantı harika bir gelişme oldu. Optical ses çıkışı aktif ve sorunsuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Digitürkte 1 kaç yıldır 5.1 ses yok kaldırıldı hepsi stereodur bilginiz olsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.