Şimdi Ara

DIGITURK + PLUS | Genel Konu (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.818
Cevap
22
Favori
459.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
Giriş
    önce, tüm forum kullanıcılarına selamlar.
    ben 14 yıllık digiturk üyesiyim herhalde kullanmadığım kutu kalmadı. (philips, vestel, altech, sagem)
    şu anda ana üyelikte iq+ sagemcom 6101 kutu kullanıyorum fakat hiç memnun değilim.
    aslında kutu oldukça güzel, kabiliyetli bir kutu fakat yazılımı kim yaptıysa çok kötü yapmış cihaz sürekli problem çıkartıyor.
    2014 mart ayından beri bu kutu var.
    tecrübelerim ve çözümler şöyle;

problem: kayıtları göstermiyor, ses gelmiyor, ama oynatıyormuş gibi süre ilerliyor.
    çözüm: arkadan güç kablosunu çekip 10 sn bekleyip geri takıyorsunuz, tüm sorun gidiyor.
    Problem sıklığı 2 günde 1.
    kaç kez yaşadım: 12

problem: voddan seç izle tekrar izle vs programları izlerken filmin ortasında donma takılma.
    çözüm: önce pause yapıp deniyorum eğer takılma devam ediyorsa biraz (~2 dk ) x8de geri alıyorum. 3 sorunun 1inde çözülüyor. hiç biri çözüm değilse kaldığım yeri aklımda tutuyorum, arkadan güç kablosunu çekip 10sn bekleyip geri takıyorum sorun kalmıyor. boottan sonra tekrar aynı filmi açıp kumandadan kaldığım dakikayı yazıyorum. devam ediyor.
    problem sıklığı: izlenen 3 filmden 1i
    kaç kez yaşadım: 15

problem: sinyal zayıf/yok.
    Çözüm: önce anteni, kabloları ve yan odadaki kutunun çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorum. hepsi tamamsa sonra kutunun arkasından güç kablosunu çekip 10 sn bekleyip geri takıyorsunuz, sorun çözülüyor.
    problem sıklığı: ilk kez dün oldu
    kaç kez yaşadım:1

problem: kutu kumandaya yanıt vermiyor. kutu üzerindeki uzaktan kumanda komutu algıladığına dair led yanıyor ama kutu tepki vermiyor.
    çözüm: ya bekleyip tüm verdiğiniz komutların sırasıyla çabucak yerine gelmesini bekliyorsunuz ya da sunturlu küfür basıp, kutunun arkasından güç kablosunu çekip 10 sn bekleyip geri takıyorsunuz, sorun çözülüyor.
    problem sıklığı 5-6 günde bir.
    kaç kez yaşadım: 20nin üzerinde

problem: gece saat3te yazılım kontrolü. kutu açık yada kapalı olsun gece 3:00da kendi kendine yazılım kontrolü yapıp kapanıyor.
    Çözüm: araştırmadım.
    problem sıklığı: her akşam.
    kaç kez yaşadım: 2 kez o saatte tv izliyordum/ yayını kaçırdım. 10 kez de evde tv izlenmezken sosyal ortamda kutunun üzerindeki ledlerin ve göstergenin yılbaşı ağacı gibi yanmasından her akşam olduğunu çıkardım.

belki bir kısım kullanıcı çözüm bulmuşsun ya diyecek fakat bu arkadan gücü kesip tekrar bağlamak demek en az 150sn vakit kaybı demek.
    bence bir an evvel bu yazılı nesıl geliştireceklerse geliştirsinler.
    eğer evdeki internette hata var diyecekseniz yok, zira dilediğin yerde vs uygulamalarla hd yayında sorun yok. kutunun yazılımı çok ama çok kötü.

ama android telefondan temel fonksiyonları kumanda etmek mesela ince bir düşünce. onu seviyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zoltan83

Digitürk plus kutusuna su döküldü.. cihaz digi tarafından emanet verilen cihaz.. benim değil.. digitürk bunu bana yerleştirirmi yoksa tamir falanmı olur acaba nasıl olur ?

sizin sorununuzu teşhis edecek olan teknik servistir. onların raporu doğrultusunda ilerlerler. ha adamla(teknik servis) aranız iyidir, garantiden değiştirir o ayrı, normal şartlar altında acımazlar.
  • Teknik servisi falan tanımıyorum..yüksek ihtimalle dediğiniz gibi yerleştirecekler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

arkadaşlar,
    önce, tüm forum kullanıcılarına selamlar.
    ben 14 yıllık digiturk üyesiyim herhalde kullanmadığım kutu kalmadı. (philips, vestel, altech, sagem)
    şu anda ana üyelikte iq+ sagemcom 6101 kutu kullanıyorum fakat hiç memnun değilim.
    aslında kutu oldukça güzel, kabiliyetli bir kutu fakat yazılımı kim yaptıysa çok kötü yapmış cihaz sürekli problem çıkartıyor.
    2014 mart ayından beri bu kutu var.
    tecrübelerim ve çözümler şöyle;

problem: kayıtları göstermiyor, ses gelmiyor, ama oynatıyormuş gibi süre ilerliyor.
    çözüm: arkadan güç kablosunu çekip 10 sn bekleyip geri takıyorsunuz, tüm sorun gidiyor.
    Problem sıklığı 2 günde 1.
    kaç kez yaşadım: 12

problem: voddan seç izle tekrar izle vs programları izlerken filmin ortasında donma takılma.
    çözüm: önce pause yapıp deniyorum eğer takılma devam ediyorsa biraz (~2 dk ) x8de geri alıyorum. 3 sorunun 1inde çözülüyor. hiç biri çözüm değilse kaldığım yeri aklımda tutuyorum, arkadan güç kablosunu çekip 10sn bekleyip geri takıyorum sorun kalmıyor. boottan sonra tekrar aynı filmi açıp kumandadan kaldığım dakikayı yazıyorum. devam ediyor.
    problem sıklığı: izlenen 3 filmden 1i
    kaç kez yaşadım: 15

problem: sinyal zayıf/yok.
    Çözüm: önce anteni, kabloları ve yan odadaki kutunun çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorum. hepsi tamamsa sonra kutunun arkasından güç kablosunu çekip 10 sn bekleyip geri takıyorsunuz, sorun çözülüyor.
    problem sıklığı: ilk kez dün oldu
    kaç kez yaşadım:1

problem: kutu kumandaya yanıt vermiyor. kutu üzerindeki uzaktan kumanda komutu algıladığına dair led yanıyor ama kutu tepki vermiyor.
    çözüm: ya bekleyip tüm verdiğiniz komutların sırasıyla çabucak yerine gelmesini bekliyorsunuz ya da sunturlu küfür basıp, kutunun arkasından güç kablosunu çekip 10 sn bekleyip geri takıyorsunuz, sorun çözülüyor.
    problem sıklığı 5-6 günde bir.
    kaç kez yaşadım: 20nin üzerinde

problem: gece saat3te yazılım kontrolü. kutu açık yada kapalı olsun gece 3:00da kendi kendine yazılım kontrolü yapıp kapanıyor.
    Çözüm: araştırmadım.
    problem sıklığı: her akşam.
    kaç kez yaşadım: 2 kez o saatte tv izliyordum/ yayını kaçırdım. 10 kez de evde tv izlenmezken sosyal ortamda kutunun üzerindeki ledlerin ve göstergenin yılbaşı ağacı gibi yanmasından her akşam olduğunu çıkardım.

belki bir kısım kullanıcı çözüm bulmuşsun ya diyecek fakat bu arkadan gücü kesip tekrar bağlamak demek en az 150sn vakit kaybı demek.
    bence bir an evvel bu yazılı nesıl geliştireceklerse geliştirsinler.
    eğer evdeki internette hata var diyecekseniz yok, zira dilediğin yerde vs uygulamalarla hd yayında sorun yok. kutunun yazılımı çok ama çok kötü.

ama android telefondan temel fonksiyonları kumanda etmek mesela ince bir düşünce. onu seviyorum.

bu sorunları bende yaşıyorum. dediğiniz gibi bir çok kez güç kablosunu söküp takmakta buluyorum çözümü. Tabi bu süre zarfında 1 bardak çayı rahat rahat bitiriyor, ikinci bardaktan yudumlar almaya başlıyorsunuz...

bana kalırsada yazılımsal durum ama benim bir tesbitim var bu konuda; cihaz genellikle bu sıkıntıları başka programları kayıt yaparken yaşıyor. 2 kayıt aynı anda ise zaten sistem kağnı moda bağlıyor. sizde kayıtları kapatıp bu sorunları yaşayıp yaşamadığınıza bakar ve burada bizi yeşillendirirseniz sevinirim.

çinden sağdan soldan toplama cihazlarla uğraşılacağına adam gibi bir firma ile anlaşıp bu işin çözüme kavuşturulması lazım. o kadar para veriyoruz fakat digitürk bu konuda 3. sınıf bir firma mantığı ile iş yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

bu sorunları bende yaşıyorum. dediğiniz gibi bir çok kez güç kablosunu söküp takmakta buluyorum çözümü. Tabi bu süre zarfında 1 bardak çayı rahat rahat bitiriyor, ikinci bardaktan yudumlar almaya başlıyorsunuz...

bana kalırsada yazılımsal durum ama benim bir tesbitim var bu konuda; cihaz genellikle bu sıkıntıları başka programları kayıt yaparken yaşıyor. 2 kayıt aynı anda ise zaten sistem kağnı moda bağlıyor. sizde kayıtları kapatıp bu sorunları yaşayıp yaşamadığınıza bakar ve burada bizi yeşillendirirseniz sevinirim.

çinden sağdan soldan toplama cihazlarla uğraşılacağına adam gibi bir firma ile anlaşıp bu işin çözüme kavuşturulması lazım. o kadar para veriyoruz fakat digitürk bu konuda 3. sınıf bir firma mantığı ile iş yapıyor.

bende sadece kayıt durumunda olmuyor. rastgele oluyor

• lazzeus kullanıcısına yanıt
    İlk çıktığından beri, yani 1 yılı aşkın bir süredir Sagem kutu kullanıyorum. Ben bu sorunla karşılaşmadım. 2-3 ayda bir kez takılır donar, onda da fişi çek tak düzelir. Oldukça fazla kayıt yaparım VOD seyreder ve zorlarım makinayı. Bence yazılımsal olarak kullandığım digger tüm kutulardan daha iyi bu Sagem.
  • enteresan,
    yukarıda benimle benzer sıkıntıları sık sık yaşadığın teyid eden bir kullanıcı daha var, ayrıca komşum ve bir yakın arkadaşım daha benimkine benzer sorunları sık sık yaşıyor.
    bunların yanında bir de sizin durumunuz var.
    sanırırm siz bayağı şanslı bir digiturk kullanıcısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzeus -- 27 Mayıs 2014; 16:57:08 >
  • quote:

enteresan,
    yukarıda benimle benzer sıkıntıları sık sık yaşadığın teyid eden bir kullanıcı daha var, ayrıca komşum ve bir yakın arkadaşım daha benimkine benzer sorunları sık sık yaşıyor.

Uzun zamandir test kullanicisi olarak bu kutuyu kullaniyorum ve ilk olarak yazilim test amaciyla bize gonderiliyor, problem olmamasi durumunda tum kullanicilara cikiliyor. Bahsettiginiz problemlerin bir cogunu yasamadim. Kutu cok nadiren kilitleniyor ozellikle yeni gelen yazilim ile birlikte. Benim 1-2 ay boyunca kutu hic kilitlenmedi nerdeyse. Bu arada bahsettigim yazilim bugun tum kullanicilara cikildi. Muhtemelen kutuya yuklenmistir. Yuklenmemisse yazilim aratarak yukletebilirsiniz. Bu yazilimi kullandikca ne demek istedigimi anlayacaksiniz. Bahsettiginiz problemlerin bir cogu ile karsilasmayacaksiniz buyuk bir ihtimal. Ek olarak sec izle yasanan donma problemleri ozellikle aksam gibi yogun saatlerde karsilasilan bir problem. Bu kutu ile alakali degil server tarafinda, test kullanicisi olarak attigim bir mailde server tarafinda ciddi bir sekilde iyilestirme calismalarinin yapildigi seklinde bilgi verilmisti. Muhtemelen yakin bir zamanda problem kalmayacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: mkprl

quote:

enteresan,

Uzun zamandir test kullanicisi olarak bu kutuyu kullaniyorum ve ilk olarak yazilim test amaciyla bize gonderiliyor, problem olmamasi durumunda tum kullanicilara cikiliyor. Bahsettiginiz problemlerin bir cogunu yasamadim. Kutu cok nadiren kilitleniyor ozellikle yeni gelen yazilim ile birlikte. Benim 1-2 ay boyunca kutu hic kilitlenmedi nerdeyse. Bu arada bahsettigim yazilim bugun tum kullanicilara cikildi. Muhtemelen kutuya yuklenmistir. Yuklenmemisse yazilim aratarak yukletebilirsiniz. Bu yazilimi kullandikca ne demek istedigimi anlayacaksiniz. Bahsettiginiz problemlerin bir cogu ile karsilasmayacaksiniz buyuk bir ihtimal. Ek olarak sec izle yasanan donma problemleri ozellikle aksam gibi yogun saatlerde karsilasilan bir problem. Bu kutu ile alakali degil server tarafinda, test kullanicisi olarak attigim bir mailde server tarafinda ciddi bir sekilde iyilestirme calismalarinin yapildigi seklinde bilgi verilmisti. Muhtemelen yakin bir zamanda problem kalmayacaktir

mkprl, bu güzel bir bilgi.
    rica etsem sizdeki yazılımın versiyon bilgisini de paylaşabilir misiniz.
    en azından aynı yazılımı mı kullanıyoruz onu kontrol edeyim, zira bu sabah yeni yazılım kontrolü yaptım, en güncelini kullandığımı iddia ediyor.

• son 4 senede belki 10. kutu değiştirildi hiç bir faydasını görmedim geçen gün yaptığım kayıt seyir sırasında 9-10 kere dondu bir de spor kanallarında devamlı donma oluyor...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkprl

quote:

enteresan,

mkprl, bu güzel bir bilgi.
    rica etsem sizdeki yazılımın versiyon bilgisini de paylaşabilir misiniz.
    en azından aynı yazılımı mı kullanıyoruz onu kontrol edeyim, zira bu sabah yeni yazılım kontrolü yaptım, en güncelini kullandığımı iddia ediyor.

Guncel yazilim 2.5.16. Kutu gece standby da ikende yazilimi yuklemis olabilir

• Yazılım versiyon numarasını hatırlamıyorum ama dün akşam kontrol ettiğimde son yazılım güncellemesinin 27.05.2014'te yapıldığını gördüm. Ondan önceki güncelleme 6.3.2014 te yapılmıştı benim makinada...
  • Ohoo beyler dijitürke yeni geçtim inşallah bu sorunlarla karşılaşmam. Zaten kutunun güç fişi cihaza birleşik yani tv ünitesini çekecem arkaya eğilip uzanıp göt kadar yerde kabloyu çekip geri takacam sonra tv ünitesini geri itecem falan ben başlarım öyle işe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joseph27

Yazılım versiyon numarasını hatırlamıyorum ama dün akşam kontrol ettiğimde son yazılım güncellemesinin 27.05.2014'te yapıldığını gördüm. Ondan önceki güncelleme 6.3.2014 te yapılmıştı benim makinada...

kutulara göre yazılım versiyonları farklıdır.
    bizim yukarıda bahsettiğimiz sagemcom un 6101 modelinin yazılımı.
  • Hmmm tamam ben sagemcom 6100 modelini kullanıyorum sanırım, 1 yılı geçti kullanmaya başlayalı çünkü.
  • Bende bu Altech'in DT-PHI7100 kutusu var. Diğer Digiturk kutuları gibi dandik.

Son 2 senede 5-6 kez değiştirdim sanırım. Kafadan 20 lira bayılıyordum servise ama adamlar resmen soyuyor dandik kutularla..

Artık servise gidip 5 dakikada yeniliyorum..
  • digitürk plus kullanıyorum bende cihazım DT-PHI9100.. Bu cihaz internete bağlanmıyor ve yavaş.. plus ın kayıt yapma dışında ne avantajı var anlayabilmiş değilim.. sdc digitürkdilediginyerde uygulamasımı var ekstra olarak normal bi hd cihaz alsam portala bağlansam üyeliğimde olanları internetten izlesem daha iyi olmazmı..
  • Plus olmayan kutuların DVDigi menüsü yenilenmiş, ama bizim menü hala kötü ve yenilenmemiş ( cihazım sagemcom)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.